• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příprava k zápisu do školky

15. března 2012 
@brisalek no já jsem učitelka a za svou praxi jsem se setkala se vším a dokonce jsem i děti krmila a učila pít sz hrníčku. Takže vím jak to ve školkách chodí a co se děje a nejhorší pro dítko je opravdu odloučení od maminky a trváto hodně dlouho než si dítě zvykne. Ale každé dítko je jinačí. A s oblíkáním učitelky pomáhají idkyž je jich třeba 25 :slight_smile:
9. únor 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás ve školce mají požadavek, aby se dítě před nástupem do školky umělo samo najíst lžící a napít z hrnečku a aby bylo bez plenek a buď chodilo na záchod samo, nebo bylo schopné říct učitelce, že potřebuje, snahu o samostatné převlékání se vítají, všechno ostatní potřebné se naučí ve školce. Na co ředitelka při zápisu apeluje je, aby rodiče zvykali dítě na to, že nebude s maminkou - nechávat ho na pár hodin hlídat někým jiným, aby si zvyklo, že maminka odchází a pak se pro něj vrací. K zápisu chtějí aby dítě přišlo s rodičem. Ředitelka se v čase, kdy rodič vyplňuje přihlášku pokouší s dítětem komunikovat - ptá se na jméno, na to jestli dítě umí ukázat kolik mu je let a pod., ale vůbec nevadí pokud dítě nezná odpověď nebo se s ní nechce bavit vůbec. Pak se jde dítě s rodičem kouknout do třídy mezi děti a dostane tam od učitelky malý dáreček (ty už teď vyrábějí děti ve školce v rámci keramického kroužku). A seznam přijatých dětí bývá dostupný u ředitelky školky do dvou týdnů.
13. únor 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jen vám musím napsat, že kamarádka nakonec jde k zápisu sama, bez syna. Ten je, chudák, nemocný.
Ta ho týdny hustí a nakonec byla z toho hodně zklamaná...
Jo, s dětma některé věci nenaplánuješ.
13. bře 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, tak u nás už jsem vyplnila přihlášku do školky, ale v dubnu bude ještě konkurz na dvě kola, a dle toho se uvidí zda nás vezmou, Matýska mám vzít sebou, ale nebyli schoni říci co po něm budou chtít, básničku jim teda nevysype, jme ráda že se v rámci možností domluvíme, plíny ještě máme, stím bojujeme od roka, načež to byla blbost jsme na něj tlačila a za půl roku se zabelčil a nic, teda už si začíná občas sám řikat, tak snad to vypilujeme, šel by až v listopadu
15. bře 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek