Používáme cookies. Více informací zde. OK
veruska007
2. dub 2014

Naše děti jedí pouze přesnídávky, ovoce až mnohem později - někdy po roce. Teď máme třetí miminko, žádné z dětí nám před 1. rokem ovoce nejedlo, i když jsme to zkoušeli. Ale zas nenutím silou, s manželem jsme na ovoce silně alergičtí, takže si říkám, že děti asi vědí, proč ho nechtějí.

Do 7. - 8. měs. dávám jen přesnídávku, obědovou zeleninu (s masem) a večer kaši, poté přidávám jogurt - i když obyčejný bílý mě také děti nejedí. Buď malinko přisladím (můžu, děti jsou velmi hubené) nebo přimíchám přesnídávku, rozdrtím piškoty, sunarkové sušenky, ...

Když potřebuju něco zahustit, tak rýžovou nebo kukuřičnou nemléčnou kaší.

speedygon
2. dub 2014

Místo ovoce bych nedávala asi nic, nechala bych mlíko a počkala bych. Důležité je, že baští zeleninu. Ovoce tolik nespěchá. Na jogurt je i podle mě brzo. Ovoce/přesnídávku nezahušťuji, není důvod.

mishulle
2. dub 2014

a co zkusit třeba jablko s mrkví, pokud zeleninu jedí

ange_de_la_morte
2. dub 2014

Klidně dej místo ovoce zeleninu, nebo ovoce se zeleninou ( třebas avokádo s něčím, nebo mrkev s broskví apod.), jinak nenuť, jen nabízej, jinak dej klidně mlíčko když nic - děti na to mají ještě nárok. My jsme jinak taky začli s jogurty v půl roce na povolení dr. takže pokud se tomu nebráníš můžeš i to, ale klidně i později ( já kupovala Jihočeský nebo Hollandiu).

Zahustit můžeš třebas instantní nemléčnou kaší ( já kupuju v zdravé výživě) - používám na zahuštění čehokoliv i když vařím malému teď omáčky apod. Nejlépe asi rýžovou, nebo kukuřičnou-jáhlovou (ty používám nejčastěji)

Sem začni psát odpověď...

Odešli