Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

jo a měla jsem trochu strach, co bude až mně uvidí v plavkách, jestli mně tam nezačne svlíkat a přisávat se 😅 ale naštěstí neee 😅

jituska
12. bře 2009

😀 😀 Šári, vztekání scénka na bazéně dobrá, to známe, ještě že nejsme jediný 😀 😀
Vidíš, taky jste udělaly pokrok, ukázala jsi se před ní v plavkách a nelezla na Tebe, možná byla ta vodička mocnější a teď jí třeba večer při usínání můžeš říkat, že když nebude pít od Tebe, že zase půjdete na bazén atd., třeba to pomůže, u nás by to asi fungovalo 🙂

lennis
13. bře 2009

JItu, s tím mimi to nevidím tak jasně, na to je potřeba i tatínek 😀 a tatínek si dává mooooc velký pozor 😀 . Honys spí stále s náma v ložnici v postýlce a druhá postýlka se nám tam už ani nevejde, takže mimi bude, až tenhle bude spát sám v pokojíčku a hlavně bude spát celou noc 😀 bez buzení, ale to jsem asi najivní, že? Jituška se ti budí v noci??
Šári, z bazénu chodíme v pohodě, ale toto zažívám nyní každý den při cestě z venku domů, fakt vydřží 20min se vztekat a řvát, soply tečou a rozčiluje se, že chce ven, nevím co s ním ☹

sarkabrezen
autor
13. bře 2009

lenni joooo při odchodu z venku to máme to samééé... když se rozhodne, že ještě nechce, tak pomůže jedině násilí... tedy ne na ní samozřejmě, jen ji prostě ťapnu a odvleču domů... i když je to fuška, je těžká a silná, je to boj 😅

tak nám ty dětičky došly asi do vzdoru, co... 😨

lennis
13. bře 2009

a necháváš ji doma vyřvat? Nebo co na tohle metoda RaBR???? To mi tedy poraď, jelikož já fakt nevím co s ním 🙄

jituska
13. bře 2009

Ahoj holky, ono je to vztekání přejde, Juráš už se tak nevzteká.
Ale vždycky, když ho to chytlo, tak se prohýbal, v náruči nechtěl být, lehal si na zem, do největší špíny, břečka, apod. Doma jsem ho posadila u dveří v chodbě na židličku, sundala mu boty a šla jsem pryč. Mě to tak venku nasralo, že jsem se ho snažila akorát dotáhnout domů a doma, aťsi dělá co chce. Visel na klice, nebo ležel na zemi, amok jak blázen a já si zatím aspoň vyndala nákup atd. On pak přestal a přišel a byl v klidu.
Já už na tohle fakt nemám nervy, Jituška taky měla takové období, takže po druhý mě to fakt už neba 😀 Pořád dokola nějaké sklidňování atd. Holt, já už třetí mít určitě nebudu 😎

jituska
13. bře 2009

Lennis, tak Jituška byla zvyklá spát sama od 2 a půl let, dostala velkou postel, večer se vždycky napila mlíka a šla si sama lehnout a spala. Žádné uspávání atd. Tohle jí zůstalo a je zvyklá, že po koupání hned do postele a i když se jí nechce ještě spát, tak si nedovolí vylézt. V tomhle jediným je zlatá.
Ale taky v noci plakávala, špatný sen, hozenej polštář na zemi a tak. A když se Juráš narodil - to jí bylo skoro 3 roky, tak měla v noci řvací obodobí, ale musel chodit tatínek, já zrovna třeba kojila. A pak jsme ji naučili, ať neřve, že má za náma přijít do ložnice, tak jsme spali všichni čtyři v posteli 🙂 Jinak pak se to zlepšilo, až když byl Jurovi rok a jí skoro čtyři roky. Někdy fakt bylo hrozný lítat od jednoho k druhýmu. Ale Jurda byl sklidněný hned, dostal kozu 😀 Takže se budila, já myslím, že ty děti se tak do třech a půl let budí. Co říkají kámošky a známí, tak jsme se na tom shodli.

