Kurz Nevýchova, máte zkušenost?

zizala7
18. únor 2018

Ahoj všichni,
Máte prosím někdo zkušenost s kurzem Nevýchova? Na stránkách Nevýchovy jsou k dispozici volně ke stažení nějaké ukázky (cca 30 min.), následně přijde do mailu za 4 dny další…. Z těchto ukázek zjistíte, že zatím vychováváte své dítě špatně – dítě je vzteklé, je s ním špatná komunikace,neposlouchá, nedělá co má atd. Kurz, který by měl nastartovat správnou výchovu je zpoplatněn, cca 4 tis. Kč – opět chodí videa do mailu.
Mám 3letého syna a půl roční mimino. Starší syn je v období vzdoru, jeho dětská lékařka na kontrole řekla, že hodně věcí umí, ale nedělá, protože prostě vzdoruje, vydržet mu to může do 5 let. My s ním musíme doma nějak vydržet, nejí, nechce chodit na záchod, nechce spát přes den, málokdy si hraje sám, pořád vyžaduje pozornost, dělá naschvály, po miminu háže různé předměty, nočník je boj. Dokud byl sám, bylo to zlaté dítě. Teď jsou dva a domácnost a jen jedny ruce :o)
Chtěla bych vědět, jestli má s kurzem někdo zkušenosti, a jestli mu tento kurz opravdu pomohl, případně v čem mu pomohl. To, že při výchově děláme chyby, že občas každému ujedou nervy a na dítě zařve nebo plácne, to vím. Existujte nějaká obecná rada, když každé dítě je jiné a v různých situacích jedná různě? Může pomoct video na dálku, natočené pro všechny, kteří si kurz zaplatí? Když se hlásím do angličtiny, nejprve napíšu test, aby lektor věděl, do které skupiny mě zařadit, ale tady mi to přijde hodně obecné, a hodně zdlouhavé – lektorka Kateřina hodně času využije na to, aby odkázala na vyplnění poznámek, přitom si stačí v hlavně srovnat co a jak.
Chtěla bych nějaké zkušenosti. Díky moc 🙂

normalnimatka
19. únor 2018

takže často je to o naplnění potřeb vlastně dopředu. dost, ale ne moc podnětů, aby se dítě cítilo milovaný (to je hodně v tomhle věku třeba o věnování se jim), samozřejmě i fyzický potřeby...vždycky je lepší řešit prevenci, než ty následky:D

jako neřikám, že milovaný a vysaturovaný dítě se nemůže nikdy vztekat. samozřejmě je to i povaze, o nějakým zdravým vývoji, kdy dítě i experimentuje s reakcema druhejch, ale i samo se svejma emocema si moc neví rady.

myslim, že správná reakce na dítě válící se po zemi v obchodě, je prostě vzít ho do rukou a odnýst, postavit ho nebo posadit ho někde venku v klidu a snažit s ním navázat komunikaci o tom, co se stalo. ale tak nějak bez emocí asi. na někoho zabírá i ta ignorace kupodivu. ale to pakt eda nevim, kde je ta příčina. pokud opravdu dítě nemůže vysírat, takhle malý, pak to není asi správná reakce. nevííím

normalnimatka
19. únor 2018

No, hlavně bych tě pozvala do skupin:

https://www.modrykonik.cz/group/6698/
https://www.modrykonik.cz/group/4575/
pročítej, diskutuj, ptej se🙂

normalnimatka
19. únor 2018

a ještě kousek:
SHRNUTÍ
- Brek, vztek, nevhodné chování? Jedná se o:
 Hledání stimulace – nasměrujte činnost tak, aby dítě našlo potřebné podněty ve vhodném jednání
 Volající jednání – zjistěte potřeby a uspokojte, příp. pojmenujte, pokud není možné vyhovět hned
 Způsob, jak se zbavit napětí – přijměte projev, pevně ho obejměte, aby se nemohlo zranit, vstřebejte jeho stres a nahraďte vnitřním klidem
- Pokud to nic z toho není, pak to může být:
 Reakce na naše nepřiměřené chování (snaha převzít příliš kontrolu nad ním?)
 Přirozené chování jeho věku (např. potřeba zkoušet svoje schopnosti… tzn. Líst někam, kam se nám to nelíbí apod.)
- Je dobré si uvědomit, že mnohé chování je v tom věku přirozené a normální. Např. když se 15měsíční dítě dívá do očí rodiče a přitom dělá zakázanou věc, nebo lhaní ve 4 letech. Něco je dosaženo v urč. věku, ale může to být znovu „zpochybněno“ o pár let později, protože mozek se vyvíjí postupnými reorganizacemi neuronů. (stále první kapitola nazvaná Mít dítě je složitější, než pěstovat rostliny🙂)))

