Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
8. dub 2009

já taky moc nenosím, manža furt, mně se pod ním dělá vyrážka, ale jen na konci zimy, tak ho často sundávám, teď už ho zas budu nosit🙂
díky za gratulace, odpo pracuji, tak jsme dopo byli venku.
Holky, jsme druhý den venku bez plíny, včera se asi 5x pročůral, ale dnes zatím jednou a to jen brzy ráno, venku jsme asi 3x čůrali, tak mám trochu radost 🙂 uvidíme, jak to půjde dál, v noci to ještě nepůjde, každý ráno to je plína snad 2kg. Takže to budeme ještě dlouho s plínou, prý je to u kluků normál, hold ženský mají větší výdrž 😀 .
Tak papa, za hodinu už musím být v tahu a jdu se chystat 😎

lennis
8. dub 2009

jo a díky za gratulace, no nevím, jestli bude kytka.....spíš s tím nepočítám 😉

jituska
8. dub 2009

Holky, tak Vaši mužové nosej prstýnky a já jsem smutná, že ten můj ne, ach jo 😔 Já vím, že je to blbost, ale on ho nenosí od začátku, prostě ten prstýnek leží v šuplíku a kdyby byl menší, klidně ho nosím já.

S tím čuráním u kluků, to máš asi pravdu Lennis, Jura je teda hajdulák a dnes se mi taky 2x počůral, pěkně to fláká. Na noc plínku má, protože po noci má ta plína taky tak 2kila. Jituška byla na tohle úplně v pohodě, ani jsme ji nemusela upozorňovat, holt je to ta ženská. Ale dnes ráno mě dostala a ještě si to s ní teď vyřídím, vlítla do silnice, zbrklá, jelo auto a ono už bylo teda skoro odjetý, ale prostě kolem něj prošla, nevidí, neslyší, hrrr do školky. Tak už tam dostala hned na prdel a to by mně nejraději vrátila zpátky, tak šla nafouklá do třídy a teď máme ještě vyřizování spolu a dovysvětlit, páč už jsme byli skoro ve školce a vše jsem ji sdělit nestihla. Mě z nich fakt jednou klepne 😝

krembonzur
8. dub 2009

lenis-gratulace!muz prstynek nosi, ale kdyz pracuje nejak moc manualne, tak sundava...ja uz nosim, nenosila jsem ho v tehotenstvi, nejak mi natekly prsty a pak jsem zas zacala, az tak v roce maleho, az jsem ho uz tak moc nenosila 😉
jitus-ja te obdivuju, jak to s tema detma zvladas a to mas muze furt v tahu....tak neblbni, jsi borec!!!
janus-toz teda, svatba az pristi rok???a co snazeni se???taky odsouvas??? 🙂 finance jsou svine.... 😒

jituska
8. dub 2009

Jo, Janus, tak na svatbu bych se za rok přijela podívat, třeba si udělám čas 😀
Tak už jsme z venku doma, teď nám tu pěkně sprchlo a doufám, že zítra bude zase hezky. Možná bych toho chtěla moc, když je teprve duben, že? Dnes jdou děti spát v sedm, Juráš dnes nespal a pak Vám napíšu, co se nám dnes dalšího přihodilo, Jituška má panický strach ze psů a samozřejmě kolem ní jeden prolítl a narazil do ní atd., no scéna jak blázen.

krembonzur
8. dub 2009

jitus-toz sem s tim-s tim pribehem 😀

maja.xx
8. dub 2009

Zdarte ženy, tak Jitu, můj chlap nenosí prstýnek od začátku, ale dopředu mě na to upozorňoval, pry jedině tak na řetízku. Ale zato já minulý rok výročí zasklila a můj mě překvapil kyticí, jsem fakt čuměla, protože narozeniny zapomíná běžně, to se musím připomenout 🙂 , ale on zapomene i na svoje, tak mě to nijak neštve.
Hele Janus, to je super s tou svatbou na louce, ale já bych tě viděla v odvážnějších šatech 😉 , ale to máš ještě spoustu času na plánování. A upřímně ti takou svatbu závidím, já jsem byla rodinou vlastně dotlačena do klasické vesnické velké veselky, podle jejich představ, bylo to dobré, byla sranda, ale můj sen to nebyl. 😒

sarkabrezen
autor
8. dub 2009

hele holky zrovna čtu, že v babyboxu v Praze našli skoro roční holčičku... chápete to?? dyť to už je tak skvělý človíček, kolem roku to je super věk... a navíc, to si jako za rok nevytvořila ta mamina žádné pouto?? no já to prostě nechápu... ještě pochopím novorozence, když je to mladá žába nebo tak, ale roční dítě... to mi hlava nebere 😕

jituš, to zní hrozivě i když to popisuješ jen tak pár slovy, pisni pak podrobnosti

lenni už oslavuje někde ve vaně s těma jejíma boulema 😉 😀

lennis
8. dub 2009

Tak Jituš, já taky čekám na povídku🙂
Tak kytka dorazila, krásná, bílo žlutá, tulipány a frééézie - mé oblíbené, dosud jsem vždy dostala gerbery místo frézií, už si to snad pamatuje 😀 😀 😀
Já koupila manžovi řádně pálivý klobásky 😀 ty má rád
tak ten příběh 😉 Jitu!!!!

sarkabrezen
autor
8. dub 2009

jééé my napsaly tři v jeden čas 😀 😀

sarkabrezen
autor
8. dub 2009

no kde jste ženy?? hele já teď šmírovala v diskuzi duben 2009... to je prča jak holky chuděry čekaj každý den 😅 ... si to úúúúplně živě pamatuju, těch posledních 14 dní je na mašli... 🙄

sarkabrezen
autor
8. dub 2009

😀 tak dneska ne bowle, ale pálivé klobásky 😀 😀 to bude mužík rozvášněn! hlavně pak na velké straně 😀 😀 😀

krembonzur
8. dub 2009

sari-hahaha, se z tebe picnu...
leni-frezie, to je parada, ze? ja je taky mam rada...nevadi mi v podstate nic moc, jen to musi byt normalne navazane....takove to preplacane uplne nesnasim, to radeji nic nez toto.... 🙂
maji- ja jsem taky mela docela big svatbu a jsem rada, ze to takhle dopadlo, protoze do dneska na to lidi vzpominaji, stari i mladi, ze to byla dobra akce...a nej mam story od kamosek, co si musi pravidelne s deckama poustet nase svatebni dvd 😀 😀 😀

lennis
8. dub 2009

Šári, zatím křepčíme u Fíka a Áji, takže romantika a vášeň je v nedohlednu.
Taky jsem viděla to mimi z babyboxu, víš Šári, třeba to pro tu mámu vůbec nebylo lehký, třeba to udělat nechtěla, ale musela....to nevíš co za tím je, já bych babyboxy dala všude do nemocnic...
Jéžiš, velrybu mi ani nepřipomínej, já si tak připadala poslední 3 měs a ještě když jsem na plavání pro těhule viděla ty velryby okolo sebe, jak jsme se tam vyvalovaly s břichama nahoru a trčely nám jen břicha a hlavy 😀 😀 😀
Tak jsem objednala dárky k narozkám prďolovi, dostane toho psa Fisher Prize, nechtěla jsem ho, ale manža ho chce a teď jsem ho viděla naživo a docela toho umí dost, tak uvidíme a ještě traktor šlapací i s vlekem 😀 , tak snad bude veselo na narozky a manžovi bych chtěla zaplatit čtyřkolku na hodinu nebo i dýl, prostě ho vzít na vejlet 😀 má za měsíc

jituska
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jituska
8. dub 2009

Holky, já mám dost, tolik chyb, v té první větě - tam patří, že ještěže jste a myslím díky vám na něco jiného.
Já mám dost, no 🙄

