Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
21. únor 2009

Lennis - všechno NEJ NEJ k svátku, málem bych zapomněla! Hlavně zdravíčko a ať vše vychází 😉

sarkabrezen
autor
21. únor 2009

no joooo Lenni, já si zrovna říkala, jestli máš taky narozky 😅 a von ty máš svátek 😅 tak si to užiiiiiiiiij 😵 😵

janu - 😀

jituska
21. únor 2009

Má tu někdo narozky, že Šárka píše taky?

jituska
21. únor 2009

Ještě mě tak napadla rada pro Barborenku, teda pokud už to nezjistila a vy ostatní už na to určitě přišly, že ty pvní dny je nejlepší to dítko držet od sebe, aby se nemačkalo a nemazlilom, aby necítilo to prso. No já pak už vůbec nikde nesedala, páč když jsem si sedla, byl hned na mě nebo si ke mně stoupl a pil. Takže já se dívala na Tv ve stoje, obědval ve stoje, skoro vůbec jsem nesedala, takže nesedět 😀
Teď bych teda potřebovala něco vypít, se to nějak ve mně nahromadilo 😒

barborenka
21. únor 2009

dakujem baby,od zajtra zaciname,teraz uz spi,samozrejme zaspala na ceciku,som zvedava co bude zajtra rano,vstanem skor aby ma nenasla v posteli a cez den sa budeme trapit

jituska
22. únor 2009

Barborenka, to zvládnete, trvá to tak dva tři dny, kdy jsou teda úplně uvztekaní 🙂 Dobrej nápad, aby Tě nenašla v posteli, tím to začíná 🙂

jituska
22. únor 2009

Šárka, no tos musela mít absťák bez netu 😀 😀
A teď, když přes den nekojíte, tak už aspoň trochu jíte? Psala jsi, že máte ráno pudink, ten hodně zasytí, pak třeba zkus polévku. Nebo to zkuste formou hry, u nás to je někdy tak, že na stůl dám tři auta a auta se dívají, jak jíme a nebo ty lžičky dávám k autům a jako že jedí taky a nakonec teda Jurášek, páč auta mu nechaly a nesnědly mu to. No je to občas pěkná magořina 😔 , obzvlášť když těch aut třeba donese deset. Ale teď má naštěstí období, kdy sedne a baští o sto šest. Takže ráno ke snídani měl včera jogurt, pak Kinder mléčný řez, pak půlku jablka, pak buchtu a pak ládoval oběd, celý talíř polívky a bramborovou kaši a sekanou, to miluje. Odpol. taky ládoval, ale už ne tak, sem si říkala, kam to dává 😀 A možná jak nemá to mý mlíko, tak má větší hlad a proto jí.
Jo a nebo zkoušejte s tím jídlem - za maminku, za tatínka a za zvířátka a za autobus a všechno co existuje 🙂 Vždycky miluju ty lidi, co říkají, že u jídla má být klid, žádné hračky, nepovídá se a mají děti sednout a jíst - tak to u nás nehrozí 😎

jituska
22. únor 2009

Jo a pokud u Vás Šári začala fungovat gravitace, tak pětikorun si nevšímejte a sbírejte aspoň tisícovky 😀 😀 😀 😀 😀

lennis
22. únor 2009

Holky, díky za gratulace, ples jsme přežili, sice máme oba kocovinu a náš brouk vstával dnes až před 7, tak to šlo 😅 , ale jsem K.O. Už to na mně není, jsem se zas trošku přecenila. U nás jdou věčně u jídla pohádky 😎

sarkabrezen
autor
22. únor 2009

ahoj jituš, věř mi, zkoušela jsem a zkouším naprosto všechno, ale Áda prostě nemá o jídlo vůbec zájem. polívku mi do pusy nevezme, ani kdybych se postavila na hlavu a žonglovala přitom jabkama... ani to jabko... já vím, že pro vás, co vám děti pusinu otvírají a ládujou je to těžko pochopitelné, ale prostě to nejde vůbec nijak...

ty tisícovky by se hodily 😀

jituska
22. únor 2009

Lennis, kocovina brrrrrr 😝

Šári, tak pak jedině ty sirupíky zkoušet a třeba časem dostane chuť. A pevný nervy, to já bych asi zešílela. Dívala jsem se do Tvého albíčka, Adélka je opravdu krásná a že je na mlíku jak novorozeně, to bych do ní vůbec neřekla. No pokud máš šlehačku, tak prodávej 🙂

