Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

j.a.n.u.s.
18. bře 2009

sari....mala po probuzeni ok...do citronu pujdu taky 😵

lennis....ocekavam od tebe nazev caje a cca cenu 😉

kremik....ja taky byla v tescu.....a jelikoz se blizi velikonoce, tak si rikam, ze by El prospely nove tricka bez fleku(tu od caje, tu od rajcatek), bo jednac lidi budou chodit-tak at nas nepomluvi 😀 ....a pro sebe bych si chtela koupot novou rasenku, bo ja magor ji nechala u topeni a hadejte co?!?.....bahno, blato, humus cerny-nejde to ani naplpat!

A historka? Taky neco hledam..... 😒

j.a.n.u.s.
18. bře 2009

....jdeme do vany....obe!Udelame si bublinkovy mejdan! Zatim babky!

jituska
18. bře 2009

Fakt zabírá ten citron s vodou? Já mám ksicht nemožnej 😠 Jenže to já si radši dám čokoládičku a dnes už jsem zásoby vyž.ala, tak se mo ničem takové nepiště, páč jinak mám absťáka.
Janus, řasenka dobrý 😀 a El na bebínko hned zapomene, neboj. Teď jste určitě ve vaně - s bublinkama a všude potopa 😀
Tak já je jdu nahnat taky do vany, dnes jsem jim to nějak protáhla.
šári, to vztekání a zvracení, to znám, oni se žadnou dávit a už to lítá. Ty děti jsou fakticky všechny stejný.

sarkabrezen
autor
18. bře 2009

no jestli to zabírá nevím, chci to právě zkusit 🙂 to je supr janusko, budem se upomínat spolu 😵

já mám depky když mám krámy, bo se cítím celá taková nafouklá a to se vždycky říkám, že je to děs, jak jsem tlustá 😅 ale jinak to moc neřeším... jsou horší věci 😵 a dokud kojím tak stejně žádnou dietu držet nemůžu, takže nic.

no je fakt, že tu pusu mám z toho, jak furt cpu sladké... když já si co kojím nemůžu pomoct... fakt jsem nikdy neměla takovou potřebu jak co se malá narodila... 😨

jituska
18. bře 2009

S tím citrónem to zkuste a pak mi dejte vědět, protože já jak si pepřovala kozy, tak pak se mi ksicht rozjel, přece jen to štípalo a přeneslo se to na ksicht. Depky a nerva taky mívám, když to mám dostat a jsem taky nafouknutá, ale teď jsem pořád, páč právě pořád čekám, dky se to teda po kojení urovná. Škoda, že to nejde nějak zrušit, když už mám dvě děti, tak bych to zrušila a celej život měla klid.

Myslíte, že zvýšená teplota může být i k zubům? Měl v ncoi a ráno a dnes přes den max. 37,5 a spal skoro tři hodiny a teď nemá teplotu. A pak mě došlo, že nemá ještě poslední čtyři stoličky, tak jsem teď kukla v koupelně a dolní dvě mu lezou stejně a ještě je nemá vylezlé celé, tak nás to ještě asi potrápí, jinak na zuby moc netrpěl, to spíš Jituška, ta každej zub- tak měla teplotu, ale dr. říkala, že k zubům teploty nebývají, tak já nevím.
Já mám radost, jak při prvních žubech 😀 😀 Doufám, že mužík za chvíli dorazí, abysme mu to nahlásili 🙂

