Odplenkování - indiánská metoda

cacenka_d
18. lis 2015

Mam dotaz, najel nekdo na indianskou metodu, bez toho aby dite sneslo nocnik? Prvni dcera sem tam sedla, ale je fakt, ze proste ona byla po druhem roce do te te doby na nem totalne vrestila a pak se proste v lete takhle naucila sama. Starsi je rozvaznejsi, vycura se presne az po spani ne behem, preci v tom nebude spat atd. ale opet repete a nocnik nepritel. Starsi to vyslo na leto celkem a resim ted jestli v zime to risknout nebo vydrzet proste do 26 mesicu na teplo. Zase kdyz zacnu nechci polevit, jasne bude mokro to chapu, ale jestli vubec je to nejak realny a nekomu se zadarilo.

Pro ty co nevedi o cem mluvit: http://www.vanickovani.cz/jak-se-zbavit-plenek/

prcccek
18. lis 2015

SUper článek, vůbec jsem o této metodě nevěděla a děkuji za další inspiraci jak na to. Ale taky si počkám na radu, 24 měsíců bude mít v únoru 😀 tak ať vím, zda zkoušet přes zimu.

zuzapra
18. lis 2015

@cacenka_d synovi jsem vzala plenky v 19ti mesicich,trvalo to 3 tydny,ale byl moc sikovny a pres den i na odpoledni spani byl bez plenek. Na noc jsme plenky odbouraly ve 2,5 letech. Akorat nechtel na nocnik, ale rovnou na zachod. 🙂

lenkalenulka
18. lis 2015

Clanek fajn ale deti jsou velice individualni... Prvni dcera mi na nocniku plakala nechtela tam ani sedet pak se osypala po plinkach tak jsem plinky sundala a pripominala ji at se jde vycurat mela 18 mesicu a za dva dny uz chodila sama s tim ze si i sundala a zpatky oblikla kalhoty a na noc byla bez plinky ve 20 mes. ... Druha dcerka si sem tam sedla ale neudelala nic pak na navsteve u kamosky a stejne stareho kamose ho videla chodit na nocnik tak tam hned zkousela a doma jsem ji nechala druhy den bez plinky a par nehod bylo rekla jsem ze musi honem na nocnicek a ted je to cca tyden a dneska zadna nehoda uz nebyla a chodi si sama takze citi kdy se ji chce curat a pokud si ucvrkla tak hned sla na nocnicek.. Takze uz tam kaka i cura na noc a ven davam plinku ale pokud nejsme dlouho je sucha 😉 mala ma cerstve 17 mesicu.. Znam deti co treba nocnikuji od 10 mesicu pro me nepredstavitelne ale jde to fakt kazde ditko je jine .. Pokud nechce na nocnik zkuste hned wc s peknym detskym zmensovacim prkynkem az budete splachovat zamavejte hovinku dejte treba malickou odmenu .. Drzim pesti 😉

lenkalenulka
18. lis 2015

Joo a neresim jak budem curat v zime pro jistotu necham plinecku pokud budem na vylete at nemusim svlikat a doma topim takze tech par dni uceni prezila 😉

lamarika
18. lis 2015

@cacenka_d postupovala jsem takto u všech dětí a opravdu je to jen na dítěti jak a kdy to zvládne. Vždycky jsem teda odplenkovávala přes léto. Nejstarší syn byl v tomhle nejšikovnější a okolo 18 měsíců byl bez plen (i na noc). Nutno podotknout, že mu trvalo asi 2 měsíce než začal čůrat i venku. Měl zafixovaný nočník a nikam jinam nechtěl. Dceři to trvalo 2 měsíce a zvládla to těsně před 3. rokem. Nejmladšímu synovi docvaklo během týdne co má dělat a ve 2,5 letech byl bez plen.
Podle mě je tahle metoda nejlepší. Maminka i dítě si ušetří zbytečný nervy a většinou je to rychlý 😉

anniesfibis
18. lis 2015

Neni lepsi rovnou bezplenkovka?

sromulenka
18. lis 2015

Na jendu stranu se píše -plenku nikdy nedat ale v noci ano? 😕 Tak, když už bez plen tak úplně. Tak pravě potom ty děti zmatené budou..přes den ne v noci ano... to zas někdo něco vymyslel. Ale chápu, že to třeba u někoho může pomoci, kdo bojkotuje odplenkování. My naštěstí o obou dětí problémy neměli. Tak ať se daří 😉

magdalenax
19. lis 2015

@anniesfibis Tak tuhle metodu obdivuji a přiznám se, že si to neumím představit v praxi. Sice o této metodě dohromady téměř nic nevím a už ani nepotřebuji, pokud do toho nebudu v budoucnu zasvěcená, ale už jako babička, kadždopádně je to fakt obdivuhodné

anniesfibis
19. lis 2015

@magdalenax zkusenost nemam, ale ctu o zom a prijde mi to logictejsi. Vychazi z predpokladu, ze deti maji prirozene hygienicke potreby ..jen je naucit poznat.

cacenka_d
autor
19. lis 2015

@zuzapra Ona prave nechce na nic, tak snad to zlomi no.

