Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
17. únor 2009

Hlásím se do klubu spadlých koz 😀 Beztak to povedu 😀
S pokojíčkem ani nemluvte, u nás není od Vánoc k hnutí, to jsem tam ještě přestěhovala malého, tak jsme patrovou postel rozložili a teď jsou tam dvě postele a spousta krámů, se kterýma si stejně nehrají a jen to rozhazujou 😒 a uklízet už jim jde teda hůř.
Teď jsme byli hodinu venku a zuřím, všude sněhu, že se nedá ani k popelnici dostat 😕

j.a.n.u.s.
17. únor 2009

Takze si beru mistopredsednictvi v klubu padlych koz! Neni to na zalozeni nove debaty???? 😀 😀 😀
Pokojicek u nas: ...nejde videt koberec 😀

krembonzur
17. únor 2009

ahoj, tady furt snezi-asi me picne, zitra jedu do prahy a jsem fakt nadsena...
uz me zacina bolet bricho-tak nejak z nervu asi...jak ja to preziju bez neho... ☹
jinac chci taky clenstvi v klubu spadlych koz-jen nevim, zda s tema svyma lentilkama muzu vubec do nejakeho klubu, ktery ma v nazvu kozy... 😠
u nas kojeni-nekojeni dobry, jen se strasne vzteka a breci, ale rikam si, ze mu asi lezou stolicky, pac si vecer v psteli rve pesti do pusy-coz nikdy nedelal...bobek, a ja jsem takova netolerantni matka a myslim si, ze mam decko urvance rozmazlence...
pocasi je uzasne, jedine pozitivum vidim v tom, ze dneska jenik chtel jit sam od sebe ven a docela ho to tam bavilo...norm. totiz ven odmita za takoveho pocasi chodit...jsem koukala....
zacina mluvit-nejoblibenejsi slovo-TATA a KRB, a tim me oblazuje i v noci....spime a z niceho nic z neho vypadne tak nezne, TATA a potom KRB KRB... 😀
cekam postaka-doveze odstrkovadlo, a to se uz tady nehnem... 😒
gratuluju vsem co se snazi omezit kojeni ci odstavit uplne...

j.a.n.u.s.
17. únor 2009

..kremik..se nediv, ze si tam rve pesticky, pred tim tam mel tvou kozu!!! 😀 .musi zaplnit prazdny prostor!
Bacha na zaveje v Praze!!! Chovej se slusne, nejez zluty snih, a neplivej po lidech 😀 😀 😀 ...a hlavne se brzy ozvi at vime, ze zijes! Bo pak bysme nemely ke komu vzhlizet, jsi nas vzor pro vzorne odstaveni! 😀
Uzij si to tam! A nevolej co hodinu domu 😀

sarkabrezen
autor
17. únor 2009

Oběd? ne jitus, nejí oběd... polívku ještě v životě nedala do pusy ani lžičku. nejhorší je, že ona má k tomu odpor úplně jako prvotní, vůbec nechce otevřít pusu, ani to nezkusí... ten Pikovit zkouším janusko, občas jí ho přimíchám ráno do pudinku (ten jí)... zítra jdeme na očkování, tak to doktorce zas řeknu, ale minule to odbyla, že vypadá dobře a nic jí nechybí. no to sice vypadá, je vysoká, prospívá, ale vitamíny má jen proto, že ji kojím... přece ji nebudu kvůli toho kojit deset let. taky bych už chtěla úplně odstavit, ale nemůžu ji nechat žít jen na pudinku a pečivu. 😔

krembonzur
17. únor 2009

jan-chacha 😀 muj plan je tam byt do soboty ci tak nejak,ale uvidim uvidim, fak tmi zacina byt divne...jsem tak trochu nervozni....ufufuf...
slusne chovani moc nemam - snehu tam pry moc neni, to jen tady jsou zaveje... 😉
no ale on si tam rve pesticky jen vecer a to asi posl. tyden, jinak cely den chodi s tycinkou na rty-labelo nebo co to je, v ruce, dokonce s tim i spi...se z neho picnu... 🙂
me bavis, vzor pro odstaveni...bych kojila do ted, kdyz vim, jak vcelku jednoduche to odstaveni bylo.. 😀 zas machruju 😀 😀 😀
ja se pokusim si to tam uzit, mam s sebou knihu-respektovat a byt resp...tak snad ji prolouskam 😵
jan-tan je opet tehule?? 😉
jan-a kdy dorazite?

