Jaké přesnídávky jsou vhodné?

milena777
9. říj 2018

Ahoj maminky, chtěla bych prosím poradit ohledně přesnídávek.
Teď budeme mít 8 měsíců. Do 6 měsíců byla dcerka plně kojena, pak jsme začaly se zeleninovými příkrmy (obědy). Nyní začínáme odpolední svačinky.

První otázka: je lepší odpolední nebo dopolední svačinou nahrazovat kojení?

Druhá otázka: Zkoušíme vařené jablíčko, vařenou hrušku, čerstvý banán, zkusili jsme i lepek formou piškotů do jablíčka. Kdy můžeme začít zkoušet třeba syrové jablíčko se syrovou mrkví apod.?

Třetí otázka (nejdůležitější, ta proč sem píšu): musí se dodržovat na kupovaných přesnídávkách to, kde je napsané od kolikátého měsíce jsou přesnídávky vhodné? Co třeba přesnídávky HELLO, na nich totiž měsíce psané nejsou.....můžou se takhle malým miminkům dávat???
Děkuji za odpovědi 🙂

slayc
9. říj 2018

Mne doktorka rikala, ze je dulezite slozeni, takze nekoukam na to od kolikateho mesice to je, ale co v tom je, a od bych to diteti dala. Kouknu se od kolikateho je to mesice a prectu si slozeni. Kdyz je tam navic pridany cukr treba, vracim zpet. Ten dite podle me nepotrebuje, atp. 🙂

verinikki
9. říj 2018

Asi bych doporučila nějakou knížku o výživě dětí - rozhodně je zbytečný přidaný cukr-piškoty a zrovna Hello přesnídávky...jinak se koukejte spíše na složení těch přesnídávek.
Pokud chcete postupně přestat s kojením, nahrazujte, pokud ne, kojte normálně dál.

hanasedla
9. říj 2018

@milena777 Ja jsem si delala presnidavky doma svoje, neni tam pridany cukr jako v nekterych, ale vsechny nejsou spatne a taky jsem kupovala presnidavky i kapsicky. Cerstve ovoce bych mu zkusila dat, pokud je schopny si tuhou stravu pokousat. Zkusila bych asi jablicko nebo banan, hrusku a takove, pak az exoticke.

1anetta11
9. říj 2018

@milena777 dělala jsem si domácí, ale měla jsem strašně moc domácího ovoce i zeleniny, tak jsem si pak dělala i příkrmy, ale ty se mi moc nedařily, takže jsem vařila normální obědy 🙂.

mari90
10. říj 2018

Odpovim jen na posledni otazku, podle me je dulezite kontrolovat hlavne slozeni, ono na nekterych prikrmech ci presnidavkach pisou, ze jsou vhodne treba od ukonceneho 4. mesice a pritom je tam dle me spoustu nevhodnych potravin. Navic zrovna ta zminovama Hello presnidavka je plna cukru a tuzim, ze obsahuje i modifikovany skrob, takze na tu fakt pozor 😉

andelka
10. říj 2018

Já jsem vždycky nahrazovala svačinou napřed odpolední kojení. Ale je to asi jedno.
U přesnídávky jsem se vždy dívala na složení,ne na to co je psané na etiketě. Takže bez cukru a škrobu ideálně,jen 100% ovoce.

luciklim
10. říj 2018

@milena777syrove muzes dat hned. My zacli s cerstvym ovocem ve 4,5mesici a nikdy jsme nic z ovoce nepovarovali..🙂

leilinka1234
10. říj 2018

Hello přesnídávky jsou složením pro děti (a vlastně i pro ostatní :D) absolutně nevhodné. A upřímně, ani mně nechutnaj 🙂 strašně sladký a jak už bylo psáno výše, obsahují škrob. Prý se prodávají Hello se zeleným víčkem a ty jsou ok, ale já po téhle značce nesahám, tak nevím. My kupujeme a jsme hodně spokojení s přesnídávkami z dm. Jsou dobré, chutnají i nám dospělým a nestojí moc. Do roka jsem kupovala přesnídávky Hipp, pak jsme objevili dm a kupuju už jen tam. Jezdíme pro to teda do Německa...

