Kdy začaly vaše děti lézt a jaké byly první pokusy?

ronja55
10. dub 2018

Hezké odpoledne. Můj syn 6 měsíců už se pár dní točí na břise kolem své osy a teď si začal dávat nohy pod sebe a vystrčí nahoru zadek. Myslíte si že už to jsou první pokusy o lezení?. Kdy vám vaše děti začali lézt a jaké byli jejich začátky?

blackhole
10. dub 2018

První pokusy o pérování na kolínkách byly v 6ti měsících, cca za měsíc začal lézt, asi za 2 další týdny si začal sedat a vytahovat se do kleku, dnes má 9 měsíců, leze, sedí, staví se k nábytku a vesele krámuje 🙂

cery26
10. dub 2018

Perovala od šestého měsíce, lézt začala na devíti. 🙂

kafr
11. dub 2018

@ronja55 neboj, nejsou všechny děti ukázkové, některé jsou línější. Synovec se v 9.m spíš jen plazil, péroval na kolínkách, ale ani při tom plazení mu nedošlo, že má střídal levou a pravou nohu, tahal to rukama.

Kdysi jsem v jedné diskuzi četla, že tyhle prťata se neumí učit víc věcí najednou. Vždy se zaměří na něco... Třeba jste teď vyměnili kasičky za kousky a on je nadšený z kousání, nebo začíná mluvit... Až natrénuje to, co ho zrovna zaujalo, vrátí se k lezení a to pak nebudete stíhat! (Aneb jak prohlásil jednou manžel: "Takový hodný dítě to bylo, než jste ho naučili chodit!")

ronja55
autor
11. dub 2018

@kafr Syn určitě není líný, přetáčí se mi od 3 měsíců na bříško, včera mu bylo teprve 6 měsíců a už se pokouší lézt. Myslím si že je právě hodně napřed o doktorka to říkala. Jen mě zajímalo jak probíhali začátky lezení u jiných děti a za jak dlouho pak už sami lezli...

kafr
11. dub 2018

Jo a ještě je rozdíl, jestli máte doma koberce, nebo kluzký povrch. Švagrová má všude lino a to pěkně klouže- nemá důvod lozit.

absintka19
11. dub 2018

@ronja55 pokud je tedy tak sikovny tak at nepreskakuje plazeni 🙂)) u nas zacala dcerka plazit v 5m a v 7m uz jen lezla a sama sedela a chodila kolem nabytku-ve 2 dnech vsechno a v 10m sama chodi-v nicem nepomahame, nevodime atd....od nakleku na kolinka 2dny a lezla-nepocitam kdy si strkala kolinka to asi nekdy kolem 5m ale plazeni bylo lepsi a zabavne, mame doma lestene kluzke parkety. At vam maly dela radost, uzivejte si to a nereste hlouposti, co ma prijit prijde, co ne tak ne, svet se neprestane tocit.🌷

kajalka
11. dub 2018

@absintka19 Plazení není vůbec žádoucí. Důležité je kvalitní lezení se střídáním končetin.

@ronja55 Mně děti začly lézt v půlroce a lezly cca 8 - 9 měsíců.

verinka88hb
11. dub 2018

Naše malá začala lézt v 5 měsících, ale lezla jako rak dozadu, na začátku 7. měsíce začala lézt dopředu a během 2 týdnů si stoupla a nyní v 9 měsících obchází nábytek, myslím si, že snad do roka bude chodit, ale uvidíme.... 🙂

absintka19
11. dub 2018

@kajalka plazeni neni nezdrave a vubec ne nezadouci. Ano nektere deti se neplazi nektere ano. To je zas chytra maminka 😹 chcete vse uspechat chapu a mit nadprumerne dite....hodne zdaru....jste divna....

ladyhacek
11. dub 2018

První pokusy si tolik už nepamatuji, ale plazit se začal kolem 7 měsíce, lézt (tedy po 4) začal nějak 9-10 měsíc (nejdřív se postavil a obcházel nábytek)

kajalka
11. dub 2018

@absintka19 Především jsem fyzioterapeut.

absintka19
Autor odpověď smazal
Zobraz
kajalka
11. dub 2018

@absintka19 Na nic se zde neptám.

absintka19
11. dub 2018

@kajalka 😹😹😹😹😹😹😹😹😹😹😹😹

ronja55
autor
11. dub 2018

@absintka19 Nevím jako jak mu mám poručit aby nepreskakoval plazení 😉, prostě se už snaží lézt a pokud bude chtít lézt a nebude se platit, tak já to fakt nijak neovlivním. Myslim si ze neni podstatne jestli se dite plazi nebo ne. Důležité je kvalitni lezení.

