Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
23. dub 2009

Krembonzur: GATULUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Něco mi uniklo, ty ses chlubila? No to je paráda, miminko!!!!!!!!!!!!!!
😵

jituska
23. dub 2009

Krem a jak Ti je, kolik bude Honzíkovi, až se to malé narodí? No to je fakt 😵

krembonzur
23. dub 2009

jitus, diky diky, nene, napsala jsem to az dneska, vahala jsem do toho 12 tydne, ale nakonec jsem to tam uz lupla 🙂 je mi uz kapku lip, diky, ale bylo to ze startu hodne spatne...bleee 😝 Jenikovi budou 2 roky a 4 mesice, nevim, jak to vsichni prezijem, no snad jo 🙂

jituska
23. dub 2009

Krem, jéé, to mám radost, že jsem si toho všimla jako první 😀
Já myslím, že to bude ok, když už máš skoro 12.týden, ty nevolnosti máš snad za sebou a teď už jen porostete 🙂 A co Honzík, říkáte mu, že bude mimi? A jak se těšíš? Neboj, to přežijete, já to taky přežila a fakt Jura byl hodnější miminko než Jituška a dost se po ní otáčel a tak, prostě se nenudil a ona mu dělala zábavu. Tak doufám, že v listopadu a za dýl, ještě tato diskuze pofrčí, abys podávala info 😉

krembonzur
23. dub 2009

jitus, diky, to jsi me uklidnila, ja jsem to doma zatim jeste neventilovala, myslim, teda jako svemu otci, sestre apod...jinac manzel to samo vi a jenikovi tak nejak jako predhazuju, ze v brisku je mimi, jenze on si mysli, ze mluvim o nem 😀

jituska
23. dub 2009

Krem: no jo, on si honzík myslí, že mluvíš o něm 😀 , to bude pak ještě veselo, ale to je všude, neboj. Ty jsi vlastně psala, že kvůli věku manžela na druhé dítě dýl nechceš čekat.
Jo a jak už jsi tu nedávno psala jeden příspěvek, že se nesnažíte, tak to už jsi určitě věděla, že jsi těhotná, že jo? 😀 Páč mě to vrtalo v hlavě, jak jsi napsala, že se nesnažíte. Tak jsem si pak říkala, že to necháváte náhodě a nebo že jsi třeba už těhotná a ještě čekáš na test.

j.a.n.u.s.
23. dub 2009

Kremošu, kurna babo! Tys nas predbehla 😀 😀 😀 -samozrejme gratulace nejvetsi!!!!!

Jdu na masaz, ale jak dondu, tak napisu...kremiku-podrobnosti-pleeeeeeeeeeeease! Jako jak ti bylo, jak se citis, jak to zvladas....jake mas stavy, kdy te zacaly bolet prsa, kdy jsi to zjistila, atd.atd.-i do IP! Ale napis, bo my se snazime a citim se jak magor, furt curam na papirky a uz mam halucinace, ze jako ze tam ta modra je a ona tam neni 😔

j.a.n.u.s.
23. dub 2009

A vyfot si brisko a posli 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
23. dub 2009

heeeeeeeeeeeeeeeeeej kremoš!!!! takové tajnosti!!! 😀 😀 😀

furt nic nic a najednou rovnou hop do toho 😀

gratulace 😵 😵 😵

blbě?? mně bylo až do 6. měsíce... 😉

sarkabrezen
autor
23. dub 2009

tím nechci říct, že tobě bude taky!! to chraň bůh, nikomu to nepřeju... doufám, že si to budeš moc užívat 🙂
a takové hezké datum, chichi

sarkabrezen
autor
23. dub 2009

hele holky nepruďte všechny 😀 😀 jíťa už má, januška to bude hned, kremouš už taky... leniiiiiiiii!!! řekni, že ty druhé mít hned teď nebudeš??? ať tu nejsu sama 😀

doufám, že Januška s Kremíkem tu nebudou psát o odstavení druhého a já budu furt dundat to první 😀 😀

