Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
24. únor 2009

Holky, ona szpívá i divný písničky, že to tam zpívala Michalka.
Já nevím, proč se tak opičí, bere si z nich příklad, ale ne moc dobrej 😒 A nebo jsou to prostě děti a dělaly jsme to taky, jen o tom nevíme. Možná bych z ní chtěla mít ještě takový to miminko a najednou mi přijde s takovýma slovama a nejhroší bylo, když mi řekla, že čert a Mikuláš jsou převlečený lidi 😢
Zase nějakej chytrák řekl ve školce a pak že prý se čert pokakal. Ještě jsem chtěla, aby ten ro dva na čerty věřila. Příští rok mi přijde s tím,že Ježišek neexistuje a to mě pak picne 😢
Buď jsem divná já a nebo je to prostě u těch dětí normální. Nikdy taková slova neslyšela a teď jí to je asi zajímavý, tak to říká.

Holky, já schvaluju mít druhý, ale nejdřív po čtyřech letech 🙂 Já je měla 2 roky a 10 měsíců a někdy fakt mazec, kolikrát vypukne takovej chaos, třeba když je dávám do autosedaček, nebo v obchodě, to je votřes 😒 , kabela, děti, bundy. Měl jsem tenkrát počkat, takhle jsem přišla o ten její věk kolem tří let a o to malinký miminko, moc si toho nepamatuju. A o noci ani nemluvím, kdy jsem lítala od jednoho k druhýmu, budili se navzájem a to máme místnosti daleko od sebe.
Teď už je to ale pohoda 😉

jituska
24. únor 2009

O bacilech ani nemluvím, to Vás radši strašit nebudu 😉 První rok byla v tahu nahromadě, ještěže jsem byla s Jurdem doma, tak jsem ji nechala přes zimu doma taky.

j.a.n.u.s.
24. únor 2009

jitus, mas muj obdiv tady v tomhle! Takze rikas 4 roky od sebe???
No jo no, stane se, ze nekdy vychovavaji deti sve deti(ted nemluvim o veku)-pak se neni cemu divit, ze nektery deti prilis brzy dospeli(dava to smysl? 😀 )
Nechci brat El jeji detstvi jak dlouho to pujde, ja verila jeste v sedmi letech jak na jeziska, tak na mikulase....

j.a.n.u.s.
24. únor 2009

Kdyz je v nazvu temy stravovani-co varite detem na obedy?
Ja uz nevim, zadna fantazie se nekona...

j.a.n.u.s.
24. únor 2009

jo a kde berete inspiraci hlavne???

jituska
24. únor 2009

Jo, tak já Jitušku měla ve 20 😲 Že bych byla tenkrát dítě - je možné 🤐
Přítel si mě pojistil, tak to vidím já zpětně.
Janus, vaříme pořád dokola a už mě to nebaví, potřebuji inspiraci. JInak hllavně ryby. Těstoviny, rizoto, rýži s omáčkou, teď nedávno si manžel vydobil ptáčky, to jim jelo, ale maso mi moc děti nejedí. Juráš by nejraději jedl jen řízky nebo sekanou. Kuře teda milují. Včera jsme měli klasickou UHO 😀 a dnes zbyla, tak jim to dám. Vždycky očumuju www.recepty.cz
Spíš nevím, jaké polívky, myslím, že je to základ.
Jooo, v tomhle má výhodu Šáruš, nemusí vařit 🙂 i když by asi ráda vařila a byla by nejšťastnější, kdyby Adélka vše snědla.

j.a.n.u.s.
24. únor 2009

jitus, zalozila jsem nove tema na volne diskuzi..

no prave to jsem myslela tim vekem, ze to neni vekem...mam kamosku (no-kamosku!35let) a reknu ti, jeji vychova je presne ta vychova, ktere bych se chtela vyhnout! Nejde o to kolik ti je v rodnem liste, ale o to jak vedes sve dite a hlavne kam.... 😉

sarkabrezen
autor
24. únor 2009

nepruďte mně s obědama holky 🙂 jak já bych ráda vařila... mám tolik receptů nachystaných pro malou... 🙄 hele já vám budu vařit a budu vám to posílat, jooo? 😀 😀

j.a.n.u.s.
24. únor 2009

jojojojo...sari

jituska
24. únor 2009

Šári, klidně nám vař a posílej, bereme 😉

jituska
24. únor 2009

Janus a jakou ta Tvá "kámoška" vede výchovu?
Já jako nepatřím mezi ty matky, vše je dovoleno a ťuťuňuňu, rozmazlování neee.