@anniesfibis Bezplenkovka je fajn, u ni by i od mala sla, ale za me proste ne kdyz mate doma druhe male superaktivni ditko a nevite kam driv 🙂 Jinak ona byla na latkovych do 18 mesicu.

m21elis
19. lis 2015

a jak se to řeší třeba v autě nebo na nákupu? to je člověk zavřenej 2-3 týdny doma?

cacenka_d
autor
19. lis 2015

@m21elis Ja teda na cesty davala plinku, ale stejne si rekla, jenze ja jezdim vsude daleko 🙂 Tusim pak 2x max pocurala sedacku nebo pod ne dat rucnik a nepromokavou podlozku by slo 🙂

sarinka_nevesta
13. pro 2015

aniž bych věděla, že tato metoda existuje, jednoho dneska jsem sundala plenku a už jsem jí nedala..dcera 18,5 měsíce a už druhý týden nám to funguje..plena jenom na noční spaní...první dva dny jsme byli spíš doma nebo v okolí a od třetího dne fungujeme naprosto běžně...denně dojíždíme do města na cvičení, nákupy, návštěvy,.....do autosedačky jsem dala přebalovací podložku, kdyby náhodou....jinak stačí sledovat signály dcerky a ptát se, jestli nechce čůrat, většinou už si i sama řekne! Důležitý je prostě plenku nedat, a hoooodně chválit...jako s malym štěňátkem ;)

kocour1
15. pro 2015

Také přidám svoji zkušenost. O indiánské metodě v tomto pojetí jsem četla dnes poprvé, ale náhodou jsem něco podobného udělala a vyšlo to🙂...
Dcera, ačkoli byla ve všem spíš napřed, měla plenky do 28 měsíců. Dostaly jsme se dokonce tak daleko, že se uměla i sama přebalit, ale veškeré moje pokusy o odplenkování stále končily nezdarem - prostě se přiznám, že jsem neměla nervy na to věčné praní (za dopoledne klidně patery tepláčky)...uf - myslela jsem, že jí to snad nikdy nenaučím...ale bylo to spíš o mě, vždy jsem to vzdala po prvním dopoledni. Pak jsem se už fakt naštvala a rozhodla se, že jí tu plenku nedám. Nikdy a ani v noci! Myslím, že v tom totiž byla ta potíž. Večer jsem jí vykoupala, dala jsem jí plenu a neřešila jsem, že do ní čůrá než jde spát...to samé ráno. A tak jsem jí vysvětlila, že plenky nejsou a že musí čůrat na nočník. Připadala jsem si jako totální blázen, neustále jsem jenom číhala, zda nechce čůrat🙂...světe div se, po dvou dnech to pochopila a od té doby byla prakticky bez nehody a zvládala i noc. Asi po 14dnech úspěšného bezplenkování jsme někam jeli na celý den a já jsem ji pro jistotu dala plenku do auta. A to byla chyba. Celý následující týden byla opět rozhozená a musely jsme opět připomínat...od té doby prostě plenku nemá. Občas se stane, že se v noci počůrá, ale je to minimálně. Myslím, že hlavním úspěchem této metody je věk a vyzrálost. Nyní mám ročního syna, nějaký nočník absolutně neřeším, počkám si na léto po druhém roku a udělám to stejně🙂.

abiiigail
7. čer 2017

Pridavam svou zkusenost. S odplenkovanim jsem cekala do dvou let.
Prvni den snad dvacet procuranych teplaku, az jsem si vecer rikala, ze tohle nedam 😀 Druhy den behem dne uz si lehce ucurnul a zacal volat mami, mami a sahat si na pindika, vecer uz utikal k nocniku. Treti den od rana volani "fuj fuj" a udrzeni, dokud si nesedl na nocnik a cely den bez nehody. Plina jen na poledni a nocni spani. Dalsi dny uspesne pokracovani. Za me se vyplati pockat a nic nelamat pres koleno.

anniesfibis
8. čer 2017

@abiiigail ja sundala pleny v 17m a kdyz hlidam ja, tak cca 1 nehida denne...sama nehlasi...nijak nekritizuji..vadi to? A po sundani plen jste vubec nepripominsla? vse nechala na nem?

maky_s
8. čer 2017

já se přidám s našim příběhem a přiznám se, že nevím, co dál, tak hledám rady na internetu 😀 malý je doma odplenkovaný cca 4-5m, plínu měl jen do odpo spaní, delší cesty, kde jsem věděla, že na záchod nedoběhneme a v chladnu jsem se i bála a pak ještě na noc..plínku na cesty jsme odbourali, protože se rychle naučil čůrat ve stoje, takže před nákupem apod. vyčůráme u auta a jdem. minulý týden jsem zkusila vzít plínku na odpo spánek, bez nehody celý týden, tak jsem se radovala a v sobotu jsme zkusili v noci s tím, že jsem ho dala na nočník než jsem šla spát a ráno sucho..od té doby ale máme v průměru víc nehod než suchou postýlku a já tedy nevím, zda vydržet nebo dát plínu..nechci ho zmást,než to vychytal doma, tak to taky chvili trvalo a já pořád prala..je fakt, že jsem i tenkrát váhala, jestli vydržet a dopadlo to dobře, jen jsem musela být trpělivá..teď mám zásoby chráničů a prostěradel, takže postýlku převlíknu a je to, to mě netrápí..malý má 25m.. jaký máte názor?

cacenka_d
autor
9. čer 2017

@maky_s To se deje bezne, ze maji pak zase takove nejake obdobi, v klidku to prejde 🙂 Vydrzet 🙂

maky_s
10. čer 2017

@cacenka_d diky..ted dva dny bez nehody,tak mam radost. Snad to prckovi vydrzi..