Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

krembonzur
3. bře 2009

jitus, no vidis, to jsou ty deti zaskodnici-ti nam potom nase deti kazi 😀

jituska
3. bře 2009

Hlavně, že Ti moji jsou nejzlatější, že jo 😉 😉 To ne, Jituška je divořenka a Jurášek je línej chlap pohodovej 🙂

lennis
3. bře 2009

Jitu, tak choďte ven s jinejma, normálníma 😀 😀 😀 nebo si ber na cestu čokolády 😀 😀 😀
Jo, napadlo mně, já když dodržuji pitný režim, tedy to není moc často, tak pak nemám takový hlad, ale hlavně chutě na sladký jsou minimální 😉 . Máte to taky????
Šári, nemluví to tvoje dítě nějak moc, jsem teď vylelzla z vody, jelikož náš mladej usnul už před hodinou, tak jsem tam přemýšlela, že vlastně vydává často jen zvuky, když má hlad a žízeň tak říká ňam ňam, když chce piškot, tak hop, když houpat, tak houpy, když spát tak pššš, říká máma, táta, teta, já, pá, káká, ee, hů hů - to je mašinka, pak zvuky zvířat, ale jako slova, "nemůžu" atd...to tedy ani náhodou!!!
Šári jak se ti Adi rozmluvila??? A jak se to děti učí? Když mu řeknu auto: tak mi řekne brm brm, atd...

jituska
3. bře 2009

Lennis, tak u mě pitný režim teď nezabírá, najela jsem na sladký jak blázen, manža dnes donesl tu velikou silnou Milku, plněnou, karamelm, oříšku, mňam a co myslíte, půlka je pryč 😲 jsem to zblajzla a budu pokračovat, no co 🙂 A co Lennis u vás Milka, je schovaná, nebo byl nálet? 😀 😀 jestli máš tu stejnou, tak ji načni, je fakt výbornáááá.
Lennis, myslím, že Honzík mluví normál, že takhle těmi citoslovci se začíná a zvuky zvířat taky ok. Počkej, až se rozmluví, to budeš chtít ,aby chvíli ztichl. Jituška se rozkecala až ve třech letech a když se Jurda narodil, to jí byly skoro ty tři roky, tak mi řekla v porodnici: mamika v neocici s mimikem, doteď si to pamatuju, páč to byli tři kloudný slova pohromadě. Jinak říkala jen slova, věty ne. A když jí byli dva roky, měli jsme svatbu, tak říkala - mímí jako pití. Máma táta a konec.

krembonzur
3. bře 2009

lennis, zavidim, to mas super, ze ti zabira voda na chute-ja jsem porad takova nenajedena...s chutema na vsechno... 😀

j.a.n.u.s.
3. bře 2009

Tak ahoj zeny!

Hele, takze my vymetaci 😀 ..u nas je deset minut po vylezeni z baraku moc na to aby jsme byly ciste! Dava to smysl? Mela jsem uz 4dcl cervenyho a jedno male na terase, bo jsem sla vyvencit Montyho!
Bo pani z Lisky me uplne totalne rozhodila 😀 😀 😀 😀 (pozn.autora:ja se vzdycky smeju, kdyz je mi nejvic do place)....takze, ten uver mi daj, ale musim mit rucitele...a kdyz ho budu mit, uzavrou se mnou smlouvu na 1000,- mesicne..(budu splacet 150 000,-), ale holky podrzte se....do roku 2025!!!!! 😀 .to Elishce bude 18 let!!!
O to by ani neslo, ale nedovedu si predstavit, ze by tu ty baraky staly! Jsou uz 50let stare! A byly komunistama stavene na max.30let...

No, nejak bylo nejak bude...nemuzu trojcit!

Holky, nekojila jsem 24hodin! Kurna si placam po zadech! Mala je u mamky, cely den nespala a sem tam se mi podivala do vystrihu, ale dalo se to ustat.Akorat to dopoledne....no kazdopadne jsem v sobe probudila tu Januli, ktera kdyz se zapre tak s ni nehne ani NIC! Jsem tvrda, a vydrzim to...je to otazka par dnu, vidte? Odstavitelky...teda uspesne odstavitelky...se divim jak jsem odhodlana...uplne se to ve me zlomilo! Uz ne rano a vecer.....vuuubec!

sari...ja jsem si nejak vnitrne rekla, ze ted jsem nastolila nejakou situaci, ve ktere jsme s Eli"odstaveni" a myslim, ze cokoli noveho...jineho, by akorat zmatlo El.....vzdycky si rikam, delat dve velke veci(napr.odstav a rust zoubku, nebo odstav a stehovani) nedela dobrotu....

lennis
3. bře 2009

Janus, tak to jsou super zprávy.
Tohle rozhodnutí je to PRAVÝ, teď ji odstavíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VYDRŽ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

j.a.n.u.s.
3. bře 2009

Cool Lennis....placas me taky po zadech 😀

krembonzur
4. bře 2009

cusbus devcata, tak jsem opet nejaka prejeta parnikem a tak nejak bez nalady-bez priciny...achjo...vcera prijela segra a dneska rano, davala jenikovi jogurt a on mel vedle v misce cornflakes, no a on je zvykly ty cornfl. zobat prubezne cely den, dala jenika do zidlicky a ja ji rekla, at mu tam da ty cornfl.-no bylo to mysleno tak, ze mu to ma polozit vedle toho jogurtu, no a ona, pac to nevi, tak mu to sypla dovnitr a zamichala a co se nestalo??jenik se malem udusil-toz takova vesela ranni prihoda 😖 ale to je moje vina, pac jsem ji to blbe rekla, ale na druhou stranu se ona mohla zeptat, ze?? 🙂
jinac janus-vydrz to, jestlize jsi takhle presvedcena a je videt, ze asi jsi, tak uz to dotahnes do konce!!!!a uvidis, za chvili el bude v pohode, fakt to netrva dlouho... 😉
s tim uverem, no to je maso...ja ani nechci takhle premyslet...pac nas ceka asi stavba baraku ci koupe bytu, takze to bude opet dalsi zadluzeni... ☹ ale na druhou stranu zas pujdu do prace a pokud pracovat budu, tak bych teoreticky mela mit vice penez...no a tudiz bych mohla vic splacet- i kdyz to je asi utopie... 😀

j.a.n.u.s.
4. bře 2009

Tak....jsem prisla k mamce, bo mela malou u sebe pres noc! Nesmim s ni zustavat o samote kdyz je jeji doba spanku....teda mela bych, ale dnes budu litat po tech stavebkach....
Hele, naposledy pila v pondeli rano! Mona, jak casto jsi pila tu salvej?

jituska
4. bře 2009

Krásné ránko 😔
U nás teda moc není, mlha jak blázen a vítr.

Janus, takže vy nekoj...? Nechci to ani psát, abych to nezakřikla. Já myslím, že už to zvládnete, jednou si možná ještě vzpomene a dáš jí a pak už ne.
Jinak úvěr dobrý, vidíš, že to dopadlo dobře, teď teda ještě toho ručitele, jestli máš nebo ne.
S těma panelákama, to je sranda, prý to máš živnotnost maximálně 40 let a naši ten byt v paneláku koupili a je mu 32let, no co panelák stojí, hodili na to polystyren na zateplení, zvenku to vypadá celkem dobře, ale co se děje pod tim polystyrenem, to už nikoho nezajimá. Taky uz mají novy okna a novej vytah a uz se tam nebojim jezdit vytahem, že se by to s námi spadlo atd., ale deti tam řvou, ze je malej. Pac mi bydlime v novym cihlovym bejvacku a tady je vytah obrovskej.