j.a.n.u.s.
24. únor 2009

.... lze pred ditetem(jemu uz je pet), nadavat sproste na sousedy pred ditetem, kdyz se vzteka tak mu akorat nareze...nehraje si s nim...
Beru Elishku jako osobnost...ktera ma sve chute, nalady, radosti i trapeni...
Tady myslim byla nejak diskuze na to tema rozmazlovani....to je fakt na BIG diskuzi 😀

jituska
24. únor 2009

Janus, já taky Jitušce lžu, ale asi v dobrým slova smyslu, třeba že ten Mikuláš a Ježíšek, že existují. Nebo že nemáme bonbóny, přitom je máme 🙂

lennis
24. únor 2009

zdar holky, pěkně jste se tu rozjely 😀
Šári, louskám tu knížku a připadám si jak b..ec, je to normální? Jak jí tam čtu, tak se asi budu bát malýmu něco říct...líbí se mi, to jo, jen mám obavy, že to nějak nezvládnu.
Navíc, jak je často s našima, tak nevím, nevím .... už teď vidím, jak často je rozjívenej, dnes tam předvedl asi 20 scénu po probuzení z kočáru, nevěděla jsem co s ním, vztekal se a nic nechtěl, asi byl rozespalej, ale fakt jsem nevěděla co s ním a navíc jak chrčím a nemluvím, tak to byla teda podívaná 🙄 🙄 🙄
Šári, recepty sem....

krembonzur
24. únor 2009

ahoj devcata,tak jsem zpet 😉
uplne jsem si odvykla....to buda maso se dat zas do kupy...a chudinky moje jatra apod... 😀
jste se nejak rozepsaly, ja to budu docitat vecer, ted se musim venovat malemu, vecer staremu a hlavne tomu bordylku prubezne 😝 😀

barborenka
24. únor 2009

ahojte babule,no u nas vsetko po starom,,dnes som jej len pripominala ze zachvilku dojde k nam psik a nebude cecat,krutila s hlavou ze nebude,no som strasne na to zvedava

jituska
24. únor 2009

Lennis, to jejich rozespání a řev, to znám, vždycky mě to rozhodí a jsem akorát nasr... A už jsi zdravá? nebo je aspoň líp?

vítej zpět krembonzur 🙂 Doufám, že sis pořádně odpočla. Doma Tě zase dají do původních kolejí, to se neboj 😅 Tak játra Tě bolí?, no neříkej, že jsi hřešila alkoholem 😀 😀 😀 😀 😵

Barborenka, tak to jsem zvědavá, zda pejsek zabere, kdy ho máte mít, už ode dneška?

barborenka
24. únor 2009

dnes este nie ale do konca tochto tyzdna si ideme pre nu,no ja som uplne zvedava,no a ked to nezabera tak nastane ten horsi pripad,budeme sa trapit
jituska aj davas maleho do skolky?od septembra?vase mesiace nepoznam 😉

jituska
24. únor 2009

Barborenka: třeba pejskek zabere a bude ok. Něco už musí zabírat. Nebo ještě opravdu není ten čas, ale ubírat kojení přes den zkuste.
Zatím chodí do školky jen Jituška. Juráškovi budou tři roky v září a v říjnu půjde do školky. Ale nevím, jak se říjen řekne slovensky - možná october - to je německy 😀 On školku zvládne v pohodě, bude totiž ještě chodit do třídy s Jituškou 😉, ta mu bude pomáhat.

Jedí Vaši prcci sami? Náš malý teda nee, ale když ho nakrmím, tak sní většinou všechno. Zato Jituška, ta si hraje se lžící, lelkuje kolem a jídla se netkne. A když jí nakrmím, tak to sní. Kolikrát jsem jí řekla, že hrát si půjde, až sní oběd - myslela jsem, že to do ní padne a kdepak - seděla do půl třetí u oběda 😨

sarkabrezen
autor
24. únor 2009

kremouš, a jak Honzík? zvládl v pohodě? hele a to byl celou dobu s manžou? to ten můj by asi tak dlouho nedal... i když, možná by jim to prospělo 😅

lennis
24. únor 2009

Jitu, už je líp, ale furt mám hlasivky ještě někde na plese 😀 , nějak chroptím a nejde mi mluvit.
Ty Šári, víš co mně napadlo, že bychom mohly založit novou diskusi a tam řešit patové situace našich dětí tou metodou, jak a co a jak reagovat atd....protože já teda fakt nevím jak reagovat občas

sarkabrezen
autor
24. únor 2009

lenni jojoo, to je dobrý nápad... tak já jak uspím malou na to vlítnu 😵 asi do volné diskuse, že...

