Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
5. bře 2009

dnes mám fofr, tak jsem byla jen stručná, u nás noc hrůůza, venku vichr, my máme podkroví, takže vše hrooozně slyšet, já plnej noc a malej řval jak tur, asi špatný sny, nebo nevím co to bylo
jo, mám dotaz: jak často mu můžu dávat vajíčka????? Myslím, kolikrát týdně??? HOlky sečtělý chytrých knih, poraďte!!
Šári - knížka dobrá, tamta, už jsem v půlce, líbí se mi to moc.

cvalda
5. bře 2009

ahojda,janus chlapečka taky,trochu většího 😀 ,jinak já si občas dám slabou sklínku červeného,Vikýsek se budí kolem 5,tak to je myslím v poho. 😉 ,ale vždy to semnou pěkně zacloumá 😀 kremíku to máš fajn,že máš přísun oblečení ,holky závidím a fandím stím nekojením,ale já ještě chvíli vydržím,tím jak nekojím v noci ,tak to ještě jde,jen někdy přes den vymrzuje a chce pořád mítino,mamí posím mítino 😒 hezký den ,jdeme ven pá

jituska
5. bře 2009

Šári, no to se napij, třeba trochu djechneš na Adélku, omámíš ji a bude chrupkat 😀 😀 😀

cvalda
5. bře 2009

tak mě příspěvek zmizel ,píšu znova a on tam najednou je ,blázen 😀

jituska
5. bře 2009

Lennis, tys psala včera, že u Vás byl vichr a u nás od noci, tys nám ho sem poslala 🙂
Vajíčka smažený nebo uvařený? Tak Jituška je od mala nechce, smažený by do pusy nedala a uvařený, ani kousek a když jeto v polívce nebo v salátu, nebo pomazánce, to tam cítí a vždycky se dáví, až se třeba i pozvrací. To je zase na moje nervy něco. Když byla Jit. malá, babi ji ukázala v kurníku, že slepička snáší vajíčka a sbíraly je. Od té doby má k tomu odpor, nějak jí to asi došlo. Tak děkuju babi, že? 😒
Já myslím, že od roka se můžou vejce, teď nevím, který se může, jestli ten bílek nebo žloutek, vždycky jsem v těch knížkách z toho byla zmatená. Ale smažená vejce Jurdovi nedělám, chudák bříško a v polívce je sní a uvařený taky plival. Tak mám po vajíčkách 🙂

lennis
5. bře 2009

tak u nás jsou vajíčka jedno z nej jídel, na másle míchaný, chce je furt a právě mu je nechci dávat tak často, tento týd je chtěl už 3x 😖 , ale je fakt,ž e toho zas moc nesní, je to ďouba, vše proňahňá a načochtá a nechá.

jituska
5. bře 2009

Tak zkus mrknout na net, jestli se Ti chce 🙂

sarkabrezen
autor
5. bře 2009

lennisko neremcej a buď ráda, že jí 😉 zlatej Honzínek! 😵

j.a.n.u.s.
5. bře 2009

lennis...to zalezi, nekde pisou jedno tydne....el ma taky rada jajka, tak davam tak nejak rozumne...ale kdyz ti nebude jist cely vejce-jen kapku tak neni problem....ale ten den uz nedavej maso. Kvuli bilkovin 😵

sari..kdyz jsem najizdela na rano a vecer....(v noci uz jsem tyden nekojila), tak mi pak El byla zmatena..tak radej utnout hned...

ted jsme sly spat a mala rev, ale takovy jako knourani...pak to vzdala, ale neusla.Ted mi tu ziva na kline...

je tu 12st tepla a voni to jarem a pipiny cvrlikaji!

kremousi....tobe uz mliko "vyschlo" uplne? Nebo jeste neco mas?

