Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
18. dub 2009

byla bych i šla pařit dál, ale pak bych potřebovala být tak 20hod na samotce na rekonvalescenci 😀

j.a.n.u.s.
18. dub 2009

nejlepsi na kocku je samaritan....
http://www.lekarnaparizska.cz/fan-samaritan-8x4...

cecil
18. dub 2009

Jo, mátový čaj, jdu si ho hned uvařit...úplně jsme na něj zapomněla...

Ovšem před pěti lety jsem měla povědomí akorát o tom, že se mají prsa stáhnout, nesahat na ně...no jo, nebyl net, nebyly informace.

sarkabrezen
autor
20. dub 2009

Ahoj holčiny, tak jaaak po víkendu? 🙂

lennis
20. dub 2009

Ahoooj holky, tak my včera celý odpo grilovačka s partou, pohoda, děti vypuštěný na hřišti, dospělí jedli a pili, já teda řídila 😒 , ale jinak ok. Jak u vás? Dnes tady krásně, uvidíme jak bude dál...

krembonzur
20. dub 2009

dobre rano vsem, tady je porad nejak podezrele hezky, az to neni mozne 😀
my jsme vcera vyrazili do obi zjistit, jestli tam maji orchideje v kvetinacich-potrebuju na sobotu sestrence a pak jsme vypustili jenika na detske hriste s piskovistem, takze to bylo fajn a zaveru jsme dosli na zmrzku-tak to bylo neco pro me 😀

sarkabrezen
autor
20. dub 2009

kremi, já jsem někde četla, že když si dáš zmrzku místo jednoho hlavního jídla, třeba oběda, tak je to dokonce dietní 🙂 vážně

krembonzur
20. dub 2009

hihi, sari, diky, tak to je fajn, ja jsem vcera mela za cely den 2 talirky rizota-kureciho, takze vlastne jsem byla vcera na diete 😀

j.a.n.u.s.
20. dub 2009

caute babky

my byli v ZOO(ostrava)....neplanovana akce! Parada! El malem strcila koze prst do dupy 😀 ...a pavian si tahal čurdu a El do toho ticha:"Fuj opico!" jsem sla k zemi 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
20. dub 2009

janusko 😀 😀 😀

my byly v sobotu v Hlučíně na dětském ranči, Adi chtěla na koníky... a pak stála půl hodiny u koz a krásné stádo koní ignorovala... furt jen koza koza... to má asi od těch mojich 😀 😀

lennis
20. dub 2009

tak já mám taky zážitek z min týdne, byli jsme v Pizérce na obídku, bylo tam poloprázdno a jen sedneme, tak Honys začne na celou restauračku říkat - ŇAMA ŇAMA, my nic, začne zintenzivňovat a po chvíli už řve na celý kolo tato dvě slovo, když přišla servírka, tak jí tahal za ruce a řval jí to do obličeje! 😀
Je to sranda s těma dětičkama.
Dnes jsme byli celý den venku, zítra mám frmol + večer kadeřnici, čt jedu na stehy + beru prcka a uděláme si vejlet a nákup 😉

lennis
20. dub 2009

do zoo jezdíme každý léto, zatím ty 2 předešlý vždy řval, tak snad letos už z toho budeme něco mít 😅 , letos bych chtěla do zoo do Liberce v létě, chtěla bych tam jet tak na 3-4dny do Českýho Ráje a jeden den Babylon
http://www.centrumbabylon.cz/webview.php?cisloc...
aby si to prcek užil 😉

sarkabrezen
autor
20. dub 2009

a kde se nám ztratila Jituška? 😨

j.a.n.u.s.
21. dub 2009

Jitu honi vymetaca 😀 😀 😀

lennis
21. dub 2009

Hoj holky, taky jsem si říkala, kde se toulá, Jitu!!! Kde jsi???
Tady luxus počásko, ale má se to kazit co....
Holky, taky se vám prckové budí v noci se řvem, něco se jim zdá??? Dnes se v noci bál nějakýho psa či co mi to vykládal, jak moc nemluví, tak jen odtušívám....měl brutální záchvat, jak se bál...taky se vám to stává nebo mám takovýho cíťu 😅

sarkabrezen
autor
21. dub 2009

stává se mi často, že malá povídá ze spaní, začne se smát nebo párkrát vzlykne, ale úplně nějaký jako záchvat, to ještě neee...

j.a.n.u.s.
21. dub 2009

lenni...u nas taky. A ja jak magor jeste rozespala, vubec nevim jak mam kolikrat reagovat-vis, jak te nekdo probudi a jeste takovym revem...a nejde nejde utisit-kdyz se teda zmatorim, tak pak co pomaha na zklidneni, jit do jineho pokoje, nejlip na balkon-zavan vzduchu, jine prostredi-u nas to pomuze!