jituska
8. dub 2009

Když jsem to říkala doma tátovi, o tom psovi, tak se jako usmíval, páč jsem mu popisovala to válení a Jituška zase chytla záchvat, tak já o tom moc mluvit nebudu, prý je to strašidlo a já nevím co. Prostě šok jak blázen.
U babi je pes, u dědy taky, ale ti jsou malý, a nebo jsou přivázaní a nebojí se jich, projde kolem nich většinou dál, Jura by k nim lezl a hladil je. Jitušku to nezajímá. Ji ta zvířata moc teda neberou, ona by spíš pořád něco vytvářela. No manžel říkal, že je to má chyba, že ji nemám pouštět daleko od sebe, ale tentokrát s tím psem byla kousek ode mě a přece nemůžu chtít po skoro 6ti letý holce, aby stála u mě, musí se proběhnout, ale je fatk, že někdy mi zdrhne hodně daleko a to pak zae řvu na celý sídliště. Ona je taková divoženka, hrrrrrrrrr, honem honem, nevidím, neslyším. To Juráš je klidnější, aspoň někdo, ale to může všechno přijít, páč on to teprve zkoukne, teprve se učí běhat a za rok, to je budu mít na vodítku. třeba s mojé mámou je ani nedám oba ven, ona by je prostě nestíhala. Oni jsou klidní, když se jim dlomluví, ale jak je chytne rapl, tak se neznaj oba. To je asi tak všude nebo já nevím. Ale dost ty jiný děti sleduju a je to podobný, akorát s tím rozdílem, že matky jsou klidný a já jsem nervák v tomhle, páč jeden skáče tam a druhý tam a nemám přehled 😔 😔 😔

jituska
8. dub 2009

Holky, jdu spát, dnes sand ani neusnu, doufám, že se mi nebude zdát o psech 😖
Dobrou!
Tak Lennis, užívej žhavou noc 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
9. dub 2009

no jituškooo, zní to příšerně, to musela být hrůza, jsem z toho úplně špatná za tebe. 😢 měla sis dát panáka před spaním... hele být tam můj chlap, tak normálně letí za tím pubošem a dá mu snad přes hubu... nás to tady u nás v parku vytáčí ti psi taky, každý je nechá běhat volně, i když toho psa nemá vůbec vycvičeného a nedej bože ty různé bojové rasy, to by mně je+lo 🙄 ... my máme psi rádi všichni, ale ne takhle... naše malá navíc všechny psi zbožňuje, furt po nich jenom hledí, každého komentuje jaký to je... no o to je to horší, že za nima chodí a chce si je hladit. z čehož samozřejmě radost nemám, že... bo člověk nikdy neví, co to je zač 😒

jituš, ale to, jak jituška reaguje je hodně nebezpečné 😨 ... kdyby to nebyl labrador, což je extrémně neagresivní plemeno, ale nějaký pošuk, tak by ho tím mohla vyprovokovat k nějaké akci, kterou by normálně neudělal... normálně bych se poradila s nějakou psycholožkou nebo tak jak ji téhle fóbie zbavit, protože to už je podle mně skutečná psychická fóbie a může být nebezpečná. 😔

taky si myslím, že to, že ty jsi nervák tomu moc nepomáhá, promiň, nemyslím to vůbec zle, jen vím, jak děti hrozně moc zrcadlí a přebírají to, jak reagujeme a zrcadlí naše pocity a reakce... 😕

sarkabrezen
autor
9. dub 2009

ale rozhodně to není tvoje chyba nebo tak!!! to neeee, 😨 tak jsem to nemyslela, a ani manža tvůj nemá pravdu... přece ji nemůžeš mít na vodítku... vůbec mně nenapadá jak jí v tomhle pomoct, Jitušce, aby se tak moc nebála... ☹

jsi dobrá, žes to zvládla!!!

sarkabrezen
autor
9. dub 2009

jituš, na mladazena.cz jsem našla článek, kde se zmiňují i o strachu z pejsků... píšou, že nejvíce strachů a úzkostí se objevuje u dětí školkového věku... problém je v tom, že jí to může zůstat až do dospělosti a působit nemalé potíže.

