Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

katarina82
1. kvě 2009

Deni, tak to ona tlačí a letí k nočníku, když jí říkám vydrž a hned ji svleču, tak to většinou stihnem

denisocka
1. kvě 2009

😀 super !!!!

lennis
1. kvě 2009
maja.xx
1. kvě 2009

Gratuluji maminko, máte chlapečka 🙂
Achich, hrozné, hezké, dojemné, jsem si početla, díky Lennis.

lennis
1. kvě 2009

😀 Maji, není zač....utíká to hrozně rychle

krembonzur
2. kvě 2009

at zije honzik a jeho maminka!!!!!!!!!!!! fnuk fnuk, zas jsem tehotna a dojata jak blazen, tak jsem tu zaslzela, jeste ze to jenik nevidi, pac kadi a kresli si zaroven u stolu... 😀
leni-to byl teda porod....ten konec, ufufuf....ale mooooc hezky, dik!!

j.a.n.u.s.
2. kvě 2009

honziku a lenicko....gratulujeme!!!!! Slzim, moc krasne napsane.....

lennis
2. kvě 2009

Holky, díky, pak vložím fotky, vše připravené, čekáme na hosty a dort 😀

krembonzur
2. kvě 2009

leni, uzijte si oslavu!!pak pisni, jake darky jste poridili mlademu panovi-at se muzem lehce inspirovat 😵 ( my kupujem postel, prilbu, koberec a dal nevim 😀 )
tesim se na fota!

maja.xx
2. kvě 2009

Krémi 😀 😀 Si představuju Jeníka, a že prej chlapi nedokážou dvě věci zároveň 😀

krembonzur
2. kvě 2009

maji-toz jasan, jenik je vyjimka 😀 😀

jituska
2. kvě 2009

Lennis, uf uf, jsem to prožila s Tebou 😅
Teda ta pupeční šňůra kolem krku mě vyděsila, ale dopadlo to dobře a vše ok!
Tak teď juchejte, oslavujte a doufám, že jste udělali hobla Honzíkovi a třeba i mamince 🙂
Hlavně hodně zdravíčka a na foto se těšíme 😉

jituska
2. kvě 2009

Krem: to chce zápis do Knihy rekordů, chlapi umí dělat dvě věci naráz 😲 😲 😲 😀 😀 😀
U nás se teď chrupčí, tak bych měla něco jít dělat, jsem čekala léto a jednou svítí slunko a pak zase zaleze 😒

katarina82
2. kvě 2009

Ahoj holky, malá se v noci už po koze sápala jen párkrát, ale pořád se budila, ta rýma jí zhoustla a blbě se jí dýchá a navíc ji asi bolelo bříško, protože hrozně prděla a furt chtěla sedět na nočníku, nakonec se vykakala až před chvílí a to po dlouhém tlačení 😖 Jinak si ale sama řekla o flašku s čajem-což jí předchozí noci vytáčelo na maximum, nechci to zakřiknout, ale asi tu noc máme asi odstavenou 🤐 😵

katarina82
2. kvě 2009

A příběh krásný 😵 Mě ty porody vždycky strašně dojímaj 😅

jituska
2. kvě 2009

Katy, takže blahopřejeme k odstavení v noci, to už zvládnete, Deniska už přišla na to, že se musí smířit s flaškou 😉
Snad Vás rýmečka brzo přejde, my taky rýmujeme, ale teče jen soplík a už to má týden, takže čekám, kdy bude konec. Mě taky bolí v krku a to se má počasí ještě zhoršit
😢

lennis
2. kvě 2009

takže holky, máte tam pár foteček🙂

lennis
2. kvě 2009

oslava se vydařila, grilovačka, popili jsme v poklidu, za rok už uděláme řádnou dětskou párty s kámošema 😀 , dárečků byla spousta
Moni, koupili jsme toho mluvícího psa od Fishe. Pri.., traktůrek, nějaký oblečení a víc jsem to neřešila. Dál dostal peníze, autíčka, letní sandále, knížku, bublifuk 😀 , nějaký dobrůtky od babi a to je asi vše... 😎
budu objednávat matraci do postele, to taky něco bude stát, takže tak .... 😉
včera jsme měli krásnej den, v albíku fotečky 😉
Gratuluji nekojícím a odstavujícím 🙂

katarina82
3. kvě 2009

Dobré ráno 🙂

Holky, tak už jsme včera koupili hrajícího plyšového Elma, kterého jsem Denisce slíbila, když bude velká holka a nebude v noci papat 😅 🤐 No a dneska ráno jsme ho slavnostně předali 😵 V noci se vzbudila kolem druhé, vyčůrala se a spala dál 😵 , bez čaje, na kozu si nevzpoměla 😵 , nebrečela ani sekundu 😵
Pořád ještě někde v hloubi duše tomu nevěřím a čekám řev, já jsem takový nevěřící Tomáš 😅 , ale asi tu noc máme fakt z krku 🙂