Kremik: teda to jste měli snídani, naštěstí to dobře dopadlo.

jituska
4. bře 2009

Holky a teď nutně s.o.s. - nejste někdo zubařka? Já už k tomu mýmu zubaři nepáchnu a tady v TR nikdo snad už nepřibírá. Po kojení mám zuby úplně špatný, lámou se a už jsem měla dva kazy, hlavně ty zadní, doteď jsem měla všechny čisté bez plomby a teď mám už tři plomby a o jeden zub jsem přišla, mám tam korunku a jsem na ní úplně vysazená, pořád štrachám jazykem, cizí těleso v puse, blééé.
Vlasy mi taky dost vypadaly, ale si říkám, že vlasy zase narostou, zuby už teda nee. Po Jitušce jsem bykla v pohodě a teď takhle ☹

sarkabrezen
autor
4. bře 2009

dobré ránko holky... doufám, že ho máte lepší, než já 😔 já jsem totální troska troskovitá... včera večer jsem si řekla, že do toho půjdu, když už jsem se tak hezky spontánně rozhodla, je to lepší, než to dlouze plánovat... takže jsme šly normálně v 8 spát, dala jsem myšce napít, ona u toho kolem 9 usla. už u toho pití jsem jí šeptala, že v noci už nebudeme papat, až zas ráno... vzbudila se 0:30 a chtěla napít. řekla jsem, že až ráno... zlobení, vztekání... střídavě jsme vždycky chvilku něco dělaly, pak se zas nějakou dobu vztekala... pouštěli jsme písničky, nosila jsem si na sobě, ať mi usne na rameni... furt nic... četli jsme knížky... vyprávěla jsem pohádky... zpívala jsem... nosila jsem po bytě... nabízela pití... dokonce jsme se chvilku dívaly i na televizi. bylo to hrozné, myslela jsem, že to vzdám už po první půlhodině. čím déle to ale trvalo, tím jsem úplně přestala uvažovat o tom, jestli jí přeci jen nemám dát a soustředila se na to, že teď už to nemůžu vzdát, přece jsme se obě netrápily zbytečně. věděla jsem, že teď se "láme chleba" a musím vydržet, musím si trvat na tom, že když řeknu, že nemůžu, tak fakt nemůžu, že si to nevyprosí když bude trpělivá. no nebudu to protahovat... v půl 4 už jsem byla úplně fyzicky i psychicky v prdeli. to už jsem lehce zařvala "přestaň!" a asi jsem už měla úplně jiný hlas nebo co, protože Adélka asi vycítila, že už jsem fakt na pokraji, ztichla, sedla si, podívala se na mně, dala mi pusinku, objala mně, chvilku jsme se houpaly v náručí, pak si lehla, vzájemně jsme se přikryly a usla.

já byla tak hotová, že jsem ještě nějakou dobu ani nemohla usnout. po 6 se pak normálně vzbudila jako vždycky, tak jsem řekla, že už je světlo, že je ráno, tak jí můžu dát. na 2 hodiny se mi přisála a střídavě pila a usínala u toho.

no bylo to příšerné 😔 jsem ráda, že jsem nakonec nepovolila, ale dobře mi z toho rozhodně není... tohle jsem nikdy nechtěla dělat 😢 dneska to bude asi ještě stejné, ale zítra snad... už by to mohlo být lepší.

takže tak u nás 🤐

krembonzur
4. bře 2009

ahojky, no snidane fakt luxusni 😀
jejda, o zubech mi ani nemluv,taky bych mela jit a jenik tez, ale furt se nemuzu odhodlat... 😝
salvej jsem pila tak 3-4 hrnky denne,plus tu matu,plus ta homeopatika...

sarkabrezen
autor
4. bře 2009

janusko, je super, že ti to dají, sice je to fakt masakr, ale hlavně, že existuje východisko. a s tím kojením jsi hvězda, to nám bude ještě trvat, než se dostaneme do takového stavu... ale kdyby se mi podařila utnout ta noc a skončila bych na večer - ráno tak jsem úplně spokojená a kojím třeba do pěti. 🙂

lenni, no Ad je na mluvení šílená už hrozně dlouho. ona úplně vynechala nějaké citoslovce, rovnou přešla k větám. ona nejí, má pořád plínky, kojíme, ale na mluvení to je fakt machr, to jí jde. nevím, čím to je... je fakt, že s ní komunikuju celý den, ale to každý, tak to nevím. ona hodně opakuje, přebírá naše fráze. nahoře na schodech na mně natáhne ruce, že chce vzít a na vysvětlenou mi řekne "je to vysoko maminko, mohla bych spadnout"... a tak podobně. je to sranda.

jituska
4. bře 2009

Šári, to jste teda šikuly s mluvením, Jurda teď už mluví hodně, ale ve vašem věku nemluvil vůbec. Celou větu říct - to jste nadaní 😉 TLESKÁME!!!!!!