Jsme po ockovani...konecne! Usnula bozatko ji to zmohlo....
Sestra rikala, ze bychom meli prijit za mesic na klistovku....neni to blby obdobi???? JSem myslela, ze to ma byt na podzim, ci z kraje jara.....

sarkabrezen
autor
21. dub 2009

janusko já se taky chystám na klíšťovku, teda jako pro malou, ale mě doktorka říkala, že tuto sezónu už nestihnem, že až na tu další, začátkem příštího roku...

lennis
21. dub 2009

my jdem v úterý na očkování, tak koukám, že vakcíny dorazily do ČR 😀 , dnes mi Dr. poslala sms,že máme dorazit. To jste měly ty zarděnky, spalničky....? Kam se to píchá?
Já byla dnes u kadeřnice a jsem celá krásná mamka 😀 😀 😀 , škoda, že prcek už spal, chtěla jsem se s ním vyfotit, abych taky na nějaký fotce k něčemu vypadala, aby měl taky nějakou pořádnou fotku s mámou 😵 . Jo a koupila jsem si nové botičky 😉 na podpatku, zase na chvíli jako ženská a néééé máma v teniskách 😅

j.a.n.u.s.
21. dub 2009

No vidis Sari-tak ja to nechapu potom, proc to chcou male tlacit....myslim, ze uz je to pozde.

Lennis....pichaa se to do raminka.
Umis v tom jeste chodit? Me ta noha tak nejak rozbredla, ze si ani netroufam nasadit si podpatky....bo balanc 😀

lennis
22. dub 2009

Já podpatky milovala a teď mi to občas chybí, tak si je musím vzít 😀 , nejsou vysoký, na to si zas netroufám, ale klapu ráda 😉
do ramene jo? No, tak to se bojím už teď, já z toho jsem vždy spocená už od rána.
Ještě potřebuju botky nějaký nazouváky, takový jen šup, šup do nich a ven, ke kalhotám i k sukni 😀

jituska
22. dub 2009

Ahoj holky,
nějak nestíhám 🙂 To víte, na mateřský je honička 😀
Měli jsem doma tátu 4 dny, tak jsme pořád někde courali a u Pc jsem teda moc neposedávala, aby si nemyslel, že nedělám nic jinýho, ne? 😀 Ale dočetla jsem Vás, dokonce nové téma Šárčino a je to fakt zajímavý. Šári, vy jste tam asi jediný, co fakt nejí vůbec. Ale jak jsem to četla, tak asi Adélka má vážně nějaký blok od té doby, co jste byli v nemocnici. Nějaká nechuť k jídlu a nebo jí bylo tak špatně, že se jí to teď všechno vrací zpět. Jituška teď taky moc nejí, tak jí dávám rybí tuk a teda, taky mi jednu doba zvracívala. A teď nedávno nechtěla obědvat, tak jsem se naštvala a řekla jí, že bude dovečera hladem. A co myslíte, o půl třetí už chodila, že má hlad a ve čtyři jsem jí dala a ta snědla všechno, co jsem jí nachystala.
Šári a jak dlouho ji ráno kojíš? Jestli se totiž Adélka nezasytí tím, pokud u toho třeba leží hodinu, tak pak je to jasný 😅