sarkabrezen
autor
13. bře 2009

lenni, co na to RaBR nevím ☹ já jen vím, že to nedělají schválně, že je to nával emocí, který nemohou zvládnout a je třeba jim v tom pomoci, ne je za to trestat. takže já neokřikuju, nevyčitám, nezlobím se, ale snažím se odvézt pozornost. minule doma, když malá visela na klice a chtěla jít ještě ven jsem šla a pustila jsem si hodně nahlas krtečka, aby to slyšela... ona za mnou šla a pokoušela se mně tahat ať jdu ven, ale po chvilce ji to strhlo, zakoukala se a byl klid...

na tom bazénu tam nenadělám nic, hlavně se snažím zůstat v klidu, opakuju pořád dokolečka, že teď už musíme jít a přijdeme zase příště a přitom jednám racionálně, co nejrychleji nás obě obleču a fičíme.

četla jsem jeden postup, ale ten platí asi spíše na větší děti, které už nemají úplně emoční záchvat, jen třeba pláčou nebo se zlobí a nechtějí odněkud odejít.

Tak ten postup je tenhle:
Nejdřív upozornit dopředu, že za chvíli je třeba jít: Adélko, za 5 minut jdeme.
Jakmile si začne dítě stěžovat a zlobit se, že chce ještě zůstat, tak v klidu: Je těžké odejít odněkud, kde se ti moc líbí. Myslím, že kdyby to bylo na Tobě, zůstala bys tady ještě mnohem dýl. A třeba celou noc! Vzala by sis stan a spacák a spinkala bys přímo tady! A co by sis ještě vzala? Baterku? Jasně! ...a pyžamo... a kartáček? Ale kde by sis vyčistila zuby? ... A víš co, co kdybychom si postavili takový stan na zahradě? ...
A při tom vyprávění, do kterého dítě zapojíte ho pomalu oblíkáte nebo se pomalu sbalíte, vezmete ho za ruku a odcházíte...

No ale jak říkám, na vztekající se batolata v amoku to není, to spíš trošku později.

jituska
13. bře 2009

Šári, to zkusím na Jitušku, ale ne venku, tam po ní musím běhat 😀 , abych jí dohonila, natož jí něco vysvětlovat.

cvalda
13. bře 2009

ahoj,Šári ,odvézt pozornost,to je to správné a zabírá to na vztekající se ,u nás vždy platilo nevšímat si ignorovat,ale stát si za svým a nepovolit,vím ,že někdy to je o nerva,ale vyplatí se to vydržet 😉

cvalda
13. bře 2009

lennis,tak stím počáskem nevím ,ráno sníh chumelení ,ted slunce,ale pěkná kosa 😠

cvalda
13. bře 2009

my pokud odcházíme třeba ze cvíča a malá nechce ,tak si vypravujeme ,kdo na nás doma čeká ,co cestou uvidí,že děti jdou taky domu a zatím v pohodě ,zabírá to 🙂

j.a.n.u.s.
13. bře 2009

Caute

hnusno je venku. Jsme byly jen na poste a mam totalne rozmoceny boty a ponozky taky...muzu boty vyhodit.

Ted si hrajem na ZOO 😀

sarkabrezen
autor
13. bře 2009

ahojky, my byly taky na poště poslat dopisy dvěma hodným tetám 😉

to počasí je fakt na draka... vlastně na toho už vůbec ne.

boty mi taťka o víkendu zalepil, takže já už neplavu 😵

sarkabrezen
autor
13. bře 2009

čekám na probuzení, to zas bude dramatické ☹ z rána je totiž myška zvyklá, že když se probudí, tak může ham od maminky z prsíčka... a odpoledne jí nedávám, tak je to vždycky s pláčem 😢

jituska
13. bře 2009

Šári 😢 , určitě už plačete.

