Kolik vážily vaše miminka ve 3 měsících?

zanulav
21. črc 2008

Chci se zeptat jak važí nebo važily vaše miminka ve 3 měsicích, kojím a samík važí 7600kg. Narodil se mel 4kg. Ale doktorce se to zda hodne no mne taky ale kojíme takže je pry vše v pohode. 😵 Nevypada nejak tluste ale je to zkratka cvalda. A navíc jsem zvedava kolik pak bude važit v roce

bilkovalucie
24. črc 2015

Dcerka měla ve 3 měsících 58cm a 3,8kg. Porodní míry 48cm, 2890g, narozena v termínu.

takarazestinusakur
24. črc 2015

Syn měl 7kg a něco málo přes 60 cm, porodní váha byla 2810g na 45cm. Byl narozený skoro o měsíc dřív.

blongelina81
29. črc 2015

já mám doma tučnáka, sice Karolínce nejsou 3měsíce ale dva a měří 64cm a váží 6,3kg, za chvíli ji asi neunesu ☹

floruska
3. bře 2016

Ahoj mám už ted třetí miminko a všechny měly při narození více jak 4kg,ted má náš poslední Honzík 3měsíce a 10kg,plně ho kojím a jelikož i předchozí dvě na tom byly stejně tak mi to nepřijde ani divné
naopak je lepší pokud pěkně papají než když jíst nechtějí ,být tebou tak si s tím vubec nelámu hlavu
hlavně že pěkně prospívá 😀
Já jsem předchozí kojila do dvou let není na tom nic špatného 😝

joyride
3. bře 2016

My jsme malinky ale stehýnka jsou krásný 😊. Při porodu 3290g ale jenom 48cm, ve 3 měsících 5200g a 58cm

srneckaa
9. bře 2016

Ahoj my dnes mame presne tri mesice a nase holcicka vazi 7100 kg a meri 61 cm. porodni vahu mela 3070 a 48cm. Neprijde mi, ze by byla tlusta, ale hubena tedy neni.

monikarostislav
17. dub 2016

PV 3315g a ve 3m. 6052g 🙂

alikam
18. dub 2016

Ve třech měsících 5900, u porodu 2800.. 🙂 Všichni na ní koukají jaká že je to koule, ale nějak jste mě tu uklidnily, že je dost miminek tady na tom podobně 🙂

astyna
19. kvě 2016

Ono se to pak postupně zmenšuje ten přírůstek - náš přibíral 1200 gr měsíčně, jsem se také hrozila, kolik bude mít třeba v půl roce...no a má 8080 gr 🙂 Jak se začal hýbat, už přibral jen sotva půl kila

martivaloskova
10. čer 2016

Jak tak koukám na ty váhové přírustky miminek, tak mám doma pořádného svalíka, tento týden má 3 měsíce a k tomu 65cm a 7600g.. Po narození 50cm a 3700g 🙂

leovsadri
24. únor 2017

ahojky maminky mela bych na vas dotaz . mam trimesni dceru vcera sme byly u dr. jelikoz dcerka byla nemocna mela kasel a rymu hlenity kasel a dr ji vazila a rikala my ze mala pribrala hrozne malo ze mam zacit dokrmovat dcerka je plne kojena rada bych u toho zustalo. v utery mame jit na prevazeni skousela jsem ji dat lahev ale odmita ji jak pomoc aby vice nabrala. porodni vaha byla 2,73 gramu a tet mam 5615 gramu prej je to malo mam ji davat umele. dcerka je celkem spave mimco a na vecer zacne radit vecer je aktivnejsi to se tak unavy ze mam problem ji v noci zbudit na kojeni ona je schopna spat celou noc uz nevim jak dal doma do me huci at ji odstavim ze moje mliko ji nestaci takze i nerviky pracujou nerada bych skoncila umelem . meli ste to taky tak ze vam deticky malo pribirali nebo je tu nektera maminka co koji a zaroven musi dokrmovat

kristynatita
24. únor 2017

Muj Danik ma porodni vahu 4.060, ted v 5 tydnech 5.400

No jsme mimo tabulky 🙂 pritom jsme oba s partnerem stihli, jen vysoci 🙂

yipee
24. únor 2017

@leovsadri a kolik ti přibrala za měsíc? Malá měla ve třech měsícůch rovných 5 kg, porodní 2,51g, ale za 7 týdnů přibrala nějakých 1400g, doktorka mi řekla, že přibírá nadstandardně a rozhodně jsme dokrmivání neřešily. Jestli přibírá málo, tak ji koj častěji místo UM

mr_falko
24. únor 2017

porodní 2080, ve 3m 4250 gr a ve 4m 4770gr

pavlina212
24. únor 2017

@leovsadri Rozumím tvým obavám. Byli jsme na tom podobně. Honzík se narodil 48cm/2790g, ve třech měsících 62cm/5070g. Tenkrát jsem z toho byla špatná a nechala si nacpat dokrm, teď to vnímám jako zbytečné nervy.
Pročti si prosím následující článek vydaný Státním zdravotním ústavem. Pro kojené děti nejsou k dispozici relevantní referenční tabulky.
http://www.szu.cz/publikace/data/rust-kojenych-...