lennis
18. bře 2009

může to být ze zubů, jo a JItu, jezdíme na brusle na cyklostezku, je od nás cca 15km, ale je 6km dlouhá a je to oborou, kde jsou zvířátka 🙂 , letos budem jezdit i s kočárem, chci to s ním zkusit i tady po městě, jak to půjde, když se budu bát, tak toho nechám, nechci to lámat, ale uvidíme.
Šári, tak to já asi krámuju furt, jelikož se cejtím jak meruna už od porodu 😀
Manža mně po porodu furt honil, brusle, kolo, rotoped, já byla po 3měs na svojí váze a to jsem měla 18nahoře před porodem, 9 jsem nechala na sále a těch 9 bylo po 3měs dole, ale břuch a celulitia, strie, ble....
Janusko - je to detoxikační čaj, je jich více druhů, vyber si jaký se ti bude líbit, byliny v tom mají téměř stejný, ještě jsem si koupila kopřivu, ta taky čistí, chtěla bych zkusit jeden den jen na ovocný šťáve, ale to bych asi nezvládla, cca 44Kč 😉 pouze pro NEKOJÍCÍ 😀 😀 😀 , Šári nerejpu, neboj 😵 .
KLuci už mi chrní, tak půjdu za nima, ještě sprcha ..tak pa holky a napiště něco pozitivního, nějaký příběhy, ať se zasmějem. 😎
Šári, neděs mně s tím spiningem, aby mně nevynesli nohama napřed 😲 😲 😲

jituska
18. bře 2009

O těch kopřivách jsem taky slyšela, že dobře čistí, ale radši zůstanu u té čokolády 😀 😀 😀 😀

lennis
19. bře 2009

Holky, krásný den, my vstávali v 6 😖 , taťka si s náma i stihl dát snídani.

sarkabrezen
autor
19. bře 2009

dobré ránko holčiny 🙄 mám za sebou další vražedné ráno, kdy od 4 nespím a trápíme se obě, takže moje chabá mysl dospěla k dalšímu rozhodnutí - musím odstavit to ranní kojení... Malá se mi totiž už od půl 4 budí, nemůže usnout, ptá se, jestli už může, jestli už je ráno... a pak mezi 5 a 6 když se objeví světlo tak se na mně na přicucne a ožužlává mně i 2 hodiny, což už mně pak vytáčí. pár dní musím ještě počkat, bo mám zrovna menzes 😒 , a to bych psychicky ani fyzicky nedala, takže se na to vrhnu hned příští týden. Takže mně čekají další odstavovací boje, ale takhle to fakt nejde...

holky já teď viděla v parku maminu s klučinou, ten měl dětskou koloběžku a ona měla taky koloběžku!!! krááásnou, dospěláckou, no já byla úplně u vytržení... tu chci takyyyyyyyyyyyy... takže už jsem hlásila mužíkovi, že jakmile malá dospěje do kola, tak já za ní nebudu pobíhat, ani pocmrndávat na kole, ale kupuju si koloběžku 😵 😵

sarkabrezen
autor
19. bře 2009

jééé ahoj lenni 🙂 to je dost, že tu někdo ráno taky je 😀 tu dycky straším sama

lennis
19. bře 2009

Šári, mají je myslím ve Sportisimu🙂, to máš super nápad, copak na kolo, bude stačit odstrkovadlo a budu za ním lítat jak pominutá 🙂
Mně hned ráno nakrknul manža, sám od sebe mi řekl, že si hodlá zítra vzít dovču, že má ještě jeden den starý, tak jsem se natěšila, povídáme dál a říkám, že dnes mají svátek Pepíci, tak on, no jo, to máme jít po práci do hospy, tak já přijedu nejdřív v 8. Tak to mně dodělalo hned u snídaně. Zítra máme celý den volno, nemáme žádný program, tak jsem si hned říkala, že bychom mohli vyrazit někam na výlet, nebo do bazénu atd...a vzápětí mně takhle sejme a ještě se diví, že se tvářím blbě a on je ten ublíženej, přitom jsem mu neřekla ani BÚ!! No, nic, půjdu to vyběhat do posilky.

j.a.n.u.s.
19. bře 2009

No dobre ranko.....

sari....hahaha-kolobezka, ja uz te vidim, jak ti Adousek nechce po chvilce byt na kole a ty se tahas aji s kolem a i s tvou dospelackou kolobezkou 😀 😀 😀
Hele, co ti rika intuice? Neni uz cas na odstav uplnej? Kdyz si vzpomenu na tu dobu....je mi blujno! Ale jak mi tady rikala Mona(kremik)...mela svatou pravdu, je to uplne neco jineho, novy vztah, nove rozhazeny system, vse je jine, ale takove svobodne, musim rict, ze ted si to uzivam.....dloooouho jsme se trapily, nez jsme prekously to NE, UZ NIKDY....ale hele, uz jsme za....a je to baaaajo! Fakt!

El ma vrchni ret jak po botuloxinu-ci jak se jmenuje ten sajrajt-ani nemuze hybat pusou jak to ma napuchle!

Holky sledujete nektera True Blood?

j.a.n.u.s.
19. bře 2009

jo a jeste.....pro zasmani....se mi v noci zdalo, ze zadam Petu (na kolenou) o jeho ruku, a to jeste v anglictine 😀 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
19. bře 2009

Jo a jeste, holky, co maji holky....male nejak nabehlo (zvetsilo se) prave ňadyrko.....je to normalni???

krembonzur
19. bře 2009

dobre rano, no my jsme vstavali opet pred 6, takze ted jsme dovysavali, dovyprali, ja dovarila, jenik si tu taky opet neco vari, no proste ideal standard 😀
bozatko eliska, takove tyrani janus, ze se nestydis...tytyty 😀 😀
bozatko adelka-asi mozna fakt bys mela prestat, tezko se radi, co delat...to musi byt hruuza pro vas obe 😔
true blood?co to je a kde to je?asi normalni programy v tv ne, ze?
leni, no manzel je fakt borec!ale chlapum to fakt nedochazi.... 😖

j.a.n.u.s.
19. bře 2009

http://iserialy.sk/true-blood/1seria-true-blood...

True blood o upirech a hraje tam uplne nejvic sexy chlap!!!! Hraje to HBO v deset vecer, ale nam ted debilni UPC vzalo ten kanal-ze ted na to musim koukat pes net..... ☹

Jake tyrani? Jsem nepochopila.... 😔

lennis
19. bře 2009

Monči, ty aktivko, sic jsme taky takhle vzhůru, ale já se vykotila z postele až o půl 7, udělala snídani a sklidila prádlo....nemůžu se nějak vzpamatovat, za hodinu budu už v posilce, tak to ze sebe musím vypotit. Poslední týden mám chmury a ještě mně rozčiluje, fakt jim to nedochází. Ještě že mám toho prďolku malýho, stejně je to úžasný co holky?
Já se ho nemůžu nabažit 😉

maja.xx
19. bře 2009

taky jsme vstávaly jako obvykle před 6, ale ještě pořád jsem se nenastartovala, piju supercloumácké kafe a doufám, že pomůže. ☹
Šári, máme to úplně stejné, k ránu se budí a čučí, jestli už dám nebo ne a když je o půl šesté dostatečné světlo, to už nevydržím a malá se neodtrhne určitě dvě hodiny 😒
A co bude když bude světlo dřív a dřív? Budeme otroci? Váhám.
mám taky menses, a že by jí to míň chutnalo, to teda nepociťuju, mám je od porodu teprve po třetí, a trochu bláhově jsem myslela, že když je dostanu, tak se malá odstaví sama 😀 , to jsem idealista, co?
😎

j.a.n.u.s.
19. bře 2009

maja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ja si to taky myslela, ale nakonec jsem rada, ze se neodstavila, bo jsem to dostala v dobe, kdy jsem jeste kojit chtela!

Holky nekojicky, ze je to fajne-po tak dlouhe dobe....volnost, prsa jen moje! Nikdo mi na nich nevisi a nejvetsi plus beru to, ze mala spi fakt celou noc!!!!! Jsem tomu neverila, vubec jsem si to nedovedla predstavit, bylo to pro me neco jako pohadka-ale ted je to realita! Cely svet vidim jinak. No uplne FAKT druhy porod!

maja.xx
19. bře 2009

Vyšli jsme si na poštu, tam nechali spoustu peněz 😖 , ale bylo krásně, ptáčci cvrlikali, sluníčko se dralo zpod mraků, ani větévka se nehnula, a hle když jsme se vracely z pošty, ZAČALO SNĚŽIT

maja.xx
19. bře 2009

pokračuji: jak sviňa a my musely domů utíkat. Fakt hnus aprílový počasí, či co.
Doma jsem malou chtěla nakojit a dát spát a když jsem si ji dala na klín a chystala cecík, tak nedočkavě se na mě sápala, že se mně přicucla k jinému povislému místu - k mému špeku na břiše a sála jak o život, to se ale brouček podivila, když nic neteklo. 😨 Už spí, jdu cvičit, ať si mě příště nesplete třeba s gaučem. 😲

cvalda
19. bře 2009

ahojda všem,nějak nestíháme 😒 počásko u nás fakt děs,chumelí ,prší,kdy už to skončí 😠 majo,já měla první menzes asi po 11 měsících od porodu a kojím pořád 😀 a ani jsem nezpozorovala ,jak se říká,že dětem to při m.chutná méně,hlavně ten třetí den ,tak to myslím u nás nefungovalo 😉 ,my taky vstáváme dříve,díky světlu.

lennis
19. bře 2009

Holky, posilka bájo, byly jsme tam 2 ženský a zbytek - chlapi🙂, dokonce i některý pěkný, dalo se na co koukat, takže doporučuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ Udělalo mi to i dobře 😀 😀 😀 nevidět chvíli mámy s dětma, ale i to druhý cizí pohlaví 😝 .
Pak 2 hod prochajd s prckem, spal v kočáru jak miminko 🙂 , dnes mě čeká ještě němčina, opět musím nastartovat svůj mozek a něco s ním dělat. Tak papa a nakouknu večer. 😎
Maji, taky mi sál špeky 😉 nejsi sama 😵

krembonzur
19. bře 2009

holky, tak to jste me pobavily s tim sanim speku 😀 to je fakt hlina-jsem se malem ukuckala smichy-jsem si dala jablicko 😉
pocasi je neskutecne debilni, u nas opet bilo-uz tomu fakt nerozumim... 😠
jsme ani nevyrazili ven, protoze tam chumeli a fouka brutal vitr, tak se mi vazne nechce v tomto delat zdravotni prochazku... ☹
za chvili dorazi kamosky s 2 holkama, tak bude veselo 😅
jo posilka a hosi a nemcina-teda leni leni- ty jsi fakt borec!!

jituska
19. bře 2009

Ahoooj holky, dnes jsem teda nestíhala a nedostala se k Pc, ráno brzo tady nebudu, protože se chystáme a pak jdeme do školky. No a dnes jsem vytočená, protože včera manžel večer nepřijel domů a volal, že přijede kolem půlnoci, takže já na trní, kde je, v noci jedna hodina, tři hodiny, on nikde, ráno 6hodin, on nikde. Pak se trmácím ze školky po osmé ráno a volá mi ,že už je doma, že jde spát, já nevím, jak zvládne být 27 hodin v práci. Teď jsem letěla pro Jitušku do školky, jdem už skoro u domu a profrčí auto a ještě na mě mává, abych jako z tý stráně seběhal k autu, no jasan, že jsem nešla, takže mi pouze telefonicky sdělil, že zase jede do práce a říkám, jestli teda přijede pozítří nebo kdy a jestli tad ještě bydlí. Prý ale o víkendu bude doma, jenže to má tenis a ty svý aktivity a děti si stejně ven nevezme, abych taky měla klid. Ke všemu Jurda v kočáru dnes neusnul, takže zpět se coural pěšky a měl ten svůjo amok, že se prohýbal a jednou do kočáru, pak zase z kočáru a mezitím jituška zdrhla k velké silnici ke kruháči, takže jsem je seřvala na ulici tak, že jste to museli slyšet tam k vám do Ostravy, Karviné a dále. Takhle jsem snad na ulici ještě neřvala 😠 Samozřejmě ona stojí u přechodu jak švihlá, všechny auta stály a pouštěly ji, jenže ona si zpívala a čekala na mě a nešla, má zakázáno chodit sama přes přechod, jenže ty řidiči nevěděli, no mazec fakt, jsem jak největší neschopná matka. Na ulici se motala jak omámená, lidem pod nohy, nějaký kuličky pořád sbírá, mají prostě svůj svět a já se rozčiluju, bych chtěla někdy vidět manžu, jak je nahání a jde s nima v klidu vycházkou. A teď sedí Jurda na nočníku a Jíťa na záchodě a řvou na mě, že mají ho.no, já se fakt míním rozkrájet, mám totál nerv 🙄