U nás votřes počasí, chvïlku svítí sluníčko, pak je fujavice s deštem, no zrovna mě to chytlo po cestě do školky, neměla jsem se ani kam schovat, páč půlku cesty jdeme po mostě a tam prostě nic není, takže jsem to schytala, mám mokrou snad až podprdu. Pak jsem byla jak žabák ve školce, kapalo ze mě a cachtala jsem 😠 Jurda naštěstí byl schovaný pod pláštěnkou a spal. No a už je to tady, už pšikám, zase budu nemocná.

j.a.n.u.s.
13. bře 2009

jitu....a hlavne ta mokra kosa!uz nekojis!slivku do caje a horky kureci vyvar 😀
sari....drzim palce na ten plac....me to vycucava z energy teda neskutecne!

lennis
13. bře 2009

holky, tak já byla dnes taky na poště, ale zaplatit složenku ☹ , pak kosmetika, chodím na škubání chlupů, tak jsem oškubaná jak slepice 😀 , prcka měla dnes moje švagrová, on ji miluje a ona jeho taky, užívaj si to spolu, tak jsem si ho jen vyzvedla a ještě jsem dostala oběd 😀 a pak dlooooouhá prochajda, několikrát jsme zmokli, ale kámoška přijela a chtěla na prochajdu, tak jsme šli, Honys usnul, tak se vyspal zas jednou v kočárku 😎 . Já nebyla pomalu týden venku, tak mi to prospělo, teď jsem si dala šampíčko a jahody a je mi moooooc fajn 😀 😀 😀
počasí aprílový a zítra family party 😉

sarkabrezen
autor
13. bře 2009

no lenniiiii... nejdřív depilace a pak šampíčko a jahody?? 😉 to vypadá na útok na manžu 😉 aby z toho nebyla nějaká ta jahůdka, když tě tak v poslední době poslouchám 😀

tak u nás pláč naštěstí nebyl, ale vykoupila jsem ho třičtvrtěhodinovým pohupování na Dádiny písničky s malou v náručí 😖 no jak jsem ji položila, tak jsem myslela, že s ní na zemi zůstanou i moje ruce... a záda a všechno.

jinak moje debilita z mateřské kulminuje, dneska se mi povedl výrok, když jsme si hráli s malou s koníčkama, tak jsem ze sebe vyblila: a podívej se co můj uníček komí... kdybyste to náááhodou nepoznaly, tak to mělo být "koníček umí"... 😅

a pak máme ty naše caparty naučit mluvit 😅 😅

sarkabrezen
autor
13. bře 2009

a zítra fičíme zase na bazén 😵 jdeme i s Adélčinýma miláčkama synovcema a našima, tak jsem zvědavá na svoji maminu, jak vyřeší Ádin odchod z bazénu 😀 se pobavím 😀 ...no doufám, že to nebude řešit jak se mnou... já když jsem si lehla v amoku na ulici na zem, tak mi dala pár facek a bylo 🙄

jsem výborná, od 7 měsíců, kdy jsme z toho skončily ve špitále 😕 , jsem s malou nebyla v bazéně a teď budem chodit dvakrát týdně 😀

jituska
13. bře 2009

Šári a co Vám bylo po tom bazéně, že jste museli být v nemocnici?
Jo a já to uníček komí nepoznala, takže jsem odrovnaná úplně, však vydíte ty moje nemožný příspěvky, jak dlouze píšu a nemůžu se vymáčknout, ale vy mě doufám chápete 😀 😀

sarkabrezen
autor
14. bře 2009

jituš rotavirová infekce žaludku a střev... děs běs hnus 🙄

holky zlepšuje se to!! teda nesmím to zakřiknout... ale už třetí noc po sobě se vzbudí jen jednou dvakrát a ani nemusím uspávat... jen se převaluje, stěžuje si, ale stačí, že tam jsem, hladím, utěšuju a usne... kéž by už to tak zůstalo nebo bylo jen lepší 😵

no, i když, to, že se malá dneska v noci budila, není se co divit... včera od provizorního oběda za celé odpoledne vypila asi deci vanilkového mlíka. toť vše. pak jsem ji akorát před spaním nakojila. no tak to by se budil asi každý, po takovém jezení 😒 z čeho to moje dítě žije??? 😨