emamaira
10. říj 2018

Je asi jedno, kterou svačinu nahradís jako první. Měsíce na sklenickach si určuje sam výrobce, není na to žádný předpis. Nasemu je 9 mesicu a porad mam problem vybrat takovou sklenicku, aby vyhovovalo složení bez ohledu na to, jaký jsou tam psané měsíce.

emamaira
10. říj 2018

http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html koukni sem, tabulka s jednotlivými potravinami je super.

packaf
1. lis 2018

@milena777 chtěla bych vám jen poradit, nemusíte si to vůbec brát k srdci … banán nemusíte vůbec dávat, dítě ho nepotřebuje. Já vím, zní to divně, roky se tady banány jí, kdy se stály fronty, ale ani domorodci ten banán nejí syrový, ale pečený. Přidávám výstřižek z knihy, kterou mi doporučila naše doktorka, je skvělá svým přístupem a dost na ni dám. Do roka a pů jsem nedávala ani brambory.😨

sevenel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gracinka7
15. srp 2019

Zrovna hello je jedna z nejhorších značek.

bassetlady
15. srp 2019

@sevenel Devu kupujeme kapsičky a jsou super! Netušila jsem, že jdou objednat na netu. Zatím jsem na ně narazila jen v jednom obchodě v Hradci a vždycky jim to tam vyberu, když jsme u babi. Díky

dixi86
15. srp 2019

Koukat na složení, případně dělat domácí nebo alespoň povařit čerstvé. Hello jsou děs. Sice levné, ale stačí, aby tam bylo jen ovoce, nic jiného netřeba. Kapsičky to samé. Jsou sice dražší, ale takový drobek nepotřebuje milion nevhodných věcí okolo. Má Rossman, DM, ...

kittyy17
15. srp 2019

Hello normálně kupuji, dětem chutnají. Přijdou mi lepší než přesnídávky Hamánek, Hello mají vždy 85 % ovoce, u Hamánku je to mezi 55-85 %, a ten škrob a ostatní sračky je tam taky.
Jednou za den ta trocha cukru dítě nezabije ;)

jipe
15. srp 2019

já kupuju jen happyfruit ty jsou 100 % ovoce a konzervant nebo 100 % kapsičky, to jsou snad všechny kromě hello.

sevenel
15. srp 2019

@bassetlady jojo, jdou, ale mají zvlášť normální stránky a zvlášť eshop, často mě google vyhazuje špatně 🙂 Ale když zadáš www.eshop.deva.cz , mělo by to být správně 🙂 Líbí se mi, že tam často mají třeba 50% slevy atp., takže se zaplatí poštovné 😊

mourovatakocka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bassetlady
15. srp 2019

@sevenel jj už jsem se v tom pohrabala. Jen mám trochu strach nechat si ty skleničky poslat poštou.

bassetlady
15. srp 2019

@sevenel a ještě kupuju Ovocňák, ty jsou taky přírodní a české.

elajura
15. srp 2019

@packaf Co je to, prosím, za knihu? Radost ze zdravých dětí (Zerzán, Strnadelová)?

sevenel
15. srp 2019

@bassetlady Ovocňáka vyzkouším 🙂 No, taky jsem se bála, ale balí to poctivě a zatím mi nikdy žádná rozbitá nedorazila 😊

packaf
17. srp 2019

@elajura co byste chtěla vědět? Prostě kniha o stravování. Doporučila mi ji pediatra a nemůžu si stěžovat.

luckylee
17. srp 2019

@packaf myslim ze se jen pta na to jaka je to kniha.😉 Me to taky napadlo protoze nase pediatra mi ji taky doporucila a taky ma "zvlastni" nazory na stravovani😄

packaf
18. srp 2019

@elajura @luckylee jo, je alternativní, pro někoho moc, ale já jsem spokojená. Pokud někdo neproleti jen nadpisy a hned ji neodsoudi ve stylu, že to je pro eko bio kozy, tak si možná z toho někdo něco vezme. Mě třeba nezajímala kapitola o vesmírné energii, i pro mě to bylo moc alternativní a divné, ale po přečtení nešlo o nic jiného, než o dělenku! Nevaří se vůbec maso, což mě, převážně ,,býložravci,, vyhovuje.