Pokojíček - od kdy spí vaše dítě samo?

jana2222016
18. srp 2018

Holky odkdy spí vaše děti sami v pokojíčku? Dcera má dva a půl a dnes jsme jí přestěhovali postel do pokojíčku. Zpočátku tam s ní bude spávat manžel na matraci. Jde mi o to, že v prosinci přibyde další mimi a do ložnice bychom manželkou postel, postel pro dceru a postýlku nenarvali. Tak jsem se rozhodla pomalu zkoušet pokojíček. Zajímal by mě váš názor, zda to není brzy.

hanulkaha
18. srp 2018

@jana2222016 my dali maleho do pokojicju pred mesicem, v jeho 14 mesicich a naprosto v pohodě 👍 maly se krasne vyspinka, v loznici uz jsme ho docela rusili, hlavne tedy manzel rannim vstavanim do prace... Mela jsem z prvnich noci strach, ale maly vecer zalehl a vzbudil se rano 😊

jaja01k
18. srp 2018

My jsme vystěhovali do pokojíčku obě děti najednou, když jim bylo 2,5 a 3,5 🙂

ladyhacek
18. srp 2018

Syn šel brzo v 5 měsícich, ale pokojik s loznici je propojený.
Brzo / pozdě to nelze jednoznačně říct, záleží na dítěti 🙂.
Urcite je dobře ze už připravujete aby se oak necítila odstrčená 🙂.
Zkusila bych rovnou bez manžela jestli zvládne

My dali dceru před 1 narozeninami 😉 budili jsme se hodně navzájem. A tak se dělal pokojíček a super😉🙂

maaaja12
19. srp 2018

V 15 měs. Záleží jak bude chtít, naše malá se do svojí nové postele zamilovala na první pohled ☺

kkubikula
19. srp 2018

Oba syny v roce.Nikdo je neruší,spí lépe.Spali rovnou sami, mají teda doteď otevřené dveře

dzannett
19. srp 2018

Moje 5 leta spí s námi v ložnici. Protože ještě nechce sama spinkat u sebe v pokojíčku. Tak spí s manželem. A já s roční dcerkou v pokojíčku..

bartakova_veronika
19. srp 2018

každé dítě je jiné ... já jsem s malou byla 3 týdny v porodnici pak jsem asi do tří měsíců s ní byla v pokojíčku a když už mi začala spávat cca 6 hodin v noci, tak jsem zapnula chůvičku a spávala tam sama ... takže naše princezna spí sama v pokojíčku mezi 3 - 4 měsícem .. teď je jí 10 měsíců a nemá žádný problém tam spát 12 hodin v noci a 2 - 3 hodiny po obědě 🙂 ale jsou děti kteří ani ve dvou letech nespí samo v pokojíčku ... záleží i na tom jak si je člověk naučí už od útlého věku ... známá má doma 1,5 dcerku a také by ráda aby začala spát v pokojíčku i se starší sestrou ale mají s tím problém 🙂 mě by se do ložnice nevešla ani postýlka tak jsme se snažili to vyřešit takhle a kupodivu to zabralo během 1 - 2 měsíců kdy jsem s ní spávala v pokojíčku ...

jednamaminka
20. srp 2018

My jsme syna přestěhovali do pokojíčku na noc někdy na 2,5 měsících. Do té doby spal v obýváku (spojený s ložnicí) a vzájemně jsme se budili. Po přestěhování začal spát celou noc. Ale opravdu záleží na dítěti.

bartakova_veronika
20. srp 2018

@jednamaminka také to tak máme když spíme u našich všichni v jedné místnosti tak se bojím zakašlat nebo vysmrkat či cokoliv .... třeba i přetočit ... jí to budilo a pořád se tam vrtěla .. jak jsem tam byla sama bez manžela uvelebila jsem se do jiné místnosti a pohoda 🙂 má ráda svůj klid

adau
20. srp 2018

Nase sla v roce. Od narozeni spala pekne, presun s ni ani nehnul 😀

g_m
20. srp 2018

V roce šla do svého pokojíčku, teď dostala i velkou postel, protože budeme potřebovat postýlku a bez problémů. Nejsem fanoušek spaní dětí v ložnici, takže i proto.

kaja2016
22. srp 2018

Hele to je individuální. V naší rodině děti spí s rodiči dokud sami chtějí. Kolem 6ti, 7mi let jsme zatim všichni zatoužil po soukromí, takže dcera 2,5 roku spí s nami...Ja osobně si myslím, že to je pro děti lepší, když spí s rodiči dokud chtějí...

nugetka20
28. srp 2018

Synovi je něco přes 2 roky. Spíme spolu v ložnici, manžel v pokojíku 🙂 Syn je OK, v noci se tak 2-5x vzbudí (odkope se, chce napít, něco s emu zdá...), takže k němu vstávám, přikryju, uklidním, spíme dál. Manžel ale frfňá, takže jsem to usmlouvala do vánoc a pak malej pošupajdí do pokojíku.
Osobně nejsem moc pro to, aby mimino spalo samo, je to divný, ale 2-letej už by to měl zvládnout (akorát nejhůř to ponesu já, manžel chrápe :D )