kajalka
24. únor 2017

@leovsadri Ach bože.. koj, co to dá, nikdy nic lepšího dítěti nedáš. Vyprdni se na doktorku, na vážení nechoď, pokud je dítě spokojené. Tvoje tělo umí namíchat mlíko pro dítě naprosto unikátně, je to malý zázrak.
Dovolím si označit @panickatlamicka, ať si taky pokroutí hlavou.

panickatlamicka
24. únor 2017

@leovsadri no co dodat. at zije doktorska agitka pro umele dokrmovani... ☹ @kajalka sadistko! 😀

kajalka
24. únor 2017

@panickatlamicka Já to myslím v rámci denního cvičení proti bolestem hlavy 😀

astyna
24. únor 2017

@leovsadri

Synova porodní váha 3270, po odchodu z porodky rovné 3 kg, ve 3 měsících rovných 6200 gramů. Také kojený. Také jsem byla "lynčována", že ho nechám hladovět (taky jsem podlehla). Nyní vím, že měl krásnou váhu.

Mě příjde, že tvé dítě roste hezky 🙂 ono je hrozně těžký posuzovat kojené dítě od dítěte na umělém mléku, které mají snahu se přejídat.

nutellaa
30. kvě 2017

Muj syn se narodit s vahou 2840g a ted ve 3mes. Ma 6kg

panbaf
15. srp 2017

porodní váha 3,270g, 48cm
při propuštění 3,000g
ve 3. měsících 7,800g, 67cm
ve 3,5 měsících 8,300g
plně kojený a dnes mi při kontrole zastupující mudr. zcela vážně řekla, že mu mám v noci dávat vodu...😕

terezapetrova
15. srp 2017

@panbaf zastupující MUDr je tedy třída :(:( bože ! :( pokud kojis koj jak bude chtit

panbaf
15. srp 2017

😉 to víš, že budu.. moje MUDr. je naštěstí opak a podporuje kojení co nejvíc a minule mi říkala, že pokud to má jen z kojení tak jí to nevadí..už ať se vrátí z dovolené! 🙂 Všichni moc dobře ví jak je kojení pro děti dobré a když je miminko malé tak hned nutí UM, když velké tak vodu a jedině tím dosáhnou toho, že maminka přijde o mlíko 😒

luckavivi
13. říj 2017

Porodni vaha 3,54 kg, na konci 2 mesice 6,5 kg.

luckavivi
16. lis 2017

Moje pri narozeni 3.5 kg, na konci 3.mesice 7.10 kg

absintka19
30. lis 2017

@zanulav nase Adeli mela porodni 4300gr a 7600gr mela tesne pred 6m. No v 3m se mi to zda jodne, ale dulezita je i delka. Nase Adeli mela 50cm v 6m mela 66cm.

simone5
30. lis 2017

@leovsadri Já dokrmuju, nikoli však kvůli doktorce, ale protože mému synovi ta jedna dávka nestačila, a to i když jsem kojila častěji. Pokud by mi dítě neplakalo hlady, nedokrmovala bych jen kvůli nějakým tabulkám. Jinak dokrm se dá i z vlastního MM. Já si třeba v pauzách, kdy je sytý, odstříkám co to jde a večer, kdy bývá nejhladovější, ho ještě dokrmím mým mlékem, ale z lahvičky, co má ten dudel podobný bradavce a ze kterého musí hodně sát. Zatím nám to tak funguje a jsme spokojení oba. Kojím teda i v noci co 2-3 hodiny a i přesto náš syn patří spíš k hubenějším miminkům. Hlavu si z toho ale nedělám - vždyť ani dospělí neváží stejně a já sama mám jen 50 kg, takže bude mít asi metabolismus po mně. 😉

bbubble
30. lis 2017

@simone5 to moc nechapem, preco ho dokrmujes svojim mliekom z lahvicky, ked ho mozes namiesto toho normalne kojit? nechcem rypat, len mi to proste nedava zmysel.. mlieko sa vytvara sanim, takze sa nemusis bat ze by si na dalsie kojenie uz "nemala", aj ked odsavackou nevytiahnes - dieta si to vytiahne.. ak vecer place, nemusi to byt len hladom, ale proste unavou.. nic, co by prso nevyriesilo 🙂 na tie lahvicky fakt opatrne, ani tie z ktorych treba sat, nie su ideal a mozu pokazit kojenie :(

inak k teme, syn mal porodnu vahu 4100g a v 3 mesiacoch mal myslim 8800g :D teraz bude mat pol roka a 11 kg..

lucie_91
30. lis 2017

Dcerka narozena 2890g, 3 měsíce 3kg.

edeltraut
30. lis 2017

Syn 67cm a 6,5kg, dcera 66cm a 7,05kg a nejmladší byla (a je) škrvně 58 cm a 5,7kg.