Plazení místo lezení. Dělali to vaše děti také?

ivetalopourova
18. led 2008

ahoj, poradte, male je 7,5 mes. a zacala se misto lezeni ke vsemu plazit po brisku. Na kolinkach se houpe, ale neleze. Myslite, ze se to nauci? Delali to take vase deti?

susik77
24. únor 2010

Ahojte, mala zacala vcera praktikovat nieco co vyzera ako napoly plazenie aj lezenie. Ma za tyzden 6 mesiacov. BVyzera to tak, ze sa zaprie rucickami do podlozky, zdvihne zadocek, a akokeby sa odrazi na brusku dopredu. Je to ok?Nevadi, ze nestrieda obidve ruky ale da ich dopredu a odrazi sa?

momin
24. únor 2010

Zajicek..... 😀
Myslim ze to nevadi... kazde mimco si to dela jak mu to jde a vyhovuje.... 😉

rimmel
24. únor 2010

susik vsetko je ok, nech si robi co chce 😉

mirka907
24. únor 2010

Susik, moja to robi tiez. Teraz k tomu pridala uz sem tam stiedanie ruciek ale kolena len potiahne. No stavia sa uz dlhsie aj na 4 a pokusa sa spravit krok, pricom vzdy tresne so sebou o zem. Raz robi jedno, raz druhe. Mam pocit ze si to akurat potrebuje dat v hlave dokopy 😀 a zosynchronizovat.

rioko
24. únor 2010

holky však oni na to přijdou, jsou to začátky, Vojta se taky plazil podivně - odrážel se jednou rukou a jednu nohu zas nekrčil ale táhl za sebou, primář na rehabce říkal, že každý má svůj styl...plazil se 3 měsíce až pak se rozlozil

susik77
24. únor 2010

jj, ja by som len rada zachytila keby to bol problem vcas, pretoze u starsej dcery sme si vsimli az ked zac. chodit v 14-tich mesiacoch a teraz v obd. vzdoru cvicit nechce. 😒
A ze vraj ak dieta napr. zle pasie konicky, al. lezie tak ten zly pohyb. vzorec si prenasa dalej takze bude dalej zle chodit pod.

pikusa
24. únor 2010

Ahoj...Matyáš se začal plazit až v 9 měsících...a až ted po 10.měsíci občas leze....ale jen na koberci..a když se mu chce 🙂

veronika81
24. únor 2010

susik, podľa mňa je to tiež v poriadku, nejako začať musí 😉 A na to, že nemá ešte ani 6 mesiacov je veľmi šikovná 🙂
A čo vaša pediatrička? Veď to je na nej, aby zachytila nejaké prípadné nezrovnalosti vo vývoji. Určite chodíte na preventívne prehliadky, nie?

blka
24. únor 2010

My se plazíme od 7. měsíce a kousek a to tím stylem, že táhne nožky za sebou a přitahuje se ručičkama 😀 .

susik77
24. únor 2010

blka: jj, aj terezka sa pritahuje rucickami 🙂
veronika: teraz 4.3.ideme, spytam sa. ale ona to moc neriesi. mozno sa spytam na rehabkach, kam chodim s veronikou, keby sa to nezlepsilo.

grabu
24. únor 2010

Ahojte🙂 i můj Štěpula tak leze...teda plazí se...občas se houpe na bříšku a odráží nožičkama a pak zase ručičkama...ale nejčastějí se přilepí ručičkama na zem a pak se přitáhne...nožičky k plazení zatím nepoužívá, protože mu to klouž...asi kdybysme měli koberec, šlo by mu to líp...ale on se to taky naučí...myslím Susik že to je v poho...nějak začít musej 😉

dana74
16. dub 2011

Baby chcem sa opýtať môj syn má 10 mesiacov a stále sa plazí.On sa narodil skôr ešte v 37 týždni, takže je vedený ako nedonosený.A tak navštevujeme rizikovu mbulanciu , na poslednej návšteve doktorka povedala že už dávno mal chodiť a do papierov mu napísala že motoricky zaostáva.Stretol sa z vás niekto s takouto reakciou, čo mám robiť?

