Můžou děti do 2 let konzumovat houby?

snehurka11111
13. zář 2010

Milé maminky, chtěla jsem se zeptat na Vaše názory ohledně konzumace hub dětí od dvou let. Jedná se mi o to, že mám 2 letou dcerku a vždycky, když (sem tam) dělám bramborajdu nebo houbovou omáčku, tak si vzpomenu na ty články o nevhodnosti hub u takhle malých dětí...
Jak je tomu u Vás? Dopřejete svým malým dětem příležitostně třeba pár hub v polívce či omáčce? Díky

laska.nezna.hranic
13. zář 2010

já četla odborný článek, že děti, staří lidé a ledvináři by houby vůbec neměli... já sama je nejím, ale to jen proto, že mi nechutnají. když už se u nás v nějakém jídle vyskytnout, malému je nedávám, ale časem na ně asi stejně dojde, budou-li malému chutnat. my tedy ještě dva roky neměli, ale byla bych ráda, kdyby malý jedl tak nějak všechno, i přesto, že tomu sama neholduji...myslím, že když je malé dáš čas od času, nic se nestane. když už, tak žampiony by mi byly sympatičtější, ale klidně je malé dej, určitě se jí nic nestane. teda když jí dáš ty správné 😀 😉

kutcher
13. zář 2010

Bla bla bla, vykašli se na články. My je teď od 2 začli dávat a když jsou dobře očištěné, rychle usušené, před zmrazením předvařené, tak nevidím důvod, proč by je nemohlo konzumovat 2-leté dítě - je prokázáno, že některé houby mají schopnost zadržovat těžké kovy, ale víš co byste toho museli zkonzumovat, aby to začlo být na škodu? Stráááášně moc! Články o zdravé výživě, jsou důležité, zdravé a pro dítě přínosné, ale ber je jako návod, ne jako příkaz.

kutcher
13. zář 2010

@snehurka11111 No ono se klidně ale může stát, že jí vůbec nebudou šmakovat, našemu teda jedou děsně, to je samý: húba dobota.

berenika39
13. zář 2010

jojo, "houba bába strom les", to teď frčí a houby petr jí, omáčku, polévku, zapečené s těstovinou, jen jsem mu nedala smaženici, bála jsem se, že by toho snědl celou porci a bylo by mu těžko. ale houby v něčem dávám.