Kniha o výchově. Doporučíte, prosím?

1leny
15. bře 2021

Ahoj, doporučte mi, prosím, nějakou knihu o výchově která se vám osvědčila a pomohla vám? Mám doma 14ti měsíční holčičku a občas už nastávají situace, kdy úplně nevím, jak reagovat, tak bych chtěla být připravená ☺️
Díky a hezký den 🌻

hosikuma
15. bře 2021

Za mě Koncept kontinua, respektovat a být respektovan, Najdi si sveho martana a kniha Efektivní rodičovství. Něco jsme měli jako povinnou literaturu na VŠ a něco mě zaujalo jako nastávající matku 😊

hosikuma
15. bře 2021

@1leny A ještě jsem teď viděla seminář o teoriich typu a knihy se jmenuji Nejsou stejné a Ani mámy nejsou stejné

rejalin
15. bře 2021

Ozkoušené to ještě nemám, ale moc se mi líbí kniha Respektovat a být respektován 🙂 naopak mě zas tak moc neoslovila kniha Vychováváme děti a rosteme s nimi..

lenerka1
15. bře 2021

Všeobecně cokoliv k respektující výchově - v ČR hodně populární Nevýchova, jde o webináře a online kurz. Z knih Vychováváme děti a rosteme s nimi (jde sehnat i v audio verzi), Zkoušeli jsme všechno (dost jednoduché a stručné, spíš ukazuje, co po je normální chování v určitém věku a nemá smysl proti tomu bojovat), Aha rodičovství (má i pěkné konkrétní návody jak s dětmi pracovat hrou a příklady řešení situací). Skvěle to doplňuje teorie typů - u nás propagovaná autorkou knih Nejsou stejné (velice obsáhlá tlustá kniha, začátek se těžko louská) a Ani mámy nejsou stejné, má i webináře některé zdarma na svém webu. Pak se mi líbí e-book z lecivehrani, kde se dá taky načerpat inspirace. Přečíst si něco je celkem fajn, ale zavést věci, které mi v knihách dávají smysl, do praxe, obzvláště ve vypjatých emočně nabitých momentech, je pro mě docela složité.

1leny
autor
18. bře 2021

Moc děkuji za tipy! Zatím jsem si vyhlédla Marťana, Respektovat a být respektován a našla jsem si dokonce audioknihu Aha rodičovství, tak se do toho pustím.. 🙂