Předejme si rady, jak rozvíjet a učit své dvouleťáky.

markethmaminka
23. bře 2020

Ahojky všem,
mám doma za pár dní dvouletého chlapečka. Hodně v poslední době přemýšlím o tom, jak rozvíjet a hrát si s ním. Je to první dětátko, a moc občas nevím co - jak a kde ho učit nebo jak si s ním hrát. Obzvlášt když je zima nebo epidemie a nedá se jít ven přemýšlím jak ho doma zabavit.
Naše aktivity jsou tyto: 1) Stavíme z lega, z kostek - ohrádky pro zvířátka, máme figurky.
2) Hodně říkáme říkanky a ukazujeme
3) Zpívám mu a učíme se vytleskávat, tančíme
4) Hodně spolu prohlížíme a čteme knížky
5) Zkoušíme první "tvoření" - kreslení, plastelína, lepení
6) Ted dostane k narozkám korálky k navlékání, provlíkačku a tyto věci na motoriku
7) Ještě třídíme a vhazujeme do lahví luštěniny
8) Zapojuju ho do práce v domácnosti.
Napadá Vás ještě nějaká aktivita, hra, kterou jde dělat doma a která by ho rozvíjela? Jde mi hlavně o to, co dělat, když nejde jít ven. Jinak samo trávíme čas hodně venku, jak skončí korona budeme pořád venku, ale i tak je občas člověk doma a potřebuje aktivity. Ještě si vyhraje s autíčky, puzzle ho zatím nebaví.
Jak si maminky hrajete vy, se svými podobně starými dětmi doma? 🙂

A co je třeba jakoby cíleně učíte? Můj malý umí a opakuji s ním - ukazování částí těla, vybavení domácnosti, barvy i tvary už taky krásně poznává, už občas i první písmenka, pozná čísla. Umí spoustu zvířátek, pozná i některé květinky, pozná i hodně aut, ovoce a zeleninu. Co ještě ho můžu naučit? Ráda bych tipy co umí a dělají vaše děti.

Děkuji a krásný den.

zmrzlinka
23. bře 2020

Zkus ho nechat žít....to mu pomůže asi nejvíc 👍

hankaros
24. bře 2020

Nechte ho chvíli se nudit a najít si svoji zábavu. Později oceníte.

meganx
24. bře 2020

Napadá mě třeba jména členů rodiny

petrafrenz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz