Nadváha u 4měsíčního miminka

moneline
12. únor 2017

Maminky prosím radu, mám 4,5mesicniho chlapečka. Měří 64cm a váží 9100g podle Mudr. Má nadvahu. Dávám mu papat po 3 hodinách ve dne i v noci 120ml um jelikož dyl mi bohužel nevydrží. Přikrmují ho 1x denně zeleninou a 1x denně ovocnou přesnídávku jinak um. Prosím poraďte mi kolik by měl malý papat denně a jak mu upravit jídelníček aby se mu váha spravila? Malý je spokojený miminko ale doktorka mi za tu váhu dost nadává a já už nevím co s tím :( týrat ho nějak hlady nechci. Děkuji za každou zkušenost a řadu 🙂

kacireksro
8. bře 2017

moje mala ma tedka 6mes. a ma 9,5kg,taky je burtik,me doktorka rikala ze je lepsi buclatejsi mimco,pak kdyz se neco pokazi,prijdou prujmy nebo jina nemoc a nechce treba jist ma z ceho brat.coz jine mimco uz musi lezet v nemocnici na kapackach.o nejake obezite neni vubec rec.taky mam strach aby mala nemela v roce x kilo.jak se zacne hybat tak to vybeha,i me to kazdy rika.takze klid.uzivej si mimca a na reci nic nerikej jen to doktorovi odkyvej a mysli si svoje!!!!

andos
12. bře 2017

u miminek nadváha neexistuje.... buďte ráda, že hezky jí... horší by byl opak.. neřešte, za pár měsíců se to změní

alemari
12. bře 2017

@moneline syn byl vypapaný-vykojený a ve 13ti letech má 39 kg, takže to jaký byl kojenec vůbec nekoresponduje s tím, co ti pani doktorka řekla, v klidu!

whocares
12. bře 2017

My vykojili 10,5 v pul roce, v osmi mesicich mel 11,7 a ted v deseti 12,2, jak se rozlozil, prestal tolik pribirat. Doktorka ho jen chvali, jakej je velikej

moneline
autor
12. bře 2017

Moc jste mě uklidnili, bála jsem se že mu tím nějak ublížim do budoucna. Slova naší Mudr. Zněly dost hrozive ale jsem ráda že nejsem sama, která má doma jedlika🙂 i když na to ani moc nevypadá :D hold nejsme tabulkovi 🙂. Ještě bych se ráda zeptala kolik mlecka dávat teď už 5,5 měsíčnímu mimcu? Do nedavna jsem dávala 120ml po 3 hodinách ale začal mít hlad po 2 hodinách tak jsem zvýšila na 150 aby papal aspoň po těch 3 hodinách ale někdy si řekne o jídlo i po 4 hodinách. Je to akorát a nebo mám zkusit ještě zvýšit dávku? Děkuji předem za rady 🙂

moneline
autor
12. bře 2017

A ještě se chci zeptat maminek, které mají nebo měly těžké mimco jako mám já, jestli jste dávaly kasičky? Byla bych ráda kdyby se mu prodloužily intervaly papání aspoň v noci ale máme od Mudr. Kaše zakázané kvůli váze tak nevím jestli do toho jít nebo ne 🙂

msimankova
12. bře 2017

Jestli vydrží 3 - 4 hodiny, tak mu 150 určitě stačí. Kaši jako takovou nedávám doteď, malá (1 rok) jí nechce, ale dávám pár lžic do mléka na noc, zkusila bych třeba 1 PL nějaké rýžové. Také jsem máma velké holčičky, 6 měs. 9,5 kg a teď v roce ještě nevím, ale tipuju cca 11,5 🙂

absintka19
12. bře 2017

@kacireksro podle fotky vic nez jen burtik 🙂)))

rozzaarka
12. bře 2017

@moneline kaše bych nedávala, nechala bych to na zelenině a občas ovoci. Třeba k večeři hustou zeleninovou polévku. Na kaše je maličký, jen to zatěžuje trávení a "nic" z toho. Jinak váhu opravdu klid, malý měl v 6neděli skoro 6kg - kojila jsem. Mám rozumnou doktorku, takže mi to procházelo vk lidu, ale on se ten raketovy rust zastavi - jak se zacne víc hýbat. Jen to baculíkům trvá o trochu déle. než rozhýbou ten kolos 🙂 v druhé půlce prvního roku už to tak nejede. z 8 do 10m mi pribral jen 25g a je to spokojene a zdrave akcni miminko... tabulkova doktorka uz by dostala infarkt a cpala mi nejaka umela mleka na pribirani.

