Logopedie u 4letého dítěte. Daly byste, nebo v jakém věku to začít řešit?

verulevrtule
29. zář 2020

Zdravím holky, mám čerstvého 4leteho syna, a ve školce mě nutí k logopedii. Že prý už na to má věk, krásné umí R, semtam i Ř. Mluví plynule, zvládá básničky i písničky. Nemá problém s žádným jiným písmenem samostatně, ve slovním spojení občas nějaké písmenko vynechá. Jak jste na tom Vy, daly by jste takové dítě na logopedii? Případně v jakém věku jste tototzacli řešit? Děkuji

tulikiss
29. zář 2020

dcera sla na logo hned po 4 narozeninach, protoze zacala rikat r, sice rikala krasne r ale spatne z krku a tak jsme hned valily, protoze vim jaky problem to bylo odnaucit syna. po roce se zmenila logopedka a ta zjistila, ze ma dcera vetsinu pismen spatne polozenych, ze je rika trochu z jineho mista. za dalsi rok jsme dopilovaly vsechny ostatni pismenka.

verulevrtule
autor
29. zář 2020

@tulikiss ta naše logopedka jezdí 1x měsíčně, a komunikace s rodiči žádná, pouze přes sesitek

barmil
29. zář 2020

@verulevrtule jednou měsíčně je na nic, je třeba pravidelně, každý týden a cim drive se začne, tím lépe

verulevrtule
autor
29. zář 2020

@barmil já si myslím, jako nezdit jen proto, aby vydělala a s rodičem se ani neviděla, mě přijde pěkná blbost a radej ho budu vozit někam sama, když to bude třeba

irmamala
29. zář 2020

Myslím, že to není nic proti ničemu, objednat se někam na logopedii a zkonzultovat to. Pokud dítě problém nemá, řekne ti to a budeš mít klid. Ale znám spoustu dětí, které krásně mluví a na logopedii chodí, protože dělají něco špatně, co tobě poslechově nepřipadá nijak hrozné, ale z hlediska vývoje řeči by to mohl být problém.

verulevrtule
autor
29. zář 2020

@irmamala beru to podle sebe, že za nás se to nehrotilo a drtivá většina lidí mluví krásně bez jakyhokoliv zásahu, naopak, sestra chodila k uváděné logopedce, je jí 13 a pořád ráčkuje 🤣

lolam10
29. zář 2020

Proc myslite ze vam to ve skolce doporucuji?aby vas buzerovali?spis vam chteji pomoc a poradit ne?!uz jim proslo rukou tolik deti ze bych jim duverovala.a s jakymkoliv cvicenim/treninkem je lepsi zacit co nejdriv.takze ano ja bych dala na jejich radu a objednala se na logopedii(dobrou)

lolam10
29. zář 2020

@verulevrtule to ze se to dany clovek nenaucil(nerackovat) neznamena ze je chyba v logopedce.treba malo cvicila...a ano za nas se neresilo hodne veci ale zrovna rec mi prijde hodne dulezita mj.k praci

jipe
29. zář 2020

syna na logopedii poslala dětská na tříleté prohlídce - neuměl K, G, následně jsme řešili dě, tě, ně, ž, š, č, potom naskočilo samo L, ted (skoro 5,5) jsme stále v péči a už se začíná učit Ř. U nás jsou problém i některé svaly,takže máme cviky na uvolňování/posilování (gotické patro, bylo podezření i na skrytý rozštěp, to se naštěstí nepotvrdilo)