Šári, tak jestli Adélka usne přes den, jakože asi ne, tak zkus jít spát s ní, je to náročný v noci, my všichni víme. Ale na nás to houknutí taky zabíralo a jednu chvíli jsem dělala, že spím a on přestal řvát. No mně se to tady říká, když jsem ho dokázala odstavit skoro ve dvou a půl letech. Ale víš, co? K něčemu to je - dneska přespal celou noc 😀 😀 😀 huráááááá. A to jsem nedávno byli zoufalci, kteří byli co půl hodiny v noci vzhůru.

jituska
4. bře 2009

Jo, to mi povídejte, Jurda by měl jít taky k zubaři, jenže já to pořád oddaluji a a ten jen vidí čekárnu, tak řve 😒
A s Jituškou musím na logopedii, doporučení mám od prosince a ještě jsem tam nezavolala, jsem to sváděla, že jdene byl nemocný, pak já a pořád dokola. Tak a jdu tam volat.

krembonzur
4. bře 2009

jitus, tak jsme obrazili vsechny kaluze-bud v klidu, je to normalni 😉

jituska
4. bře 2009

Jo, no já fakt říkám, že u pětiletý holky ne, že už by mohla být v poklidu. Jo, ještě té vymetačce je přes tři roky, takže by taky mohla být už v klídku. My jdeme teď chvíli ven, tak snad nikoho nepotkáme a jsem na ně zvědavá.

j.a.n.u.s.
4. bře 2009

Ahoj holky, tak litani mame za sebou....Lisku jsem poslala k tomu vykotlanemu dubu a asi pravdepodobne to vse spachame s Raifkou...
Dnes jsem s malou byla az od dvou! Vzali jsme ji do MC za detma, slo to ustat...ani si na cicek nevzpomela....ted jsme prisly domu(nejhorsi hodina co mohla byt), kolem pate vzdycky pila...je tady rev neskutecny....ja unavena, bo se mi zdal v noci sen-takze spani/nespani....musela jsem ji "uplatit" plastelinou...ale kurna, to mam delat pokazdy?! Jsem si myslela, ze to fakt bude klidnejsi! A to cekam co prijde v noci!!!!!

Ja: Prsa v klidu, no-kapku nabehly, ale zadny zatvrdliny, bolest....ale citim se strasne vnitrne napjata....ja se priznam-asi pred4 mesici jsem zkousela odstavit, ale to byl presny opak...prsa mega koule v nich, bolesti....moje napeti vevnitr se nedalo vydrzet! Hnus, pazhnus! Ted je to podobne, vim-ze kdybych dala-napeti zmizi! Ted mluvim o psychice, ne o prsou.

Muj sen: Strihala jsem El nehtiky, ale az pod prvni clanky, takze aji s prstickama! Fuj-jeste mi je z toho mdlo a zle a blbe 🙄 ......vsechny, mozna je to neco s tim-ze jsem "odstrihla" pomyslnou snuru, ktera nas spojovala prave pri tom kojeni! Takze by to ted mel fakt byt odstav! Je mi vselijak! ☹

jituska
4. bře 2009

Janus, tak teď jsi mě dostala, tys napsala úplnou pravdu a já pořád dumám, proč jsem tak nervní a vše mě u dětí rozčiluje, jak jim kape pití, jak jim vše padá, rány, jekot, pazvuky... Protože mám v sobě to napětí, z toho nekojení. Předtím to ze mě dostal on.

