Nerozumí mi - 21 měsíců. Jak to zlepšit?

klarak12
25. led 2023

Dobrý den, prosila bych o radu , jak naučit nebo spíš trénovat 21 měsíčního syna porozumění? Umí ty naučené věci typu jdeme se koupat , jíst , ven, teď jsme naučili ukaž kytí ( kytičku a kočku, kterou jsme koupili) , ale kdybych mu řekla kde he auto, dones auto , podáš mi pití, tak to neudělá. Tak jsem chtěla poprosit , jak ho rozvíjet, aby mne začal rozumět a tím pádem se rozvíjela řeč? Snažím se pořád na něj mluvit, ukazovat, ale někdy mě úplně ignoruje.Děkuji všem 🙂

klarak12
autor
17. bře 2023

@pampeliska1313 máme to stejně, jak emilly 🙂

klarak12
autor
1. dub 2023

@emillyhk ahojky, chtěla jsem se zeptat užíváte , když syn vše Dohnal ten equazen a b-komplex ? A říkala jste, že jste začali ve 20 měsíci, kdy a jaké pokroky jste u syna zaznamenala nebo za jak dlouhou dobu začal více rozumět a reagovat na ty složitější povely.Díky

emillyhk
1. dub 2023

@klarak12 Ahoj 😊 Nějaké zlepšení bych řekla, že já jsem viděla už po měsíci, prarodiče spíš až tak po dvou (netráví s ním tolik času). To už právě začal reagovat i na ty složitější povely. On teda doteď "povely" záměrně ignoruje, ale když mu něco řeknu jakoby mezi řečí, tak to udělá. Třeba jsme v pokojíčku, bere za kliku a řekne: "Doú" (dolů). Tak řeknu: "Ano, ale jestli chceš jít dolů, nejdřív ukliď hračky" a mezitím si dál dělám svoje, třeba skládám prádlo. Tak jde a začne uklízet. Nebo třeba skládá puzzle, tak mu bez ukazování řeknu: "Žluté kolečko máš za sebou pod košem" a jde na jisto. Takové ty povely: "Dones knížku a položil ji na stůl" chápal určitě před 2. narozeninami. Teď má dva roky a dva měsíce a chápe už i ty složitější souvislosti. A hlavně začíná víc mluvit, snaží se i o "věty" o třech slovech.
Ten Equazen jsme dávali dvě balení, takže něco přes tři měsíce (občas zapomeneme dát 🙈), potom jsme udělali měsíc pauzu. Možná náhoda, ale během dvou týdnů se zase začal hodně vztekat, nechtělo se mu moc mluvit, hůř spal. Takže teď dáváme zase a určitě budeme pokračovat. B-komplex jsme pauzu nedělali, dáváme pořád.