lennis
19. bře 2009

JItuš, dej si panáka nebo čokoládu!!!!
Monči, jsem aktivní co??? Já musím furt něco dělat, jinak zakrním a to je konec, takže o víkendu 1x posilka a v út spinning a uvidíme co bude dál, jestli mně to bude držet nebo pustí. Ve čt jdu na preventivku odpo a pak jedu k chirurgovi se znamínkama, aby se na mně podíval, asi mi toho bude muset uřezat hodně, mám jich totiž spousty. Byla jste některá na řezání? Já se toho moc bojím, ale už musím ............................... 🙄

jituska
19. bře 2009

Holky, já mám nerva, že jim ty prdele asi zmažu, Jitka má teď chrápající dobu a řve a vzteká se. Já na to už tady prostě nemám, pořád s nima sama a brzo se odstěhuju a bude. chci mezi lidi a ne pořád s nima, ach jo 🤐
dneska jdou v šest hodin spát a bude to a v noci, ať se nopovažujou zkusit budit apod., nebo to tady seřvu v noci a bude klid hned
😝

sarkabrezen
autor
19. bře 2009

no tady se dějou věci... 🙂

janusko s tou poznámkou o tom, že potáhnu obojí a ještě dítě jsi mně pobavila, ale máš úplnou pravdu, to mi vůbec nedošlo 😅 zvětšené ňadýrko? hmm... to vůbec netuším 😨 ...to týraní myslela Moňa, žes jako dala malé do rtu (ne dortu 😉) 🙂

maji a ty kojíš ještě i přes den, viď.. no co se divím, já v "letech" Kájinky kojila třicetkrát za den... s gaučem jsi mně taky pobavila 😀

lenni já ti absolutně závidím tu aktivitu, to já dnes jen sedla do auta bez malé, abych vyjela z garáže a malou držela babička a ona jak mně viděla sedat do toho auta a odjíždět bez ní tak chytla takový amok, že šílenství
🙄 já ji vážně nemůžu opustit ani na vteřinu, pusindu moji pusinkovatou závisláckou... 😅

jituško, tebe obdivuju, já být takhle pořád sama, tak ho asi zabiju. ještě k tomu se dvěma dětma... já si vybírala chlapa hlavně podle toho, aby byl s rodinou doma. všechny pracující celý den do večera jsem hned z výběru škrtala 😅 😉 i na úkor příjmu... to neřeším vůbec, radši se uskromním, ale chlapa mám doma...

to je sranda, jak my tady řešíme ty svoje chlapy na zabití, a janusko ty máš takové sny 😵, protože máš oproti nám svoji "čerstvou" lásku 😵 a ještě jste takoví krásně roztomile zamilovaní... no ale na druhou stranu, já bych s malou asi nezvládla dávat tolik moc energie ještě do nového vztahu, jsem celkem ráda, že už jsem tak nějak usazená 😅 ale tobě to moooooc přeju, je super, že nejsi sama 😵

sarkabrezen
autor
19. bře 2009

hele holky tak to vám musím ještě napsat, to je fakt prdel... tak já se tady kasám a natřásám, jak nemám chlapa doma a do toho mi přijde sms, že přijde až kolem půl 10 😅 🙄 ale ve čtvrtky to máme domluveno, takže se ani nezlobím... teda pokud fakt do té půl 10 přijde 😠

lennis
19. bře 2009

mně ještě nedorazil z práce, zato zítra má dovču, tak jsem na to zvědavá, co budeme robit.
Jitus - vykašli se na nervy, ale chápu tě, já bych to nezvládala, v tomto ohledu jsi tady prostě No.1!!! 😀 😀 😀 Kam se na tebe hrabu já s jedním a ještě můžu kdykoli kamkoli. Jenže to má taky 2 strany, od našich je vždy rozjívený, oni mu dovolí vše a je to znát. Takže zas se snažím být s ním já sama, když můžu 😎 . němčinu jsme prokecaly, je to moje bývalá kolegyně, takže jsme toho moc neudělaly, ale příště se polepším 😀 . To přemejšlení někdy bolí. 🙄 🙄 🙄