Podruhé těhotná (klidový režim) + dvouleťák doma

papunkova
21. říj 2018

Jsem podruhé těhotná a doktor mi doporučil klidový režim. Máme doma 22. měsíčního klučinu. Je dost živý, má rád děti. Když je na procházce s babičkama běží k dětem, které si hrají na hřišti. Vyhledává děti venku, je společenský. Kamarádka mi řekla, že mají v místních jeslích volné místo.
Nikdy jsem nechtěla dát své dítě do jeslí. Je mi to proti srsti. Můj názor je takový že do 3 let má být dítě u maminky. Jenže teď ležím a nejsem schopná se o něho starat. Zatím to plácáme dohromady tak, že manžel chodí buď na odpolední nebo na dopolední a v druhé části dne nastupují babičky. Teď manžel přišel s tím jestli by přeci jen nebylo lepší dát malého do jeslí, jen třeba na dopoledne. Já se to na jednu stranu strašně bojím, ale na druhou stranu vidím, že mu je mezi dětmi hezky. Strašně se to ve mně tluče. Babičky se mu dost věnují. Ale už jsou taky starší a vidím, že je to na ně někdy moc. Manžel říká, že by měl i pevný režim a nebyl by z toho tak zmatený, že každý týden tu je jiná babička. Já prostě nevím, co by bylo lepší. Víc hlav, víc ví?

bayt
21. říj 2018

@papunkova A čeho konkrétně se tedy bojíš, když říkáš, že je mu mezi dětmi hezky? Můžete to aspoň zkusit. Já doufám, že se budu ve dvou letech malýho vracet na částečný úvazek do práce....

papunkova
autor
21. říj 2018

@bayt bojím se, že se mu tam nebude líbit, že mu děti budou ubližovat, že bude mít nějakou psychickou újmu....jako matka na to nejsem připravená..ale když ho vidím, že je mezi dětmi šťastný tak...

priefi
21. říj 2018

@papunkova ve kterem jsi tt? A jaky je duvod klidoveho rezimu? Treba to bude kratkodobe a pak se budes moci zase venovat svemu diteti (s rozumem samozrejme)

papunkova
autor
21. říj 2018

@priefi měkký čípek, nezkrácený, ale propustný pro špičku prstu, 23. týden...v prvním těhotenství jsem ležela až do 36. týdne...

priefi
21. říj 2018

@papunkova aha, tak to je treba klidovkauz do porodu. Uvidis, treba se to zlepsi, samozrejme zadne noseni uz nepripada v uvahu, jen spis klidnejsi hrani. Drzim pesti, at hlavne donosis miminko v poradku a jste v poradku 😉

klea81
21. říj 2018

A to ještě pár týdnů nevydrzite v nastaveném režimu? Určitě bych tak malé dítě nedávala do jeslí. O to víc pak bude žárlit na sourozence, když jste ho tak odsunuli. Možná příště naplánovat větší odstup 😉

drakenn
21. říj 2018

Pokud nejsi psychicky srovnana s nástupem prcka do jeslí, tak ho tam nedávej Byl by to průser.

swetlusska
21. říj 2018

Já bych se spíš bála, že tam chytne nemoci, vidím to v rodině, 2 letá ve školce a hned má neštovice. Nevím, pokud máš takovou podporu z rodiny a fakt pomáhají, nechala bych si ho spíš doma.

syrinxka
21. říj 2018

Já bych to zase klidně zkusila, ze začátku jen na pár hodin nebo jen to dopoledne. Ale s těmi nemocemi je to pravda, nevíte co prcek domů donese :/

bayt
21. říj 2018

@papunkova tak může se to stát, my chodíme na cvičení s devítiměsíčním a taky musím hlídat, aby mu někdo něco neudělal.....prostě ti nezbyde než to zkusit, v nejhorším se stane jedině to, že ho zase budeš mít doma jako doted

michaela_2
22. říj 2018

@papunkova Klidně bych to zkusila - zpočátku třeba na ta dopoledne, aby si zvykal postupně. Na miminko kvůli tomu určitě žárlit nebude - zatím ještě není na světě, takže si alespoň na kolektiv dětí zvykne 🙂 za rok už by třeba stejně do školky nastoupil, ne? a to by pro něj mohlo být náročnější - začínat ve školce, když ty budeš zůstávat doma s miminkem 🙂

Tohle je každého věc, ale pokud máš striktně klidový režim, tak než každý den nějak ,,pytlíkovat", zkusila bych ty jesličky a uvidíš, je dost pravděpodobné, že bude mezi dětmi nadšený 🙂 a pokud máte hlídací babičky, nemusí tam zůstávat celé dny do večera. Ale ono i to dopoledne pomůže............

