Odplenkování - indiánská metoda. Poradíte?

17. čer 2023

Zdravím maminky a prosím o radu, jak odplenkování probíhalo u vás? Malému je 17. měsíců, oba znaky splňuje (když chce na velkou, odejde si do soukromí a nečurá již tak často). Řekla jsem si, že týden ho zkusím nechat úplně bez plíny, dle indiánské metody. Jenže on sice chodí bez plíny, ale čůrá všude možně, jakmile ho na nočník posadím tak nic, ale vyčurá se třeba za 10 sekund někde jinde. To, že chodí bez plíny a čůrá všude možně, i když má třeba mokré kalhoty, ho vůbec netrápí. Přitom když se ho zeptám, kde se čůrá, ukáže na nočník.. Zajímá mě, jak se to že chodí bez plíny propojí s tím že si naučí říkat nebo chodit na nočník? Asi tu metodu nechápu.. řekla jsem si, že teď když je léto a může i venku lítat nahulatej, tak toho využijeme, ale nevím jak to že chodí bez plíny propojit s tím, že bude umět na nočník?

jane46
17. čer 2023

Hele, nas starsi byl ukazkovy pripad indianske metody... Prvni den vse pocurane a nezajem, druhy den mu to uz vadilo a treti den uz mu to seplo a chodil sam na nocnik. Luxus, 20 mesicu mu bylo. Mladsi... snad 3x jsme to zkusili, bylo ji to uplne fuk, po tydnu jsem to vzdycky vzdala. Az pak jednou jsem uz byla asi i ja pevne rozhodnuta a vydrzela a seplo ji to az asi po tydnu, chvili i trvalo nez byla bez nehody. Cca ve 2,5 letech. Za me, pokud to oba akorat nervuje a trva to vic jak tyden, dala bych zpatky plenku a jeste pockala. Kazdemu diteti to dozraje jindy.

eithelwing
17. čer 2023

Osobně tu metodu chápu taky že dítě si už uvědomuje čůrání. U obou dětí jsem pozoroval i s plinkou neklid, zastavení se, pak se vycuraly a pokračovaly ve své aktivitě.
Dcera se odplenkovala napodruhé az po druhém roce. První pokus byl fiasko, pocuravala se všude, plakala, po 3 dnech jsem toho nechala. Podruhé to šlo fakt krásně do týdne víceméně hotovo.

Syn to zvládl napoprvé, taky az po 2. narozeninách. Trvalo mu to déle, ale měl neustálý progres, proto jsem vytrvala.

cilkat
17. čer 2023

Myslím, že je prostě maličký a neuvědomuje si, že čůrá. Ale je možné, že si uvědomuje, že kaká... možná jít postupně a naučit ho nejprve dělat do nočníku jen bobek? A čůrání prostě klidně až o několik měsíců později?

vladienka
17. čer 2023

A ako dlho to skusate? Podla mna je brzo, je este malicky. Mne obe dcery chodili kakat na nocnik od roku, neznasali hovienko v plienke. A aj tak som skusila indiansku metodu cca v 22 mesiacoch, z 3-4 dni bolo vzdy hotovo.

alice180
17. čer 2023

Je teda myslím, že připravený není.

me_druhe_ja
17. čer 2023

Není připravený. V 17m je hrozně brzo, v tomhle věku to zvládne málo děti (mluvím o tom opravdovém uvědoměním, že dítě chodí na nočník samo od sebe, ne že matky děti 3x do hodiny posazuji, věčně perou, ale chlubí se,.že je odplenkovano). Většinou to přichází mezi 2-3 rokem. 🙂

exbordelar
17. čer 2023

A uz se nekdy do nocniku vycural nebo vykakal? Podle me je dulezite, aby nejprve chapal, kam se to dela normalne a az pak mu v ty hlavicce secvakne, ze ma vlastne na vyber, a ze vycurat se do nocniku je daleko lepsi, nez mit mokre studene gate. Bez alespon minimalni zkusenosti s nocnikem, ta indianska metoda nebude fungovat…

autor
17. čer 2023

@exbordelar když se ho zeptám, kde se dělá tss tss, ukáže na nočník. Povedlo se to jen, když mu nočník rychle přistrčím, ale samo ne.. jednou se vyčůral na podlahu a až potom ukazoval na nočník, ale sám si na něj nedojde

exbordelar
17. čer 2023

To si pomalu zacina uvedomovat, ale jeste mu to uplne nesecvaklo. V 17 mesicich ma na to narok. Asi bych to zkousela dal, ale nehrotilq bych to. Ono je to odplenkovani strasne individualni. Prvni syn bez plen ve dvou letech (do tydne indianskou metodou), dcera uz v 7 mesicich kadila pravidelne a vedome do nocniku (diky bezplenkove metode od narozeni), nejmladsi syn u pokusu bezplenkove metody rev, vubec to nedaval, takze ten jede porad plenky (ale je jeste kojenec). Takze co decko, to original. Jednou se to nauci. Neznam nikoho, kdo by se to nenaucil 😉

ivis_b
17. čer 2023

Myslím, že v 17m má nárok na to to prostě ještě nechápat. Já jsem to u obou dětí taky jela tímhle způsobem, prostě plína není... a u obou to bylo ze začátku peklo 😀 Synovi bylo úplně fuk, že je počůraný, dcera nesnese na sobě centimetr mokrého, ale přesto se vyčůrala do kalhotek - akorát na rozdíl od syna ze sebe začala kalhoty hystericky sundávat (aspoň se naučila sama brzy komplet svlékat, taky dobrý 😀). U obou to bylo dva týdny úplně marný, že jsem to chtěla vzdát, ale syn se po dvou týdnech pochlapil a začalo to fungovat. S dcerou to bylo horší, ale ona už dříve začala nenávidět plíny, takže si je sama doma sundávala a pak čůrala (a kakala) kdekoli, takže vrátit plínu by nemělo efekt. A tak jsem ještě vydržela. A taky na to přišla. Ale oba byli trochu starší, cca rok a 3/4, takže nějakých 21 měsíců. I tak v porovnání s ostatními dětmi v okolí byli spíš mladší, běžně jsou dneska dvouleté děti na plínách. Jestli máš nervy, ještě týden vydrž a pak uvidíš, třeba bude pokrok. Alespoň v tom čůrání. Protože kakání byl u nás další level 😀

veru181
18. čer 2023

U nás to trvalo čtyři měsíce, kdy jsem to teda vždy vzdala a myslím, že nebyl připraveny. Pak si začal říkat ze dne na den (ve 2 a čtvrt) a zase rovnou téměř bez nehod.