krembonzur
23. dub 2009

holciny, diky, no byl a je to stale kapku socicek 😀 holt praha udelala zas sve...no comment...ale na druhou stranu jsem rada, protoze bych do druheho asi uz pozdeji nesla... 🙂
zatim se to lepsi, uz neprezivam, ale obcas si ten den i uziju 😠 nevim, jakou ikonu tam hodit...
ja jsem to tak nejak jeste nerekla ani doma-to jsem teda asi uz psala, takze jsem to chtela do toho 12t tajit, ale zas si rikam, ze uz se snad-tuktuktuk, nic nestane, kdyz to zverejnim....
janus-prsa neboli, ale zvetsujou se, k velke radosti muze a syna, ktery vcera jedno vecer zahlidl a byl uplne hotovka 😀
janus-doporucuju na par dnu vypadnout-od vsech, od elisky i peti a uvidis potom ten vysledek 🙂 ja jsem taky curala na papirky, a v zaveru tam ty dve cary byly... 🙂
jejda, brisko fotit ne-to je spek a ne bricho s miminkem....ale hecnu se a vyfotit, jen neslibuju kdy....
sari-to jsi me potesila, do 6 mes. to by me asi kleplo, ale uz se to zlepsuje, tak to tak vidim, ze to bude ten 3-4 mes. a pak klid....hahaha...a s tim kojenim, tak to jsi fakt pobavila 😀 😀

sarkabrezen
autor
23. dub 2009

joo takže návrat z Prahy... nebo snad Praha??? 😉 😀 😀 😀

a co manža na to říkal? on druhé ještě chtěl? nebo ne a už se s tím smířil? 🙂

krembonzur
23. dub 2009

no jo, stalo se to po prijezdu s prahy-jsem se na neho nejak tesila a neresila to a ejhle, se to nejak vyresilo za nas-a to to pry kontroloval 😀
jooo, on se tesi, ze to bude holka-no nechci mu brat nejake iluze vzhledem k tomu, ze ma uz 2 kluky... 😵

lennis
23. dub 2009

Kréééééééééééééémik, co to tu čtu za krásný novinky 😀
gratuluju!!!!
To je krásný.....
nestíhám dočítat, tak snad až večer.
Já mám stehy venku a vše nezhoubný, hurááááááááááááááááááááááááááááááááááá

jituska
23. dub 2009

Krem, no prostě paráda! 😀
Přejeme pohodové těhotenství, hlavně zdravíčko!!!!

jituska
23. dub 2009

Lennis, a jak jsi měla veký ty znamínka?
Nějaký obrovský, nebo spíš vystouplý ven, já mám dvě takové na zádech a mám pořád strach tam jít, teď přes léto to nechám být, v létě se to stejně prý nedělá.

Jinak k tomu očkování, nám dr. říkala, že klíšťata by zatím nedávala, prý by museli mít víc píchanců a pokud prý nejsme vyloženě nějací junáci a neválíme se v trávě, tka prý by to zatím odložila. Máme zatím jen meningokoka a žloutenku-nemoc špinavých rukou. Teda Jura z toho nemá zatím ani jednu a na žloutenku s teď chystáme, do konce května jsou nějaké akční slevy, ale to je mi jedno, páč pojišťovna to stejně uhradí.

lennis
23. dub 2009

HOlky, víte co jsem zjistila, do teď tomu nemůžu uvěřit, ale já na zádech měla 4 vyřízlý znamínka a na jednom mi sestra nechala stehy, je to normální!!!????? Já fakt nechápu...takže zítra tam jedu znova, musím změnit plány, nemám hlídání, takže prcka s sebou a manža bude zas bez auta, hlavně, že mi sestra říkala, že se cukám když mi je tahá ...no co byste jim tam řekli, Dr. se mi omlouval hned do telefonu, ten za to nemůže...no nic...tak zítra znovu a lépe
znamínka - měla jsem je všechny vystouplý a jedno vypadalo moc nebylo, ale nebylo pravidelný, to mi už gynekolog říkal, ať si s tím zajdu, měla jsem ho na ruce v místě, kde končí rukáv od trička, takže velice dobře viditelný a ta ostatní byla fest vystouplá a v místech kde končí oblečení nebo jsou švy od oblečení...
Jitu a žlutenka se očkoju na jak dlouho, jak dlouho vydrží účinek a ten meningokog, na jak dlouho to je???

lennis
23. dub 2009

my dali Prevenar, takže si myslím, že bude teď třetí vakcína a pak bych chtěla taky meningokoka a žloutenku, ať to stojí co to stojí, klíště by taky asi nebylo od věci, loni jsme byli s malým u Dr. na tahání... 😔 ale než jsme tam dojeli, tak ho měl pryč, tak jsme vypadali jak blbci, měl ho na krku a jak se mrmlal, tak ho asi sejmul, ale aspoň mu to vyčistili, jo a máme první odřený kolena 😀 , takže musím koupit peroxid a křížový náplastě 😀 😀 😀