Jo, tak včera večer jsem měla plno, se to za ten týden nějak nahromadilo a říkám Jurášovi večer, jestli nechce pepe, já si myslela, že se přitulí šťastnej, že mu to dávám a on že pepe je karedy. Tak snad už můžu prohlásit, že NEKOJÍME!!!!!!
No to se mi to machruje, když je mu skoro 2 a půl roku, to jsem teda opravdu šikovná 😅 😅 😅

sarkabrezen
autor
22. únor 2009

To, že je malému skoro 2 a půl roku znamená, že jsi ještě mnohem šikovnější než když někdo odstaví mimino, takže moooooooooooc velká gratulace 😵

sarkabrezen
autor
22. únor 2009

jéé, albíčko, to jsem už dlouho neřešila... tak jsem tam přidala aspoň 4 aktuální fotky 🙂

jituska
22. únor 2009

Šári, to jsi trefila, naprostá pravda 🙂

Třeba před týdnem jsem mluvila se známou, má čtyřměsíční holčičku, říkala, že už přestala kojit, že ji to nebavilo, že chce taky vyrazit někam mezi lidi. Chápete to? A to má přitom mlíka na rozdávání, že musí odsávat. Místo toho jí dá Nutrilon a prý brambory, mrkev apod. ☹ ☹ ☹ Nechápu, jak někdo může říct, že ho to nebaví. Něco jinýho je, když to mléko prostě není, nebo z jiného důvodu nemůže kojit.
I když já poprvé nebyla vzorná matka, Jitušku jsem kojila jen do půl roku, ve čtyřech měsících nepřibírala a dr. mi dala k tomu mému mléku Nutrilon a samozřejmě flaška byla lepší, tak mě odmítla v půl roce. Ale teď vidím, že není takový mamánek, bez problémů usne, bez problémů je na návštěvě u babi, to s Jurdem nic takovýho není.

jituska
22. únor 2009

Šári, jdu mrknout 😉
Musím taky něco dát do alba, nemám tam nic. Jenže všechny fotky máme v notebooku a manžel ho má v práci.

jituska
22. únor 2009

Jo, holky, to jsem Vám tady ani nepsala o našem pobytu v nemocnici, Juráškovi byl 1 rok a 10 měsíců, moc zvracel, kojení udělalo svoje, páč zvracel jen to moje mléko a to jste neviděli některý ty dr. a sestry, jak byly absolutně proti tomu a v noci mě tak jedna seřvala, že druhý den jsem se nasrala a šla domů. Všichni se tam divili, že ho ještě kojím. No pak napíšu víc. Jurda mě teď někam táhne. Jediná primářka, ta stála při mně, chápala, že je závislák a že se prostě jinak uřve, pokud mu nedám.

jituska
22. únor 2009

Šári, fotky parádní,Adélka je princeznička
takže máš opravdu šlehačku 🙂 🙂 🙂

lennis
22. únor 2009

Šári, super fotky, fakt nevypadá jen na mlíko, bys mohla dělat reklamu na kojení 😀 😀 😀
kámoška kojila do 6měs plně a má kluka mišelína, to je teda kus chlapa na 7měs 10kg kojením

sarkabrezen
autor
22. únor 2009

jo joooo já bych ukojila aji trojčata 😀 jituš, já byla s malou v nemocnici se zvracením (norovirová infekce) ve 14 měsících a užila jsem si tam se sestrama a doktorkou taky svoje... hnuuuuuus první třídy, byla jsem z toho nervama úplně na dranc... 🙄 nejen, že má člověk nemocného kulíška, ale ještě k tomu poslouchat ty kecy... to bylo strašné. já tam musela vydržet týden a kdyby malá nebyla tak nemocná tak podepisuju revers a zdrhám hned... no fuj pryč radši nevzpomínat. 🙄

s tím kojením máš pravdu, taky nechápu, jak můžou některé holky radši cpát umělotiny, i když nemusí... já znám takové, co nekojily kvůli prsům (aby je jako měly hezké)... nebo třeba takovou, co cpala malé sunar večer hustší než měl být, aby spal a nebudil ji... dopadlo to tak, že malá měla takovou zácpu, že si natrhla dupku a pak měli obrovské problémy s tím, že se bála kakat, protože ji to předtím tak bolelo, když tam měla tržnou ránu a držela to v sobě... no prostě škoda mluvit, vrrrrrr 🙄

lennis
22. únor 2009

tak jsem taky přihodila pár fotek🙂

sarkabrezen
autor
23. únor 2009

dobré ráno nekojandy, tak jsem se mrkla na tu svoji doktorku na www.znamylekar.cz a nestačím se divit... 😒 budu si muset zkusit najít jinou doktorku... jestli neznáte, tak mrkněte na ty stránky, jsou super, já je objevila až dneska ráno

jituska
23. únor 2009

Ahoj Šári a jakou máš dr?, ať si počtu 🙂

Já tam lovím pořád. A jsem s naší spokojená, je na vrchních místech - má 91% , tak kdyžtak mrkněte, Třebíč, Mudr.Březinová 🙂

barborenka
23. únor 2009

dobre ranko,no nemam sa cim moc pochvalit,vcera si ho vydobila takym revom ze som myslela ze sa jej nieco stane,aj vasi tak plakali?az sa zadrhala,dnes zatial nic len vecer,mam ju tak nechat plakat?