hezký víkend všeeeeeem 😵

krembonzur
14. bře 2009

ahoj vsem, my jsme si dneska rozbili pusu-takze krve jak z prasete... ☹ bozatko moje male-velke 😔
jinac jsme vcera navstivili detskeho-strasne fleky na zadku, cerveny jak opice-no a je to z plinek, takze pres den jsem plinku uz uplne vysadila-teda jako doma, ze...a na spani mu ji davam-teda opet pampersky...on si normalne zacal sedal na nocnik a curat do nocniku a desne ho to bavi, takze doufam, ze brzy plenky pres den uplne odbourame-pac nehody se samo stavaji porad, ze? 😀 ale je fakt sikovny, si ho musim pochvalit 😀

j.a.n.u.s.
14. bře 2009

mona....(kremik)..bozatko, ze je to divne videt u maleho krev! Poprve u El jsem taky byla na nic z toho.Plenky-mozna je cas je vysadit 😉

sari...bude to lepi a lepsi. Ja tomu sama neverila, ale je to tak...sice taky pohupujem, ale uz v sede....a usne a nebudi se mi tak jako za dob jeji zavislosti.

jitu..dve deti...5let doma...neni se cemu divit 😵

lennis....family party, to zni dobre....vy se ani nudit neumite, vid?

Tak, holky, ja jsem prave zamackla slzu v oku dojetim! Sedime si tak na balkone(sviti "teple" slunce), Elishka ma v ruce kolicek a rika Petovi:"Tatinku, divej kolicek, tatinkuuuu.."
Pro neznale me situace, s Petou chodime 7 mesicu, do ted mu rikala jen Bobo...otec El je v Anglii (anglican). Jsem uplne namekko. Ani nevim kde na to prisla, bo jsme se pred ni o tom nebavili, ale ja jsem uz nekde na diskuzi psala(kremik vi), ze Vinny je jeji bio otec, a Peta jeji karmicky otec...oni si jsou neskutecne podobni, dyt jak jsem si delala to makemebabies, ja a Peta..vylezla Elishka 😀 viz album!

jituska
14. bře 2009

Ahoj holky,
jdu jen na skok, je mi hrozně, bolí mě v krku, hlava mě bolí, rýma jak blázen - to jak jsme včera chytla tu fujavici ☹ Doufám, že nakazím opět půl rodiny.

Šári, vy stále nejíte? Heleď a nevzala by si třeba gumový bonbon, nebo žu kousla do nějakého sladké oplatku nebo tak? nebo něco lsnaého, co by jí chutnalo? Ach jo, to je fatk těžký, nic nejí - to je divný, musí mít hlad. Pije aspoň nějaký čajík nebo sirupek?

Janus: faaaakt?? a co karmicky otec, mel radost? Nebo jak reagoval? Určite Elišce chybí tatínek, s tím biologickým se asi nestýká, asi ho ani nezná, že, když žije v Anglii. Tak třeba to dobře dopadne a za rok nám tady budeš psát ,že už jste spolu zase další rok a další rok a pak bude svatba a miminko a nebo naopak 😅

Krembonzur: kde jste bourali? chudáček malej, tak teď ho to bude bolet asi? Ještěže nemusíte nikam na pohotovost. No u nás se jednou stal úraz, s Jituškou jsme ve dvou letech jeli na pohotovost, běžela u babi, uklouzla a na rovné zemi si rozbila hlavu tak, že jí to museli sešít. Já pak v noci seděla u ní, protože pořád se tak vrtěla. No hrozný, doufám, že už se nám nikdy nic nestane.

