Pleny na spaní, jak to děti odnaučit?

smallinka
9. čer 2017

Ahojky. Mám dotaz, plenky přes den už zvládáme dobře. Nemáme je. Je nám 2,5 roku a máme na spaní. V říjnu máme 3 roky a jdeme pravděpodobně do školky. Vadí, že mají holky (mám dvojčátka) plenku na spaní (i na odpolední - pokud teda spí) ve školce? Nevím jak je to odnaučit? Jak se to dělá? každé ráno mají teda plenku mokrou, ale možná to stihnou těsně po probuzení ne v noci....Holky teda spí se mnou v posteli, takto nám to vyhovuje, to tady řešit nehodlám 🙂 Vím, že v tomto věku to je asi ještě normální, jen se ptám do budoucna, aby jsme se toho brzy zbavily i na noc. Díky za odpovědi, zkušenosti 🙂

lv
9. čer 2017

V naší školce pleny mít děti nesměli, státní školka. Zkuste odbourat to odpoledne (vymočit před spaním, 2x za půl h, hlídat pití), noc mají ještě nárok, čas.

smallinka
autor
9. čer 2017

@lv dobře ok díky za info, je pravda, že přes den už moc nespí a když už usly tak párkrát bez pleny a vždycky byly po probuzení suchý, vyčůraly se až se probudily po nějaké chvíli. tak zkusím přes den nedávat 🙂 ok...na noc tedy budu ještě nechávat, to může být školce jedno 🙂

annasmyckova
9. čer 2017

ve školce chodí děti organizovaně čůrat před procházkou, před spaním...a nespěj zase tak dlouho (jako třeba doma i několik hodin) a pak zase čůrají po spaní, tak se to celkem dá uhlídat i dětí, které se ještě při spánku pomočují. A navíc mají holčičky do října ještě čas, někdy se věci změní ze dne na den...

verape
10. čer 2017

My to zvládly právě teď. Dceři budou v srpnu tři, v září jde do školky. Plenky na noc neřeším, chtěla jsem se zbavit té spací odpolední. Nechala jsem ji spát jen v tričku a na velké podložce a slíbila odměnu - gumový medvídek a nálepka, kterou si lepí na papír na lednici. Zabralo to. Ona věděla, že může čůrat, když má plenu. Bylo potřeba ji sebrat. A navíc je hrozně úplatná, sladkosti jinak moc nedostává, ale v tomhle případě účel světí prostředky.🙂

barbara04
10. čer 2017

je pravda to s délkou spani. syn obcas spi odpo bez pleny a kdyz se vycura predtim je to ok. jakmile ale spi ty 2h zak se vetsinou vzbudí mokrý a s pláčem - takze dávám radeji plenu. je vyspaly a spokojeny . no ve školce zatim spat nebude 🙂

jeen
10. čer 2017

Máme to podobně. Dceři budou 3 v září a taky jde do školky. Taky měla plenku vždycky mokrou, ale bylo to tím, že věděla, že může čůrat. Teď už asi 3 týdny plenku po obědě nedávám a počůrala se jen 2x, jinak sucho. a to spává i 2 hodiny. Dám ji vyčůrat před spaním a po spaní dostane odměnu - lentilky. Moc sladké nedostává, takže se opravdu snaží. Dokonce měla párkrát sucho i v noci. Prostě dokud ví, že může, tak čůrá do plenky.

dendakozlova
10. čer 2017

Ja se zaháčkuju..dcerka 2,5 a taky bojujem s plenou na spaní.Ale taky když jdem ven.Nevím jak ji naučit venku čůrat.Jsem těhu a mám zákaz jí zvedat,takže ji to ani takhle nenaučím a to že si má čapnout nechápe..u chlapečků to je lehčí..dík za tip 😉

smallinka
autor
11. čer 2017

@dendakozlova hele proste ji venku tu plenu nedávej. Chce to odvahu, mám dvojčata a odhodlala jsem se. Ted v lete to mas jednodušší. Vezmi sebou náhradní věci a ona si prostě začne říkat neboj.....sundas kalhotky ať si cupne sama. Musíš ji to ukázat.

katkaajirka
11. čer 2017

U nás se čůrá okamžitě po probuzení, takže vyčůrat před spaním a hned po. 😉 V noci se syn od doby, co nemá plínku, ještě nikdy nepočůral, a to se od 2 rána kojí 😀 (taky spí s námi). Dokud měl plenu, tak to neřešil, ale asi vycítil, že má čekat na nočník 🙂 Jen na ven raději nosíme náhradní oblečení pro případ nehody (syn má tedy 23 měsíců), venku nebude čůrat ani za nic. 😅