Díky všem za podporu 😵

jituska
3. kvě 2009

Ahoj 🙂
Lennis, fotky paráda 🙂 Traktor super, taky by se mi takovej líbil, to ani nebudu ukazovat před Jurem, páč by ho taky chtěl a v bytě by to prostě neklaplo. Jinak Honzík už je velkej chlapák 😎
Nejlepší foto: s dortíkem a v pozadí valí Tv s hokejem, to je jak u nás, nekecám 😀 😀
A závidím koncert s No Name, mám je ráda 🙂

Tak všichni užívali teplý víkend, že tu nikdo nebyl

lennis
3. kvě 2009

JItu, konečně někdo. No jo, hokej u nás furt, manža se málem ani neodtrhnul s náma vyfotit, hrozný....
přitom už to bylo 8:0, tak co by se asi tak mohlo stát...
Hokej u nás furt,
z traktoru byl asi tak 2hod v tranzu, nemluvil, nejedl, nepil, neragoval na nic, jen ho furt oblejzal, no prostě super!!! Užil si to. Dnes z něj nechtěl ani slízt.
No Name super, hráli jen hodinu, bylo to při majálesu na námku, byli jsme v druhé řadě - já a kámoška a čekali než začnou a manža s kámošem chodili po námku a hledali nějakou hospodu se zahradní a s hracím koutkem, tak se vyfotili s Igorem, kámoška tam rostla, protože ta ho zbožňuje, my je viděli skrz podium, jak se tam s ním fotěj 😀 , Igor se na nás chechtal při zpívání a dělal zas opičáka, je to nezmar!!! Ale užili jsme si to. Sice jsem včera blbě slyšela na jedno ucho, jak jsme stály u beden, ale jinak ok. Zítra si prcka bere na celý den moje švagrová s bráchou, tak si představte, že budu mít celý dopol volno, no asi se vrhnu tady na byt a řádně to vygruntuju a nebo půjdu po obchodech 😀 😀 😀 SAMA!!!

jituska
3. kvě 2009
lennis
4. kvě 2009

hojda, tak mi právě odjel a vesele mi mával ☹ , na bruslích jsem včera taky byla a dokonce i s kočárem, dnes mně bolí celý tělo. Teda Jitu, to máš super váhu, to já mám o 10víc 😅 a jsem za to happy.
Brusle mně taky baví víc jak kolo, je to takový svižnější a víc adrenalinu, ale taky víc makáš než na kole.
Takže mažu do města a pak se uvidí na co se tu vrhnu, musím objednat malýmu matraci a do banky a nějakej obchod snad taky zvládnu 😉
Tak papa a užívejte, dnes snad ještě pěkně, ale jinak už má být kosa 😔

jituska
4. kvě 2009

Lennis, nestraš s tím počasím, už mám z toho hrůzu teď.
Neboj Honzík bude ve svým živlu, teta se strejdou ho naučej nějakou lumpárnu a bude 😀 Ale večer ho dovezou, ne? nebo si ho nechají na noc? Ve městě to všechno oblítej a pořádně nakup 😀
S váhou mi ani nemluv, vždycky jsem měla tak 55kg, ale teď mi to nějak zůstává na tom zadku. Jaký máte plavky? Sehnali jste někdo pořádný vycpávky u prsou? Já lovím jak lovím, tak nee. Podotýkám, že za plavky dám max. tak tisíc Kč, páč každý rok nějak přiberu a další rok už mi nejsou a slunko vyžere barvu, takže víc do nich nedám. Včera jsem je koupila za 518 Kč, sytě růžový, jsou pěkný, ale prostě to není ono, nějak mi to ty prsa víc rozplesklo a zadek mám takovej velkej, jestli bych neměla mít jinej typ plavek, nevím. Třeba jsem zkoušela takový ty obyč. trojúhelníčky jen na zavázky a to jsem šla do kolem, plochá. No to je jedno, jsou horší věci na světě, ale vždycky jsem si myslela, že po dětech se prsa zvětší nebo aspoň zůstanou, ale že zmizí z trojek pevnejch tak na jedničky až nuly povislý, to jsem netušila 😠 😠 a teď to mám 😔

Právě teď říkám mužovi, že bychom po obědě mohli jít taky na brusle a Juráš do kočáru, jenže mě u těch lýtek hrozně něco tlačí, dostala jsem je k Vánocům už předloni a to je tak, když si to nevyzkoušíte 😖

jituska
4. kvě 2009

Katy, jste šikulky největší, páč jste to zvládli brzo a Elmo je oravdu super dáreček, to už si Deniska na kozu ani nevzpomene 😀
A jak ve dne, to už taky časem zkrátíte a odstav máte za sebou. Jste to zvládli fakt parádně, sama tomu nevěříš, co?

