Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
9. dub 2009

jo a to jsem se ještě 15km po tom zákroku odvezla domů sama, měla jsem teda dost, ale zvládla jsem to, pak jsem asi 3hod ležela jak mrcha, ale pak už OK, se znamínkama neváhej, měl to za necelou hodinu hotový

jituska
9. dub 2009

Lennis, no Ty jsi odvaha, ještě po zákroku jet sama autem 😲 A nebylo Ti třeba na omdlení?
To mě budou muset vynést z ordinace. Když jsem šla v srpnu na tetanovku, tak jsem stála za rohem a rozmýšlela, jestli vůbec mám jít na ten píchanec a sestra mě po píchanci posadila pak do čekárny a chodila se na mě dívat, jsem byla bledá. Se bojím píchanců a odběrů 🤐
Jo a ta kadeřnice se nekoná, před hodkou muž přijel a prý jde zítra opět do práce, tak mám sto chutí v sobotu dopol. skočit do města na ty rifle aspoň a aťsi s dětma dělá a vaří co chce. A to nemám ještě umyté jedno okno, takže ráno op víkendu na to skočím, je to samozřejmě to největší nejhorší okno u velkýho balkónu 😖
Tak zítra Lennis pěkný výletek a doufám, že sem někdo jukne 😉

j.a.n.u.s.
10. dub 2009

Dobre ranko....
lennis...cekejte nas prijedem na navstevu-El miluje pejsany a hlavne ty veliky! A mam stejny problem jako ty s Honzulou.....El se tez hrne ke kazdymu 😀

Jitu...mam kamaradku co ma strach z pejsku, ale sileny-a pak prisla na to, ze v detstvi ji to do hlavy vsadila jeji maminka...ktera nesnasela jen psa ze sousedstvi, ale mala hlavicka si to prenesla na vsechny.
Tim nechci rict, ze je to stejny pripad u vas, jen ze to muze byt nejaka malinka vec, ale prijde se na to az pozdeji. Ja si pamatuju, ze jsem mela obdobi, kdy jsem se bala jen cernych psu(mohlo mi byt cca 4-5let), i kdyz mame zvirectvo od nepameti....

kremik....snehy opadly.

sari....petan taky rad palivy, a k tem narozkam....koupilka jsem mu tu bytovou fontanku, jak tam zurci ta voda, jsou tam sutry .No chce se mi cuuuurat pri pohledu na to 😀 😀 😀

U nas v pohode, az na jednu zalibu nasi El....rada si cicha ke kytickam....a pak jim trha okvetni listky(sedmikrasky vetsinou), cichala cichala a najednou pribehla, ze ma kyticku v nose.....koukam dovnitr a nic nevidim....akorat ji vice slzelo ocicko...prijdem domu, jeste neumela smrkat, tak jako ze ji vyšulam šulkou nosik....za dve hodiny to oko furt slzi...beru kapesnik a rikam, SMRKNI! a smrrrrrrrrrrrrk a sedmikraska bez okvetnich listku mezi snoplama na kapesniku!!!! Se z ni zjevim!

Velikonoce ☹ nemit El, tak neslavime....tak nam prijedou pribuzni (cca 15lidi), ne najednou ale po castech, takze cely den v dupe! Jde jen fakt o ty penize, bo se to letos tak sikovne seslo...

JInak, sadite bylinky? Ja jo, uz jich mam na balkone par...

andrea73
10. dub 2009

Nazdár bazár 🙂

Hlásím se jako furt nekojící matka, i když je to krušné, zatím jsem vydržela a už ani nepředpokládám, že bych ještě třeba někdy začala 😅 . Prsa se mi už pomalu splskávají, z toho mám největší hrůzu, jka je naroluju do podprdy, asi půjdu na silikony, jinak to nevidím, bo mám strach, že bych si je někdy mohla omylem zapnout do pásku u kalhot 😀 😀 😀

Jinak Velikonoce taky nesnáším, už od děcka, strašně mi vaděj chlapi, co v tomto svátku vidí jen skvělou možnost, jak se zadara ožrat 😖 😠 . My chodíme jen po rodině, s kámoškama se většinou domlouváme den předem, že děcka dojdou, vypleskají nás, dostanou balíček a čus bambus 😅