sarkabrezen
autor
17. únor 2009

kremiku jak píše januska, užij si to tam a mobil nech doma 😉 nech taky malého vydechnout 😀

krembonzur
17. únor 2009

sari-telefon musim vzit, to bych asi neprezila... 😉 ta tvoje mudr se mi moc nezda...to ma nejaky divny pristup-asi jak ta moje detska...ja chapu, ze muse mit odpor k polivce, ale uplne k jidlu?to by se melo nejak resit, je docela "stara"-myslim Adelka, ze?a pecivo a puding-asi dobry...si to moc nedokazu predstavit....co nejaka homeopatika?uz jsem se asi ptala a co - bramborova kase? testoviny? syr? apod?nic ??????

sarkabrezen
autor
17. únor 2009

bramborovou kaši jsem jí jednou, když už jsem byla fakt v nervech, že to nechce ani zkusit, narvala násilím do pusy. výsledek byl, že se jí obrátil žaludek. těstoviny nic. sýr tavený namazaný na chlebu - někdy pár kousků sní, někdy nic.

zítra uvidím, co mi ta moje chytrolínka poradí...

telefon chápu, to já jen tak zkoušela 🙂 (já, která nejsem schopna odejít bez malé ani na nákup...) 😅

sarkabrezen
autor
17. únor 2009

dnešní oběd: my měli špagety, tak jsem jí pár kousků nasekala na drobounké kousíčky a nabídla s příkrmem krůtí maso se zeleninkou. bylo mi jasné, jak to skončí, to já jen tak, abych měla čisté svědomí, že to zkouším. ani se toho nedotkla. zkusila jsem brokolici, kterou jedinou z příkrmů občas sní. nic, ani lžička. teď jsem jí dala rohlík, hodila ho na zem. tak jsem si řekla, jak chceš. no ale ještě jsem jí donesla vanilkového kravíka. teď jsem za ní po chvilce přišla a půlka vypitáááá no slááva, to se ještě nestalo. takže drobné pokroky máme 🙄

ale nebudu vás s tím otravovat, měla bych si najít nějakou diskuzi o jídle...

hele holky tak kozy já ještě mám, ale jen díky tomu večernímu nočnímu kojení. jakmile to utnu, je mi jasné, jakým směrem se to pohne. ale nezoufejme! obnova prsou po kojení prý trvá až rok!! 😉

krembonzur
17. únor 2009

no hele, to je teda zahul...a nechces ji dat ty spagety uplne dlouhe??jako at si s tim pohraje,ze jidlo je hra??jenik je skoro furt jak prase,at ji cokoliv, ale ja ho necham...at tvori a at se tim bavi...teda nerikam, ze pokazde, ale na 90% to nechavam na nem, at se vyradi a v nestrezeny okamzik mam v zaloze druhou lzicku ci vidlicku a davam mu taky...
me se teda moc nelibi ta tvoje doktorka, ten jeji pristup je divny...ja bych chtela videt, co se stane, az prestanes uplne kojit-to by me asi desilo, ale nechci te uz tak desit... 😒
kozy jsem nikdy nemela, takze u me nejaka obnova asi nebude 😀 😀
spise ted resim to, ze mi zustalo 8lkg nahore a ne a ne se v jidle zacit krotit...jsem vypasena 😝 😝 bleju, jak se na sebe kouknu...
prislo to odstrkovadlo, nejvetsi uspech mela ovsem ta krabice... 😀

jituska
17. únor 2009

krembonzur: krabice od odstrkovadla je namakaná 😀 Heleď proč mi jim vůbec kupujeme hračky, když jim stačí papírky, obaly, krabičky, kelímky 😀

Tak pokud trvá obnova prsou po kojení rok, tak rok nesmím jít mezi lidi 😀 To ne holky, berme to tak, že jsou horší věci na světě a že máme zdravé děti a že i my jsme zdravé.
Já vím, že to nemyslíme úplně tak doslova, jak tu truchlíme nad prsama, ale přece jen 😉

jituska
17. únor 2009

Jóóó, do Prahy bych jela taky, nechce mě někdo vzít? 😎

jituska
17. únor 2009

sarkabrezen: tak já si říkám, že moje dr. je fakt pečlivá a kdyý jsem u ní tenkrát byla a zmínila se, že Jituška nejí, podotýkám že jí je teď 5 let a zůstalo jí to, převrací jídlo v puse, lelkuje, hraje se lžící apod. a dokonce si stěžovaly i ve školce. A dr. tenkrát říkala, že co bysme přece chtěli, aby ty děti jedly, že hlavně ať má oběd a pije a víc ty prcci přece nesní. No, tak pokud ráno do ní dostaneš puding, pak trochu pečiva, tak aspoň třeba odpol. ve tři hodiny by měla sníst třeba přesnídávku ovocnou a večer pár drobků snad taky by mohla sníst. Chce to vyzkoušet, co jí bude chutnat. A nebo prostě nemá hlad 😲 Pokud v noci má Tvé mléko, tak se zasytí a aspoň něco teda má 😉
Kolik vůbec Adélka váží?, jestli jsi to tady už nepsala, nevím.