jituska
22. dub 2009

Ještě bych zapomněla napsat, Juráše přijali do školky, ale několik dětí nevzali. Tak může nastoupit 14. září a chtěla bych, aby ze začátku chodil jen na dopoledne. Tak už se mi to krátí, už jen 4 a půl měsíce 😔
Jinak jsem v pátek byla taky u kadeřnice konečně, ale tentokrát to mám divně oškubaný, ale přeliv na slunku jen září a v pátek jdu poprvé v životě na masáž.
Jo a už mám ten dárek pro manžela, vrtulník na dálkové ovládání, v obchdoě se na to díval a doma má i auto na dálkové ovládání, takže on je takový dítě ještě, tak ať si vyhraje a dětem se to bude taky líbit a mně to beztak bude lítat kolem hlavy. Ještě svátek, to mu koupím nějakou sadu časopisů o autech, motorkách atd. a končím, jsem zase utrácela, ještě jsme totiž byli v pondělí v Jihlavě, tak jsem zas nějaké hadry sobě dotáhla 😵
Ale na boty na podpatku si netroufnu, i když jsem v nich taky hodně machrovala kdysi 😕

sarkabrezen
autor
22. dub 2009

no ahooj Jitu 🙂 vítej 😝 my už myslely, že tě tu "uvidíme" zas až na podzim 😀

k tvému dotazu - ráno kojím asi tak hodinu až dvě 😨 ale to mi neříkej, že to dvouleté dítě zasytí na celý den?? navíc to není, že by pak celý den nejedla vůbec... ona si ten svůj rohlík nebo na snídani pudink dá... jen prostě má blok vůči klasickému obědu... a ovoci a zelenině. 😒

už mám zase období, kdy už mně to kojení trochu štve 🙄 tak už "zase" odstavuju 😅 teda zatím v hlavě... 😅 no a uvidím, třeba na to konečně dojde 🙂 až se pořádně nastartuju...

vrtulník dobrý, já je koupila na Vánoce synovcům 😀 ale manža byl nasraný, chtěl si aspoň jeden doma nechat 😀

jituska
22. dub 2009

Šári, no jo, tak přeci jen pijete dlouho, třeba jí to doopravdy stačí, pak si dlabe rohlík, pudink a je zasycená. Ovoce a zeleninu jí málo dětí, to bych nechala být, ale naši to naštěstí jedí. Oběd - to je teda záhada, že nechce. Já nad tím pořád přemýšlím, jak jsi založila to nové téma, tak jsem si početla.

Holky normálně jsem teď poměrně v klidu, nezuřím, neřvu , to nedávno, jak jsem odstavovala a byla po odstavu, tak se mě asi nahromadily hormony a celkově jsem byla podrážděná a asi znuděná z té dlouhé zimy. Teď jen couráme po venku, Jura dnes spal v kočáru, to byl klídek a dokonce jsme s kámoškou zaběhly do solárka, vystřídaly jsme se u kočárů a bylo. Tohle mi hrozně chybělo, půjdeme ještě tak 5x, aby byl nějaký základ a mě to pomůže ekzému na ruce, mám totál levou ruku dodělanou, páč si neberu rukavice na úklid a ty žrouty dezinfekční mi ruku vyžraly 😝
Z toho vrtulníku jsem na manžu zvědavá, hlavně děti na to budou chtít šahat.

sarkabrezen
autor
23. dub 2009

jituš z té dlouhé zimy už jsme byli nanervy všichni, máš pravdu, člověku je hned líp, když je krásně a hlavně když může chodit s dětma ven. já už v tom bytě byla taky protivná... 😠

jituska
23. dub 2009

Krásné ráno,
teda my jsme přišli ze školky a totálně zmrzlí. Doufám, že nezačne pršet 😖

krembonzur
23. dub 2009

ahoj holky, to je teda zmena-myslim pocasi, proto dneska zustavam cely den v pyzamu-teda aspon doufam 😵

jituska
23. dub 2009

Krem, no ty se máš nejlíp, v pyžamu celý den, to by mi taky bodlo. Jenže my musíme zase do té zimy, do školky a teď jdeme ještě obejít barák, jura chce jít ven, sbírat klacky a kameny 🙂

sarkabrezen
autor
23. dub 2009

u nás stejně, ráno pršelo, kosa jak sviňa a jak malá zmerčila, že venku prší, tak hned "na procházku! na procházku!" já se z ní fakt picnu... od narozenin má nový deštník a už 3 týdny čeká až ho vyzkouší 🙂 takže jsme trajdali 2 hodiny venku... no už sice nepršelo, ale zima teda slušná... no ale aspoň se ten vzduch trochu pročistil od těch alergenů všech bleee