Roční dítě váží přes 15 kg

m4yu
20. lis 2016
By me zajimalo jestlintu ma.nekdo.mimi.pres rok a vic jak 15kg??s si vsimla.ze se to stava a byva ze i vetsi miminka.jsou..cetla jsme.diskuzi 3 mesicni.prcek.mel 12,5kg...
izz76
20. lis 2016
@m4yu To už je extrém,15kg v roce. Moje dcera vážila 12kg a byla široko daleko nejbaculatější mimino 😃 Naštěstí ta kila měla z kojení a brzy přebytečné faldíky vyběhala 🙂
m4yu
autor
20. lis 2016
Prave ze asi nekdo zato nemuze kdyz nekoji a mimvo.pribira..znama.ma.maleho 14kg 79cm a znama 18kg a 94cm v roce a dalsi znama 7,2kg a 71cm on si asi clovek.moc nevybere
m4yu
autor
20. lis 2016
@m4yu 84cm tam ma byt preklik
shine2015
20. lis 2016
Tak to me zajima...
veg
20. lis 2016
To je ale hooodne, tech 18kg, chudak mimco, a to se unese, chodi, nebo jenom lezi, a je nemocny, nebo co?
m4yu
autor
20. lis 2016
@veg prave ze byla na ruzne testy a vse ok..chodinuz od 10mes a nelozi po ctyrech jen chodi moc nechce jist tak asi. Smlika.pribira um...hybe se vsechno..ani doktorka nechape prpc tak.pribira
veg
20. lis 2016
Uff..orisek.. z mleka, to jako z materskeho? Nebo UM? A zeleninu a ovoce neji? A nema zacpu? a co v rodine takove geny?
veg
20. lis 2016
@m4yu sem z toho uplne na vetvi😮
m4yu
autor
20. lis 2016
@veg um...si to myslime..ale.tezko.rict doktorka.nezakazala...zeleninunovoce jogurty bile...papa...nene zacpu zrpela do 8 mes ale ted ok...
veg
20. lis 2016
@m4yu ja bych kravsky mliko detem nedavala, ale to je jen muj nazor, snad me tu neukamenujou😀 hrozne to zahlenuje a je to spis pro telata.. tu vahu bych urcite resila, nezda se mi to vubec zdravy, spis jako velka zatez.. nasla bych si asi doktora, co nad tim jen tak nemavne rukou, asi dietologa, vyzivoveho poradce a chodila s nim plavat atak..
michalusenka
20. lis 2016
Dcera v roce 82cm a 12,02kg a nemyslim ze je nejaky extrem vzhledove jen ma brisko a nikdy mi nic dr nerekla...poc vaha 3,1kg a 1cm
j.a.n.i
21. lis 2016
@michalusenka No, ale je dost rozdil 12 kg na 82 cm a 18 kg na 84... To druhe je vaha ditete urcite pres 100 cm.
kometkak
21. lis 2016
Syn má 18Kg a výšku 100cm 2,5 let.
astyna
21. lis 2016
ahoj, můj synovec měl v roce rovných 20 kg ]-(
astyna
21. lis 2016
@veg

zahleňování mlékem je mýtus - vždyť i naše babičky dávali na kašel mléko s medem 😉
astyna
21. lis 2016
@m4yu

Ono je to fakt různé, můj syn má v roce 80 cm a 11 kg, moje kamarádka, která má dítě o 2 týdny mladší, má dceru o váze 8 kg a délce asi 70 cm, důležité je se držet pořád v nějakém tom percentilu...A taky kouknout na geny že 🙂 Syn roste skoro 3 cm za 2 měsíce, ale taky jeho otec má téměř 2 m a já asi 175 cm.
makronka222
21. lis 2016
Pri narozeni 2400g 47cm, v roce 82cm 13kg, ja mam 161cm pritel 204cm... zalezi na dosti aspektech. Neni tlusta jen ma brisko, UM ma od 7m 1-2x denne.
blecha94
21. lis 2016
Záleží hodně na tom, kolik k těm 15 kilům má dítě centimetrů na délku. Dcera má 14.4 kilo, což je na její věk "malej extrém" i pro většinu chlapečků, ale k tomu 91cm, takže kromě malýho bříška je to normálně stavěný dítě, byť teda vypadá jako tříletá.
Ani já ani manžel nejsme nijak extrémně vysocí (já 162, on 186), ale vzpomínám si (a i podle fotek vidím 🙂), že jsem jako dítě hodně rychle rostla a byla vždycky v první trojce nejvyšších. Těch svých 162 cm jsem dosáhla v 11 letech a od tý doby nerostu, takže předpokládám, že dcera v tomhle bude po mně.