papalinka
20. únor 2018

@zizala7 Nejvíc mi pomohlo dívat se na dítě jako na myslící bytost, která má v mnoha věcech na svět svůj názor, ačkoliv si lidé myslí, že je dítě ještě malé. Typicky např. nechám dcerku, aby si vybrala oblečení, protože už od roka a půl jí věřím, že ví, kdy je jí horko a kdy zima. Toto lze aplikovat v mnoha případech a hned odpadne spousta konfliktů. Pokud by mi dítě dělalo scénu v obchodě, snažila bych se zjistit důvod. Pro vás třeba malichernost, ale pro dítě životně důležité. Třeba chtěl "zaplatit", třeba chtěl vzít do náruče, třeba chtěl vidět na prodavačku... Možností je tisíc. Zkuste syna více vnímat a pochopit jeho potřeby, pak se vám spolu bude žít daleko líp.

jaajum
4. únor 2019

Ahoj holky,
vidím, že diskuse je trochu stará, ale reklamy na Nevýchovu apod. nás bombardují stále, tak zkusím přispět svojí trochou...třeba to někomu pomůže a ušetří pár peněz.
Mám tři předškolní děti a snažím se o respektující výchovu (AHA rodičovství, Nevýchovu, všechno je to založené na stejných principech, vychází ze stejných, léty prověřených knih). Zkrátka chci s dětmi dobře vycházet, a ne bojovat, rodičovství si užít a ne jen přežít, dokud děti nevyrostou...a taky je nechci nějak poznamenat špatnou výchovou.

A tak jsem po nocích přečetla různé články na netu i různé knihy, protože, přiznávám, někdy z dětí šílím, nechávám se vytočit a mám jich plné zuby.

Zkrátka, místo předraženého online kurzu bych všem rodičům doporučila dvě knížky, které mi přijdou nejlepší a hodně mi pomohly - Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly a Sourozenci bez rivality. Obojí najdete zdarma na netu, je to srozumitelné, stručné a moc to pomáhá.

Poprvé jsem je četla v takové krizi - děti se hodně hádaly, praly, neposlouchaly. Byla jsem vystresovaná, jak jsem je špatně vychovala, a nevěděla si rady. Ty knihy mě strašně uklidnily a dodaly mi sebedůvěru. Pochopila jsem, proč se u nás některé věci dějí, zkusila pár rad použít - a byla strašně překvapená, že to funguje! Jasně že ne všechno, vždycky, u všech - ale já za to byla tak vděčná... a pořád jsem🙂

kata267
5. únor 2019

Vicemene souhlasim s tim co tu padlo,principy jsou ok a asi si z toho.kazdy neco odnese, ale me moc nevyhovuje to neustale obkecavani dokola, chodi.mi.do.mejlu pozvanky na ty webseminare je to vzdy pristupne jeden.den a nikdy jsem to jeste nedokoukala cele protoze je to.fakt strasne na dlouho a nemam na to cas a pritom by se to dalo rict par vetama nekdy....
Jo.a konkretni.radu na vztekly zachvaty jsem zatim taky nenasla, nekdy funguje mluvit nekdy nefunguje proste vubec nic a jen cekam.jak to prejde 🙈

pomoztekacence
26. únor 2019

@sonislavab jako já osobně bych ráda taky ten kurz aspoň zkoukla ale tak do 1000kc.je v pohodě ale 500kc. To se mi zdá šíleně drahy.Ted jsem zhlidla dnešní seminář vztek a super jo ale ta cena je jinak silena

kata267
26. únor 2019

Taky jsem zkoukla dnesni seminar (vztekani) byl ok a souhlasim s tim co tam padlo, ALE zkuste se zacist do tech diskuznich prispevku....stejne tak jak je pojata nevychova obkecavanim tak stejne tak jsou tam davane "rady" jak resit konkretni situace, vlastne nic konkretniho nereknou jen obecne "komunikujte a kdyz to nefunguje zkousejte dal nebo to delate spatne" 😕 tak nevim...

midak
16. bře 2019

Dostal jsem tento kurz darem. Osobně to nevyužiji, tak nabízím se slevou za 3500 Kč, buď přímo pro někoho z vás nebo jako dar pro někoho kdo to ocení. Na kupónu je aktivační kód, nejlepší tedy bude osobní předání abyste si mohli ověřit že kód je opravdu funkční. Díky😉

karolinanedomova
10. kvě 2023

@midak dobry den, predpokladam, ze kurz uz jste asi vyuzila a nebo ho nekomu venovala? Pokud ne a stale je kurz platny, mela bych zajem 🙂

zelenaesmolda
10. kvě 2023

@karolinanedomova
po ctyrech letech tezko bude platny