Holky, nevíte, kde je Barborenka, tenkrát sem taky dost psala a byly velcí závisláci, tak jsem si teď na ni vzpomněla, jestli už mají odstavení za sebou.

j.a.n.u.s.
4. kvě 2009

Ahoj holky, se divam-sarinka odstavila a uz sem nechodi 😀 😀 😀 😀 😀

Mame alergii na jahody, chtela jsem malou nechat vysetrit u alergologa, ale pry je na to mala....

Jahody jedla i pred tim a nic ji nebylo, ale prislo mi, ze protoze nekojim, tak proto dostala takovou reakci(je pravda, ze toho snedla cca hoooooooooodne!)

krembonzur
4. kvě 2009

ahoj janus a ostatni,
asi me brzo klepne, pokud ty nevolnosti nepovoli-to je desbes...
janus-jenik jahody chce-v obchode a kdyz mu je dam, tak udela-bleee, je to jouza...
jitus-hele, ty mas 60kg a 1,80?a to si zoufas?nebo kolik meris??bych chtela mit tvou postavu...tssssssss
leni-uzij si dnesek, to by u nas zatim neklaplo, kdyby si maleho vzal nekdo na hlidani, on na to neni zvykly, jsme furt spolu, jen cca 2 hodky vydrzi u babi-to my jdem na vecu nebo tak nejak, jinac nic...
janus-jak vam vlastne dopadly narozky s bio otcem, a petou a vubec??????

j.a.n.u.s.
4. kvě 2009

Kremik-bio ma termin v cervnu-my mame svatbu v cervnu-takze resit spolecne narozky bude asi proti tomu docela bžunda....

Narozky se kryly s velikonocema-jeste ted mam z navstev vitr....ale dobry, prezili jsme to vsichni ve zdravi...

Moni, ty brdo-me te je uplne lito....musi to byt k nevydrzeni to vydrzet, co? 😖 🙄 Ale vydrz, bo bude lip.....snaz se hodne dychat a jez nejake susenky(jsem slysela, ze to pomaha)...me nevolnosti minuly, tak nevim co na to....druha tretina je pry lepsi, ze nevolnosti pominou-a budes si uzivat tehulkovani....co to bude? Co myslis? 🙂

krembonzur
4. kvě 2009

aha aha, tak ja nevim proc jsem zila v domneni, ze bio tu mel byt v dubnu-jsem fakt asi kapku mimo 😝 😀
covece, kdy mate tu svatbu?my jdem na svatbu 6.6.-uz se tesim, doufam, ze mi bude lip a nebudu uz tlusta jak becka....achjo, to jsou starosti 😀
at jim co jim, je mi furt stejne blbe, to je fakt maso...ja taky doufam, ze to pomine, poradne mi ten zaludek ani nechce travit, to je asi nejhorsi...
co to bude? no miminko preci 😀 😀
ale ne, fakt nevim, nemam vubec tuseni, podle cinskeho horoskopu ci jak to nazvat, ktery jsem videla u nekoho na MK v albicku by to mela byt holka, ale myslim si, ze muz umi delat jen kluky-ma uz 2, tak ze to bude zas treba kluk... 🙂

maree
4. kvě 2009

Holky, tak vám musím napsat, že se E. docela rozpila, chce to střídat hrníčky a pak nejvíc toho vypije večer ve vaně. Jinak je ale strašně protivná, částečně zuby částečně asi období vzdoru, stále by chtěla být venku, po příchodu domů strašný hysteráky, tak často vyměknu, prso je jediný co ji uklidní. Jsem měkká...
Jinak Krem, já jsem měla nevolnosti brutální do 18 tt, vím, jak je to nepříjemný, a nejen nepříjemný, někdy to dokázal být horor... Po porodu jsem měla i hrozný nevolnosti při ovulaci a moc mi pomohla homeopatika. Ale chce to zajít k homeopatce, ne si to ordinovat sama. V těhot. jsem ještě neznala.