sarkabrezen
autor
17. únor 2009

Adélka váží 13 kg a je vyšší než leckteré 3leté dítě... proto mně doktorka vždycky tak odbyde... že prý vypadá dobře. já se snažím nestresovat, ale když ona ještě NIKDY neměla v puse ani kousek masa, polívky, ovoce, zeleniny... přesnídávky do ní nedostanu když násilím tak plive...

no v noci mlíko má, ale to jí přece od rána (naposledy pije tak mezi 6 a 7) nemůže vydržet celý den... a navíc, já fakt nechci kojit celý život 😅

aktuální info - večeřeli jsme půl jogurtuuuuuuuuuuuuuuu 😀

zítra se od mudry nehnu dokud mi něco neporadí lemra!!! 🙄

krembonzur
17. únor 2009

sari-no super!!!mala se rozjizdi!!! 🙂 je to sikulka, ja nerikam, ze by musela snist 2 rohliky denne a polivku a druhe apod., ale aspon neco malo by prece jist mela...ja nechci stresovat, ale ja bych z toho byla kapku nervez...zmackni tu svou mudr zitra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀
holky, loucim se,pac nevim, jestli budu na netu-jak ja to bez neho-netu vydrzim 😀
mejte se fajn, ahoj mona ozvu se az budu doma

jituska
17. únor 2009

Sarkabrezen: tak to vážíte pěkně. No co bys chtěla, ne? Jenže aby Ti fakt Mudr. nezačala říkat o tom jídle, že ji to máš dávat formou hry apod. No přeji pevné nervy, hlavně pak napiš jak to dopadlo 😉

krembonzur
17. únor 2009

sari, vazite pekne, ale jde to to, ze by mala mela zacit jist neco jineho, ne jen tve mliko, ze jo...

lennis
18. únor 2009

jste se pěkně rozjeli nekozatky 😀 , já byla včera na hokeji - Pardubice - Litvínov, no bylo to božské - tolik chlapů pohromadě jsem neviděla už roky 😀 , ale co dokázali pojmenovat domácích zvířat, to se jen tak nevidí 😀 😀 😀 , brácha mně vzal s sebou, tak byla změna, dnes se jdeme naopak podívat na děti do centra, tak tam budou zase slušné maminky 😀 😀 😀
Krémik - užij si to
Šári - pořádně tu Dr. prodrbni, ať ti kouká poradit, nebo se obrať na nějakou laktační ligu jak dál, třeba ti nějak poradí 😀 nebo zkus nějakou babí, tam děti jedí jak vzteklí 😉

sarkabrezen
autor
18. únor 2009

heeezkeee oslovení lenni 😀 😀 mně už si ty prsiska taky pěkně zvykly, že přes den nekojíme, už mně to vůbec nebolí... sice večer je mám už plné a začínají téct, ale je to mnohem lepší než minulý týden... teda vy si užíváte holky jedna už je ve státě Praha, druhá okukuje chlapáky v Pardubicích 😀 😀 Ale to je správné, jen tak dál!!! Jednak si to zasloužíte a jednak mně to motivuje přemýšlet o odstavení úplném 😅 no jo, jenže to jsem zas u toho našeho jídla... 😒 no právě proto, že malá je na svůj věk obr (od malička), tak mně doktorka vždycky odbyde a ještě se jako vtipně zasměje, jestli mám v prsou šlehačku či co... ha ha ha.

a i proto, že je tak vysoká se bojím odstavit, abysme neměli ještě nějaké problémy s kostma nebo tak... v pudinku těch živit pravda moc není 😒 😒

joo a babičky nepomáhaj, tam nejí už vůbec nic... moje mamka ta je z toho úplně na nervy, ségra má dva malé kluky, kteří sežerou úplně všecko co se dá, tak je mamina nanervy, že Adi ne... holt ty naše maminy jsou zvyklé na něco jiného, ony do nás cpaly sunar už od šestinedělí 😠

holky tady je úúúúplná sněhová šílenost! doufám, že krembonzurka jela vlakem... to je teď určitě nejbezpečnější... no i když, teď zrovna ty dva vlaky tady u nás kousek v Paskově... škoda mluvit...

hezký bezkojící den všeeeeeeeem!! 😎 😎

jituska
18. únor 2009

Teda, tak přesně jak psala Sarka - jedna si jede do Prahy a druhá je obklopena davem chlapů 😀
Tak už se taky těším, že někam vyrazím, skoro čtyři roky jsem nikde nebyla, ale co na sebe 😖
Taky jsem slyšela, že děti u babiček jedí hodně, ale u našich teda moc ne, nemají čas, lítají a mají pilno 😀
U nás zatím nesněží, dokonce chce vylézt slunko.

j.a.n.u.s.
18. únor 2009

Hezky pravy unorovy den!
Kozy jak kozy, ale bradavky me boli nejvice...z prave jeste sem tam neco vysaje, ale leva... 😅 ...leva ta je jeji oblibena...tu si jen tak odundava 😀 ...jdu vylit na sebe fialku-opet!