jitu....to mala taky videla s tema vajcama v Krteckovi a taky ze zacatku nechtela...ted kdyz se mnou vari tak uz vi, ze tam jdou vajca a neprotestuje 😎

cvaldik...ja jsem taky pila sem tam decku cerveneho kolem osme, a kojila kolem pul druhe....ptala se mudry a v pohode 😉

jituska
5. bře 2009

Tak janus, doufám, že do zítřka to počasí k nám dojde od Vás a žádné pršení apod. Ráno jdeme do školky, trochu má kašel a mají jít plavat 😖, tak buď lehne a nebo ji to vyléčí, mě už ty nemoci neba 🤐
Třeba odpol. půjde Adélka spát, mně někdy přijde, že Jurda by měl jít spát a místo toho vyvádí, jako kdyby snědl z blázna mozek, je asi nějaký omámený nebo nevím a řádí jak černá ruka 😀

maja.xx
5. bře 2009

Ahojky, tak jsem si řekla konec šmírování na MK, a hlavně tady u VÁS, přidám svou zkušenost (můj 1. příspěvěk).
Po dlouhém překonávání a přesvědčování sama sebe jsem se rozhodla malou odstavit v noci, neboť u nás nebylo výjimkou vstávání 10x za noc, a asi si umíte představit jak jsem ráno vypadala ☹ , fakt už jsem padala na hubu. Byla jsem protivná sama sobě a tím negativně ovlivňovala všechny okolo a hlavně Karolku. Takže jsem si řekla DOST! Mé dítě si zaslouží usměvavou a pohodovou maminku! 🙂
Začátky byly těžké, ale nyní po 14 dnech a postupném snižování frekvence buzení, jsme dnes prospaly noc - POPRVÉ!!! 😀 Huráá, já su tak ščastná 😀
Doufám, že Vás tím povzbudím a dodám trochu sil, držte se, jde to 😵

lennis
5. bře 2009

Májo vítej, no tak tady tě většina velice dobře chápe, my měli první prospanou noc po 20měs a 2 týdnech 😀 😀 😀 a bylo to úžasný.
Šári - máš recht, maso nemá každý den, tak mu to tím můžu nahrazovat a když se tím necpe, že má boule za ušima, ale dnes nesnědl snad ani jedno celý, tak proč ne, jdem obědvat, papa

krembonzur
5. bře 2009

ahoj holky, byli jsme jeste s kamoskou a jejim stejne starym klukem jako jena cvicit-no desbes...pulku cvika jenik prorval, lezel na zemi a kopal nohama a rval, tak jsem se jala cvicit s ostatnima maminama a pak se kapku uklidnil-hlavne, kdyz se vytahly balony-on je z nich uplne kantare 😀 ovsem nej to bylo, kdyz se skoncilo, vsichni odesli a my jsme tam jeste zustali kapku dyl, abychom zaplatili, takze tam nikdo nebyl krom nas a to si hosi faaakt uzivali-jsme cucely, oni tam vyrvavali, utikali,vodili se za ruce, no parada... 🙂
janus-mozna tam jeste nejake mliko nekde mam, ale ja to radeji ani nezkousim, poprda ci triko se mi od te doby neorosilo, tak fakt nevim..nedavno me jena videl polonahatou-tak mi tak nejak vytahoval triko nahoru a ze mnam a ham... 😀 tak jsem mu vysvetlila, ze tam nic neni, ze mliko je zkazene, no nejak to rozchodil...ale radeji se zahaluju 😀
majo-zdravim, no vidis to...ono to jde,jen je to nekdy vice mene o nervy... 🙂 ja s jenikem spim dodneska v posteli, takze si vubec nedokazu predstavit, ze bych jako x krat v noci stala, vzala ho z postylky, nakojila a spalo se dal...to je snad uplne zly sen... 🙂 takze chapu, jak ti je... 😀
leni-no jenik ma vajicka desne rad...teda zacal tak nejak v lednu je jist vice...takze mu je davam rekla bych asi celkem casto..nedavno to psala na novinkach, ze to je pry blabol s tou skolivosti, tak si vyber..jeden rok jsou skodlive vice, dalsi mene...ale je fakt,ze je to asi jak u vas...nekdy toho sni hodne, nekdy podlube, pulka mu spadne na zem a pod...takze ja bych se toho nebala 😀
jinac jsme dnes vstavali v 6 rano a jiz v 6,15 si zadal polivku-drozdovou, tak jsem ho ukecala a dal si ji a v 9, pak v 10,15 a pak ve 12,30... 😀 😀

krembonzur
5. bře 2009

smankote, holky, sorry za tak oobr prispevek... 😅

jituska
5. bře 2009

Kremik: vy dnes žijete z droždové polívky, to měl velký hlad, když v 6.15h. chce polívku. Ty děti jsou fatk kouzelní 🙂
Já si kolikrát říkám, že snad dětem nemůže nic uškodit, an ity vajíčka ne, když mi mamka řekne, jak do mě v roce narvala misku tvarohu já nevím s čím a že jsem seděla a žádala druhou, tak mi ji dala 😝 no a od třech měsíců šťávičky apod., to určitě znáte z povídání a taky žijeme, ne? 😀
Nám tady začalo pršet, ještěže jsme šli ven chvíli před obědem a spořádaně, akorát fučelo a Jurdovi to nějak nesedlo. Tak přemýšlím, že bych mohla jít uklidit do linky a probrat otevřené potraviny apod.

maja.xx
5. bře 2009

Ty brďo, lennis ve 20.měs?! 😨 A ostatní, jste prospali noc v kolika měs.?
Kremik, je fakt, že to jde - dře, když jsem viděla ten uplakaný obličejík, tak mě to dralo srdce, ale brzy pochopila, že dostane "až sluníčko udělá blik" 😀
A já blbec jsem první zkoušela, že jí dám nedřív ve 4 hod. ráno, ale to jsem jen docílila toho, že s železnou pravidelností ve 4 řev, jakoby se ptala: "mamííí, už je ten správný čas?" Takže takhle ne, prostě až kohoutek zakokrhá 😵

krembonzur
5. bře 2009

jitus-doraz i k nam, ja se k tomu poradku furt nemam a taak bych ho potrebovala... 😉
drozdova polivka mu asi evidentne chutna-ja tomu rikam KEJDA 🙂 je to takova vsehochut-zelenina a spol.. 🙂
ja se taky toho nebojim,ze by ho ta vajicka jako zabila-prijde mi to lepsi,nez detska sunka a pod...takze radeji vajicko ob den, nez sunka... 🙂
jinac vcera prekvapil opet s jidlem, delala jsem zapekanou brokolici-se syrovou omackou a brambor-no jedl to 4x...jsem fakt zirala, hlavne tu brokolici, ze ji chtel... 🙂

jituska
5. bře 2009

No a teď raďte, co vařit, Jurda brokolici miluje, Jituška ji nejí, Jituška teda nejí vlastně skoro nic. Jeden jí brambory, druhej ne a že bych teda musela vařit dvě jídla, to nemusím.
Krem: s tím úklidem to žhavý nebude, ještě jsem nezačala. Jsem koukla kolem sebe a stačí mi to..., takže linka počká, opět. Já taky píšu obr pířspěvky, no co, vykecat se musíme, ne? Aspoň se dozvímke něco jinýho 😉

cvalda
5. bře 2009

kremiku koukám droždový den 😀 ,my měli taky kejdu 😀 polévka zeleninová co dum dal máslovou jíšku a kupodivu dnes baštila dost,jinak to je nimra největší 😉 byli jsme venku a pak ještě hodinku jsme poklízeli na terase,bylo fakt nádherně a ještě pořád je,ale my zařezáváme už hodinku a pul,už se těším až si zas terásku osázím .Dnes jsem si tam dala i kávičku,flísku na sobě,ale paráda,to člověka dobije 🙂 vajíčka občas dávám,do polévky i na tvrdo si občas zobne.Jak bylo řečeno ,každý rok je nezdravé něco ,pak zas je to dobré a zas vyjedou s něčím,starší děti mi baštili tvaroh s ovocem od pul roku a ted prý až od roku to samé piškoty,neřeším 😒 jinak malé chutná zelenina syrová,dnes baštila kedlub,mrkev a bílé zelí,od každého kousek a byla spokojená a já v klídku uvařila 😀 Majo,kdyby mi malá vstávala na kojení v noci tolikrát,jak píšeš,taky bych to už dávno vzdala,ale tím ,že je fakt spáč,jsme zatím v pohodě.Chápu mamči ,když jsou z kojení unavené ,vystresované,přeci jenom ty hormony dokážou s člověkem za¨cvičit a každá to snášíme jinak a tak se ti vubec nedivím,že jsi skončila 😉 pokud to nepřináší radost,pohodu a spokojenost,je to o ničem a pročnervozní unavená mamina a pak i dítě-zbytečné.

