Prsty až v krku. Je to jeden z dětských nešvarů?

amazonkajanik
8. čer 2020

Holky, jdu se zeptat,nebo ujistit,že to je jeden z dětských nešvarů. Synovi bude rok a přibližně před týdnem si začal strkat prsty až do krku a vyvolává si dávení,klidně se i pozvrací. Hledala jsem různě na netu a jediné,na co jsem narazila,tak že na sebe strhává pozornost. Jenže on to udělá,i když sedím proti němu a krmím. Zkoušela jsem mu už pomazat ruku citronem,vůbec mu to nevadilo. Hračky mu vydrží chvilku a šup,ruka zpět. Je jak malý bulimik 😣

martt
8. čer 2020

@amazonkajanik Nerostou mu ještě zuby? Mě to dělal takhle syn cca do dvou let, že si cucal ruku nebo prst tak, že si ji rval až do krku a pak se davil. Zkoušeli jsme tenkrát snad všechno pmazat ruku citronem, pepřem vůbec nic nepomohlo ani ho pořád upominat a dávat ruku pryč . Ale pak to samo odeznelo a přestal to dělat.

miba10
8. čer 2020

@amazonkajanik synovi je rok a taky to dělá. Ne teda až do pozvraceni, ale taky má pořád ruce v papule. Dcera mi to dělala taky a občas má nějaký výkyv, že to dělá i teď na 2,5r.
Zkus se poradit s pediatrem

veruuu_kubesovic
8. čer 2020

Syn má 2 roky a taky furt cpe ruku až do krku, až ho nadavuje, ale zatím se ještě nepoblil...dělala to i starší dcera...

lucinka_16
8. čer 2020

@amazonkajanik náš malý (2 roky) to taky ještě občas dělá. A když se nadáví, ještě se tomu směje 😁 Když to začal dělat,někdo mi říkal nebo jsem četla,že si tak trénují ten reflex či co 🤷 tak jsem v klidu 😁

amazonkajanik
autor
8. čer 2020

@martt Jj,hned obě spodní dvojky naráz. Taky mě to napadlo. I to,jestli netrénuje na větší kousky jídla,nebo jestli nemá anginu a nesnaží si ulevit. Jdeme ve středu na roční prohlídku,tak mu nechám mrknout do krku. Sice bude těžkej vzdor,ale jistota je jistota. Tohle počasí dává zabrat dospělým,natož dětem. Jak mám vědět,jak ho obléct,když to sama nevím u sebe 🙄😊