Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
27. únor 2009

Holky, teď jsou v Tv nějaké dechovky, Juráš je z toho paf, přitom Tv moc nemusí.
Jsem si říkala, že je nějaký hodný a on žere dechovky 😎

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

na ct1.... 😀 😀 😀 😀 ...uz tancujem! 🙂

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

Dneska nam poprve tece krev....fakt, poprve vidim Elishcinu krev....no neberu strihani pupicku....rizla se o metr...plakala az kdyz jsem ji upozornila, ze ji tece....ale umyla-dala naplast a ted o tom mluvi a uz je dobre...a ted mi hladi nunky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...bo ja furt rikam, ze mi potece, kdyz bude dundat 😝

jituska
27. únor 2009

jojo, už taky tancujem. Musím pouštět častějc 😀 😀 😀 Teď je pěkná písnička, jinak si nacpu něco do uší 🙂

jituska
27. únor 2009

janus 😀 😀 😀 😀 taky začínáte "uchylačit" Tak ať je bebí ok, náplast si nechá? Naši to rvou dolů a řvou jak pardálové.

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

jitu IP

krembonzur
27. únor 2009

holky, to je fakt uchylarna ty dechovky a jenik to taky zere, to nechapu, ale asi to ma po otci-ten zas ma rad disco hudbu-takovou tu fakt divnou 😀 😝 ,no a ted je jasne, ze ja jsem tady ta normalni, ze?? 😀 a jenik uplne miluje tu reklamu- ceska musika, slagr parada a pod...to chodim fakt blejt 😀
my jsme jeste takove velke zraneni s krvi nemeli, jen jsme vcera strihali nehty-ruce a nohy, takze to byl ooobr plac 😕 ☹ 🙂

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

hele holky já z vás chčiju teď jak si to dočítám... 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

moje malá úchylačka si teď zase rozmazává lízátko po celém obličeji a řehtá se, když jí to olizuju... no prostě úchyláci hadra 😀 😀

krembonzur
27. únor 2009

sari-tak to je maso, ja jen tak-kdyz mel hodne spinave ruce treba od jogurtu,tak jsem mu ocucavala prsty 😀 ale i to se mi ted skoncilo-najela jsem na dietu-teda snazim se jiz 3 den 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

no my se pořád nějak ožužláváme 😅 zítra jdeme na karneval s Míšou Růžičkovou - znáte ji někdo? Malá její písničky miluje, koupila jsem jí po jedné akci vloni její dvdíčko a tancuje se u nás pořád. jsou to takové super dětské písničky a i u toho s dětma tancuje, tak je malá napodobuje... tak zítra to budem mít naživo, už se těším 😵

holky kremik, lenni a janusko (jituš ty máš starší, u tebe je to jasné...) - dáváte prďolky do školky příští rok hned ve 3 letech nebo až od září? 😨

krembonzur
27. únor 2009

sari-ja nevim, resim, kde budu bydlet-muz chce stavet ci kupovat byt-furt dokola 😠 ,takze vubec netusim, co se bude dit a ja bych mela nastoupit do prace v cervenci, takze vubec netusim..ani nevim,jak to bude s hlidanim...to jsem ti toho rekla, co?? 😀
hlee, tak misa ruzickova-to je ta, jak zpiva a mluvi jeji hlas v tom pejsku-takova ta ucici hracka-chytil jsi me za cumacek, cerveny nos a pod? 😉

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

Sari...ja uvidim co mi reknou ted v dubnu...u me to je prakticky jedno, u me funguje pohadkova babicka(moje mamca), takze kdyz budu mit praci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pohlida ji mamka i kdyby nebyla skolka... 😎
Uvidim, tam jsou ty kriteria podle ceho se pozna, jestli je ditko zrale jit do skolky...mnooo, ja myslim, ze u nas nebude problem, bo ona si uz svlece aji ponozky a na zachod si rika...no uvidime...
Misu neznam, ale rada ji poznam, kdyz mi posles jeji dvd 😀 😀 😀 😀 ...taky furt shanim nejaky pisnicky (normalni)

