Režim skoro 3měsíčních dětí

marfuska1987
6. kvě 2016

Ahoj maminky, mám téměř tříměsíční dvojčátka a zajímalo by mě jaký režim máte u tak starých dětí vy... Kolikrát za den spí, po jak dlouhé době dáváte spinkat, jak dlouho vám spinkaji ve dne a co děláte když nespí nebo čím tak malé děti zabavujete... Snažím se aby měli všechno ve stejném čase, jídlo, spaní atd ale ne vždy to vyjde tak chci na režimu trochu víc zapracovat... A taky by mě zajímalo kolik spánku by teď měli mít...

verca38
16. čer 2016

Ahoj,resim ted podobny problem 🙂 mala mi doted pekne spavala,myslim teda hlavne v noci.Sla spat mezi osmou a devatou a spala treba do tri 😉 posledni tri dny,najednou nechce vecer vubec spat,je trbe deset a ma ocicka jak sovicka 🙂 ale ja v tu dobu uz nejsem uplne OK..kdyz konecne usne,tak spi celou noc a vstava treba az v deset rano 🙂

zuzineckah
16. čer 2016

myslím, že u tak malých dětí není ještě na místě mluvit o režimu, bude se jim na 100% měnit ještě několikrát 🙂 To je přirozené, na spánkový režim má vliv strašně moc věcí - od bolení bříška, přes růst zoubků až po to, že začnou být prostě vnímavější 🙂 Spíš bych to viděla na dodržování pravidelných rituálů, které jsou důležitou součástí dne a dají se dodržovat bez ohledu na výše zmíněné... U našich dětí to třeba je večeře-koupání-spinkání, s tím, že večeříme kolem 19.h. Takhle jsem měla naučenou i první, dnes už jí je 14 let a pořád to funguje 😀 (samozřejmě, při plné samostatnosti a taky v 8 nechrní, ale už je u sebe v pokojíku a čte si, nebo kouká na tv 🙂)