...
I když se dětem pejskové na obrázku zdají roztomilí, v reálném životě to může být jinak. Je jasné, že i vy budete mít strach ze lva, tygra nebo nějaké jiné šelmy v zoo, ale pokud jde o psa, kontaktu s ním se asi nevyhnete. Nenuťte samozřejmě dítě, aby se za každou cenu se psem spřátelilo, ale pokud mu sami ukážete, že se ho nebojíte a pohladíte ho (je-li to například pes vaší kamarádky nebo souseda), možná strach ze psů přejde. Můžete se také snažit s dítětem více o těchto zvířátkách mluvit, číst si s ním o nich, prohlížet si je na obrázcích a ze začátku je pozorovat zdálky. Vždy buďte dítěti nablízku a ujišťujte ho, že jste s ním.

Jak můžete pomoci:
Nepřehlížejte obavy dítěte. Nesnažte se ale za každou cenu dítě ochránit, když se u něj nějaké obavy objeví. Respektujte jeho pocity, ale buďte klidní a dávejte dítěti svým chováním pocit jistoty. Buďte vzorem (když vás uvidí, jak hladíte psa nebo se díváte pod postel, bude mnohem klidnější). Povzbuzujte děti, aby byly aktivnější (podporujte jejich sebevědomí, aby dokázaly čelit drobným dobrodružstvím). Naučte je vytvořit systém pojistek, jak se strachem a úzkostmi „hospodařit“ – dítě se nesmí za svůj strach stydět, ale má se k němu otevřeně doma i ve společnosti přiznat. Pak se spíše dočká sympatií a pomoci.

jituska
9. dub 2009

Šári, právě v tu chvíli jsem se jí snažila hlavně uklidnit a pak jsem jí to vysvětlovala, že musí být v klidu a ne takhle utíkat, že on po ní hned poletí taky. No ta jedna kámoška, co s námi šla mají taky toho labradora a právě mi hned říkala, že ti psi nic nedělají, ale že ten jejich je pošuk, že hned taky lítá a skáče a ona s ním vůbec nechodí ven, chodí jen ten její přítel, že ona by toho psa nezvládla. Prý doma je v pohodě, tak nás napadlo, že za nima někdy půjdeme, aby prostě viděla toho velkýho psa, myslím, že právě bude v pohodě,když k němu půjdeme obě blíž, že si ho i pohladí, když ten pes bude v klidu, ale tohle byla situace, že ten pes byl zrovna rozlítanej a letěl a ona si myslela, že letí asi na ni, tak se snažila před ním utéct. Ten článek musím nalovit a číst.
Jinak dnes od rána je veselo, jak jsou prázdniny velik., tak je doma ze školky a ta řve, jen chodí, kňučí, nad vším ohrnuje nosem, no ve školce v šatně jsem se tak bavili včera a prý to děti předškolního věku dělají, všechny jsme se tam shodli, nějaký vzdor, teď třeba řve, že se na ni Jura dívá, nebo že jí jsou malé ponožky a tak je zdědil Jura, no opravdu se dnes krásně vyspala. Jura veselý, hravý a ona protiva kvůli každému nesmyslu. Zlatý miminka. Holky, no třeba si pak na mě vzpomenete, až Vašim bude 5let.

jituska
9. dub 2009

V kolika byste tak pustily dítě samotný ven? Mě teda ani ve snu nenapadlo, že ji pustím samotnou a některý děti jejího věku tady běžně pobíhají sami po venku. Já bych ji nepustila ani před barák, i když bych na ni viděla z okna. Já myslím, že tak v deseti letech ji pustím. Ale co třeba cesta ze školy? No to jsem zvědavá, naštěstí máme školu tady za rohem, jde se jen kolem rodinných baráků, kde je jen silnice k těm rodinným barákům a ak je konec. Takže z aut strach nemám, ale aby se třeba nešla procházet někam na pole, to už máme tady kousek.

sarkabrezen
autor
9. dub 2009

Jituš já to zkopčila z toho článku dole v tom mém minulém příspěvku. Jinak s tou kámoškou je to určitě super nápad. 😵