Brrrr sen, nemysli na něj, je to jen sen a nedívej se do snáře.
Kdyžtak jí v noci dáš podumlat, no co. Jednou se nic nestane, třeba pak zase dva dny nebude chtít. To určitě byla unavená a tak chtěla dundat, ospalá apod. to znám.

lennis
4. bře 2009

Jste se pěkně rozepsaly holky, Šári, tak to je nářez jak mluví, to má po mamince??? 😉 😉 😉
Já už bych taky chtěla, aby takhle povídal.....
Janus a nabídla ti Raifka něco přijatelnýho???
Vydrž!!!
Jitu, dej si dvojku vína a budeš OK 😀

cvalda
4. bře 2009

AHOJDA,HOLKY BUDTE V KLÍDKU VYMETAT VŠE JE UPLNĚ NORMÁLNÍ POZNÁVÁNÍ SVĚTA,ikdyž my matky na to máme jiný názor 😀 s dvěma to mám za sebou a je jedno jestli holka nebo kluk ,možná holka byla větší čunísek 😀 ted už začíná Viktorka,tak se zas těším 😀 lennis,my chtěli nejdříve Valerii,ale pak to vyhrála VIKTORIE 😉

cvalda
4. bře 2009

Janus gratulace k nekojení jsem zvědavá na sebe jak to zvládnu ,mám pocit,že to bude nejhorší pro mě 😀

jituska
4. bře 2009

Jo, holky, v poledne jsme šli ven, přesně dle mých představ, děti byli hodní poslušní!!!!!!!!!!!!!! všichni jsme se drželi pěkně za ruce celou cestu v poklídku a ani je nenapadlo vymetat. Jurdu to ani nebaví, to je pohodlnej chlap. Žádné vymetače jsme nepotkali, ještěže tak 🙂

krembonzur
4. bře 2009

vymetaci-to je super vyraz jitus...
no hele, jak vas tak ctu-tak to janus jeste nekonci, jestli to mas takhle silne, tak to jeste nejak zkus korigovat-jednou ci dvakrat denne a vykasli se na odstavku...odstavis jindy... 😉

jituska
4. bře 2009

Jo souhlasím s krembonzur, Janus klidne udelej rekord a vydrž dýl jak já s Jurdem - umělci neumělci

jituska
4. bře 2009

Holky, jsem se zbláznila, přemýšlím co dětem k Vánocům, my už snad všechno máme a chci aspoň mít každému už dvě věci koupené teď, protože nevím, co bude od toho září, tak abych nebyla zoufalec na pracáku, z toho nic nekoupím. Tak teď vyhlížím Lego duplo, to u nás teď jede a nějakou knížku a bude to. A pak teda nevím, máme prostě snad všechno, pětiletý holčičce, no skoro už šestiletý, teda co byste poradili? Domečky má, žehličku, kuchyňku, pračku, stavebnice, knížky, panenky, puzzle, dokonce i tabuli máme,ach jo, má vše 🤐 Aaaaa, kytaru nemáme, pořád chce hrát na gitare 😀

lennis
4. bře 2009

Cvalíku, tak to je bomba, Valérii a Viktorii jsem chtěla, kdyby to byly dvojčatky 😀 😀 😀 , mám na tebe dotaz, to Topolino si chodíte vybírat k někomu osobně nebo to objednáváš přes MMB???
Holky, to byl trošku dotaz mimo tuto diskusi, sorry 🙂
Tak dnes jsem vymetat nenechala a jel pěkně na kočáru, byl tu vichr.
Jo a včera byl celý odpo venku, zas...ný až za ušima, vytuhnul v 6 večer a ráno v 5 chtěl snídani, tak ji dostal, ale zatáhla jsem ho ještě do postele a ještě teda vytuhnul, sice se řevem a prostesty, ale usnul, bo by mně asi jeblo takhle brzy vstávat, víte co dávali v TV? Auto moto revue a teleshoping, no super ne ....!

krembonzur
4. bře 2009

lennis- 😀 😀 😀 😀 to by me taky asi jeblo....v 5 rano snidane....to bych mela cely den v haji... 😝
jitus-no jasan, kup kytarku a malemu bubny-to urco asi mate, ze, ale co, cim vic tim lip... 😀