cvalda
5. bře 2009

jituš holčičky v tom předškolním roce s jídlem fakt vymrzujou,ale nepotěším tě naše holčička 16 vymrzuje ještě ted 😀

cvalda
5. bře 2009

jo holky ztrácelo se vám mlíko samo,nebo jste braly prášky na zastavení laktace?At vím na co se mám v létě připravit,u starších se mi začalo ztrácet jak jsem přikrmovala a už pili odemne málo,ale ted mám mlíka pořád dost a když třeba celé odpo nekojím ,tak to je síla ☹

jituska
5. bře 2009

cvalda: tak v 16ti už chcedržet šíthlou linii, nebo tak ne? Už se strojí a diskotéky už taky určitě začaly. Jo, teď na ty malý nadáváme a zatím je máme pod střechou. Až nám nepřijdou celou noc domů, to se pak budeme divit 😲

HOlky, já Vám sem ani nebudu už přispívat, všichni zvládáte odstavit kolem roku, roku a půl. A já ,já až ve dvou a půl letech a musím říct, že to dundání mě štvalo a buzení taky a dost jsem byla nemocná. Kdyby mně to nevadilo a nevyčerpávalo, tak beztak kojím ještě 😀

lennis
5. bře 2009

Maji, do 20 měs jsem kojila co 2 hod furt 24hod denně a v noci byly doby i 8-12x za noc se budil. Byla jsem total K.O., po homeopatikách se budil tak 8x. Takže pro nás byla první noc bez buzení fakt FAMOZNI!!! Mažu na kafe do kafárny, dítě jde ke tchyní, taky jí tam musí udělat trochu bordel, ať ví, že ho má, že!!! Večer juknu. 😉

jituska
5. bře 2009

Lennis, správnej přístup, dát k babi a hlavně, ať s ním šijou všichni čerti 😀

j.a.n.u.s.
6. bře 2009

Vitej Maji....(kurna at uz je Máj 😎 )

Jitu...bych si dovolila kapinku nesouhlasit s tim(nic osobniho, ze 😉 )...a zijeme, ne? S tim jak nase maminy do nas rvali tvarohy v dobe, kdy nase ledvinky, zaloudecky, strevicka, jatricka a je nevim co jeste nebyly ready....zijeme, to je pravda, ale podivej se na statistiky....cukrovky, rakoviny tlusteho streva, crohnova choroba(to je myslim dusledek "brzke" jidelni vychovy), a dalsi hruzne nemoci.....dyt bereme prvni pricky v cele Evrope!
Ja jsem na to dost magor, jako mala jsem mela fakt problemy se zaludkem, hodne zvracela.....ja totiz nemivala chripky normalni, ale strevni....

Samo, ze dopreju El od kazdeho kapinku, ale do roku fakt striktne nic co by ji zatizilo organismicek...

Muzu maly dotaz holky odstavitelky?

Zmenil se nejak vztah mezi vami a vasimi detmi? Po odstaveni?

Mam pocit, ze je mezi nami uplne neco strasneho, nevyrceneho....vsechny rikaj, ze pak se vztahy naopak upevni-zlepsi a tak....ja mam uplne opacny pocit....je to jakobychom se oddalily. Sice je furt u me, na kline....ale kazdou chvilku se rozbreci....a zacne se vztekat....to podle me nema nic spolecneho s odstavem.
Tak neco kapku jo....ale....

...asi to u ni aktivovalo obdobi vzdoru!!!!!!! Do tedka fakt zlaty dite...ted? Nekolik zachvatu denne, uz nemuzu jsem totalne vycerpana....

Je pravda, ze prospala celou noc , ale....

...vcera nespala cely den(06:00-23:00!), takze asi usla vycerpanim...uspavala jsem od osmi hodin za staleho stridani kriku, place, vzlykani, klidu a na novo!

A rano zas chtela....myslite ze zkousi? Oni taky vsude pisou, ze deti jsou vycurane...ale me to jde proti mysli toto...nejsou tak podlé jako dospeli...ja fakt nevim....