Lennis au au, to muselo bolet. Jsem na tom s bolestí a injekcema podobně jak Jíťa, mám z nich panickou hrůzu, už jsem sebou nejednou sekla a to jsem se prosím, nechala tetovat 😀 a navíc jsem se přihlásila do registru dárců kostní dřeně, takže až mi budou odebírat krev bude to veliká zkouška mé odvahy a hrdinství 😅 😀 . Jo přeočkovaná proti tetanu jsem měla být už přes 16 let 😝 a bojím se toho jak čert kříže 😝

jituska
10. dub 2009

Janus, tak ještěže tu sedmikrásku Eliška vysmrkla, no teda, to se dějí věci. to by jí hodně mohlo dráždit.
Ale máš pravdu, že já se teda psů bojím a možná to Jituška vidí u mě, tak takhle plaší, ale nikdy jsem jí jako neříkala, že by ktomu psovi nesměla, dnes dopol. šel kolem ní nějaký ten pudlík a ona nic. Takže to bude asi jen na ty velký psy a nebo prostě viděla, jak se ten pes velkej řítí a myslela, že letí na ni, tak jančila.
Dárek pro manžu nemám ještě žádnej, teď se právě chystám s dětma ven a vezmeme to asi do města, tak možná objevím nějaké triko, jenže já potřebuju obr triko a to je jen v jednom obchodě a tam jsou schody, takže kočárem se tam těžko dostanu. no uvidím, ještě musíme někde utrhnout nějaké větvičky, ještě je nemám 😝

Andri, no to jsi mě rozesmála, jak jsi psala, že budeš muset prsa rolovat do podprdy a že si je připneš páskem 😀 😀 😀 Ty by sis fakt šla nechát dát silikony? Já bych šla klidně, ale stím, aby mi to vydrželo do konce života nebyly s tím žádný problémy. A ještě ležet v nemocnici, brrrr. Na tu tetanovku radši běž, já to zvládla, ale je fakt, že mě pak bolelo rameno a dávala si tam obklady a tvaroh jak mimino 😀
Já bych možná na tu tetanovku taky nešla, ale dr. mě už naháněla, páč jsem měla tři roky zpoždění. a u gynDr., to jsem nebyla už tak rok a tři měsíce, tak se nehrnu, je to tam hrozný.
No nic, jdu se dát dokupy, kdybych náhodou ve mšstě potkala nějakého známého, aby se mě nelekl 😅

lennis
10. dub 2009

Holky, tak jak vás tu čtu, tak já jsem tedy podctivá chodivka ke všem doktorům na preventivky a tyhle znamínka jsem si chtěla dát udělat už dávno, jenže tehdá na to nebyl čas, pak jsem byla těhu, pak kojila, takže letos už jsem prostě musela. Na tento rok jsem si dala 3 předsevzetí - odstavit (5.1.2009), odplínit (3dny už jsme venku bez plín) a znamínka - jsou fuč, takže se fakt musím pochválit 😀 . Nato jak jsem chaotička ve všem, tak toto docela zvládám, mám prostě ze sebe radost, tak se nedivte tý smradlavý samochvále 😀 😀 😀
Dnes výlet bájo, mám novou sukni a 2 halenky na jaro-léto. Taky lehátko k bazénu - takový to jak je maj teď všude v letákách a udělali jsme nákup, byli jsme na obídku v Pizérce, v obchodě na tapety, líbilo se mi jich tam asi tak 15, takže zas nevím teď jakou vybrat, potřebujeme do chodby nad schody....jo a na silikony bych šla hned, dnes jsem nad sebou zas málem brečela, nový tílko-takový slušnější a bez podprdy jsem v tom jak prkno, takže fakt bych šla a rovnou do 3 😀 , zkoušela jsem si podprdu A a je mi malá, připláclo se to na mně, no hrůůůza, B mi odstává, takže fakt nevím, co budu nosit.... 😖