alishka111
11. dub 2018

@absintka19 od fyzio lékařky i fyzioterapeutky mám porvrzeno, že plazení sice přímo neškodí, takže pokud se dítě samo plazí tak se nic neděje, ale rozhodně aktivně nepodpovat. Zcela ideálně rovnou na kolena. A né, nejsem divná, jen se zajímám. To Vy jste očividně neinformovaná a zcela zbytečně nepříjemná....

konidana
11. dub 2018

Dcera se začala plazit v 5. měsíci. v šesti měsících lezla jako motorová myš. Stádium na 4 na místě neměla, přešla plynule z plazení na lezení. Synek se neplazil, v 6. měsíci se začal zvedat na kolínka a asi týden, dva houpal, pak začal lézt.
@ronja55

crazyduck85
11. dub 2018

Syn se mi na bříško začal otáčet ve 3,5 měsících, v 5m se plazil, v 6m začal lézt, v 6m se postavil, v 7m uměl krásně lézt, v 8m se sám posadil, v 10m začal chodit kolem nábytku, v 11,5m chodil. V pohybu je moc šikovný, ale máme 2,5r. a stále nemluvíme.

absintka19
11. dub 2018

@alishka111 vam jsem nic nepsala takze reagujetevy jako prvni me osobe. Neinformovana rozhodne nejsem. Ja vam nijak nepsala ! Nastudovano mam vic nez vy. A to rikaji i odbornici. Plazeni neni nic neprirozeneho.

alishka111
11. dub 2018

@ronja55 přesně tak, plazení ať klidně přeskočí, důležité je, aby ke "krtkovi" (zadek nahoře), zvládal i druhé vzpřímení , pak už je k lezení jen kousíček 🙂 Můžete mu nabízet pérování na kolínkách a překonávání překážek, tím přirozeně podpoříte lezení. Ale v 6ti měsících je opravdu ještě moooc brzo, nespěchejte na něj 😉

alishka111
11. dub 2018

@absintka19 plazení je součást vývoje, to je pravda, taky jsem psala, že není třeba plazení nějak zvlášť bránit, ale není to dovednost, která by se měla podporovat. Móóóc se omlouvám, že jsem Vás oslovila bez vyzvání, jen jsem se zastala té paní, co jste se do ní obula že je divná a bůhví co ještě a přitom měla naprostou pravdu.

absintka19
11. dub 2018

@alishka111 pravdu mame obe. A ne kazdy to umi prijmout 🌷Kazde dite to zvladne, deti jsou sikovne, i kdyz ma kazde jine tempo. Viz take muj profil. Pekny den 🌞🌞🌞

kajalka
11. dub 2018

@alishka111 Díky, ale mě člověk, co se chová jak malé děcko, nerozhodí, spíš je to úsměvný. Možná jsem to taky nenapsala zcela jasně, reagovala jsem spíš na naprostou hloupost "pokud je tedy tak sikovny tak at nepreskakuje plazeni".

kafr
11. dub 2018

Hele vy dvě, nechcete si založit vlastní diskuzi, nebo si napsat soukromě, nebo se sejděte a vyškubejte si vlasy... Ale už toho bylo dost.

kajalka
11. dub 2018

@absintka19 Plazení patří do stejné sorty dovedností jako to, že se dítě snaží přitáhnout z lehu na zádech do sedu. Jako to, že dělá letadlo v leže na bříšku. Plazí se, protože ještě nepřišlo na to, jak podsunout kolínka pod sebe. Podporovat v těhlech věcech je pro dítě nežádoucí. Žádný odborník se tě nezeptá, zda a jak dlouho se dítě plazilo ve smyslu, že to je přínos, naopak, je to negativní jev, pokud převládá nad kvalitním lezením.

absintka19
11. dub 2018

@kajalka ja s vami souhlasim. Neoponuji.

kejt29
11. dub 2018

Nas podsouva kolinka pod zadecek od 4mesice, ale zatim se neumi zaroven zvednout i z loktu. Ted bude mit 6m. Houpani na kolinkach jeste taky neni lezeni, houpat se muze klidne mesic i dyl. Hlavne neni kam spechat. Dcera zacla chodit ve 14m a jsem moc rada, ze nechodila driv.

matyldik
11. dub 2018

Ahojky 🙂 také zvedame zadeček a dnes jsme se poprvé doplazili k hracce 😁malý se narodil dříve a korigovane odpovídá na 5 a půl měsíce. Naše fyzio říkala,ze lezení klidně až v 8-9 měsících a platební muže o preskocit,není z hlediska vývoje důležité.

Takze myslím,ze za par tydnu už námi budou smejdit po bytě 🙂

kafr
11. dub 2018

Tak náš synovec už dneska taky zvládl lezení a to i na hladkém linu! A jak? Na naháčka 😊. Prostě líný chlap, proč by se namáhal zvedat zadek, když mu to po tom linu tak hezky klouzalo, ale zkuste se plazit, když nemáte ani plenku 😂

2hanah
11. dub 2018

@ronja55 Můj syn nelozil vůbec.