jituska
23. únor 2009

Nevím, jak u Vás, ale u nás teda svítí slunko, jetak 5nad nulou a všechno padá ze střech a kape, jsme se akorát s Juráškem dobrouzdali domů, Jituška je ve školce, tak bude klídek, ale to ranní vypravování nás jednou snad zabije 🙂 Jenže dnes má tenis, tak chtěla jít do školky a pak ji dám asi až v pátek, mají plavání, má to zaplacený, tak ať s v týdnu zase nenachladí, ať vydrží být zdravá a může chodit plavat.

jituska
23. únor 2009

Barborenka, já ho nenechala vyřvát úplně, já na to neměla nervy, mínil se pomlátit, házel sebou na zem apod. zkoušela jsem mu to vysvětlit a nenechat ho na to myslet, takže hrát si a hned se jít jako dívat z okna na vlak atd. Vím, že v tom věku 2 roky a 3 měsíce jsem byla bezradná a on si to stejně vydobil. To až teď si to jakš takš nechal vysvětlit.
A dáš jí pak nakojit, když si to vykřičí nebo ne? Možná bych ji trochu nechala a pak ji dala. No počkej ještě, holky tady taky napíší, jak to bylo u nich.

jituska
23. únor 2009

Teda holky, to by mě nenapadlo, nekojit, abych měla pěkný prsa a nebo aby mi dítě spalo v noci - dát mu silnější Sunar 😲
Proč teda potom matky ty děti mají

barborenka
23. únor 2009

ja som ju nechala plakat,ona ma vyhadzovala z izby,nechcela aby sme tam s nou boli,zato ze som jej nedala,revala tam jak basna asi 20min.no a ked sa zacla zajakavat tak som jej dala a hned zaspala,tento tyzden si ideme pre psika,strasne sa na neho tesi ale od zaci;atku som jej hovorila ze ked uz bude u nas tak nemoze cecat lebo psik by plakal za mamou,tak jej to stale pripominam a ona hovori ze nebude,no tak som zvedava aj ked si myslim ze to nepomoze,zmysli si a bude je jedno ci je u nas psik alebo nie

j.a.n.u.s.
23. únor 2009

Holky, jste krasnoucke maminky a mate krasnoucke deticky!!!

barborenka...dobra taktika! Pejskem by to slo..

Me El zabira na kecy o tom, ze je velika, o tom, ze ji babicka koupi zmrzlinku jak nebude teda dundat, o tom..ze maminka bude plakat a ze to moc boli...vsechno zabira.ale do te doby, nez je rozespala anebo tesne po probuzeni.to nepomuze nic! A plac a rev a zajikani.....jednou mi az modrala. Ja myslim, ze fakt teda az na to jaro..az opadne snih, bo tady nikde pred ni neutecu 😅
Nejsem zastancem nechat vyrvat, a nikdy nebudu... 😉 ...mely jsme fakt narocny vikend, kvuli prsum...furt na nich, i v noci...proto jsem se tu neobjevila.
Nechavam to zatim byt, ale chodit tu budu dal..a psat si poznamky... 😉

jituska
23. únor 2009

Barborenka: pokud chtěla spát a je zvyklá u toho usínat ve dne, tak jí to normálně dej. Časem si odvykne i na to spaní a možná Ti přes den přestane úplně spát. Já teda vyjímečně včera dala malého na klín a on usnul houpáním na klíně, takže taky máme pokrok.
Já to malému taky dala na spaní po obědě a pak teda večer a v noci na spaní. Začala jsem tak, aby přes den nechodil, páč on chodil třeba v devět, pak třeba každou půl hodinku až do oběda. A byl pak úspěch, když třeba vynechal dvakrát třikrát, i to bude úspěch u Vás. Jo a nás taky vyhazoval z pokoje, chtěl být sám a tam si řval a pak teda sebou házel o zem a to jsem už nenechala být.
Jinak s pejskem je to dobrý nápad, to určitě taky zabere, když třeba řekneš, že pak pejsek půjde pryč atd.

barborenka
23. únor 2009

na nu nic nezabera,aj ked placem ze ma to boli,pofuka a ceca dalej,ja som ju nechala doteraz nech si ceca ale prestala jest,nezjie obed a da si mlieko,uz je velka,dufam ze ten psik pomoze