jituska
10. dub 2009

Lennis, no to je dobře, že jsi poctivá v návštěvách k dr. Myslím, že v dnešní době hodně lidí dr. fláká, takže aspoň vidíme správný příklad Tebe.
Jo, já žádnou takovou smradlavou samochválu necítím, jak Ty píšeš, naopak Tě taky musíme pochválit, ne? Protože jsi měla to předsevzetí na rok a ty už je máš zmáknutý začátkem roku 😲
Lehátko k bazénu závidím, zítra bys ho mohla využít, ne? Ať máš opálený nožky do sukýnky, to já jsem teď bílá sejratá, za ty doby těhotenství a kojení atd. mi ten pigment ubyl, takže musím letos napravit, ať ho zase trochu podpořím a vyleze snadněji, právě proto bych šla do solárka.
No já bych bez podprdy ven nevyšla, ani do tílka, páč mám jako krk, pak dekolt, pak najednou dlooouuuho nic a pak visací kůži. Já už nemám ani prsa. O plavkách si můžu nechát zdát a když kupuju podprdu, tak kupuju ty odstátý, ono to aspoň pod trikem trochu vypadá, jako že tam nějaká prsa jsou. No když si vzpomenu, jak jsem na zábavách machrovala s takovýma melounama 😀 zvedlejma, plnejma, na to se chytali chlapi dobře, měla jsem samá tílka s výstřihy. A teď do těch výstřihů nic nemám, no a stejně nikam nechodím, tak co. Ale i tak chce člověk vypadavat dobře, ne? 😀
No tak dneska se mi bude zdát beztak, jak mám malá prsa, noční můra, no 😎

Tak dobrou a všem krásný odpočinkový sluníčkový víkend 😉

j.a.n.u.s.
11. dub 2009

Ja jsem magor na zubare, jinak mi neva chodit k doktorum-krev a tak nic.... 😉
Jinak uzivejte krasny slunickovy dny...

krembonzur
11. dub 2009

holky, cus, ja nic nestiham, doctu a pisnu.... 😝 😀

lennis
11. dub 2009

Hojda holky, tady super letní počásko, dnes celý odpo grilovačka venku 😉 , jsem přejedená a přepitá, ale super zahájení sezonky 😉
Jitu, kozy - tak to je téma samo o sobě, ale zatím neřeším ..........

j.a.n.u.s.
13. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

andrea73
13. dub 2009

Janus tý jo, tak po něčem takovém bych nešla rodit ani za zlaté prase....já měla taky dlouhý a stráááášně bolestivý porod, ale tohle teda ne, proti tobě jsem břídil, ktreý si jen stěžuje 😅 😀 ...a teda 4300g., to byla pořádný macek. Buď ráda, žes ji nerodila přirozeně, já nemohla vytlačit Máru a to měl "jen" 3450g.

Nic jedeme k našim a pak na zahradu, nejsu zvědavá na šmigrustníky, pojezdíme po rodině a taky budu vyšlehaná až až, tak to bude bohatě stačit 😉

Zatím se loučím, papá...

j.a.n.u.s.
13. dub 2009

Andri dik za projevenou ucast 😀 😀 😀 , ono se to blby zapomene a to hezky zustane 😀

Tak velikonoce pro nas skoncily, bo rodina uz tu byla-zaplatpanbuh....jak se El vyspi, jdeme (opet) na zahradu a dooslavime ty narozky s druhou casti family(boze nas tez je jak mysi)...

jo a pamatujte životní motto: život NENÍ cesta do hrobu s cílem dorazit atraktivní, se zachovalou postavou, bezpečně a jistě, ale raději smykem, s čokoládou v jedné ruce, dvojkou vínka v druhé, tělo veskrze opotřebené, onošené s jásotem: "Jůů, jéé, to byla jízda!",

Krásný den !
Když Ti život nabízí citron, řekni si taky o sůl a tequillu ...

(mi to poslala kamoska, hezky ze?)

lennis
13. dub 2009

Janus, super, teda nemyslím ten porod, ale ten konec 😀
Děkujeme za story, tohle tedy nevím, jestli bych zvládla, když to tu čtu, tak snad ani můj příběh nebudu psát 😝 .
Traktora k narozkám máme už doma, mamka by ho nejradši rozbalila hned 😉 , je na ně ujetej, tak snad bude happy 😎 . My vyšlehali naše líbací kámošky a neteře s tetama a babičkama, sousedky důchodkyně, tak to máme zdárně za sebou.
Krásný zbytek Velikonoček 🙂

sarkabrezen
autor
13. dub 2009

ahoooooooooooj holky! nebyli jsme doma, pátek pryč, 😔 pohřeb v rodině, ale od sobotky do dneška jsme vegetili na chatě a to bylo báááájo, vůbec se mi nechtělo domů...

janusko, teda, ta tvá story, no nemám slov 😨 snad jen dvě - jsi BORKA!!!