Btw. tu imunitu jak tu píšou holky - také lepší, když si vybuduje nějakou obranyschopnost ještě před narozením miminka 🙂 než až pak....

snany
22. říj 2018

@michaela_2 imunita se nebuduje, ale věkem dozrává (do 5 let), takže pokud je dítě v kolektivu zákonitě bude nemocné a nemoci pak přenese na matku a později na miminko

snany
22. říj 2018

A kdo se pak o něj bude starat když bude nemocný? To bych si položila jako základní otázku.

michaela_2
22. říj 2018

@snany Obě moje děti nastoupily do školek ve 3 letech a první půlrok byly nastydlé často 🙂 pak obrat o 100% k lepšímu. Takže ano - imunita dozrává věkem, ale myslím si, že prostředí v jakém se dítě denně pohybuje, na ní může mít velký vliv.
Pokud nějaké dítě žije na samotě u lesa x dítě bydlící v centru velkoměsta - budou na viry a bacily podle mě reagovat různě 🙂

luc14
22. říj 2018

@papunkova na tohle jsem brala čínskou medicinu - jmenuje se Růst hory tchai. Čípek vydržel a ja mohla v poklidu chodit s dítětem na procházky než jsem porodila druhe.

michaela_2
22. říj 2018

Btw. a pořád lepší řešit pak nárazové situace - onemocnění, než muset organizovat každý den. Navíc - třeba nemocný tak často vůbec nebude! Švagrová teď začala na 3 dny v týdny pracovat, malého (2 roky a 4 měsíce) dává od srpna do předškoličky a zatím nebyl nemocný ani jednou.....

dixi86
22. říj 2018

Také jsem měla obě těhu rizikové, ale já na syna(v té době ani ne rok a půl)byla sama, taťka jen o víkendu a vůbec žádné hlídání. A to je syn hyperaktivní a nejspíš má ADHD. Nějak se to zvládlo, muselo. Pokud by se mu byť trochu v týdnu někdo věnoval, byla bych nejšťastnější, takhle byl s matkou, která do 6.měsíce jen zvracela a nedokázala stát ani na nohou. Pak jsem tedy už chodila ven, protože jsme to potřebovali oba. Ale pokud vy nejste připravená na jesle a máte oporu v rodině, jesle bych vůbec neřešila. A řešit do toho ještě nemoce navíc, nevím, co by bylo horší :/ hodně štěstí.

keilin
23. říj 2018

no já osobně si myslím, že dítě má být doma do 4 ne do tří let, ale to je na každém. Nicméně v tvém případě bych volila radši jesle než riskovat zdraví druhého miminka. Vím bohužel o čem mluvím :( samozřejmě nechci nijak děsit, jen se podělím o to co se stalo mně..mám 4 letého syna a teď jsem po třetí těhotná o druhé jsme bohužel přišli v 21tt byla to holčička ...tohle těhotenství mi dává dost zabrat a vzhledem k tomu co se stalo minule jsem opravdu ráda že je malý už ve školce a já mám půl dne klid a on je šťastný mezi dětma. Můj názor ohledně věku jsem řekla a vím to i od syna..je to šídlo a moc kamarádský ale když musel vzhledem k mým zdravotním problémům do menší školičky nebylo to pro něj moc dobré. Kamaráda dávala syna taky už ve třech letech a taky se jí to neosvědčilo. Ale vzhledem k tvému stavu bych raději volila bezpečné těhotenství a klid.