Elishka ji i u babicky...

Paskov? Ani nemluv, ja se kremosovi divim, ze se vuuubec vydala na takovou dalekou-predalekou cestu v takovem necase, ale zase nas pak prekvapi novinkama ze zapadu...kdy dojede? Myslim, ze jela vlackem...tak tfuj, tfuj, tfuj!

jitus...4roky? A nebudes se mezi lidma bat??? 😀 😀 😀
ja to mela takhle po dvou letech na veceri, furt jsem koukala po lidech a pripadali mi vsichni krasni a zivi... 😀 ...a dospeli!!!! Jak by me vypustili z nejakeho arealu pro magory.

lennis...ty jdes z extremu do extremu 😀

sari...kdy jdes k mudre? Ty uz nebudes platit poplatek? No napis co nejdrive... 😲

jituska
18. únor 2009

Moje slova: magořina teda občas pořádná, nehledě na to, že doma jsem přes 5 let 😲

Tak pokud krembonzur cestuje vláčkem, tak ať dobře dojede, no co - se podívá po krásách české vlasti, po okolí, po přírodě, takový parádní výletek 😀 A v Praze, to pak bude jak na jiným světě.
No dnes jdu mezi lidi, do města, nechat Jitušce zkrátit vlásky, má je až po pas, to obulím. Doma si na to netroufnu, to bych nadělala zuby. No nic, měla bych se jít zkulturnit 🙂

jituska
18. únor 2009

Holky, mají ty Vaše děti na noc plínku?
Jura má, ale už je dost velkej si myslím, ale on to prostě nevydrží nečůrat a to ho v noci nekojím a navečer už moc nepije. A to je nad moje síly ho třeba budit v noci, ať jde na nočník, to by sám zíral, co po něm vlastně chci 😲

j.a.n.u.s.
18. únor 2009

jitus zrovna jsem to psala do te diskuze procurana plinka 😉 ...

mimochodem, jsme zpat ve starych kolejich...dundame i pres den 😢 ...vam reknu, ze jak budeme moct chodit vic ven, pujde zaujmout necim jinym vice. Bo doma je doma...ani obvazy nepomahaj, ona vi, ze ty kozy jsou pod nema...a mliko asi vycuje i pres ne!

jituska
18. únor 2009

Janus, tak ty v noci kojíš a malá se v noci nepočůrá? To je mi záhada 😲 No já to říkám pořád, že holky mají větší výdrž, naše malá taky dost vydržela.
Posypej pepřem 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
19. únor 2009

Peprem? Vis jak to stipe???? 😀 a ted nemyslim v hube 😀 😀 😀 ...ja mam uz ty bradavky natrhle 🙄 ...dneska jsem si gencialkou a sulkama do usi vytvorila mistrovske dilo-jakoby popraskany mramor kolem bradavek 😀 -fakt nejsem normalni 😀 ), bo celou noc na me visela....
jitus pisu tam dneska taky o tom ....co se ptas. 😀 😀
Pozdravuje vas kremik...zije!!!! 😎

jituska
19. únor 2009

Hurááá kremik žije, tak vláčkem dorazila 🙂
Vyhlížím Šárku 😕 😕

Janus, tak peprem nesypej, to jsem nevěděla, že máš takovou bolístku. Tak to nech být ještě chvíli, však se podívej na náš věk 😖

Ještě před 14dny jsme byli zoufalci, visel co půlhodiny na mně a teď? Prý je pepe karedý a us to neude pit 😀 😀 😀 V noci už ke mě ani neleze a dnes řval, že chce pití čajík, tak dostal čajík a byl klid. Ve dne taky už nechodí, takže koncem týdne písnu, jak jsme na tom a pak se doufám zařadím mezi úspěšně odstavené 😝

jituska
19. únor 2009

Holky, vy jste všichni tam zvršku, vy se znáte nějak osobně? 🙂 Si říkám, abych se Vám tady nemotala 🤐

j.a.n.u.s.
19. únor 2009

jitus, nemotas se 😀 ...ja znam holky z jinych diskuzi.

Zatim nepila...uspala ji moje mamka...vecer zas bude tma ☹ a to se prisaje. Tak uvazuju, jestli to neutnout vsechno....nedovedu si to predstavit. A nejvice se bojim toho jejiho place...to me zlomi a jsme tam kde jsme byly...plus bude na me nasrana, ze nevim co chci....