a agresivita Elushky - moje malá nemlátí okolí, ale mně. 😒 a vůbec nevím, co si mám o tom myslet. my se miláčkujeme stokrát za den a pak má chvilky, kdy mně tahá schválně za vlasy nebo mně chce bít a když jí to neumožním tak se zlobí. 😨

ale nijak moc to neřeším, říkám si, že to souvisí s věkem a nezvládáním emocí, čehož výsledkem jsou třeba i ty pro dva roky tak typické vztekací amoky... prostě mají bobkové hrozně moc vjemů a nezvládají všechno zpracovávat...

jak jsi psala i o tom pejskovi, tak přesně tak to může být i tohle - může to být jedna maličká drobnost, která to zapříčinila, něco viděla v pohádce nebo něco někde zaslechla a špatně si vyložila... určitě to není žádný rys osobnosti...

teda aspoň doufám i kvůli Ad 🙂

lennis
13. dub 2009

taky mně občas bije, poslední dobou pěstí, navíc jak mám teď oblepený záda a rameno, tak si musím sakra dávat pozor. Manžovi nikdy nic neudělal.......... ☹

jituska
13. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jituska
13. dub 2009

Už je někdo opálený? 😀
Mě to chytlo teda pěkně, ale dnes i včera tu foukal studenější vítr, tak mi v plavkách byla zima. No co bych chtěl v dubnu. Ale pěkně jsem zblbla manžela, jemu nějaké sluníčko a opalování nikdy nic neříkalo a já o tom pořád melu, že už nebývá ve stínu, ale leze na slunko a dokonce i triko si roluje a sundává a jakmile se teď ochladí, jdu do solárka, Juráš se mnou a jedna tady kámoška, že by šla taky a že si pohlídáme děti a půjdeme hned po sobě. Tak jsem zvědavá, kolikrát se tam dostanu. Teď o víkendu mě manžel navnadil, že by jel do Chorvatska. Já dál nikam nechci, do hice děti tahat nechci a hlavně když nás chytne nějaké to ucho apod., tak sedneme do auta a pofrčíme zpět. Ale jen chytit to počasí, teď už tam bývá taky hcladno. Jsem mu říkala, ať nám tam doveze karavan a na měsíc nás tam nechá a on ať si tady chodí do práce, no moc se mu to nezdálo a prý ten měsíc by tam byl s náma. ale já to vidím max. na 10 dní a někam do apartmánu, ať máme pohodlí. Urivdíme, jak na tom budeme se zdravím. Korunky naštěstí v pohodě, není to 100tisíc, takže dobrý.

lennis
13. dub 2009

Tak JItu běž za nějakým chirurgem co tahá znamínka atd...vyslechla jsem tam pěkný věci o slunci a o těch co mají pigment, radši ani nemluvit, já tedy polostín a radši se moc neukazuju. Sice je to pěkný být opálená, ale mně stačí trochu a za svoji alabastrovou pleť se nestydím 😉 . Mám v příbuzenstvu jednu paní a ta je tedy jak seschlá švestka, není jí ani 60, ale myslí si, jak je pěkná, když je hnědá, ta s prvním sluncem vylejzá a nechává se osmahovat a to je pro mně odrazující případ ta její kůže po letech na slunci a o solárku ani nemluvím, já na tohle absolutně nejsem, do solárka jsem chodila před svatbou, aby to trochu vypadalo do svatebních šatů, mně to neláká, ale je to hezký být opálená, to jo. Ale nic pro mně, jsem se zas rozkecala o blbostech, ale to je to, že jsem byla na těch znamínkách a sestra s Dr. si o tom zrovna povídali nade mnou, jak tam tahaj lidem vše možný a že je to právě ze slunce, kdo má pigment v sobě, tak to slunce to prostě vytáhne ven a tím i rozdmýchá ty rakoviny. No nic, nechci strašit....užívejte sluníčka ale s faktorama 😀 , my jsme už najeli na 50tku.
Já teda byla vyšlehaná jen trošku, ale byla....!!! Tady sousedi se dnes už koupali v bazénu, včera říkali, že maj 23st, my ještě nehohřejváme, tak máme smolíka, mně to přijde ujetý v dubnu...no nic.

