Satánek. Máte podobně se chovající dítě? Co mi poradíte?

26. lis 2019

Předem se omlouvám za anonymitu. Můj dotaz a celý obsah textu je pro mě dost osobní. Mám dcerku 2,5roku. Už od mala je to dost živé a temperamentní dítě. Na to, že se musí vše zvládat dá se říct v letu, jsem si už zvykla. Ale co mě poslední dobou opravdu hodně trápí, je její vztekání a zloba. Jakmile není po jejím - ať už se musí něco ukončit, nedovolit atd. začne být úplný "satánek". Začne dupat, válet se po zemi, řvát, házet s věcmi, a být agresivní. Jsou to takové scény, že já už jsem úplně v koncích. A nevím už jakým způsobem situaci řešit. Snažila jsem se domlouvat, nevšímat si, utěšovat, odejít, zvýšit hlas...Nic nemělo účinek takový, abych si řekla, to bude aspoň trochu na ní fungovat. Už se opravdu stydím vůbec, chodit mezi lidi. Chápu, že každé dítě je jiné, ale kdyby tady byl někdo s podobným "příběhem" a dal mi radu, jak takovou situaci řešit, budu vděčná za cokoliv. Hezký den

autor
27. lis 2019

Já moc všem děkuji za rady a odpovědi. Dělá to hlavně, když se jde do školy, ale umí to i jindy. Hlavně má asi radary na to, když jsem v nějakém presu a časově nestiham....no jinak se vzteka kvuli nějake hlouposti, maličkosti, ale dokáže nás to obě zaměstnat na hodinu. Take se úplně hrozím školky. Ale třeba chodím s ní na takové detske cvičení, a tam ji nepoznavam. Nejhorší je, že rodina už mi rádi ať s ní jdu k nějakému odbornikovi, nejlépe k psychologovi. 😔

zelenaesmolda
27. lis 2019

Rodina ocividne nic netusi o detske psychice a vyvoji,kasli na ne

veronikav31
27. lis 2019

A proč ne? psycholog vás naučí s prckem jednat.zhodnotí chování prcka a poradí vám fígle.nemusíte to nikde vykládat, chodíte tam jako k doktorovi, jen si tam povídáte,toť vše. ostuda to není

autor
27. lis 2019

@zelenaesmolda děkuji. Nerada bych ji stresovala doktory.

patty88
28. lis 2019

@veronikav31 já vím,že by se tam choval lépe,jen mám prostě strach 🙂 Když ho jednou hlídala známá,tak byl andílek :D

veronikav31
28. lis 2019

@patty88 proto bych si nedělala starosti se školkou