Moje dítě kouše jiné děti. Co s tím? 😶

6. zář 2023

Pěkné odpoledne všem,
Potřebuju poradit jsem bezradná. Máme holku 3r4m a je celkem ok... Hravá, přátelská, komunikativní... Atd
Ale na hřišti nechce půjčovat hračky. Když jí někdo něco vezme začne se s ním o to přetahovat a nakonec i nemá problém druhé dítě bouchnout či se snaží kousnout. Já jsem u toho a tak jí furt koriguju co a jak. Když se takhle chová beru a odcházíme pryč z hřiště. Na jednu stranu chápu, jsou to její věci a když nechce tak nechce. Ale je těžké jí vysvětlit jak má přitom reagovat a že kousáním a boucháním rozhodně teda ne. No a co s tím?
Dneska jsme si jí vyzvedla že školky s tím, že se tam s nějakou holčičkou tahala o kočárek a nakonec jí kousla do ruky....
Jáko já už fakt nevím 😭😭😭

irmamala
6. zář 2023

Tak když jí někdo přes její nesouhlas bere její věci, tak proč by se s ním měla mazlit? Chápu, že se cítíš trapně, ale věř mi, že do budoucna lepší, když se za sebe umí poprat, než aby všem všechno půjčila a pak seděla na písku bez jediné hračky, jak to bylo u nás 😀

lobella
6. zář 2023

Snazila bych se zabranit tomu kousnuti, proste byt u toho sporu kdyz to jde, hracky,kdyz pujcit nechce,at nepujcuje,jsou jeji a je to jeji rozhodnuti, ktere samozrejme muze mit dusledek,ze ostatni nebudou pujcovat ji...rekni ukaz ji, jak dite odmitnout,jak mu rict ne jinak nez kousnuti., casem to pochopi,ale bude to asi ma dyl

autor
6. zář 2023

@irmamala já s tím souhlasím... Ale je mi dost nepříjemně když vidím jak si hezky hraje a najednou otevírá pusu jak hladová saň 😂😂😂

irmamala
6. zář 2023

Do 15-ti to dělat nebude, neboj 😀 Říkej jí furt dokola, ať to nedělá a ona jednou přestane. Nebo jí dej na krk cedulku, pozor kouše a budeš z obliga 😀

zelenaesmolda
6. zář 2023

@irmamala
ta cedulka je dobry napad :D

michaela666
6. zář 2023

Když jsou to její věci, je na jestli je půjčí, takže křik mi přijde adekvátní jejímu věku.
Na druhou stranu počítej s tím, že může ze školky taky přijít s kousancem, protože ji to někdo vrátí. Včera na schůzce rodičů nám učitelka říkala jak už se dva tříleťáci stihli pokousat během druhého dne kvůli bagru na písek. Nejste jediní.

dominge
6. zář 2023

Se synem jsem měla to samé. Až teprve, když se naučil mluvit, to přešlo. Bohužel dětičky nedokáži jinak vyjádřit nesouhlas. 3 řekl ee a po 4 kousl. Přeji pevné nervy 😉

la_amanita
6. zář 2023

Vyroste z toho. Když máš možnost tomu zabránit, udělej to. Jinak ex post si o tom v klidné chvíli promluvte, kdy uznáš její pocity, ale ukážeš jiné(správné) řešení, třeba hrou s plyšáky atd. Ale vážně z toho vyroste, žádný znak problémového chování nebo výchovy to není, neboj.

ivkasolavova
6. zář 2023

Takhle mě kousla holčička ve školce ,nechtěla jsem jí dát maso . Mám jizvu na puse doted . Můj syn taky kousal ,nepomohlo mu to vysvětlovat liskat po ruce nic,naštvala jsem se a jednou jsem ho kousla taky přestal . To že nechce půjčovat hračky nějak se mi nelíbí to že to je její tak proč by měla půjčovat. Měla by se umět dělit ,a nebo říct jí chvilku jím to půjč oni to doma nemají a vysvětlit ji to a ne že to je její tak proč by měla půjčovat. Z toho taky může být chtivá ,neříkám že bude ale může

89peta
6. zář 2023

Prostřední syn taky kouše, prvorozenemu tekla i krev🤦🏼‍♀️ ale pracujeme na tom,aby se projevoval jinak,než kousanim. Oni se to naučí. Já kousala segru.. je starsi a měla víc síly a to byla ma jediná účinná obrana😁😁 Už nekoušu 😉

autor
6. zář 2023

@ivkasolavova to jsem asi blbě napsala. Já samozřejmě jí říkám že má půjčovat hračky atd atd. A že děti taky půjčují, že by se měla dělit atd. Ale když s ní nehnu tak s ní nehnu. Řeším to denně na hřišti. Zkoušela jsem i přes její rozhodnutí půjčit věci ale vždy to končí hrozným křikem.

autor
6. zář 2023

Děkuji všem za názory 🌼

peclen
6. zář 2023

@ivkasolavova Hele tohle je povaha, stejně jako to kousání i to půjčování přijde časem. Opravdu se jim to vysvětlit nedá. Ty emoce jsou moc rychlé a intenzivní.

peclen
6. zář 2023

Možná bych zkusila brát sebou hračky, na kterých se předem domluvíte, že je dětem půjčí, když si budou chtít s něčím hrát a pak nám pomohlo mít hračky, které se za žádnou cenu nepůjčují a já je vždy pomáhala dceři chránit, aby měla pocit že i já respektuji její potřeby.

ivkasolavova
7. zář 2023

Tak to jsem možná i blbě pochopila i já 🙂

bomo1
15. zář 2023

Hele zkus jí třeba říct, ať začne křičet až už nebude vědět kudy kam. Tím přijde někdo dospělý, s kým zrovna je, aby do situace zasáhl. Ona už v tu chvíli nedokáže sama tu situaci vyřešit a proto kousne, bouchne. Dříve než se to stane, mel by zasáhnout dospělý a pomoci jí to vyřešit. A pro tebe bude asi taky snesitelnější křik, než pokousané cizí dítě. U nás to docela zabralo.

svha
15. zář 2023

Asi neporadím, u starší to přešlo samo, netrvalo dlouho. Teď se jí to vrací, kouše ji mladší. Už v menší míře, ale stále

veronikav31
15. zář 2023

@ivkasolavova dítě si hraje s tou hračkou teď,proč by jí měla někomu půjčovat,když si s ní nedohrala?já vždy oběma dětem říkala,že jak si s hračkou dohrají tak by jí mohli půjčit chlapečkovi nebo holčičce,problém nebyl,ale jakmile jsem chtěla aby jí půjčili hned tak byl problém.

veronikav31
15. zář 2023

Takazelko,to,že dcerka se přetahovala o kočárek s holčičkou ve školce a kousla jí,bylo v návalu emocí. Měla zakročit učitelka,kdo byl u kočárku dřív,tak si s ním hraje teď a jak si s ním dohraje půjčí dál.jak bude dcerka větší budou se hledat kompromisy,domluvy.mam dvě akční děti,musí se spolu domluvit,pokud to nedokážou,tak nastupuji já jako prostředník a uzavírám s nimi dohody(dceři bude teď 8,synovi je 5,5r), docela to funguje,občas emoce převládnou,že se navzájem štípnou nebo kousnout,ale to výjimečně