jituska
13. dub 2009

Lennis, já na solárku byla taky před svatbou, aby to trochu vypadalo a právě jsem chtěla teď jít tak 5x, aspoň nohy, aby nebyly sejratý. Třeba dnes jsem seděla na slunku a byla jen zepředu, zepředu žádná znamínka nemám, ale na zádech jo a ty moc neukazuju. Se uklidňuju, co? 😀 zeschlá bych být nechtěla, neboj, já to jako nepřeháním, ale nemám ráda úplně ty sejry a do tý mý bílý sukně, to musím trochu opálit. Nidky jsem nebyla úplnej černoch, z čeho taky?, když jsem jen na českým slunci a v Chorvatsku jsem byla 2x a z toho jednou ze školou už v červnu a počasí nic moc.
Teda já bych se v dubnu taky asi nekoupala, mě koupání venku ani nebaví, v krytým jo, ale venku ani ne, nevím proč. Hlavně bych už nevlezla do rybníka, fujtajbl, vždycky si odnesu nějakej zánět. U vás dnes bylo tak pěkně na koupání? u nás teda ne, jako teplo bylo, ale ten vítr byl sem tam studenější.

andrea73
13. dub 2009

Heleďte kočenky, já mám takový problém. Stále nekojím a snad už je to napořád. Akorát mě pořád bolí prsa, hlavně bradavky a dvorce, mléko se mi teda už vstřebává, ale mám v nich takové zatvrdlé, dost bolestivé hrudky, mám obavy, aby mi mléko nezatvrdlo. Nevíte co s tím a jaké bych případně mohla mít komplikace? Jsem z toho dost v nervu, navíc to furt bolí jak šlak, nechci odstříkávat, navíc je mám tak bolestivé, že si na ně nemůžu šáhnout, ne tak je mačkat 😒

sarkabrezen
autor
14. dub 2009

Andri neváhej a fič k doktorovi...

jituska
14. dub 2009

Andri, taky bych raději zašla k dr., nebo mu zavolej, určitě bude vědět víc.

j.a.n.u.s.
14. dub 2009

Andri-zavolej k doktorovi-poradi ti lip, nez my tady..... 😉

jujuju
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lennis
14. dub 2009

Holky hoj, Andy - určo Dr., neváhej!!
Tady dnes nádhera, celý odpo jsme courali venku a na hřišti s kámoškou a prckem, malej to zvládal i na kočáru, což jsem se divila, ale v poho 😉 , teď tu mám tchyni, tak jsou na zahradě 🙂 .
Naši odjeli na chatu, tak jsme sami v celým baráku, tak si to pár dní zas užijeme bez důchodců 😀 😀 😀 .
Jak u vás holky? Vše ok?
Jitu, já taky nikdy nebyla moc opálená, nohy si neříkej, že máš sejratý, ale alabastrový, ALABASTRIVÝ!!!!! 😀 😀 😀

jituska
14. dub 2009

Lennis, ahoj
U nás dnes taky náhdera, jsem ležela hodku po obědě na balkóně, Jura lítal kolem mě na motroce a Jíťa ve školce a jak nespal přes den, tak pak odpol. na hřišti mi dal zabrat, dělal mi všechno schválně, že jezdil po skluzavce ne po zadku, ale jinak a všem dětem schválně stoupal do cesty, náramná sranda, že? 😠
Lennis, vy bydlíte s rodiči v baráku? To Tě obdivuju, to mě kolikrát ti moji připadají horší jak děti 😕 😨

jituska
14. dub 2009

andrea: Tak jak jsi dopadla, volala jsi k dr.?

lennis
14. dub 2009

Jitu, bydlíme s našima, oni dole, my půdní byt, soužití vcelku ok, měla jsem z toho strach, ale manža věděl do čeho jde a je s tím smířenej, přes léto jsou skoro furt pryč - na chatě, má to výhody - vaří mamka, hlídá taťka, finančně jsme na vše 2 rodiny, nemíchaj se do nás, nechodí k nám, je to fakt vcelku v poho. Asi to hlídání teď oceňujeme nejvíc, kdykoli cokoli, když jsou na chatě, tak tam prcka odvezu, je to 12km směr hory, on je nadšenej, oni mají výplň života. Pro mně není problém cvičení, kosmetika, moje práce, jít na kafe atd...
dnes jsme byli poprvé s malým na kafi, když teda nepočítám když byl mimi a chrupal v kočáru. S kámoškou jsme si daly výborný Frappéčko při prochajdě, máme tady super kafárnu 😉