dlabinecka
16. dub 2011

@dana74 Nic 😀 Mám dcerku skoro 11měsíců. Ted tu byla má švagrová fyzioterapeutka a máme trochu nějakého cvičení. Dcera se plazí, sedla si před dvěma týdny, na lezení to nevypadá. Pokud lékařka shledala, že zaostáváte, tak vás měla poslat k fyzioterapeutovi 😉 Existuje pár jednoduchých cviků. Ale nic se něděje. Dožene to. jen prostě nebude chodit v roce 😉 Jinak dcera se narodila 40+3tt s naprosto ukázkovou váhou a mírou 3300g a 49cm. Do půl roku byla naopak dost napřed a pak se zasekla...

simi.w
16. dub 2011

@dana74 syn je dříve narozený, má deset měsíců a říkala, ti, že už dávno měl chodit ?? V deseti měsicích............jak to jako myslela ? Můj Adámek má 11 měsiců a taky ještě pořádně neleze, ale dr. nás poslala cvičit jednoduché cviky a takto to řešila. Jestli ti dr. napsala, že motoricky zaostává a nic ti neřekla, tak se jí zeptej sama.
Moje dcera začala lézt až týden po ukončeném jedenáctém měsíci a nic jsme necvičili, prostě každé dítě je jiné 🙂

jasmia
16. dub 2011

@dana74 moje třetí dcera se začala plazit až v osmém měsíci a lozit v 11tém, chodit začala v 16ti měsících a nikdo se nad tím nepozastavoval, asi je to tím, že se narodila v termínu a nikdo ji dopodrobna nesledoval. V 10 měsících motoricky zaostávat, kvůli tomu že neleze, se mi zdá přehnané, asi bych si promluvila s lékařkou.

urbisa
16. dub 2011

@dana74 Tak paní dokt.je padlá na hlavu,ne?Mám dvojčata narozená v 32týd.,jeden cvičil vojtu-ten začal chodit v 16měs.,podle neuroložky super a druhý vojtu necvičil a chodil ve 13měs.Podle všech dokt. to bylo vynikající-oba dva kluci,jen ortoped mi řekl,že ten co začal chodit v 16m. má pulroční zpoždění,ale nic jsem si z toho nedělala.Kluci budou mít 6 let a vše je v pohodě.Musel by tam být jiný problém a né kvuli tomu že nechodí.Mám známou,které syn začal chodit v 17m. a byl donošený a vubec s ním necvičili-nikam je ani neposlali a vše dohnal,nelam si stím hlavu a jestli se dokt.něco nelíbí tak at vás někam pošle a oni ti už poradí jestli je nutné cvičit nebo ne

andelka
16. dub 2011

@dana74 a poslala vás na cvičení? s trochou štěstí se to poddá a pomůže to. Nebo na to přijde prostě jen později sám. Dany je donošený normálně, doktorka se vždycky ptá co umí, a i když byl trošku pozadu vždycky (no ale nemůžou být všichni tabulkoví, že) tak se vždycky jen zeptala, pokaždé nějaký pokrok byl. Poprvé se otočil na bříško v 7měsících, na čtyři se dostal v 8,5 měsících, plazit se začal v 9 měs. a 3 týdnech a lézt začal až o měsíc později. Torchu jsme s ním cvičili a motivovali ho, ale nic náročného. Teď už leze jak drak, plazit se zapomněl, sám klečí, sedí na patách, staví se a začíná dělat krůčky do boku. A to jsem si podle jeho tempa myslela, že stát bude tak v létě 😅
Že má v 10měsících chodit je blbost na ntou, pokud začne sám chodit do 16 měsíce, tak je úplně OK. Některé děti začnou lézt až kolem roku.

nady
16. dub 2011

@dana74 To si se asi spletla ,v 10 mes.myslela asi lezt po kolínkách určitě ne chodit ! V tomto věku může začínát lézt ne chodit.. 😉

bufina
16. dub 2011

@dana74 Mně malej začal sedět ve 13ti měsících, stoupnul si ve 14,5 a zároveň v ten den začal i lozit. Do té doby se plazil. Je narozenej v 34tt. Podle doktorky v pohodě. Oproti jiným dětem sice zpoždění má, ale všechno postupně dohání.