Kdy začít kupovat výbavu pro druhé miminko

17. črc 2023

Zdravím jsem 24+2 a přemýšlím zda až dávat věci dokupy 🤣 jde do druhé dítě a nějak to letí... Je to jak dkyz jeden den mi řekli že jsme těhotná a druhý jsme už 25tt🤣 něco málo mám po dceři ale čekáme kluka.. tak to budu muset projít a říkám si aby pak ani to byla chuť a čas 🤣jak jste to měly vy?

laxesis
17. črc 2023

Reálně stačí až 7-8 měsíc - zas tolik toho není, zvlášť pokud máte kočárek a sedačku a nebudeš už tolik trávit čas vybíráním a čtením mouder🙂 já jsem aktuálně 34tt a nemám ještě postýlku a vyndaný kočárek + hozené věci z šuplíku do tašky k porodu (nakoupeno je) 🙂 vše ostatní mi zabralo max dva dny čistého času (rozloženo z důvodu lenivosti do 14 dní)😅 máme kluka 6r, čekáme holku

badyr
17. črc 2023

Měla jsem u druhého dítka nachystané kolem 30.týdne a to z důvodu, že první dítko se narodilo ve 33.týdnu, tak kdyby se náhodou situace opakovala.

janule0123
17. črc 2023

Končím 36tyden, stejná situace .. furt klid a čas 🤣minuly tyden jsem probrala krabice s oblečením co bude použitelný na kluka z oblečení, teď delam místo na to… čeká me vyhrabat kočár, oprat a vyzehlit, dokoupit … a první věc co jsme řešila bylo 8tydnu před termínem- dala jsem monitor dechu na kalibraci 🤣ještě me krabice s dalšími věcmi chybí …

veru181
17. črc 2023

Pustila jsem se do toho nějak na konci šestého měsíce - to jsem přebrala oblečení na první rok (a na první půlrok si rovnou začala chystat). Výbavu až těsně před. Měla jsem oblečení u rodičů, tak jsem využila večer, když jsem u nich přespávala před kontrolou a měla na to čas. Zpětně jsem byla ráda, protože v posledním trimestru mi nebylo dobře.

konidana
18. črc 2023

Pro druhého kluka jsem po holce nepořizovala už nic. Pár kousků oblečení jsem dostala a pár dalších vyloženě klučičích mi půjčila kamarádka. Vybavení komplet podědil - bylo unisex. A i některé oblečky měl prostě růžové(nevýrazně) nebo třeba fialové😅

martulka88
18. črc 2023

Protřídit oblečení můžeš, ale kupovala bych tak přelom 8/9 měs., aby jsi to ještě stihla vyprat. Ale jinak bych to nehrotila. Ono i tak dostaneš věci od rodiny a přátel.A stejně nejlepší je říct, hele oblečení máme dost, radši budu za plenky/kometiku (záleží, jakou značku preferuješ) a nebo i taková drobnost, jako donést po porodu občerstvení 😊