Nicméně - v roce se dá říct, že z nějakýho výraznějšího tukovýho obalu dítě prostě vyroste. Určitě bych ale s lékařem řešila třeba krevní testy ohledně štítné žlázy a zkontrolovala i další možný příčiny. Pokud bude všechno OK, neřešila bych to. Předpokládám, že roční dítě nikdo necpe buchtama a bonbonama s čokoládou, takže pokud normálně jí, počkala bych, co přinese čas.
veg
21. lis 2016
@astyna mlecne vyrobky me teda urcite zahlenujou, treba ne kazdeho, ale znam spousty lidi, ktere taky. To je ale ten lehci negativni nasledek, treba osteoporoza je jako nasledek nevyvratitelna, vedecky dokazana. Mleko opravdu patri telatkum, my jim ho berem.. to je ale jine tema.
astyna
21. lis 2016
@veg

Já třeba mléku už nepiju vůbec - myslím kravské. Viděla jsem dokument na netu a to mi stačilo. Syn to taky pít nebude, není tam nic, co by bylo pro něj prospěšné. Moje máma ho nepila nikdy a ve 67 letech má kosti na úrovni 40leté ženy. Stačí jíst jiné produkty.
blecha94
21. lis 2016
@veg Mléko zahleňuje ty, kteří tomu, že je má zahlenit, věří. 🙂 Jinak mléko ani mléčné výrobky množství hlenu nijak dramaticky nezvyšují.
veg
21. lis 2016
@blecha94 ja si zadny víry nepestuju, verit nepotrebuju, vnimam! proste si dam sklenici mleka nebo syr a hned to citim ve vsech dutinach, a nejsem sama.
veg
21. lis 2016
@astyna ☺ ja kvuli tomu prestala jist mlecny vyrobky uz pred 15lety a teprve pak se dopracovala k eticke strance veci.
Mj. Zajimavy je dokument forks&knives
veg
21. lis 2016
@blecha94 mizna mam alergii, ale to hych taky nebyla jedina, zdaleka..
blecha94
21. lis 2016
@veg Ano, protože očekáváš, že se to stane.
Mléko opravdu zahleňuje jen ty, kteří slyšeli o tom, že mléko zahleňuje. 😃 Takové lidi zahleňuje i bílá tekutina s mléčnou chutí, která s mlékem nemá nic společné, to už bylo zkoušeno několika experimenty. Je to v hlavě, klidně i podvědomě. Lidé, kteří o zvýšené produkci hlenu po konzumaci mléka nikdy neslyšeli, by ti sami od sebe zkrátka nikdy neřekli, že si dali sklenku a najednou je tíží hleny.

Třeba já po se po mléku taky zahleňovala, ale jen do doby, než mi během studia náš profesor na patologii vysvětlil, že mléko nezahleňuje. Od tý doby si během rýmy a kašle klidně udělám horký kakao, který by mě před tím nejspíš zabilo. 😃
pavlanaty
21. lis 2016
Ja bych poradila hlavne dite nesrovnavat s jinyma... pokud prospiva,tak je vse v poradku. My.jsme napr od 1 mesice na um. Male budou ted tri mesice a odhaduju vahu na 6700 g. Ona je celkove velka,ale zadny tlustoch to neni...jsem rada,ze je zdrava a v poradku. A tobje prece to hlavni.
veg
21. lis 2016
@blecha94 hrajes na sugesci, ale tak to neni, dlouho jsme s rodici patrali, proc jsem furt "ucpana" a to roky.. a s vysazenim mlecnych vyrobku to zmizelo. To bylo asi tim ocekavanim😁. Ne vazne, spousta lidi mleko nedava, mozna proto, ze opravdu patri telatum..
xoriska
21. lis 2016
Opravdu záleží jakou má dítě výšku. Moje dcera má 2,5 roku 100 cm a 16.5 kg a všichni říkají , že je buclatá. Mě to tak strašné nepříjde , má bříško a stehýnka, ale žádný extrem, v roce měla 12 kg. Pokud má všecny testy v pořádku a nepřekrmujete jí , nebo jí nedávate nezdravá jídla, tak z toho pravděpodobně vyroste. Já jsem nejedla skoro vůbec a přesto jsem byla oplácené dítě, v pubertě by to už nikdo neřekl 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli