Může dcera tvahor před 7. měsícem?

lenkazdenek
5. kvě 2008

Ahoj maminky mám dotaz ,nedávno manžel koupil malý ovocnou přesnídávku od hamánek jablko s jogurtem od uk.4měsíce a tvaroh s broskvemi od uk.5měsíce ale všude se píše,že s jogurty se má začít nejdříve okolo 7-8 měsíce a s tvarohem dokonce až po roce 😕 tak nevím jestly jí mám tu přesnídávku vůbec dát 😕 😕 nebo myslíte,že je to nják speciálně upraveno? děkuji za odpovědi a pokud už takové téma je tak se moc omlouvám 😅

zevina
6. kvě 2008

pokud vás zajímá, co je které éčko zač 😉 tady je odkaz: http://www.bezkonzervantu.cz/ecka/databaze-ecek...

sisstin
6. kvě 2008

ria: dík za chemický rozbor 😀

evitek
6. kvě 2008

Ria to napsala skvěle. Ne každé ečko je škodlivé. Ale pokud si můžu vybrat mezi přesnídávkou s ečky a třeba přesnídávkami Hami nebo Sunárek, tak je to pro mě jasná volba. Obzvlášť když je to pro malinké dětičky.

bramburka
6. kvě 2008

holky tohle Ecko je opravdu neskodne, spis by mi tam me osobne vadil ten cukr.

Jo a s tema susenkama, to jako v 6. mesici umeji rozkousat? A kdy se muzou davat takovy ty bezchutny 😀 kukuřičný tyčky. Křupky nebo co to je?

jandalinka
6. kvě 2008

bramburka:my máme sušenky od Sunarka,které jsou od 6.měsíců a také jsem se lekla,jak to malá bude chroustat,když ještě nemáme ani jeden zoubek,ale zkusila jsem to a super.Malá je začala žvatlat a hezky se jí rozmělnila sušenka v ústech. 😉

lenkazdenek
autor
7. kvě 2008

Xeni jsou to fakt křupky ,mě teda docela chutnaj a myslím,že se můžou od uk.6měsíců jako sušenky. Já je asi tenhle týden koupím 🙂

marti7
8. kvě 2008

jak vypadají ty křupky? taky bych je chtěla zkusit 🙂

poppy
9. kvě 2008

Tak jsem zkusila dát malý Hamánka(nakoupila nám ho babička) a už ji ho fakt nikdy nedám, nejenže to složení je pochybný, jak píšete, ale Nelou to jen projelo, že se ji to nestačilo ohřát ani v pupíku a měla ho v plence. Ani ty Bio nee, Hamánek nikdy! Taky kupuji jen Sunárek a Alnaturu z DM.

nensy
9. kvě 2008

ahoj že se tady bavíte o hamé .já teda kupujo hipp,hami ,hero.ale minule jsem koukala na přesnídávky na jahodovou a ž od ukončeného 6 měs.a hamé ji mělo už od ukončeného 4 měsíce tak teda nevím.tak třeba nechápu normálně od ukon.4 měsíce je přesnídávka broskvová,jablečná a banánová tu dáváme a dneska manža koupil přesnídávku od hippa s jablkem,broskvý a banánem až od ukončeného 6 měsícen .no někdy to teda nechápu.takže ten hamánek mě taky nák neuchvátil nekupujeme ho 😀

dadla
24. kvě 2008

Ahojky lenii 🙂, tak ty jsi i tady? 🙂 Vzpomínáš....chtěla jsem po tobě aby jsi mi zjistila jak se na bulovce vyvolává porod. No ale co se týče hamánků tak já jsem z hami přešla na hamánka....chutí nám víc než hami. A zkouším dávat všechno, jak jogurt tak tvaroh....složek je tam minimálně. Teď mě spoustu mamin odsoudí, ale když měla malá velký kašel tak jsem jí před spaním dávala půlku lžičky medu. Takže mi jedině hamánky i s vločkami, bohužel trpíme po masozeleninových příkrmech zácpou a to nám pomáhá, naštěstí 😎

lenkazdenek
autor
24. kvě 2008

Ahoj dadla,jak ti to tenkrát dopadlo? Mě tenkrát už hrozilo vyvolání taky,ale malá se den od nástupu umoudřila 😀
Jinak už jsem zkoušela hamánek jabkojogurt,chutnalo ,pak jsme měly malinový,protože hamánek dělá na rozdíl od ostatních hodně příchutí a taky dobrý,takže teď střídám,máme doma v zásobě,sunarku,hipp,hami, frutapuru,ale i toho hamánka jí občaas dám 😎

dadla
24. kvě 2008

leni, mě to dopadlo dobře, šla jsem na vyvolání, dostala jednu tabletu a za 3 hodky jsem měla úúúplně všechno za sebou 😀 Jo jo hamánek má toho hodně, jak říkám mi už jedině hamánka 😉 kdyby to děti nemohly tak by to přeci nevyráběli....teda můj názor. Myslím si, že my jako malý jsme v týhle době jedli skoro všechno...teda s rozumem. No ale tu smetanu od hamánka tu jsem teda ještě nelajskla. 😔

lenkazdenek
autor
24. kvě 2008

jé tak to závidím,já první bolesti v neděli okolo 11 a malá se narodila až v pondělí za 10 8 😅

dadla
24. kvě 2008

No tak si rodila o chvíli dýl 🙂 Mě samotný porod trval 7 min. Ale to jsme se dostali pryč od tématu. Chtěla jsem se zeptat ty dáváš i bio přesnídávky? Já se teda tomu vyhybám, nemám ráda bio výrobky. Mě to nedělá dobře, jednou jsem si koupila bio banány...ty jo 2 dny mi bylo zle jak čert, no a pak omylem jsem koupila bio zeleninu na lečo, no a to mi bylo týden zle. Tak to nedávám ani malý 😝

frog
24. kvě 2008

Ahojky..jsem asi jediná z této diskuze kdo hamánek dává,ale co...vy jste snad vyrostly na něčem jiném??Nedostávaly jste tvaroh a jiné mňamky už od půl roku??A jste tady,tak nevím proč by to mělo být horší..Neříkám že jí cpu tvarohem a já nevím čím vším a taky dávám hami a sunárek,ale hamánek jí chutná nejvíc,takže u nás vede..

lenkazdenek
autor
25. kvě 2008

Dadla,jj občas dám i njákou bio přesnídávku,ale ne že bych je vyhledávala,zeleninku a maso kupuju normální,to bio maso je strašně drahý a nekradem 😉 zatím jí teda po tom biu nic nebylo Jo akorát jsem zkoušela bio jogurt,jen přímíchat trošičku do domácího ovcnýho pyré a fuj,malá to nejedla,tak jsem ochutnala ten jogurt a hnus největší 😝 ale je fakt,že já jsem zvyklá na aktivii 😅
Frog,já hamánka taky občas dávám,zrovna dneska jsem ji koupila zas s jogurtíkem,to ji chutnalo,a pak má v ledničce ovocnou kaši s piškoty a jablečnou s ovesnýma vločkama 😎

dadla
25. kvě 2008

Jo frog: špatně si nás asi pochopila, psaly jsme, že dáváme hamánka a u nás taky vede!!! 🙂 takže nejsi sama 😉 akorát jsem nezkoušela s tou smetanou jinak snad všechny ano. U nás vedou ty vločky skrz zažívání. a tvaroh s broskvemi to je taky chuťka 😀 . Se těším až jí budu moc dát zkusit ty těstoviny....na ty jsem teda zvědavá, ale to máme asi měsíc nebo dva čas. Teď nevím od kdy přesně je.

Leni: já kupuju všechno ve skleničkách, zkoušela jsem dělat domací a teda moc velkou pochvalu jsem za to nedostala 😒 , ale určitě jí budu vařit.... musí si zvyknout i na mé pochutiny 😅

lenkazdenek
autor
25. kvě 2008

dadla,mě jí jenom zeleninu a masi,ovoce ne 😒 myslela jsem jak budu v létě zavařovat a vypadá to ,že si to budu moct zavařit tak pro sebe 😖 ale když jí dám na žužlání kus jabka,hrušky nebo banánu tak to jí jede 😅

listicka20
25. kvě 2008

No, frog, kdybych to měla brát podle toho, co jsem jako mimi dostávala já... ve dvou měsících ořechový vanilkový rohlíčky (přeci mě neochudí o Vánoce...) apod., 😀 a taky žiju...
Myslím, že když dáš trochu tvarohu, tak se nic nestane. A když s tím počkáš, tak se nestane už vůbec nic. Takže já osobně se vším čekám, akorát drobečkovi přimíchávámpár lžiček bílýho jogurtu do rozšťouchanýho banánu.
Jinak myslím, že to na skleničkách od 4, od 6 měsíců je myšleno pro nekojený děti. Kojený si mají přičíst dva měsíce navíc. Osobně bych ale nevybrala nic s medem, ten se přeci nesmí do roku kvůli nějaký tý bakterii, se kterou si malej organismus ještě nemůže poradit?

