Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
19. bře 2009

Holky, kolik vám je? Mně bude letos 30 ☹

jituska
19. bře 2009

Děti už spí, tak mám klídek, jenže Juráš měl teď 38 teplotu, celý den nic, tak mě teď štve, že jsem ho vůbec tahala ven, jsem měla vyslat babi do školky, takže zítra vyšlu. Zítra ráno ale musíme pádit, protože cestou ze školky se stavím k dr., ať na Jurdu mrkne, má takový divný červený oči, jako nějaký zánět a musí mi potvrdit nutně přihlášku do školky, tak mám aspoň důvod, aby ho zkoukla. Já už z těch nemocí nebudu, mně přijde, že jen pozoruju, kdo kdy pšikne, zakašle a zaskočí mu. Jo holky, já teď vůbec můžu být ráda, že mám mažu aspoň tady, pracuje do 25 km a to dříve, když se narodila Jituška, tak tady nebýval vůbec, 14 dní a více a nedělalo to dobrotu, já jsem prostě netolerující a žárlivá a výmysly moje atd. No samozřejmě mi to v hlavě v noci šrotovalo, kde je s jakou babou a přemýšlela jsem, jaký jsem mu dala trenky 😀 naštěstí ty nejhorší 😀 Jinak oni toho teď mají v práci hodně, teď je to jejich období a říkal, že v létě budu doma a pak ho budu zase vyhazovat 🙂
A teď když bude o víkendu doma,tak to stejně jiný není, vařit za mě nebude, tak co, stejně jen leží, bordel všude, páč děti se předváděj a nejdu ani k netu 😅 😅 a v pondělí je to tady pak jak po boji 😨

Janus, jak jsi zjistila u El to prsíčko, to má tak velké nebo náhodou sis toho všimla, nemá tam modřinu, že by se bouchla nebo tak? Já někde slyšela, že třeba malý holčičky mívají něco s prsama, když jedí moc kuřecího masa, nebo jsem to někde četla, ale přišla mi to jako kravina. Co myslíte holky?

jituska
19. bře 2009

Holky, já si zase říkám, že já se flákám doma, tak on musí pracovat, jenže on by pracoval, i kdyby nás neměl, ne?

Lennis, to prokecání němčiny, to je dobrý a zkásla jsi aspoň peníze, ne? 😀 😀
Já předevčírem taky dumala, kolik Vám asi tak je. No, mně je 25 a půl. Jsem to zvládla brzo.
A když Ti bude Lennis 30, tak pořádáš nějaký mejdlo pro nás věšákový kozatky 😀 😀 😀 teda já jsem věšáková 😀
Manžovi bude taky bude 30, ale nevím, co mu koupit, zase to vidím na tři trička a temoponožky 😀 😀 dárek jak prase, no 😖 a ještě dort se třiceti svíčkama a dál nevím......... toť vše, když to tak vidím, jsem už teď švorc 😨

jituska
19. bře 2009

Poraďte, co chlapovi k třicetinám, co si tak může přát? Určitě už Ti Vaši slavili třicetiny.

krembonzur
19. bře 2009

cau holky, tak tady bylo rosando grando, 2 dvoulete dablice a nas jenik-neskutecny bordel naprosto vsude, postupne chodili na nocnik curat, no proste prdel 😀
jitus-jsi borec, takhle s 2 detma, muz v praci-mas muj obdiv!!!ja to nedavam ani s jednim! a vis jak to je s chlapama, ale o vikendu bych ho lehce teda zaprahla do rodinneho zivota!!to zas jo!!! 😉
darek k 30?striptyz???!!! 😀 to jsem teda ja davala nej kamaradce a melo to uspech, pansky teda a fakt byl bozi!!!dokonce i muj otec, ktery tam byl taky, tak byl nejdriv pohorsen, ze jsem jako blbka, ale nakonec uznal, ze to melo uuuroven! 😉 nebo dort ve tvaru prsou-kamaradka jeste dostala dort ve tvaru pindoura 😀 no proste jsem fakt byla tehda strelena 😀 😀 nevim, parfem, becku piva, cd 😅
lenis-nemcina, to by me asi zabilo!a spinning a posilka rovnez!!i kdyz bych teda vsechno brala vsemi 10 😉 ale jsem taaak lina!! 🙂
sari-toz to mas doma uplnou zavislacku!
v listopadu 33 🙄

jituska
19. bře 2009

Kremik: ty myslíš, jako že bych mu měla nechat objednat striptýz, že bude čumět na nějakou jinou babu? Tak to v žádným případě, jako on by měl radost, ale já bych asi umřela, já bych to nezvládla 😔
a jako já mu uděla striptýz, no to už vůbec ne, to by byla opravdu komedie hadr 😀
No kremik, nejlepší věk, nejlepší léta, pořád atraktivní 😉

Pomáhají vám mužové doma s něčím? Třeba vynést odpadky, nádobí dát aspoň do myčky, třeba žehlení 😀 To u nás nic, když už je doma, tak se na něj pověsí děti a pak je táhne všude s sebou, takže si vše radši udělám sama a možná je to má chyba, jaký si to uděláš takový to máš, že? Takže kdybych mu poručila, tak by asi fungoval, ale kdy mu mám poručit, když nejní doma 😨 A stejně by to udělal ne podle mého, tak já si radši všechno urovnám a nachystám sama. Nejlepší je, když někam jedeme, zavelí - jedeeeemeeee a jen se obleče a stojí u dveří a čeká a brblá, že kde jsme, no než obleču děti, sebe, nabalím aspoň náhradní triko, tak čas utíká, ale aspoň čepici a bundu jim dá, ale to už uměj děti sami, že
😎

lennis
19. bře 2009

Honys konečně chrní.
Takže Jitu, teda v 25, to jsi borka, to si nedovedu představit ani teď takhle 2 děti a chlapy pryč, máš téééž můj obdiv.
Manža měl 30tiny loni, koupila jsem mu tetování, mluvil o tom hafo let, objednala jsem ho k tatérovi, on si vybral obr. a já zacálovala. Chtěla jsem prostě něco neobyčejnýho, letos se chystám mu zaplatit hodinu nebo i víc na čtyřkolkách 😉 , tak uvidíme jestli to vyjde.

maja.xx
19. bře 2009

Teda, vy se rojíždíte, holky!

Lenni, byla jsem na odstranění znamínka v podpaží (vadilo mi při holení, a několikrát jsem do něj i řízla, tak jsem se bála), nejvíc bolí umrtvení, ale i tak je to v pohodě, zvládla jsi porodit, tak u tohoto ani nehlesneš 😉

Janus, s bouličkou na prsíčku, okolo bradavky, mám zkušenost jen u desetiletého synovce, a to byly hormony neboť nám začíná dospívat, trochu předčasně, ale bere i léky, které to podporují, ale tím jsem ti asi moc nepomohla, co 😒 Hele, taď mě napadlo, není to z toho, že jak jsi přestala kojit, tak má pokles hormonů, které dostávala od tebe z mlíčka, nevím, tipuju 😖

Jitu, ty brďo, dej sem nějakou tvou fotku, já myslela, že je ti tak o deset víc😝, ty jsi tady taková Mamakami 🙂 . A chlapa nenutím do žádné domácí práce, má dost fyzicky náročnou práci a většinou jsem ráda, že si hraje s malou a, že ji večer vůbec stihne, teď mi tu vytuhnul oblečený, tak co by jste po něm chtěli 😔

Mě je 27 a manžel měl 30 loni, jediné co chtěl byla velká oslava se všema co má rád, z široka, daleka, což bylo trošku těžší na organizaci, ale povedlo se, pak dostal boxovací pytel a ode mě svolení jezdit na trénink kickboxu do Brna.

sarkabrezen
autor
20. bře 2009

ahoj manželky hvězdy 😅

tak jestli jsem si myslela, že včera byla vražedná noc, tak to jsme ještě netušila, co mně čeká další den. já fakt nevím, co to Adi zase vyšiluje, vždyť už to bylo dobrý, už jsem myslela, že se s tím nočním odstavem už srovnala... a ona zase takhle hapruje 😢 ve 4 už jsem byla tak vyřízená, že jsem ji prostě nechala, ať už se přicucne... už mi to bylo jedno. a byla jsem tak mimoň, že jsem usla na chvíli i při tom, což se mi teda nestává. odstrhávala jsem ji asi před 20 minutama a to ještě násilně 😒 🙄 no jestli se to zase nesrovná, tak budu muset ne odstavit ráno, ale odstavit vážně už úplně úplně...

tak já měla před měsícem 29 a drahouš slavil 30 měsíc před tím, než jsme se zase potkali, takže mně to minulo 😉 😅 Ale nejlepší dárek, co kdy asi dostal, soudím podle toho, že jsem ho v životě neviděla víc nadšeného, bylo od kámošů z volejbalu roční povolenka na ryby. 🙄

Janusko to má asi Maja pravdu, tím odstavením by to možná mohlo být, přeci jen je to hormonální změna...

j.a.n.u.s.
20. bře 2009

Caute "zoufale manzelky" 😉

V listopadu mi bude 31(to uz jako fakt???)
Petanovi ted v dubnu 30....a taky premyslim co jako koupit....napadl me ten dort s cecikama. Kurna nam se to tak blbe sebehlo Velikonoce, Elula 2roky a Peta 30...
Vcera jsme se dovedeli na Rajfce, ze se mame vzit, ze budem mit vetsi sanci na schvaleni uveru.....tak do toho asi prasknem 😝 ....kurna to je jak za kdysi-snatek z rozumu

Ale co se tyce manzela a pomahani v domacnosti-musim vam rict, ze jsem neslapla vedle s Petou. Ja myslela, ze ze zacatku to dela tak kazdy chlap....ale ja pak mluvila s maminkou (jeho) a bylo mi potvrzeno, ze on takovy doopravdy je. Hele, nadobi, kose, uvari, dokonce mi povesil(sam!) zaclony, Peta je takovy vsehochut. Jeho pracovni doba je jakz takz pevna(8-16-vikendy volne), dela v personalistice(pozn.jak jsem ho poznala, jsem vubec nevedela, ze takove zamestnani existuje 😀 )

Sari jsi presne ve fazi, jako ja pred konecnym ROZHODNUTIM....nebude to dlouho trvat a odstavis, ale musis byt vnitrne rozhodnuta. Neboj, mas nasi nejvetsi podporu. A zvladnes to, kazdopadne jednou to musite zvladnout obe...i Adelka! Myslim na vas holky!
Ja jsem prave odstavila na fest kvuli toho, ze jsem ji jen pletla a ona byla cela zmatena a nemela v tom jasno. Mylsim, ze tem deckam pomuze kdyz vi, ze ted je neco bud "cerne" nebo "bile".....takovy blby vek....
🤐

maja+jitu.... Jitu o tech kuratech jsi to slysela spravne a je to pravda. Jsou narvany hormonama...a pak to dela problem v detskych telickach. Ma bozatko napuchle cele prso, ale myslim, ze to muze byt tim stopem kojeni. Nehrotim, jen pozoruji.

U nas od rana maras rev! Uplne me to vytaci... 😠

krista
20. bře 2009

adrastie • 1d • Dnes v 07:13
Dobré ráno, nenašla jsem žádnou podobnou diskusi tak zakládám novou. Vzhl.k tomu, že já mám probl. s kojením a určitě nejsem sama, doufám, že se tu sejde více rad jak na naše malé prďolky vyzrát. Nikolce byly v lednu dva roky. Nejprve jsem chtěla odstavit na třech měs.pak na pů roce pak na roce, pak jsem kojení stáhla jen na noc a před spinkáním odpo.protože tak byla zvyklá usínat, už se naučila večer usínát bez, ale jak to vypadá v noci? někdy se budí i po hoďce, takže já prsa bolavá, a malá tahá téměř na prázdno a když nedostane tak vyrvál. Kamarádka mi říkala o nějaké vodičce co je na bradavky a je hořká, ale nevím jak se to jmenuje. No upřímě nevím jak to té šmudle vysvětlit. Máte také nějaké podobné zkušenosti nebo rady? 😉

cherub • 1d • Dnes v 07:40
Ahojky 😉

Já jsem přestala malou kojit teprve nedávno, takže ve 21. měsíci. Musela jsem, protože jsem dostala silné léky a bez nich bych asi vypustila duši 😀 Takže to šlo ze dne na den, nekompromisně. U nás byl problém i v tom, že malá v poledne a večer usínala zásadně u prsa a v noci se taky budila velmi často. Někdy každé dvě hodiny, někdy míň, ale někdy taky ještě mnohem častěji 😅

Nikolka je docela rozumná a kupodivu pochopila, že je maminka nemocná a musí brát prášky, a tak je mlíčko vypitý, protože se "nevaří" 😅 😀 Nejhorší bylo to uspávání, to byl opravdu kraválu na zavolání sociálky 😖 V noci ale to bylo nad moje očekávání skvělý 😲 První noc se probudila asi jen 2x, všechno jsme ji o mlíčku zase pečlivě vysvětlili, dostala čaj a usnula...
Teď jsme v takové fázi, že mi malá přestala spát přes den, ale o to jednodušší je uspávání večer 😅 Někdy trvá 10 minut, někdy 30, někdy s řevem, někdy bez, ale to musíme ještě vypilovat. Přeci jen to není ještě ani měsíc 😉 A v noci spí nádherně. Buď se probudí jen jednou na čaj nebo jen přitulení a nebo vůbec. Akorát teda začala vstávat místo v půl 8 o hodinu až dvě dřív 😖 😀

Hodně štěstí!

cherub • 1d • Dnes v 07:41
a jinak je téma tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉

anky • 2d • Dnes v 07:51
chce to obrnit se trpělivostí a vydržet. Jak řekneš ne, tak tím to končí a už nesmíš dát. Může to být očistec, ale jak píše Cherub, i u nás to proběhlo nad očekávání dobře, dceři jsem řekla, že už mlíčko není a hned první noc spala celou 😀 byl jí jeden rok 😉

U syna nevím, jak to bude, chci kojit alespoň do roka a půl, tak uvidím 😀 možná si taky přijdu pro rady

sarkabrezen
autor
20. bře 2009

Přesně tak o tom uvažuji janusko, že jsem jí tím asi jen zamotala hlavičku a ona se v tom ztrácí 😢 doufám, že to nebere jako nějaký trest nebo tak něco... ☹ protože když se mně v noci ptá jestli už může "ham" tak je to takovým zoufalým tónem... máš pravdu, myslím, že jsem blízko a možná to dáme ještě před narozeninama... 😕

janusko tak to gratulace 😉 já se vdávala před půl rokem... 😉

...zvláštní je, že já necítím vůči Adi vůbec nic negativního, i když teď neskutečně trpím... spíš naopak, jakobych já měla výčitky vůči ní. to už jsou asi ty psycho stavy jak jsi o nich janusko psala, když jsi odstavovala, viď 😨 i když je fakt, že já to mám i normálně, jsem s malou 24 hodin denně a pořád se jí nemůžu nabažit... v noci na ni koukám jak spí a hladím ji... no prostě magorek 🙂 nesčetněkrát za den se jen tak spontánně obejmeme... hrozně mně to mateřství "semlelo"... je to tak neskutečně nádherný vztah... dívám se na ni s úžasem a respektem... na ten malý zázrak přírody...

no už je to tady, psychostavy z ubývajících kojících hormonů 😉 😵

maja.xx
20. bře 2009

😎 Šári, já bych chtěla být tvá dcera 😵 Ji skvělá mamina.😉
Ptala ses, jestli kojím přes den. Takže jsem to zredukovala na kojení před odpoledním spaním a někdy po spaní, když se ošklivě probudí, tak jí tím zvednu náladu. 🙂 No a pak dostane než jde zase spát večer a pak až ráno, ale to dělám většinou ze své pohodlnosti, protože mi při tom ještě tak na hoďku, někdy dvě usne, tak jako dnes a hned je hezčí den.

jituska
20. bře 2009

Ahoj holky, tak jsme konečně doma ze školky, dnes to byla cesta votřes, jsme vyválení jak blázen, kalužiny, led, měl amok opět, čepice dole, tak jsem ho táhla po smyku. Myslím, že mu není moc dobře, asi to jsou fakt ty zuby, teď je veselý a hraje si. A taky si říkám, že jak jsem ho přestala kojit, že na něj víc polezou bacily ☹

Janus, to prsíčko pozoruj, je to záhada, nebo zavolej dr., víc hlav víc ví 😉 Heleď, tak to má můj mužík s Tvým Petou stejně narozky, taky je má v dubnu. A dort s kozama už dostal, ale mohl by ho dostat zase, ale tam se nevydá těch 30 svíček, ne? Jinak to je super dárek, tetování a ta povolenka na rybaření, to by se mu líbilo, ale s tetováním by mě babi asi seřvala. Ale normálně to doma zkusím nadhodit 😀
Tak Janus, pokud bude veselka, tak budou svatební koláčky, ne? Tak my pošly výslužku 😀 😀

Šári, Adélka má asi hlad, ptoto tak dlouho si dumlá, zkoušely jste něco jinýho k jídlu? Aby se totiž nestalo, že nebude nic jíst a nebo se to otočí o 360stupňů a pokud jí už nedáš napít od sebe, začne baštit o sto šest, kéž by to tak bylo, co? 😉
A kde je Barborenka, mají mít toho pejska, třeba jim to zabralo a už taky nekojí.

krembonzur
20. bře 2009

ahoj devcata-tak jsem tu, rano jsme ficeli na gyndu-jsem zabudla na cytologii-cca 9 mes zpozdeni, jsem si rikala, ze jsem tam uz dlouuho nebyla 😀 nastesti mudr je normalni a fajn, takze pohoda a pak jsme jeli k detske zubarce-poprve-takze veselo-ale zvladli jsme to, jen musime koupit jiny kartacek-od curaprox-kdysi jsme ho uz meli a mam vynechat zimaflour a cistit mu to nasilim, teda nejdriv ho nechat, at si cisti sam a pak v nasem pripade to nasili-on totiz jenik si cisti zuby strasne rad, ale sam a to znamena, ze drzi kartacek v puse, dela jakoze pohyby, ze cisti a sni tu pastu no a kdyz chci cistit ja, tak to je des...takze fakt prima a tak za statecnost jsme jeli do obchodniho domu elan-drive budoucnost-to jmeno miluju 😉 a koupili jsme tomu nasemu hrdinovi nadobicko, hrncky,podsalky, panvicky-plastove-takze to tu rozjel ve velkem stylu-vsude mokro 😝 😀 a jeste takove ty drevene rybky-s magnety, jak se lovi prutem-na to se fakt tesim-to je super-doporucuju koupit!a ted spime!!!! 😀
holciny, takze to vypada, ze jsem zatim nejstarsi??! 😠 😀
janus-gratulace!!!snatek z rozumu, co blbnes??jak pises jaky peta je, tak bych si ho vzala hned-kdybych teda byla single 😀 ( muj muz mi jednu domu navrhoval rozvod-z rozumu, meli jsme nejake problemy..si nevyberes)
kolacky, svatba-to je parada!!!!ja na to vzpominam strasne rada-byla to super akce 🙂
sari-uvidis, pockej treba jeste jednu noc a pak to rozstrihni, at se fakt netrapite obe dve...musi to byt hrozne pro tebe i pro malou-ale jste strasne sikovne i tak, uz se tesim na to ZOO 😀
jitus-hele, ja jsem vedela, jak ten striptyz asi prijmes 😀 ale ja jsem to fakt te kamosce objednala a bylo to super-jenze ona je desne strevo a jeste se do toho zapojila, i kdyz tam byl jeji pritel-dnes jiz ex-je stastne vdana za sveho puvodniho mnohaleteho pritele 🙂
leni-tetovani-super darek ci rybarsky listek nebo jak se to jmenuje... 🙂 fakt zalezi, co ti vasi chlapi maji radi...muj muz bude mit letos 40 a jenik 2-maji to ve stejny den, tak uvazuju nad dortem - bud jako cigarety-ale ted prestal kourit, takze nevim nevim, nebo jako lahev od vina ci neco, co ma rad a je toho dost.. 🙂 no a dalsi-taky me nicmoc nenapada teda 🙂

sarkabrezen
autor
20. bře 2009

maji díky 😵 pravda je, že moje okolí mně má za tu, co malou rozmazluje a mně se to hrozně dotýká... vždycky si říkám neřeš to, protože to je od těch, co svoje děti jen komandují a pro ránu nejdou daleko, ale i tak mně to vždycky hrozně "bolí"... 😔

teď jsem malé pustila Rákosníčka a ona mi říká: "dikuji ti kamaáde!" 😀 😀

sarkabrezen
autor
20. bře 2009

😀 kremouš ty jsi správné ééro 😀 😀

krembonzur
20. bře 2009

sari-no to vis... 😉 ale uz jsem hodne umirnena-to vis roky, rodina a tak 😀
hele, proc te povazujou za tu, co malou rozmazlujes??! ti reknu co to je...ti ZAVIDI!!!!jak to s malou pekne koulis a jaky mate krasny vztah!!!!tim jsem si jista!!!
jenik zacina komunikovat cim dal vic, je uzasny, dneska jsem mu rikala, ze odpo prijde TETA KATKA s RADOU a on rikal, TETA KAKA a RADA 🙂 je to muj maly borec!! 😀

jituska
20. bře 2009

Holky, ty děti jsou úžasnýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!
My tu teď vybrakovali celý šufle ato jsem si myslela, že dělaj děti kolem roku, že zkoumají obsah skříněk a td. Tak u nás to jede až teď 😅

krembonzur
20. bře 2009

jitus-haha, to je radost co?ja vzdycky, kdyz zacne kramarit, tak aspon jsem nucena tu skrinku ci suplik uklidit 😀
dneska jsem hledala nejake vhodne tricko a samo, ze jsem vytahla vsechna tricka, co jsem mela ve skrini a polozila je na zem a jenik okamzilte zalehl a valel se v tom jak pominuty 😀

sarkabrezen
autor
20. bře 2009

jooo tak to je asi něco ve vzduchu, neboť Ad dnes taky kramuje! 😎 stojí před skříní s botama, má ji doširoka otevřenou a je tam jak u vytržení... vytahuje, zkoumá... nechápu, proč kupujeme drahé hračky 🙂

zrovna mi vytáhla mé (kdysi) oblíbené střevíčky tak jsem si je hned nadšená obula a málem jsem si zlomila kotníky a přizabila kocoura 😀 jak jsem v tom někdy mohla chodit!!! 😨 🙂

jituska
20. bře 2009

Tak já všechny boty na podpatku zlikvidovala. To taky nechápu, jak jsem v to mohla chodit a třeba i trsat 😅 Tak už máme Jit. doma ze školky, tatínek se otičl z práce a dovezl ji a ptám se ho, kdy přijede, jestli za týden, za dva? Tak prý možná dnes po třetí hodině 😲 To jsem zvědavá.

adrastie
20. bře 2009

Ahojky

cherub díky za rady, malá právě tako byla zvyklá usínat jen u kojení, přes den mi spát nechce když jí nechci dát, a pokud neusne v kočáru nebo v autě tak je to bez šance. Večer usíná už většinou bez ale v noci se mi budí třeba co půl hodina no děs

j.a.n.u.s.
20. bře 2009

Zdarec!

podpatky 😀 po porodu mi noha vyskocila nejmin o tri cisla a uz se nesmrskla 😀 ....a ja se odmitam zbavit mych křusek(chodim v nich od tehotenstvi 😀 )

do ZOO jedu s vama taky!!! 😉

Monas....rybicky na magnetu, kolik stoji a v Budoucnosti?Diky za pripomenuti! V po jdu na gyndu!!!!