msimankova
12. bře 2017

@rozzaarka já jsem zatím neviděla moc baculatějších dětí, které by byly pomalejší - myslím, že tam budou i jiné faktory...

rozzaarka
12. bře 2017

@msimankova nemyslim nejak vyrazne jako ze to je na rehabky a pozorovani a vysilovani. ale proste potrebuje vic sily na otoceni hrocha nez kdyz se otaci zizala a to trva o chvilku dele nez tu silu ma. a ano, samozrejme kazde dite je jine, chce umet neco jineho atd., jen proste u bucliku to jsem to videla i u svych deti, i u znamych a rikala mi to i doktorka tot vse...

falcony
12. bře 2017

ženy, dovzdělejte mě prosím, ale nedoporučuje se alespoň do 5-6 měsíců nepřikrmovat vůbec ničím? Nebo je to u dětí na UM jinak? - mám kousek před termínem a byla jsem zrovna v pátek na přednášce dětské doktorky o porodu, kojení a tam o tom mluvila, tak teď na to koukám, že ve 4 měsících prcek papá ovoce a zeleninu, i když že by zrovna z toho měl nadváhu by asi smysl nedávalo 🙂 neteř byla spíš zralá na podváhu, taky je doktorka tepala ať víc kojí a budí jí v noci na dlabanec, příkrmy začala až v sedmi měsících mrkvičkou a do té doby ani čaj nic nedostávala a prý ani nechtěla když to zkoušeli, srovnala se pak postupně krásně do tabulek, jinak kolem sebe děti nemám a tudíž ani zkušenosti 🙂 děkuji, omlouvám se za offtopic a autorce přeji hlavně klid a ať se vše přirozeně srovná 🙂

lucykal
12. bře 2017

Kaše bych nedoporučila hlavně ne na noc. Nám o nich říkala dr. že se nedávají baculatějším dětem. My máme opačný problém 24m a 9,8kg

msimankova
13. bře 2017

@falcony jj, u deti na UM je to jinak, zacina se prikrmovat po 4 mesici.

kacireksro
13. bře 2017

@absintka19 ona ma vsechno ve skraních,proto vypada tak nafoukla,ale to vybeha.ja ani doktorka stim problem nemame.

jaku1
5. dub 2017

Buďte ráda, že mu chutná. Váhu bych teď určitě neřešila, mám doma taky cvalíka. Však oni až začnou lítat, tak to vyběhají ;) Moje doktorka akorát řekla, že je to pěkný cvalík, ale nic víc. Určitě je blbost takovéhle malé miminko omezovat v jídle, stejnak si za chvíli řekne o přídavek, když dostane málo...

katriona1
6. dub 2017

@jaku1 tak dokud je dítě kojené tak se opravdu v jídle omezovat nedá, ale je důležité jaké jídlo se mu potom začne podávat 🙂 moje dcera byla dost velký cvalík a jelikož je malá a pohodlná a dost jedlá tak to vyběhávání jde pomalu, až ted ve 3 letech je celkem normální, ale musím jí velmi hlídat, aby to někdo špatně nepochopil nemá žádnou dietu ani velmi neomezuji množství jídla, ale spíš složení, prostě sladké věci má jenom někdy, většinou od babiček, omezuji pečivo, které by jedla neustále, sladké pití a tučné věci, ale naštěstí má moc ráda ovoce a zeleninu, tak toho sní hodně, ona neví kdy má dost, často se pořádně nají a jakmile vidí, že někdo jiný jí tak hned chce taky, a když nechceme dát tak brečí, nebo stačí, že vyndáváme nákup a všechno by chtěla, takže nějaké omezení tam být musí
@falcony ono dnes se i kojené děti začínají přikrmovat dřív, aby se využilo imunologické okno, já třeba dceru začala od necelých 6-ti měsíců, ale sestra ted malou kojenou asi od 4,5 měsíců, ale ona stejně do těch cca 6-ti měsíců jedla jenom tak pár lžiček, takže větší jedení bylo po tom 6 měsíci, ale na toto má každý jiný názor, takže až přijde čas na příkrmy tak se zařídíš tak jak ti to bude vyhovovat 🙂