jituska
24. dub 2009

Lennis, už jsi na cestě za tím dr. na vytažení toho stehu? Teda já Ti řeknu, já mám na tohle taky smůlu, nechápu, jak můžou ty sestry nebo doktoři tohle přehlídnout.
Mně nechali u slepáku taky steh a při Jituščiným porodu mě zašili normálními nitěmi ☹ 😠 Já bych totiž řekla, že v tom roce 2003 to bylo ještě takové zastaralé a že se teprve přecházelo na ty vstřebávácí, ono záleželo hodně na dr.,který zrovna šil. Ale i tak mi přijde, že se tolik nemluvilo o kojení, prevenar tenkrát vůbec nebyl, všechno bylo takový obyč. a až co se narodil Jura, tak se to o 100% hodně zlepšilo k modernímu, kojení, očkování atd. Ale ty stehy, Vám řeknu, to byl votřes, týden po propuštění z nemocnice jsem musela jít znovu na vytažení stehů, sotva jsem vlezla do auta, jak to celý táhlo a bolelo a zrovna jsem padla do rukou nějaké sestřičce, co měla brýle tak destíky dioptrie a samozřejmě tam nějaké stehy ponechala. Takže v 6ti týdnech jsem před Vánocemi valila dr., páč mi nateklo stehno, ležet, ani sedět jsem nemohla, chování mě vysilovalo a Jituška teda byla v noci celkem živel. Tak to vytáhl a samozřejmě pak ještě v lednu vylezl nějaký hloubkový steh a to už jsem cítila,táhlo to, takže znovu vytahování, já byla jak lemra 2 měsíce. Jiný běhali a já pořád unavená. A při Jurdovi jsem se hned na sále hlásila o ty vstřebávací a to jsem se pak krásně ohnula i na zem, obula Jitušce boty, celkově jsem byla taková pružnější, vitálnější a pobíhala jsem 🙂
Ale rodit už nejdu 😀 😀

jituska
24. dub 2009

Jinak mi Prevenar nemáme, jak jsem psala, při Jitušce nebyl a Jurdovi jsem si pak říkala, že když to nemá Jituška, tak ani jemu to dávat nebudu. Dr. ale říkala, že existuje nějaký Prevenar, co je od 5ti let a že má větší účinnost proti více těm bacilům, teď nevím, jestli říkala, že proti 25, to bych fakt kecala, ale bylo jich hodně a prý stojí přes 200 Kč. Tak nad tím uvažuju a nebo už to nechám být.
Meningogok - to jsme očkovaní na typ C, na typ A se myslím neočkuje, nebo nevím jak to je a na ten nejhorší typ B, co napadá většinu a slyšíme v Tv, tak na to očkování není, teda někde v Austrálii a na Zélandě je, ale tady ne. Ale četla jsem, že by se to mělo zlepšit a časem se to snad taky dá koupit. Dr. mi říkala, že to očkování typ C je na celý život.Takže myslím, že na ten meningokok ani nemá cenu, ale mi s tím máme historku jak blázen, to je na dlouhé psaní, ale před třema rokama jsme byli v kontaktu s chlapečkem, co onemocněl tím B, byl u nás na návštěvě..... až budu mít čásek, písnu to sem ,ale od té doby domů nezvu nikoho a neustále měním příbory a jsem z toho dost zblbá, páč jsme všichni byli na výtěrech a brali antibiotika a já zrovna byla těhotná, no tenkrát stres největší, já probulela celý dny a noci, páč mi byli dobří, ale Jitušce tenkrát dělali dost výtěruů, páč jí nějaký bacil našli.....
Jo a ta žloutenka, typ A, vakcína Havrix, to jsou dvě dávky, první očkování většinou bývá teď a druhé nejdříve za půl roku a dr. říkala, že je to dobrý očkovat, než děti nastoupí do kolektivu. Jedna dávka stojí tak 700-800Kč a jelikož lennis (myslím, že jsi to byla ty), máš taky pojišťovnu 211, tak Ti tisícovku proplatí a já dám další dávku až příští rok, aby mi to znovu proplatili, i dr. říkala, že to tak mám udělat. Myslím, že ta žloutenka je taky na celý život a pokud ne, tak třeba pořeočkování nejdříve po třiceti letech, ale já myslím, že je to napořád. Sice nežijeme v podmínkách, že bysme to někde museli chytit, ale ve školce a škole se chytí kde co.

