Miniškoličky. Vaše zkušenosti, názory 🙂

garfieldmail1
12. led 2009

Ahoj, mám syna, v dubnu bude mít dva roky. Ráda bych ho přihlásila od dvou let do "miniškoličky" . Kdo to nezná - odehrává se to obvykle v mateřských centrech, je to na 2-3 hodiny jednou týdně. Syn je moc hodný a šikovný, ale taky celkem plachý a neprůbojný mezi dětmi. Tak bych byla ráda, aby se trošku otrkal, než půjde ve 3 letech do školky. Je i zvyklý být beze mne pár hodin, hlídá tatínek nebo babičky. Ovšem něco jiného by bylo, kdyby zůstal v herně najednou sám s cizími dětmi a "tetami", než by si na ně zvykl. Taky si myslím, že by to byla možná dobrá příprava na školku, pro něj i pro mne 😅 Mám vybranou jednu miniškoličku, kde se dětem opravdu věnují, mají tam max.8 dětí a 2 vychovatelky. (V jiné herně jsem jednou zažila, že tam zároveň v době, kdy byla herna k dispozici pro věřejnost, probíhala miniškolička. Vychovatelky si pily kafe, na děti koukly, jen když začlo nějaké plakat, o ničem :( ) Máte s tím některá zkušenost, nebo šly byste do toho? 🙂 Jo, ta miniškolička, kam bych chtěla syna dávat je Bobeš centrum v Bohumíně, kdyby měl náhodou někdo osobní zkušenost přímo s touto miniškoličkou 😉

johanda
13. led 2009

garfield, osobně beru miniškoličku jako pomocníka v době, kdy si musím něco zařídit a nemám jiné hlídání, dítko si tam pohraje a za 2 hodiny jde s mámou domů. Jako přípravu na školku to moc nevidím, ve školce je jiný režim, děti tam bývají delší dobu, "žijí více "kolektivně"-společné spaní, jezení, vycházky a navíc je to každodenní povinnost. Jednou týdenně to bude malý brát jako příjemné zpestření programu nebo utpení - podle povahy. Já to doporučuju a výhodu vidím hlavně v tom, že má matka volno a může si zajít ke kadeřnici, do obchodu a pod.

euforbia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz