Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
27. bře 2009

Do alba jsem vložila jednu fotku, jsem tam s dětma a s dinosaurem 😀, tak ať trošku víte, jak vypadám a s kým že se to bavíte.

sarkabrezen
autor
27. bře 2009

ahoooj bedruny 😅 já su zase troska, noc děs, ale je mi blbé si tady furt stěžovat, bo vím, co mi řeknete - neremcej a odstav! 😅 a máte pravdu... ale dokud nebude jaro, tak na to nemám energy... ☹

jituskooooo nevím proč, sem si tě představovala úplně jinak 🙂 hele s tím uklízením bys měla něco dělat, zbytečně se sama sebe nervuješ kvůli prkotinám.. já vím, že pro tebe je to asi důležité 😔 , ale kdybys to brala vlažnějc, bylo by ti určitě lííííp 😎

jituska
27. bře 2009

Šári, proč bysme Ti psaly, že si nemáš stěžovat, někde si postěžovat musíš, ne? Já si sem taky chodím jen stěžovat a nadávat 😀
A náhodou, když Ti nevadí to kojení, tak koj dál, ne? Ale asi se v noci moc nevyspíte. Ono to jaro fakt bude lepší, budete víc venku a třeba si Adélka ani nevzpomene na maminčino mlíčko.
Teď Juráš dvě hodky spal, tak jsem nic nedělala, což je u mě co říct a žhavila net 🙂 Jituška taky napůl spala, no to byl klid. Šári, jak sis mě představovala, třeba jako nějakou šílenou poblázněnou, co? 😀
Holky, u nás teď leje jako z konve a to tady dopol. svítilo sluníčko.

jituska
27. bře 2009

Jinak jsem asi natvrdlá, co znamená to slovo: bedruny? 😅
Ať se přiučím něčemu novému 😅

sarkabrezen
autor
27. bře 2009

jituš, bedruna? taková jako větší beruška 😀 😀 nemá to žádný význam, jen výplod mého chorého nevyspalého mozku 🙄

já taky ze zásady nic nedělám, když se mi podaří urvat hoďku dvě když malá spí... uvařím si kafe a kochám se chvilkou jen pro sebe... 😵 jééžiš, to zní úchylně, no však vy víte jak to myslím 😅

jituska
27. bře 2009

No já mám tu výhodu, že děti si vyhrají, tak už mě přeci jen zbyde víc času, teď třeba se snažím dávat dokupy Jurášovi album fotek, všechno je v Pc a v albumu jich má pár, musím popsat datumy, ať to máme v pořádku. Šári a jak moc se budíte v noci? Třeba jen na chvíli nebo si probdíte víc jak hodku? Dnes Juráš taky byl v noci vzhůru, ječel tak půl hodky a nechtěl nic 😨

sarkabrezen
autor
27. bře 2009

No právě že poslední 3 noci spala až do 5! Tak jsem si libovala, jak už to není bááájo a dneska zase horor, já spala tak 3 hodiny po hodinových intervalech... 🙄

Já zrovna dodělala fotoknihu 😵 měla jsem ještě poukázku na jednu zdarma, tak jsem toho rychle využila 😵

jituska
27. bře 2009

Jéé, tak to vydržela dlouho spinkat, určitě jsi pak byla přespalá 😉 a proto Tě dnes nenechala. Teď jak se bude měnit čas, tak bude ráno dýl tma, nebo jak to je? To by se nám hodilo, taky vstáváme brzo, páč je světlo a nesmí mu nic utéct.
A když spí Adélka po obědě, máš taky chodit spát. Já teda nechodila, ale když jsem byla nemocná, tak jo.
Já si vždycky říkám, že to mateřství je pěkná zabíračka, že třeba proč zlobí a ty nemoci mají, to asi proto, abysme se nenudili, že? 😔

lennis
27. bře 2009

Jitu, tak já si tě teda představovala taky jinak, na tý fotce vypadáš jak teta svých dětí a né mámá, fakt super kočka🙂, já si představovala jako menší se světle hnědýma vlasama asi po ramena 😀
Šári, taky dělám fotoknihu, ale posledních asi 14dní jsem na to neměla čas.
Jituš, já teda taky často uklízím, ale na tebe asi nemám 😀 , kdybys viděla co má manža kolem PC a klávesnice, tak by tě asi mrsklo, jelikož toto je JEHO prostor a on nechce, abych mu do toho zasahovala, tak to již neřeším.
Jitu a Jurášek je jako Jirka, tak mu jen říkáte ne? Nebo existuje jméno Juráš? Možná se ptám jako blbka, ale já to nevím 😵

lennis
27. bře 2009

Holky, viděly jste už Mamma Mia??? Nebo jak se to píše....manža mi to přinesl na dvd
JO a ještě k tomu pracování našich drahých poloviček, tak mi to manža dopo volal, že zítra jde do práce a víte co mi asi za hodinu přišlo, že mu to dokonce i zaplatí, že to bude placená sobota, tak to mně dostalo ... a to pracuje ve faaakt velkým podniku 😉

jituska
27. bře 2009

Lennis, nelichoť, najdu tady ještě jiné fotky a to se budeš divit, jaká jsem mařa. Zas tak vysoká nejsem, tak 176cm.
Mamma Mia jsem neviděla, o čem to je? To mě zajímá 🙂
Tak u nás má muž všechno zaplacené, on je OSVČ a napůl zaměstnanec, nebo tak nějak, já tomu nerozumím, jak on to má.

lennis
27. bře 2009

jenže v této české renomované firmě nikoho nezajímá kolik času na tom necháš, ale musí to být prostě hotový a když je závislej na práci jinejch, tak je to pak těžký.
Hoď i jiný fotky, se těším 🙂 , já mám cca 172

jituska
27. bře 2009

Jo, najdu někde fotku, kde sedím na Vladkově křesle a kojím, takže na kojícím křesle. Ale to než najdu, to bude zítřek 🙂
Juráš je Jurášek, jako Jiří.
Jmenuje se Jiří. Takže mu říkám, Jurdo, Jurášku, Juráši, Jiříku. Když byl mimi, tak jsme mu říkala Juri 🙂 Já to zkolomím hned. Ale Jirko jsem mu zatím ještě neřekla. To až bude větší, ale pokud bude mazánek, tak bude pořád Jurášek 😀

sarkabrezen
autor
27. bře 2009

Mamma Mia máááám a miluju 😵 je to booooží odpočinkový film... a nejlepší na něm je, že jak slyší Ad písničku, tak hned přiletí a trsáme spolu 😀 prostě Abba absolutně nadčasové písničky...

je to absolutně zvláštní, ale jituš, přesně jak píše lenni! taky bych řekla menší a hnědé vlasy tak po ramena!! to je zvláštní, že 😅

sarkabrezen
autor
27. bře 2009

a k té náročnosti mateřství... já za ty 2 roky získala jen jednu jistotu - že žádnou jistotu nemám. cokoliv se nějak ustálí tak je to jen období a za chvíli je to už zase jinak... 😨

jituska
27. bře 2009

no to jsem vás možná mátla fotkou v profilu, kde dřepím, tak vypadám asi malá. Ale hnědé vlasy mám, někdy po ramena a někdy narostou i delší

lennis
28. bře 2009

krásný víkend holky, dítě mi hlídá švagrová, jela důležitě s kočárkem ven 😀 , je jí 35 a má 15 a13 let dcery, tak si ho teď užívá a bráchovi bude 35 v út, takže jsou z prcka urvaný 😀 😀 😀 . Tady lilo, teď prosvítá sluníčko a je svěže jarní vzduch, leč mně čeká generální úklid, jelikož manža je pryč, tak můžu řádit, večer máme návštěvu, kámoš s kámoškou, který jsem neviděla min. 2 roky, přijeli z Anglie a v červnu jim jdeme na svatbu, tak se na ně těším 😉

jituska
28. bře 2009

Holky, u nás je JAROOOOOOOOOOO!!!

jituska
28. bře 2009

Lennis, přijď taky k nám na úklid, nemám pořád hotová okna a vytřenej balkón. Taky máme táty v práci, ale děti doma, tak toho moc neudělám, ale včera jsem vygruntovala celou ložnici, tak mám radost.
Takhle budu nadšeně jednou já jezdit s kočárkem půjčeným, v 35letech, Jitušce bude 15 a Jurášovi přes 12 🙂
Heleď, tak navrhni švagrový, ať si pořídí další dítě.
Lennis, Ty budeš večer pít, Ty se máš 😅
A co čepice, omrkla jsi?

lennis
28. bře 2009

čepice jsem omrkla,vypadaj dobře, já to tady musím přebrat co máme a co ne, kupuju věci dopředu a pak to zapomenu co už máme, teď se brzdím, jelikož chceme nakoupit v tý Anglii, vypadá to, že tam pojedeme se slušným balíkem penízků, tak tam chci prcka oblíct 😀 , večer něco dám, asi šampíčko s ovocem, děláme takovou tu "bouli" 😀 .
Já jím to říkám furt, ať si ještě jedno poříděj, ale už nechtěj, maj kola a motorku, tak maj svoje zájmy a už žijou jinde, svoje si odchovali, brácha by i chtěl, ale švagrový to vyhovuje, když si ho takhle občas půjčí, ona je Honysova kmotra a tak si to spolu fakt užívaj, on ji zbožňuje, jen ji vidí nebo bráchu, tak skáče půl metru v kočáru a nebo jednu z neteří, to nepotřebuje nikoho jinýho a řve když odcházej, no prostě je u nich v dobrých rukou a vím, že si to s nima užije a oni s ním. Mně to většinou bodne, že mám čas na úklid, škoda, že ne pro sebe, ložnice mně taky čeká, ale asi budeme muset vyměnit postýlku za postel, tak to asi nechám na příští týden až koupíme matraci a bude to 😀. Jdu leštit...papa

lennis
28. bře 2009

jo a když jsi tak uklízecí typ, tak jsem zkusila vyleštit obklady v koupelně Clinem s alkoholem a je to supr a ještě prach utírám navlhčeným hadrem vodou s aviváží a nechytá se to na to tolik, jelikož mám tmavší nábytek, tak je to pro mně neocenitelné 😀 😀 😀 tady začíná JAROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO takýýýýýýýýý
a zítra je tu holčičí koleda, tak jsem včera nakoupila perníky a čoko slepice a barvy na vejce a musím nějaký obarvit, někdo určitě dorazí na Honzíky 😀

jituska
28. bře 2009

Lennis, tak ten Clin mám taky a ještě plno dezinfekce a to manžel řve a vždycky všude větrá. Tmavší nábytek naštěstí nemám, ale spíš bych něco potřebovala na ohrabanou linku a v obýváku máme jen Tv stolek z Ikey a konferenční mám danej v ložnici, protože o něj už bylo hodně úrazů a v ložnici o něj zakopávám já.
Lennis, jaká holčičí koleda???? To se tam u u vás drží, musím mrknout na mapu, jak daleko je Rychnov n.K., páč u nás se nic takového nedrží a myslím, že ani nikde tady na vesnicích, proto 😲
Pokud jedeš do Anglie a jedeš s balíkem, tak nakup i nám, v Nextu atd. 😀 😀 😀 😀
Dívala ses někdy na Tv Barrandov? Tam bývá každý všední den od 17.hodin pořad tak půlhodinový, máte doma uklizeno? A to je mazec, teda jsou tam cizinci, třeba Američany a Angličani a uklízej lidem v baráku, ale to je mazec, to je všude totál bordel, samý harampádí, ale říkám si, jestli to není fingovaný, takovej bordel snad nikdo nemůže mít 🤐
Postýlku už máme ve sklepě, má svoji postel v pokojíku, taky jsme matraci kupovali kolem Vánoc a stejně tam spal párkrát, páč je nastěhovanej u maminky v posteli a dnes v noci měl opět scénku, že se tam nevejde a že někam jedeme a letí letadlo, asi má špatné sny, ale když spustí ten jekot, tak to stojí za to.

Šári, jak vy jste chrupkaly?? Doufám, že ok a že jste odpočatí a veseloučcí, jaro už je tu!!!!!!!!
Jinak u nás chudáci sousedi, si se mnou užijou, včera jsem v koupelně zpívala písničky z Dvd s Míšou. U nás to pořád jede, tak už to znám nazpamět a Jituška, ta valí ty tanečky. Tak od září ji někam přihlásím, páč ona chodila ani ne ve čtyřech letech a netančila tam a nedělala tam to co má a lítala kolem dokola místnosti a té učitelce se to jaksi nezdálo, tak přestala chodit. 😅

Ježíš jsem se rozepsala, tak už mlčím 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 Si tu povídám sama, blázen no 😔

jituska
28. bře 2009

Jo, Lennis, já se právě taky těším, že budeme mít pak ten svůj klídek v těch 35letech a později, děti jsou pěkný, to jo, ale nikam jsem se vlastně nepodívala, nic nezažila, tak taky pak plánujeme tu motorku 😅
Jo a jinak jsem dnes jela na rotopedu, ale jen 10 minut, jsem byla nějaká vyfluslá. Musím to postupně prodlužovat.

lennis
28. bře 2009

Satelit máme, ale bohužel odpojený, zatím nebyl čas ho připojit, tak pak třeba TV Barrandov budeme mít 😀 . Manža taky řve, jak ty přípravky smrděj a já vždy v sob gruntuju koupelnu, on totiž nechápe, že u toho musím větrat a v týdnu Honys leze furt za mnou a chce taky stříkat atd...takže s ním NIKDY, tak se rozčiluje, že v sob dělám vždy GÚ.
Já byla v Anglii jako aupair a bordel tam měli jak kde, jaká rodina, dělala jsem úklidy i mimo moji rodinu kvůli penězům, tenkrát byla libra za 60Kč a já dostávala 6liber na hodinu, to byl vejvar, teď je něco pod 30Kč.
Byla jsem v docela bohatý oblasti, ale jedna rodina, byla to samoživitelka a 3 děti a kdybyste to viděli po víkendu, síla. Jednou jsem je vyrušila s milencem 😀 😀 😀 byl asi o 15let mladší než ona 😉

sarkabrezen
autor
28. bře 2009

ahooooj holky... teda u nás taky super počasí, jsme ráno odvezli taťku na ryby a pak jsme trajdaly po parku... teď už se na ni chystám na opičku, že půjde chrupkat. a já s ní, protože noc děěěěěěěěěěěěěěěs 🙄 🙄

ve 12 se vzbudila a usla v půl 5. no nekecám, já myslela, že už fakt zdrhnu 😖 je to normální, aby byla takhle dlouho vzhůru?? a přitom ne, že by řvala nebo tak něco, normálně se snažila usnout bobek můj, ale nešlo a nešlo... chvíli zkoušela sama, pak jsme houpali, zpívali, vykládali... no bylo to šílené. v půl 4 se mi ji podařilo konečně uspat, ale ona byla za 5 minut vzhůru zase! no já myslela, že už mně fakt jebne. a perla na závěr - 5.30 už na mně volala z postele, že už je ráno, že už můžeme HAM. to už jsem byla úplně rezignovaná, poslušně jsem si k ní lehla, vykozila a kolem 7 jsme pak obě ještě na hodinku naštěstí vytuhly. ráno se doplazím do kuchyně, muž už nervózní nachystaný natěšený na ryby a pak mi říká - ty jo, vždycky vstává v 5 a zrovna dneska v 8! no já myslela, že mu normálně vyčelím 😅

takže holky... dobrou noc! jdu spát! 🙂 teda doufám... 😒

jituska
28. bře 2009

Lennis, tak to máš aspoň zážitek, vyrušit někoho při ehm ehm 😀

Šári, je to vůbec možný, takhle nespát? A není třeba vyspaná přes den a pak už se jí v noci nechce? Teda já bych už měla nervy, už bych asi houkla, na Jurdu to celkem zabírá, jenže někdy ho taky pěkně naštvu, když houknu.
Tak jde vidět, že Tvůj muž spal v noci jak dudek, že ani nevěděl, že jste vzhůru.

alterna
28. bře 2009

Holky, poradíte. Mame roční dcerku. Moc nechce bastit, nikdy nebyl problem, jako neco sní ale mohla by víc. Ale kojíme a přes den často? Mate kolem roku zkušenost? 😉

lennis
28. bře 2009

Šári, taky máme takový období, ale ne tak dlouho, ale taky občas je třeba i 2hod vzhůru, snaží se usnout, ale nejde. Naštěstí to není často, takže tě chápu.Spi jak můžeš 😉 asi nám nezbývá než vydržet, z tohoto důvodu manža nechce druhý, my fakt měli ty noce náročný a kolikrát mně musel vystřídat ve skákáni na balonu, když jsme ho uspávali a je to pořád v manžovi, má to furt v paměti. Ale já ho utěšuju, že druhý bude lepší 😉 .
Alterno, záleží jak moc kojíš a kolik toho sní, pokud nejí vůbec, tak Dr. doporučují odstavit, nebo holky tady mají dobrou zkušenost s tím Pikovitem, či co to je, Šárka a Januska ví, po tom snad jim začali děti jíst. U mě to bylo jakmile jsem odstavila úplně (ze dne na den jsem se rozhodla), tak začal víc jíst, i když na některý holčičky co známe teda nemá, ty toho snědí víc jak on, ale jí celkem pravidelně a je tak akorát, mega jedlík to tedy rozhodně není. Ale při kojení mi snědl třeba ke snídani pár soust (např. 4-5 chleba) a tím skončila snídaně, pak půl jogurtu, k obědu půl misky polívky, kupovanou skleničku jsme měli na 2x, odpo půl rohlíku nebo jablka a večer třeba půl brambory a něco, nebo půl vajíčka atd.. prostě fakt minimálně a kojila jsem xkrát za noc i den.

sarkabrezen
autor
28. bře 2009

takže z odpoledního spánku není nic... holky máte taky někdy šílenou chuť prcka kousnout??

alterna - já do 22 měsíců prakticky plně kojila, mé dítě je nejedlík nejextrémnější z extrémních, a teď už 2 měsíce nekojím přes den a měsíc přes noc a jídlo - jí sice více, ale pořád jen to svoje. normální oběd do ní například nedostanu ať kojím nebo nekojím. takže ano, začla jíst víc, ale my máme problémy pořád obrovské.

Pikovit zkus, je to vitamínový sirupek, Januščina Eli se po něm rozjedla krásně.

sarkabrezen
autor
28. bře 2009

jinak k tomu spaní - je fakt, že Ad je nespavec od malička a od malička má tyhle noční přestávky, ale tak dlouho jak dneska to měla snad jen při nočním odstavu... dneska už to byl fakt extrém. mám to dítě nějaké extrémní ve všem 🙄