astyna88
23. říj 2018

Ja jsemjsem daval syna od 15.m k soukrome chuve,protoze ona byla byvala ucitelka a vedela,co delat s detmi,navic byl i v mensim kolektivu,posilovala se mu imunita. navic to jeho nadseni,kdyz tam sel...ne vzdy j dobre dusit dite opici laskou doma. Kdyz se zena venuje i praci doma,tak n to dite zase tolik casu nema...

astyna88
23. říj 2018

Ony ty nemoci taky souvisi s nastupem podzimu. To staci,aby nekdo ve vytahu kychnul a uz soplim taky a to nemusim ani chodit do skolky. Kdyby se nastupovalo v lete,bylo by to lepsi.

michaela_2
23. říj 2018

@astyna88 Přesně tak. A hlavně - v jakých jiných zemích, je 4letá rodičovská? Patříme mezi ty, s tou nejdelší..........A fakt bych neřekla, že třeba ve Švýcarsku, kde je mateřská nějakých 16 týdnů? a pak už nic, dospívají nesebevědomí jedinci, trpící nedostatkem mateřské lásky 🙂

Pokud chce být ženská doma s dětmi do jejich 6 let, ok. Každého věc. Ale není pravda, že dítě, které jde ve 2 letech do předškoličky, je na tom ve finále o něco hůř. Dost možná má leckdy té mateřské lásky od mámy od odpoledne víc, než kdyby byla ,,zavřená" doma několik let a byla z toho frustrovaná.
Každý ať si to zařídí, jak vyhovuje JEMU!

astyna88
24. říj 2018

@michaela_2

Kapla jsi na to. Ja si uvedomila vse,az kdyz syn sel k te chuve. Mela tam pet deti vc syna, doma mi nic nechtel delat,tam tancoval,cvicil, ucil rikanky. Hrozne ho to posunulo. Ja si udelala vse doma potrebne a byla jsem pak s nim vic v pohode. Ale chapu,ze ne kazda to tak ma, ne kazda ma tak samostatne dite nebo ho dokaze dat na hlidani. Navic syn uz v roce chodil,od 14m behal bez kocarku,to byla podminka u te pani,ze dite ujde i prochazku. Druhy syn je vetsi lenoch,bude mu 16m a jeste vubec nechodi.

normalnimatka
24. říj 2018

já bych dítě d ojeslí nedala ani v tomhle případě. kdybys byla někde ve třetím trimestru, tak jako ještě neřeknu, no. ale nejsem ty. jeeště můžete pouvažovat ne o jeslích, ale o nějaký dětský skupině, kde je zpravidla snad víc vychovatelek na počet dětí, + menší počet dětí.
pak je další věc ta, že se ti narodí dítě a domů ti bude tahat starší prcek pravděpodobně nějaký nemoci. i když je to blbá rýma, u kojence to fakt nechceš.
ale jinak to saozřejmě můžete zkusit a uvidíte. ale v tomhle věku bych teda když už, tak byla svolná pouze k dopoledni. dítě má prostě bejt s rodinou, ne v instituci. a je jedno, jestli má rádo děti a je tam veselý.

normalnimatka
24. říj 2018

v prvním trimestru* jsem chtěla napsat

1nelinka
24. říj 2018

Ja bych nedala..mam doma 20mesicni dcerku a uz tohle prvni tehu jsme mela rizikove a lezela od 29tt v nemocnici a rodila jsem ve 35tt ...ted mam klidovy rezim od zacatku tehu hlidani nemam zadne a taky to zvladame..sedim u maly a vymyslim ruzne hry,kreslime si,nebo ji poustim hudbu a tancuje mi,jezdi kolem me na odrazedle,cteme,stavime kostky atd..manzel ji po praci a o vikendu bere ven aby se vylitala..mam vyhodu v zahrade tak s ni muzu i v klidu na pisek,skluzavku...myslim ze se to v pohode da zmaknout

astyna88
24. říj 2018

Ještě zkus pouvažovat o mateřském centru - to je taková kompromis mezi školkou a domácím prostředním. Můžeš tam být i s tím dítětem nebo ne. Zároveň se ti o dítě starají učitelky a ty jen přihlížíš.