Odnaučení od dudlíka

ululu
8. črc 2019

Diskuzí na téma dudlík je tu sice spoustu, ale chtěla jsem se poradit přímo s mým specifickým dotazem. Malej má 2 a 3/4 roku a na noc má dudlíka od malinka. Drží ho v pusince celou noc a jak mu ho vyndám, tak se vzbudí. Budí se teda i když dudlík má tak 2-3 za noc. Takže neprospí celou noc. Myslíte, že má smysl ho odnaučovat, když nespí celou noc? Jediná možnost jak ho v noci uklidnit od křiku je právě dudlík. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost?

stef9328
8. črc 2019

Dcera taky usinala a spala pouze s dudlikem, byla na cumel zavisla celkove u spani. Ja zkousela par krat odnaucit (bez uspechu), revem zacala koktat(nastesti par tydnu), potom ho zase dostala a jednoho dne jsem musela k zubari,bylo pred obedem,zaukolovala jsem manzela,ze dneska pujde spat bez cumliku,zvladl to na jednicku, od te doby je bez cumliku a prijala to uplne bez problemu bude ji za 14 dni 3 roky, bez "Dudu" je od 2r3m. Manzel ji odnaucil tak,ze cely dudlik odstrihnul(respektive do krize) a jak ho dal male do pusy samozrejme ze ho nechtela,ale chtela nahradni,pak ji rekl ze uz ma hodne ostre zoubky a sama si ho ten cumlicek rozkousala, dali cumel pod polstar a jak se zbudila mela vedle postele drevenou holcici kytaru od zoubkove vily.
Ja bych ho urcite odnaucila.

melek5
9. črc 2019

@ululu malé jsem dávala dudlík od narození je to uklidňující pro to dítě přišel její první rok který měla minulý měsíc a od té doby dudlík vyhazuje a nechce takže jsem ho schovala kdyby náhodou 😁😁😁😁a nechce nevyžaduje dudlík každé dítě to má jinak dejte tomu čas a nebude chtít samo si řekne že už dost 😂😂😂

veronikav31
9. črc 2019

stříhala jsem tu měkkou část, každý den o kousek,až nic nezbylo, dcerce jsem vysvětlila,že je už moc velká a dudlík je už moc malý,aby jej měla, 2 noci jej držela v ruce a pak už ho nechtěla,nenásilné a bezproblémové odnaučování. Syn dudlík nepřijal vůbec,ale za to nám kousal nábytek když jej bolely zuby 🙂

lu_ta
9. črc 2019

Já taky stříhala gumu a za měsíc byl bez dudliku. Bylo mu tenkrát 22 měsíců. Se zbylým plastem chvilku spal, že ho držel v ruce a po chvíli ho sám zahodil

jankol
9. črc 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@ululu pokud má dudlík jen v noci na spaní asi bych to nijak nehrotila on se to odnaučí sám asi ho to uklidňuje pokud se i tak budí byla bych ráda aspoň za to co naspí 😉

ululu
autor
9. črc 2019

Malej sam vcera vyhodil dudlik do kose. Jeho napad. Takze za sebou mame první noc a teda byli jsme vzhuru skoro furt. Histerak překvapivě jen jeden, ale furt se mlel. No uz neni cesta zpet. Pres den samozrejme neusnul. To jsem ani necekala. Ale vecer usnul az po desaty a dneska taky pozde.

montelvina
21. črc 2019

@ululu dudlík jsem vzala kvůli školce ve 2,5 letech synovi .Mel jen na noc přes den jsme vzaly před druhým rokem protože ho rozkousaval stím se smířil rychle .Stim nočním dudlikem byl problém .Hodne plakal trvalo týden než obešel pokoj stím že už dudlík teda nechce .Museli jsme trávit víc času sním objimanim nabizenim plyšáka přiznám se že první dva večery probrecel pul hodiny ale v me naruci ale po týdnu byl klid .Byl to pro me lepší ale pocit než by takhle plakal ve školce a já tam nebyla .Někdy člověk oddaluje věci moc dlouho a pak je to horší ,avšak důležitý bude tvůj instinkt vždy jednej podle nej .znas své dítě nejlépe

zelenaesmolda
21. črc 2019

@ululu
ja bych ho to nasilim neodnaucovala,dospeli kouri,zvykaji a taky jim to nikdo nebere ale z dudliku se dela tragedie...

bayt
21. črc 2019

@ululu Popravdě jsem taky zastáncem nechat tohle na dítěti. Ta potřeba sání a dumlání je u dítěte do čtyř let fakt silná a přirozená. Do školy ho mít nebude :D Je fajn, že ho má jen na noc...

ululu
autor
22. črc 2019

Presne. Nakonec to dopadlo tak, ze ho jeste ten den sam vyhodil do kose. Pry byl spinavy. Sli jsme ho demonstrativne vyhodit do popelnice. Prvni noc spal dost neklidne. Ocekavala jsem sceny, ale spis se budil a histerak mel jen jednou. Obcas si na nej sice vzpomene, ale rekla bych, ze dokonce i lip spi. Mame za sebou i mensi virozu a nerekla bych, ze to bylo horsi jak s dudlikem.