Jo, dnes jsme měli v noci scénku, chtěl pít ode mě. Jsem si myslela, že už bude klídek a ono to na něj přijde po takové době. Vzbudil se, klekl si, asi nějaký sen, lehl na tatínka a šmátral po něm a že jestli může pít. Tak jsem ho srovnala, že já jsem na druhé straně, no ten řval, že chce pít. Tak 20 minut určitě scénka, pak jsem mu řekla, že mu povím pohádku, lehl si a spal a pohádka nebyla. 😔

j.a.n.u.s.
14. bře 2009

S bio jsme v kontaktu jitu..po skype, posila a zajima se o El...Lila vi o tom, ze Daddy bydli v Anglii, pozna ho na fotce...on tu dojizdel pak za ni, ale byla malinka. Dalsi prijezd bude v cervnu-docela zajimave!

krembonzur
14. bře 2009

janus-ty decka jsou fakt uzasne!!!jsou tak desne chytre a rozumne, ja se nekdy nestacim divit...no ja bych asi slzu pustila, jak se znam... 🙂 tak to jsem taky zvedava na cerven... 😉
jitus-toz to chce ten kureci vyvar pripadne krk vystrikat necim, co ty bacily zabije!!!!! 😠 hele,po 5 letech doma bych neumela ani pustit pocitac, tak bud v klidu...
no koupila jsem jenikovi v kaufu plastovou zidlicku za 100kc-je fajna, jak pro dospele, a on dneska rano pri cisteni zubu-no teda spis to jeho zuchlani kartacku v puse-se nejak v te zidlicce hemzil a spadl na kus sveho maleho stolu ,na tu hranu, takze mu z licka-celisti-zacala valit krev, jeho hysterak, ja od krve, on od krve, no prima, ale uz je to dobry, jen mu to jeste tece obcas, ale po 3min prestal plakat...ted tu varil,takze vsude hrnce a milion priboru...jeste ze usnul.... 😎
lenis-vy si teda uzivate!!!!parmeni!!!!
sari-jednou jist zacne-az skoncis uplne s kojenim, tak holt to prijde...ale musi to byt pro tebe moc tezke, kdyz mala neji.... ☹ si to fakt neumim predstavit...

j.a.n.u.s.
14. bře 2009

Ja vim jak ja, jsem byla uplne mimo z toho jak nejedla, a to El v porovnani s Adelkou jedla vic. Fakt to byla pro me neresitelna situace....Varila, nabizela, nutila, nic! Vubec nic...je mi to strasne lito s Adelkou...na to neni rada.

kremik, my ji mame taky, a je svina vratka!Takze sedi zidle v koutku a tise se na ni prasi.... 🙄

U nas jaro, pujdem odpol nakrmit kozy 😀

jituska
14. bře 2009

Asi vím, jakou židličku máte. No my ji máme taky, ale na zahrádce a tam na ní stejně nesedí, na zahradě lítají.
Lennis si beztak ještě chrupčí po mejdanu, to se někdo má 😀
Krembonzur: tak snad se Honzík vyspí a bude to dobrý, chudáčci, musí mít takový bebínka.
Nám teď jiutška taky moc nejí a stávkuje, tak jí dávám rybí tuk, to až bude ve školy, tak vůbec nebude jíst, lžíci v ruce a dává ji do ucha, do oka, ale do talíře s polívkou ne. No to je votřes. Teď jim chystám polívku a ona už řve, fuuuj, to jíst nebudu a letí do pokoje. A Jurda to opakuje po ní, já si to snad hodím 😠
Janus, chtěla bych být mouchou a sledovat situaci u vás v červnu. On jako přijede a bude u vás spát a co ten Peťa na to? Třeba by ten anglický tatínek chtěl být s váma, teda pochopila jsem, že přijede po delší době a že tak náhle.

krembonzur
14. bře 2009

zidlicka je docela v poho, jen ten jena do ni leze vselijak-je misty jak telatko... 🙂
me taky jenik jednu dobu stavkoval s jidlem a byla jsem z toho na mrtvici a to si myslim, ze jedl i tak krasne, kdyz to porovnam s sarkou... 😖
no je ti jasne janus, ze az tu bude bio otec-tak nas budes muset pravidelne informovat o vsem!!!!ale naprosto o vsem!!!!!! 😀 😀 😀