kremik...jooo dieta, ja taky najizdim a fakt mi funguje jedna vec...jist co dve hodiny ale malo!Ale vcera jsme byli na schuzi( 😀) kvuli privatizaci, mala u mamky, tak jsme si skocili na vecu! Hele, pizza pres celej talir, no az me boli ledviny z ty soli! Bo ja normalne malo solim, ze?! No, ale dala jsem na to jedno velky a jedno maly...a rano dstrikavala moznej alkohol v mliku!!!!! 😖....ja uz bych fakt mela prestat kojit, 😅

krembonzur
27. únor 2009

😀 😀 😀 janus, hele, ja jsem na DIETE 3 den, nejim sladke-to je oobr problem, nepiji alkohol-to me asi klepne, pac konecne muzu a zas si to zakazu 😖 😠 a celkove to jidlo nejak ubiram...to vis, 8kg nahore a ne a ne dolu...to se fakt neda a ted me bavi to, ze nejsou akce, da se chodit v pytli-bunda, v lete to bude na pytel s dietou, ty zahradky, mala pivecka, nanucky apod...to bych asi fakt nedala, takze ted musim, at chci nebo ne.... 🙂 my bychom do skolky nemohli-nas by tam nevzali... 😀 jedine, ze bych byla jeho osobni asistentkou??? 😀

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

kremik 😀
To ja se nemuzu dockat na zahradky a pivecko a grilovani! Ja jsem fakt maras vesnicky typ...ale jen na to lenoseni!

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

no já vypadám jako úplně padlá na hlavu, že to řeším už teď, ale teď na jaře budou zápisy a kdybych chtěla, ať mi ji vezmou ve 3 letech, což je vlastně příští školní rok, tak bych to musela domlouvat už teď 😖 ale já se asi rozhodla, že malou nechám až do září, i když mi mateřská skončí už vlastně v tom dubnu jak bude mít 3 roky... tak těch 5 měsíců musím nějak přežít... asi půjdu na pracák 🙄 a budu si jakože hledat práci... no nevím, proč se tím teď stresuju, když je to až za rok, že... 🤐

janusko neřehtej se a pošli mi do IP adresu, vypálím a pošlu 😵 a ty kremoš klidně taky 😵 jestli mluví pejska, to fakt nevím, i když ho doma máme... ale nezdá se mi, že by to byl její hlas...

pizza a pivo!! jééé jak já bych si zašla.... 😵 no nic, udělala sis závisláka, tak trp matko 😉 (to říkám jako sobě 😅 )

jituska
27. únor 2009

Míšu Růžičkovou teda vůbec neznáme, slyším to poprvý. Je známá u Vás v kraji nebo je známá po celé ČR? Jsem asi nějak mimo.

Holky, já zhubla tím kojením, naštěstí. Akorát pět kilo mi zůstalo, ale na to prdím, by bylo
potřeba spíš cvičit. Tak jsem si říkala, že bych každý ránko mohla cvičit i s dětma, protažení a tak, než začne jaro, to už Jituška bude naplno chodit do školky.
Teď to přes zimu pěkně flákáme, kolikrát ani nevím, co učitelkám nalhat, že prostě nepřijdeme. Oni mají totiž nějaký svůj režim, učí se písničky, hrají divadélko a pak když jim tam přijde jednou jo, jednou zase ne, tak v tom mají maglajz a musí se jí víc věnovat a jednou ani nešla na besídku, páč ty písničky prostě neuměla.
Mnam, pizzu bych si dala 🙂

janus, kolikrát za den tak kojíš?, dnes ráno a do včera už vdržíte ne? no vidíš, za chvíli to půjde samo. Takovou babičku bych taky brala, já mám obě pracující, čili nemůžu na ně spoléhat.
Počkejte, na mě ta krize s prací dopadne, až bude červenec a já nebudu vědět, co vlastně budu dělat. Pak vám sem bude psát zoufalec 😖

jituska
27. únor 2009

Šári, tak jí dej až ve třech letech a něco, prostě jdete k zápisu až příští rok.
Nám to vyšlo akorát teď na to září, kdy mu budou tři roky. Zápis v té naší školce není, dá se jen přihláška a pak je den otevřených dveří, ale na ten nepůjdeme, protože tam vlastně chodíme s Jit. a kolikrát v tý třídě Juráš byl a nemohla jsem ho odtud dostat.
Pokud budu doma, tak si ho občas nechám doma, mazlíka závisláka.

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

Jojooo, nechám to až na příští září, takže zápis stačí příští rok... z Adélky tam stejně všichni budou mít "radost" s jejíma stravovacíma (ne)návykama 😅

sarkabrezen
autor
27. únor 2009

nic holky, jdeme spát... což znamená štrádovat dvě hoďky s kočárem... každý den... ach jooo... už ať je teplo... v té zimě mně to nebaví 🙄

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

sari-vydrz, jaro bude cobydup...
jitu-do vecera ted vydrzi! rano a vecer-to je moje meta do tydne, pak uvidime co dal...

krembonzur
27. únor 2009

sari-te obdivuju, ze cajdas po venku s malou-my jsme vyrazili ven-na prochajdu, 2/3 sel, a 1/3 jsem ho musela nest,ale ted uz je to aspon tak...ufuf, byvalo to horsi... 🙂 ona neusne doma???asi blby dotaz, ze? 😀
skolka, to ja fakt nevim, se mi dela blbe z predstavy, ze ho dam do skolky a sebe do prace... 😝
kojenim jsem nic nezhubla,ale je fakt ten,ze jsem strasne, ale fakt strasne jedla, takze jsem vlastne ani nepribrala, jen ke konci, kdy uz krasne chodil sam, jsem nakynula o 2 kila, ted se bojim na tu vahu vlezt...no snad jsem i neco malo zhubla, takze mozna uz je 7kg 😀 asi me klepne a pizzu a pivo a vino-juuu,mnam mnam 😅

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

no...vaha, ja ze zacatku jsem hooodne zhubla (v tehu nabrala 28kg) tim kojenim, ale pak zacali pitomci vysilat Vyvolene a ja se "naucila" si dat k nim neco dobreho, vetsinou mlecnou ryzi....a ted to mam! Vsechno v brichu!!!! Vypadam jak hruska, kytara uz daaavno ne, bo jak ty cecky splasknou....jsem fakt jak hrusticka...nahore nic a dole moooc....jeste ze nefouka vitr 😀

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

Dite mi spi....musime je sesynchronizovat (bozatka!), aby spali ve stejny cas, to pak muzem klabosit! haha

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

....uklid nic, obed nic...

krembonzur
27. únor 2009

my taky spime-jupiii, ale uz ne moc dlouho, tak tu klohnim druhe jidlo a jako vzdy nevim co...polivku-2 talire uz mel pred spani....uklid budu delat pripadne az vecer, to nema smysl... 😉 odpo jdem na narozky-2 roky viktorce, tak to zas bude akce... 😀

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

jeee, pak povis, bo nam se to taky blizi! nemam vubec predstavu...libi se mi jak je hodne deti kolem a hraji si, ale budu to provozovat az pozdejc, az si ten muj mrnous uvedomi, ze se ma o hracky delit a ne je kazdemu brat....myslim, ze by to byly zbytecne stresy!
Jako darek? Asi kufrik s doktorkou...

krembonzur
27. únor 2009

no my se taky nedelime-koukni na to teda ve volnych co zalozila sarus-to fakt nebylo moc funny vcera u nas.. 🙄 ale beru to tak, ze jsou mali...a ucim ho se delit,i kdyz evidentne s deckem se moc delit nechce...mozna se starsim..jinac mala vikina dostane zehlicku, bublifuk, nahradni napln do bublifuku, omalovanky s rikanky apod., kukuricne krupky 🙂 a mozna jeste kyticku, uvidime,jestli stihnem koupit...ona ma vsechno, resp. tohle mi naporoucela jeji mama 😀

krembonzur
27. únor 2009

jo hele, ohledne postavy, no ja ani nevim, kam se zaradit-to snad ani zaradit nejde, to se musi videt-pro otrle samozrejme 😀 nikdy jsem nemela dobrou postavu, chci rict, ze jsem vzdy mela nejake to kilo nahore, ale pred otehotnenim to byl relativne idealni stav-s porovnani s minulosti, toz kdyby se zadarilo vypadat aspon tak, jako kdysi... 🙂

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

pred tehu jsem si rikala, jak nejsem tlusta a ted nemuzu ani zdaleka narvat ty kalhoty co jsem nosila 🙄