No proto mi je líto, že bydlíme v bytě, kdybych pak mohla malou vypustit na zahradu, ať se vyblbne, tak je to určitě něco jiného, než se nudit v bytě... já to vidím u ségry, kluci jak malí tak trávili venku v létě celý den, ani o nich nevěděla... stačilo dohlížet. V bytě je to bída 😠

sarkabrezen
autor
9. dub 2009

Jituš já už myslela na to samé, sice máme školu skoro za barákem, ale i tak budu mít hrooooozný strach. Pamatuju si, jak ségra nacvičovala s Ríšou cestu do školy... několikrát šla s ním, ukazovala mu kde přejít cestu a tak... a pak ho pouštěli jakože samotného, ale tajně chodili za ním a sledovali ho 😅 jestli chodí tam kde má a tak 😅 Ale on je extrémně zodpovědné dítě, takže tam to bylo v pohodě... to u toho mladšího to bude horší, ale ten zas už bude chodit s tím starším... takže v poho.

Kdy pustím malou samotnou ven to netuším, asi bude záležet, jaká bude... 😨

jituska
9. dub 2009

My máme zahradu, ale musíme právě přejít to pole a jít kousek lesní cestou, jakoby kolem zahrad, je to kousíček, ale i tak se mi tam nechce. Mají tam pískoviště, houpačky, sousedi jsou tam večně, takže v pohodě, ale jednou jsme právě jeli tou cestou autem a na té cestě byl had, takže se tam bojím od té doby chodit. Jinak tam vede ještě jedna cesta asfaltka a po té běžně jezdíme, jenže pěšky bych po ní nešla, páč to bych obešla půlku Třebíče a ještě šla kolem frekventované silnice, kde je výjezz na Brno.
No mám to komplikovaný. Já mám celkově ze zvířat respekt, takže možná Jituška bude po mně.

A jinak já Jituška budu určitě taky sledovat, jestli chodí do školy a ze školy jak má, to už mě napadlo dávno 😅

Jo, jinak jak jste tu psaly, co k těm narozkám mužům, tak jsem mu navrhla tetování, tak to už chtěl prý zamlda, teď ne a tu povolenku na ryby- by se mu líbila, ale to jsem zatrhla, páč on by si seděl na rybách a děti by zase zůstaly mně. Takže jsem mu navrhla, ať jede v červenci na MS Formule 1, tak ho to zaujalo a loví na netu vstupenky a kam vlastně pojede, jestli do Německa nebo do Maďarska, no ale z těch mých peněz mu to asi nezaplatím a on by si to stejně ode mě nevzal, takže to zase vidím na nějaké triko a dort a ještě něco vymyslet, asi na tu Formuli, aby měl kšiltovku a já nevím co 😀

lennis
9. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lennis
9. dub 2009

Jo a vášnivá noc nás teprve čeká, jelikož mám na návštěvě tetu z Kostelce, takže nic,...... 😔

jituska
9. dub 2009

Lennis, tak to jsi šikula, že jsi ta znamínka zvládla, úplně koukám, jak jsi byla v pohodě potom. Tak že bych se do toho taky pustila? Pojišťovnu mám taky 211. To by bylo, abych se ještě nemohla sprchovat. S tím opékáním mi děláš chutě, bych si dala hned, pivo teda nemusím 🙂 A jinak pokud máte barák, tak teda chápu, že máte psa, ale že má 30 kilo? Ty bláho, to už je pomalu kůň, ne? 😀
Zítřek Ti závidím, bych taky někam vyrazila. dnes zase není manža doma, ještě je asi v práci nebo kdoví kde, možná proto je dýl, aby zítra byl s námi doma, jenže co je mi to platný, binec všude a stejně mě nažene na zahradu, ale já se nedám a valím ke kadeřnici, chci přeliv a trochu zastřihnout a doufám, že zítra přijdou korunky, páč mám zálusk na nový rifle 🙂

lennis
9. dub 2009

taky zítra čekám rodičovskou 😀 😀 😀
tak ať jsi krásná od kadeřnice 😉