krembonzur
24. únor 2009

sari a spol., v praze to bylo fajn-to se ale dalo ocekavat, ze? 😀 az na to pocasi...no fakt je ten, ze to vypadalo, ze v pate pojedu dom, pac jenik mel teploty, ale nakonec jsem odjela az dnes...fakt jsem si to uzila, vzhledem k tomu, ze segra byla nemocna, tak jsem travila cas vice doma nez venku...odpocinula jsem si, a uprimne se mi moc nechce vracet zpet do reality... 😠 😉 🙂
jenik me privital v aute slovy tata, takze ok...koupila jsem mu frantiska z kouzelne skolky a dalsi hracky plus garderobu od kamosky za silene penize-ale je zas toho hodne, takze je to v poho, ale nejvetsi uspech mel-uz jsme ho stihli rozlit-BUBLIFUK-jen problem ten, ze jenik sam neumi foukat, takze trosku otrava... 😀
taky se mu podarilo mi vecer prirozbit me posledni funkcni bryle, takze zitra budu muset zas vysolit prachy u ocare...tak uvazuju, jestli nejit do cocek...nemate nekdo s tim zkusenosti???
jinac to bylo hodne narocne na jatra, zaludek a plice...vic to radeji nebudu komentovat... 😀 😀 😀 😀
bala jsem se toho, ze budu furt na jenika myslet apod., ale poddalo se to a fakt jsem si to uzila...a oni taky, pac jsem chtela prijet v sobotu a muz rekl, ze jeste ne... 😀 😀
takze asi tak k memu vyletu, doufam,ze si ho brzo zopaknu... 😀
sari-precetla jsem asi 120 str. z knizky respektovat a......takze jsem v polovine a mam pocit, ze vubec nic nevim, tak supsup, zaloz diskusi, at se te muzu zeptat... 😉

barborenka
24. únor 2009

jitus ja ju do skolky este nedavam,som doma tak si ju este chcem nechat pri sebe,chodim s nou do materskeho centra co mame v nasom meste a to jej zatial staci
K tomu jedeniu,jogurty,salam,rozky a vsetky take suche jedla papa sama ale polievky este nie,tie mame vsade ked sa snazi sama najest

mmarky
24. únor 2009

ahoj, dik za privitani, ale myslim, ze uz jsme zavislaci, slo to plynule.. ale stalo se
o druhym ted taky nepremyslim, snad nekdy 😎

jituska
24. únor 2009

Barborenka, tak malý jí taky, třeba okurku, pečiov sám, ale polívku, omáčku, to teda ne. Právě bych ho to měla nechat učit, aby s ním učitelky ve školce neměli práci. Ono to do října hrozně uteče. Taky bych si ho ještě nechala pak doma, ale zvolila jsem si rodičovský příspěvek na tři roky.

jituska
24. únor 2009

mmarky, to máte dobrého dr., pokud Vám řekl, ať do dvou let vydržíte.
Naše dr. nic neříkala, ale v nemocnici se po mně kvůli tomu pěkně vozili, že kdy ho jako budu odnaučovat a to mu bylo 1rok a 10 měsíců.

lennis
24. únor 2009

Krémiku, jsem na čočkách už mnooooho let, teď jsem 2 dny měla brýle a hrůůůza, já jsem si na ně prostě nikdy nezvykla a už asi nezvyknu 😀 . Takže čočky - to je moje 😉
MMarky, jsem taky od HK 🙂
Jdu juknout do tý volný diskuse, jestli už tam něco je.
Jo a František je náš nej hračka, teda hned po autech, jinýho plyšáka nebere v potaz a že jich tu máme a bublifuk je naše častá hračka, kterou táhneme z nákupu 😉

lennis
24. únor 2009

jo a hadry jsem teď objednávala z jednoho sekáče přes net, jen značkový a v super stavu a i dobrý peníze, můžu poslat do IP info.

krembonzur
24. únor 2009

lennis, jasan, posilej vsechno-myslim cocky, co , jake, jednodenni apod., pripadne triky, jak na nich usetrit apod. a taky sekac...to vis, dobreho neni nikdy dost 😉