Měli jste už někdo neštovice? My je neměli a řekla bych, že v týhle době jich je nějak málo, že jsou spíš jiný nemoci. Tak čekám, kdy to vypukne a beztak, až Jituška nastoupí do školy.

jituska
24. dub 2009

Ježiš, omlouvám se za slohovku 🤐

jituska
24. dub 2009

Dnes mají ti moji Jiříci svátek, tak odpol. valím na masáž, to jsem zvědavá a ještě musím něco dokoupit a pak ještě dokoupit na zítřejší dortík tátovi a sehnat třicet svíček.
A jelikož Jituška měla včera večer teplotu 39, tak budeme asi jen zavřený celý víkend doma, tak Vás budu po očku sledovat 🙂 táta by mohl s Jurášem někam vyrazit a já vlezu na terásku na opalovačku, pokud nezmrznu, ale má být pěkně, tak snad 😅
Ale teď teplotu Jituška nemá a nic jí není, může být teplota i z únavy? Já myslím, že to bude snad jen nějaká rýma, já z těch nemocí fakt nebudu, ona od mala mívá dost teploty, od 7 měsíců skoro do dvou let měla každý měsíc tepllotu a nic z toho nikdy nebylo, tak já tomu nerozumím.

A už mlčím 🤐 🤐 🤐 🤐 😵

krembonzur
24. dub 2009

jitus, nemlc, co blbnes, normalne pis-dyt to kazdy rad cte!!!
vse nej tem tvym chlapum!!!!at zijou!!!!! 🙂
ja napisu neco pozdeji, jsem nejaka unavena 😝 😀 a jenik furt otravuje a prijel manzel, tak padim od pc, at nerekne, ze tu zas sedim od rana 😠 😀

jituska
24. dub 2009

Ahoj krem: tak odpočívej, teď by Tě měli chlapi obskakovat, co? Já čekám na toho mýho, kdy přijde z práce, páč v tu jednu hodinu mě na masáž objednal on, takže to zase známe, přilítne na poslední chvíli a honem hrrr, to tak miluju, vždycky tím vytváří chaos 🙄

sarkabrezen
autor
24. dub 2009

ahoj holky, my už neštovice měly, no jo, představte si, vloni vlétě... to byl Adince tak rok a čtvrt... no tak jsem ráda, že to máme už za sebou 😵

jituska
24. dub 2009

Ahoj Šári, tak vy jste měly už neštovice? A jak jste to zvládly, plakala nebo o tom ani neveděla? Vždyť byla ještě miminko 😵

sarkabrezen
autor
24. dub 2009

no bylo to v pohodě, lepší než jsem čekala... byla sice obsypaná úplně šíleně, ale žádnou nějakou velkou, samé ty malé... v podstatě nejhorší na tom bylo, že jsme musely trčet doma... a to bylo zrovna v létě... jinak v pohodě.

jituska
24. dub 2009

Aha, takže neštovice jedině přes zimu 🙂 A ty neštovice se musí potírat a nebo se musí jíst i nějaký antibiotika? Já měla neštovice jako malá, ale už si to nepamatuju. Doufám, že teď jsem to nějak nepřivolala 😕
Tak nás to teprve čeká a vidím to až v té škole.
Dnes jsem byla na té masáži a rovnou šupla na solárko 😀 a dokoupila dárečky svým drahým a jsem švorc 😝 Nejlepší byl manžel, volá mi, kdy přijdu, že má pohodu, že jen co jsem odešla, tak Juráš usnul na gauči a spal až do čtyř a to už jsem byla dávno doma. Takže manžel spal taky a Jitušce zapnul video a dívala se na sebe, když byla malá, no chápete to? chlapi no 😠 Já nikdy neusnu, protože mám strach, co by ona mohla kde provést a vymyslet a on si klidně spí 😖 A zítra jsem zvědavá, co bude říkat na dárek, Juráš si teď jezdí traktůrkem, tak za půl hodky půjde spát a manžel si čte tu kopu časáků, co jsem mu koupila a čekám, kdy otevře kalamáry a chobotničky a drahé rybky, co jsem vybrala, bych si taky dala 😀 😀

Lennis, tak jak to dopadlo u dr., proplatila Ti ta sestra aspoň benzín 😅
Janus, ta bobuje 😀 😅 , takže ta nemá na Pc čas.

krembonzur
25. dub 2009

jitus, to je des ti chlapi 😀 a jak masaz, uzila sis to?a nakupy??ja bych taky nakupovala, ale ted se musim drzet, v polovine kvetna se stehujem z baraku do bytu-pronajem, tak asi na rok...takze to bude kapanecek narocnejsi, ale budem tam mit o jeden pokoj vic a placeni nas vyjde skoro stejne, jako na baraku, takze se docela tesim,i kdyz si to zatim neumim moc predstavit a koncem kvetna vyrazim do prahy na simply red koncert, tak si setrim finance na prahu 😀