groowy
26. kvě 2008

tak u nás vede taky Hamánek 😎, malé chutná nejvíc... a střídám to, občas ji dám jen klasickou ovocnou, občas tu tvaroh s broskvemi nebo s jogurtem, nebo bílej jogurt a do něj banán.. Terezce to chutná a nic jí po tom nebylo 😉 . Když se to nepřehání, tak to snad nemůže uškodit. Chce to asi vyzkoušet, jak na to bude mimi reagovat. A sušenky Sunárek taky dáváme a moc chutnají 🙂 ... jo, ale začli jsme až tak po 7 měsíci, pomalu postupně..

frog
26. kvě 2008

dadla však já nemyslela tebe...ostatní tu píší jak je hamánek plnej éček a já nevím čeho všeho,tak jsem chtěla říct,že to tak možná je,ale naší žabce chutná 😉 ..

kacka.va
27. kvě 2008

myslím, že to s těma éčkama opět některé přehánějí 🙂. Nemyslím, že v jednotlivých přesnídávkách jsou nějaké ohromné rozdíly z hlediska těch éček a bůh ví čeho ještě (s výjimkou těch bio), záleží, co dětem víc chutná.

sisstin
27. kvě 2008

mně ani tak nevadí ti Ečka..ale to, že je tam jen dřen a ne ovoce..a spousta kyselin, malej se mi po tom osypává 😔 takže ten Hamánek fakt skoro nedávám 😔

bimonka
27. kvě 2008

No jo frutapury jsou skvělý,kupujeme všecky příchutě.
Já bych v 6měs. jogurt nebo cokoliv s jogurtem či smetanou nedávala.
Je to velká zátěž pro mimi,které teprve s příkrmama začíná.
My začali dávat až po ukončeném 7měs.
Navíc z toho může mít alergii na kravské mléko.

dadla
28. kvě 2008

Frog: co mamina to názor. Moc neuznávám přehnaně zdravou stravu. Já jí taky neměla, jedla jsem cokoliv (skoro) a jsem fit. No éčka jsou skoro všude....něktěří uznávají jenom bio a dávají jenom bio....to myslím si, že v MŠ, žádný bio nebude a najednou na klasickou stravu a tam ty éčka budou, i když je pravda, že dítka už budou teda větší, žeee 😉

Sisstin: tak pokud se osypává tak to bych taky nedávala, to je jasný. Mě třeba dcerka moc nejí moje domácí blafy a má ráda prostě jenom skleničky....každý dítě snáší něco jiného, každé dítě je prostě jiné. My jsme zkusili dát i pribiňáčka, no žádný obdiv jsme teda neschytali 😖

Bimon: tak pokud někdo začíná s příkrmama tak to bych taky hned nedávala tvaroh a jiné pochutiny....hezky pomaloučku. My máme příkrmy od uk 4m a smetanu jsem se jí ještě neodvážila dát a nějak to ještě nemám v plánu....tý se nějak trošičku obávám. Asi budu teď za blbce, ale jak se pozná alergie na kravský mlíko???, že se osype nebo to má jíný průběh??? 🙄

lenkazdenek
autor
28. kvě 2008

Mo tak já se dočetla,že nekojené dítě od uk.6měsíce jogurt smí ,jinak dáváme i sunarku s mlékem a super,malé to chutná 🙂 a nic jí po tom není a je psaná od uk.6 😎

sisstin
28. kvě 2008

lenka: já zkoušela jogurt prvně..no žádnej velkej úspěch..snědl půlku aktivie..ale třeba to bude příště lepší..jinak ten Sunárek s mlékem mu moc chutná..a už jsem dala i ten tvaroh s jablky a banány a dobrý 😉

lenkazdenek
autor
28. kvě 2008

Sis,já zkoušela ejednu lžičku boi jogurtu do ovocný přesnídávky a uspěch žádnej

lvice5
5. zář 2016

Dobriden maminky dcerka 6,7 měsíců chci se ze ptat mohla bi už dcerka smetanovi jogurty dekuji za od povet

olalafonda
27. zář 2016

Zdravím, já to nikdy moc neřešila... když je tvaroh nebo jogurt v příkrmech ... tak si myslí íže ho můžeš dávat i normálně... náš prcek je na jogurty uplně jak ďas... poprvé jogurt ochutnal bylo mu asi cca 5.měsíců (to totiž viděl jak ho jím já )... a úplně v pohodě. Začal s pribinákem a ted jsme přešli na jogobelu ... ta mu chutná hodně... jinak dávám mu ochutnávat uplně všechno ... Když máme něco na talíři tak to automaticky chce ochutnat. 🙂