😀

Jitu,....jak se zije s beranem???? 😀 😀 😀 (muj je 12.04.)(Elula je 15.04.)

Sari...jsou to psychostavy a nejvice me bolelo to, ze ji beru neco jejiho(i kdyz to byly, jsou a budou MOJE kozy!) Ada musi mit v tobe oporu a viru, ze ty to mas pod kontrolou, aby byla v bezpeci....i za cenu toho, ze musis rict NE...a bude plac....a vzlyky, ale da se to vydrzet! Se zeptej Monase 😵

maja.jestli ti muzu do toho kecat 😅 ....nezvedej Karolince naladu tim, ze ji das prso...a jeste po spani...budes to mit pak o to tezsi. Jestli mas v planu prestat kojit, vem ji prvni toto! Vim, o cem mluvim!

Elishka se "dala" ukocirovat pres den jako bdela, ale jako rozespala to bylo horsi....chtela svoje! 😖

Mimochodem damy....ukazkove uspavani dneska po O 😀
El na mem kline ve Vladkovem kresle u knizky s pohadkou!!!!! Nikdy nechtela po me cist, jen koukat na obrazky...ted mi vytuhla v naruci a ja ji cuchala k vlaskum a roztapela se v materske lasce! A kinklaly jsme se v kresilku! Ja ji miluju!!!!!!

lennis
20. bře 2009

Zdar ženský, Moni dej odkaz na rybičky,asi tuším, ale radši 😉
Byli jsme v bazéně a Honys chtěl furt do velkýho = studená voda, ale zvládnul to 2x, sice se klepal a fialověl, ale snad to zvládneme, jinak noc - síla, nevím co s ním, sedne si a řve a řve a nic s ním nehne, odstrkuje mně, na nic neodpovídá a nevím co s ním, poraďte!!!
Janus, já se s malým šušňám furt takhle, já ho taky miluju!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lennis
20. bře 2009

Někde jsem četla titulek: Chcete chlapa na celý život??? Tak si ho musíte porodit ....
😀 😀 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
20. bře 2009

lenniii tak titulek boží 😎 a nerostou Honzíkovi stoličky nebo tak něco?

já dnes zažila před odpoledním spaním Ádin amok jak ještě nikdy... takhle vztekat jsem ji fakt ještě neviděla... 😖 no nakonec vytuhla vyčerpáním a za hodinu ji probudil hlad a pláč znovu, bo chtěla samozřejmě kozu 😒 takže u nás jaká noc, takový den 😒 mně asi jebne dneska...

jituska
20. bře 2009

Lennis, to oni jsou rozespalý, vzbudí se , nebo ani nejsou vzhůru, tak napůl a řvou na celé kolo, Juráš to taky dělá a kolikrát když na něj mluvím a všímám si ho a snažím se ho zklidnit, tak že řve ještě víc a je to horší. Většinou přestane sám, někdy to trvá dýl někdy míň, ale je to o nervy, to dělala i Jituška, já si myslím, že oni se prostě musí vyřvat 😀 když nic jinýho jim není. Teď už to ale zkracuje a neřve tak dlouho a čím dál míň. Možná je to věkem, že se jim něco zdá. Ten titulek je dobrej, to sedí na mě 😀
No, na gyndě jsem nebyla rok 😒 , nesnáším tam chodit, noční můra.

krembonzur
20. bře 2009

cus zeny,hodila jsem jen odkaz na ty rybky-no zatim to bavi vic me nez jenika, ale to prijde 😀 na zbytek zareaguju doufam pozdeji 😀