....asi byla blbost odstavovat v obdobi vzdoru! Ale dyt to trva do tri let i dyl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A pak?? By to bylo tezsi...by mela i vetsi silu, bych dostala nakladacku! 🙄

Sorry za big big sloh....je mi mdlo!

jituska
6. bře 2009

Janus: možná se v ní aktivovalo to období vzdoru, taky mi přijde, že Jurda na mě víc zkouší a nebo je El prostě smutno bez mlíčka, tak je taková podrážděná. Včera tedy vydržela dlouho nespát. Třeba nebyl ještě váš pravý čas na odstavení, fakt to tak vypadá. Dej ji třeba zase k babi na chvíli, ať zapomene. Je to těžký, to chápu.
Právě to jsem psala, že mi přijde, že Juráš pak řádí jak černá ruka, že je jako omámený, tak si myslím, že se vybíjí, že nemá to mlíko. tím dudláním se uklidňovali, to je jasný a teď to nemají, tak podle mě zuří.

Bych řekla, že se náš vztah víc upevnil, nebo zůstal stejný, je to takový mazel. Horší je to s Jituškou, to sem ani nebudu psát, to je na dlouho. Spíš k ní jsem taková odměřená, ona je divoženka a mně to prostě vadí a tak víc lnu k Jurdovi, je to blbý, když to píšu, si o mně myslíte, kdo ví co, ale je to tak. Prostě jako bych nezvládala dávat lásku oběma. Doufám, že to není tím, že byla neplánovaná, vlastně ani nechtěná a já to tenkrát brala jako velkou čáru přes rozpočet. Teď jsem šťastná, že ji mám, že je zdravá, ale prostě něco tam jakoby chybí, něco takového pidi, co mi tam chybí. Jsem tu lovila v nějaké diskuzi a tam to stejné psalo víc mamin, tak možná jsou to nějaké ty hormony ještě z kojení a předtím.

cert..ova
6. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem se rozhodla taky odstavovat, jelikž malej ne neuvěřitelně závislej. Jenom trošku se mu něco nelíbí, už mi leze pod triko. V noci spí jen se mnou, páč bych se nevyspala, takhle se jen otočím a on se napojí. Vždycky, když kojím, tak si drouhou rukou přidržuje druhý prso a už je mi to nepříjemný. A aby usnul bez kojení, to je taky vyjímka. Tak jsem řekla dost, ale nevím, jestli na to budu mít nervy a hlavně sousedi, on má totiž Vojta hooodně silnej hlas a nebrečí, ale ječí a nevím, jak to mám udělat s nocí, nevím, jestli dokážu vstát, dát čaj nebo ho utišovat a vydržtet. Ach jo 😝

lennis
6. bře 2009

Jituš, to že táhneš k jednomu více, není nic špatnýho, nedávno to bylo v chytrém časopisu Žena a život🙂 😀 😀
Honys je po odstavu ještě větší mazel, ale v tomhle je po mně, já jsem taky, furt mně objímá a tulí, jsme v tomhle stejný, takže nás neberte za "normal stav"!!
Uklidňuje se tak, že mi strká ruce do výstřihu a nechává je tam nebo do rukávu, nevím proč, ale místo kojení dělá tohle, někdy mi hladí prsa a už je i pusinkoval 😉 , celej tatínek 😀

cert..ova
6. bře 2009

lennis, 🙂 to je hezký, vojtíšek to dělá jen u kojení, ale tahá a mačká a hrůůůůůza, já mu dám celej tatínek 😀

maja.xx
6. bře 2009

Dobré ránko,
Janus, hlavně nedepkař, myslím, že víš jak je spokojená a v pohodě mamina, tak je i dítě, Elis si prostě zvyká na nový režim, a jak už jsi psala a i mnoho dalších, jestliže ses jednou rozhodla a začala odstavovat, tak bys jí v tom tak akorát udělal guláš, kdybys jí dala třeba jen cucnout. Byla by z toho totálně zmatená.
Já teď dávám před každým spaním a ráno a zatím nám to vyhovuje, i když se na mě někteří lidi, má sestra, dívají skrz prsty, ale my si ten správný čas najdeme.
S tím jídlem s tebou naprosto souhlasím, já jsem pro všechny byla divná když jsem nechtěla dát v půl roce rohlík a čokoládového Brumíka, myslím, že orgány se v prvním roce ještě vyvíjí, tak proč je zbytečně zatěžovat