Mám staršího syna zapisovat do školky, když mám doma nedonošené miminko? Bojím se nemocí

lucy1994
29. bře 2019

Ahojte všichni!
Mám doma skoro 3,5 letého syna, kterého jsem letos plánovala zapsat do školky. Je narozen v listopadu a minulý rok vyšlo snažení o druhé miminko, takže jsem nechtěla, aby nosil domů nemoce, když budeme mít novorozence a chtěla jsem, aby byl ten rok s námi, pomáhal mi (je moc hodný a šikovný, prostě správný bráška) a zvykal si na sestřičku. Takže jsem ho chtěla zapsat letos. Jenže těhotenství skončilo předčasným porodem ve 30. týdnu těhotenství. Dcerce je nyní půl roku (korigovaně necelé 4 měsíce) a už 2x byla nemocná (jednou s teplotami, podruhé bez, ale zatím to naštěstí nemělo nějaký hrozný průběh a docela rychle se z toho dostala). Ptala jsem se doktorky, zda je dobrý nápad vůbec malého zapisovat do školky vzhledem k nedonošenému miminku doma. Řekla mi, že když je možnost, že starší může být ještě doma, tak by to prý bylo pro oba lepší. Ale že je to na rodičích. Tak teď přemýšlím a vůbec nevím, jak se rozhodnout. Klidně bych malého měla dál doma, nevadí mi to.. ale má své období, kdy občas neposlouchá, brečí kvůli všemu.. je to hodně jeho povahou.. ale není zvyklý být v kolektivu, hrát si s dětmi.. , bydlíme na vesnici, takže tu nikoho moc nepotkavame. Tak jsem chtěla, aby si ve školce našel kamarády, trošku se tam otrkal. Jenže zase nástup do školky znamená větší nemocnost a nevím, zda by to nyní bylo vhodné. Příští rok už by byly malé dva roky, to by mi přišlo lepší i v rámci imunity. Ale. ale takhle nevím. Jak byste prosím rozhodovali vy? Potřebuji slyšet i názory ostatních.. děkuji moc

martiina_k
12. kvě 2019

@petanevesta vezmi si to ale z té stránky, když by se s těmi dětskými bacily děti setkaly až ve škole, tak jsou půlku roku doma.. je asi lepší, když se s nimi setkají aspoň v předškolním věku.

Jinak k tématu - já bych toho staršího do školky dát zkusila... uvidíš po prvních dvou, třech měsících... za a) nevíš, zda se mu tam bude líbit, třeba ve výsledku nebude chtít chodit a budeš mít rozhodnuto a za b) třeba ta nemocnost nebude tak zlá...

petanevesta
12. kvě 2019

@martiina_k to sice ano,ale nevím,zda je nutné,aby mladší chytl 99% věci taky a kolikrát má horší průběh než dcera..já jsem z toho popravdě byla spíš nestastna

babanci
15. srp 2019

Víte, že ty nemoci mě vůbec nenapadly? Mě děti ve školce nemarodily vůbec.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@lucy1994
jak jste se nakonec rozhodla a jak to probihalo? 🙂

lucy1994
autor
21. srp 2019

@zelenaesmolda Ahoj 🙂 Nakonec jsem ho do školky zapsala, protože syn překvapivě chtěl. Navíc tam bude mít více aktivit než tady doma. Učitelky i prostředí tam je fajn, s učitelkami jsme se dohodly, že tam opravdu nemusí chodit každý den, že pokud klidně mockrát za ten rok nepřijde, tak se nic neděje. Takže teď první den tam půjdeme spolu, budu tam s ním, aby se rozkoukal, abych mu byla oporou, kdyby potřeboval. Navíc jak se to blíží, tak tam najednou tolik nechce. Ale uvidíme. Možná ho ty učitelky tam taky nebudou "chtít" :D Protože syn je nadmíru přecitlivělý. Vše ho dost rozbrečí, má sklony se dost podceňovat, hlavně co se týče uklízení nebo oblékání. Brečí, že to nezvládne nebo nezvládl, i když to zvládnul. Už nevím, co s ním, jak mu pomoct :( Dcera je hodně upištěná, hodně vříská, hraje si s hlasem a jemu to teda hodně vadí a brečí, takže si moc nedovedu představit, že to ve školce ponese dobře, protože tam taky všichni hulákají, takové jsou děti, on sám to taky dělá, ale u ostatních mu to příjemné není. Tak nevím, nebudu to hrotit, půjdeme se tam spolu podívat na hračky, pohrát si, zkusit tam někde najít nějaké kamarádství, ale je hodně stydlivý. Kdyžtak bude se mnou doma, mně to nevadí. A co se týče nemocí, tak taky uvidíme. Ale tuhle jsme byli v dětské herně a jelikož tam zrovna bylo dost dětí, tak jsme my s manželem div nelehli, ale syn měl jen pár dní rýmu a dcera nic, jen trochu zvýšenou teplotu a podrážděná, ale to nevím, zda bylo že zubů nebo z toho, že ji třeba škrábalo v krku.. ale jinak rýma, kašel, to nic z toho neměla. Tak třeba bude mít imunitu dobrou. Uvidíme, jak to zvládneme 🙂