Syn odmítá jíst, máte zkušenost?

marseluska
8. čer 2016

Ahoj. Máte někdo zkušenosti s tím, že vám kojene dítko odmítali jist? Syn má 8,5 měsíců. Je hlavně kojen. Měsíc mu už davam misto příkrm k obědu. Mrkev, brokolice, květák, cuketa. Vse po týdnu změněno. Syn ale vse plive a nechce jist. Problém a velký je ze mi od dubna přibral uplne minimálne, dalo by se říct, že vůbec. Máte někdo podobný problém? Jak jste uspěli s jídlem? ? Kojit porad chci ale on asi ví ,že mlíčko dostane tak se mu nechce do jídla ☹
děkuji za každou radu

digydigy
8. čer 2016

Máme stejně starého, jídlo ho obtěžuje. Dostanu do něj něco na lzicce jen když ma v ruce hračku, kterou zkoumá a u toho si nechá do pusy něco dávat. Většinou se trefuju, když otvírá pusu, aby si tam tu hracku nacpal. A to jen když ma dobrou náladu - vyspaly, případě nakojeny. Jinak řve, zaklani hlavu, následně většinou něco vdechne a davi se. A musí to byt bez kousku, jinak se nadavuje. Ale kupodivu ji hodně rad krupky. Dávám mu jídlo tak3x denně, nikdy toho nesni moc a při kojení toho taky moc nevypije, jedlik to nikdy nebyl. Když mu dam jídlo do ruky, radši ho patla, než že by se krmil, ale asi to chce čas, ty krupky taky míval všude a ted je ji pěkně. Za poslední dva měsíce přibral pul kila, ma 8,4kg.

izz76
8. čer 2016

S tím mám velkou zkušenost,dcera nyní 21měsíců,stále se ráda nakojí,ale pokud nemá nějaký ze svých nejedlíkovských dnů,dokáže se normálně najíst,ale trvalo to dlouho a hodně pomalu. V 8měsícíc sotva olízla lžičku ,přibírala vždy dobře,asi kojim plnotučný :D Já jsem to nikdy nehrotila,jídlo nabízela,kojila na požádáním. Zkus dávat jídlo do ruky,křupku nebo kousek jabka...velké zlepšení nastalo po roce,když začala být šikovná a dokázala jíst sama 😉

marseluska
autor
9. čer 2016

no křupku jsem dala včera a jedl.. ale klasickou zeleninu rozmixovanou nebo přesnídávku nebo jablíčko mi nechce jíst.. já bych to taky nechala být ale on mi právě už dva měsíce nepřibral ☹, za dva týdny jdeme na převážení.. kdyby aspoň něco snědl.. známá říkala, že ji syn začal pořádně jíst taky až v roce.. no snad to teď nějak zvládneme.. a na váze trochu přibere.. je pěkný, není žádné pohublé miminko ale nějak se mu zastavila váha. Jinak je zdravý.. jen je asi líný jíst.. mlíčko je lepší 🙂 Moc děkuji za uklidnění a radu.. Krásný den.

drakenn
9. čer 2016

Kamarádka kojila plně svou dcerku do roka. Neměla také zájem o příkrmy, sem tam snědla nějaké ovoce, kousek pečiva. Problém s tím neměli. Děvčátko prospívalo. Dnes je jí 7 let, zdravá, jí normálně
Můj starší taky nejedlík, ve druhém roce byl celé léto pouze na mléku. Nejdříve jsem vyšilovala, ale prospíval, neměl úbytky na váze, tak mi moje dr řekla, že je to v pořádku. Po ustoupení veder se vše vrátilo k normálu

marseluska
autor
9. čer 2016

no tak to je dobré.. já už se uklidnila a hrotit to nebudu. Syn je zdravý není vyhublý.. začne jíst ale asi mu to půjde pomaleji 🙂 to nevadí.. díky moc za info.. každá zkušenost mě ještě víc uklidní že to bude dobré.

alboo
9. čer 2016

@marseluska rekla bych ze klasicky kojeny dite, tem se moc do jidla vetsinou na chce. Chce to vydrzet

ladyhacek
9. čer 2016

a zuby? syn mi začal jíst příkrmy až asi 2 měsíce po zavedení a to jedl cca 100g - více nechtěl. Má 14m stále kojen (když jede k babičce na noc 2x tak měl sunar) Také měl období, že nepřibíral a zase se to spravilo. když mu rostou zuby tak nejí je převážně kojen. Teď byl 14 dní nemocný a krom lipánka mi nic nesnědl jen jsem kojila (malý je dost pohyblivý a na jídlo ani nemá čas) nevím kolik ti toho sní teď ale Ondy sní 180g k obědu a pak až za 2,5h třeba půl přesnídávky a pár piškotů nebo lipánka. Není to žravec. také jsem slyšela, že je hubený > ale příjde mi normální > 14m - má kolem 9kg - možná ani né > nevážila jsem a cca 77-78cm?

zvirka
9. čer 2016

Mně napadá - nenakojit hned po jídle. My začali obědem, kojila jsem v tu dobu cca po 2-3 hodinách, místo poledního kojení dala oběd. Ať snědl kolik chtěl (ze začátku téměř nic), dala jsem další kojení nejdřív za ty dvě hoďky. Jestli dokojíte hned, ví to a počká si.

Taky náš skoro vůbec nejedl ovocné přesnídávky, nejradši měl pastiňák a brokolici. Zkuste různé druhy zeleniny. A vyříte nebo kupujete? TTakové Hamé není moc dobré, ochutnejte. Hodně jsme dávali přesnídávky z DM, pak i s masem, ty mu chutnaly a i podle mě chuťově lepší než ostatní.

A klidně dávejte ty křupky, naučí se, že jídlo není jen prso 😉 A zkusila bych klidně už i kaši, malému teda nejely, s tím jsme bojovali (syn vyhrál).

A taybulky neřešte, náš je pod normou prakticky od narození, ale je to zdravý, chytrý a šikovný chlapeček, i když je menší a hubenější než všichni ostatní 😉

zvirka
9. čer 2016

A klidně bych dala už i pečivo, třeba obyč chleba, nebo jestli pečete doma. Nevím teda, jak jsou na tom vědci s lepkem (každý rok to mění), za mě radili zavést do 7. měsíce, nejdřív ale po 6. Tak pozjišťujte, pečivo většinou dětem chutná. A možná zkuste meloun, klasický červený, ten malému chutnal v 9 měsících.

magdalenax
9. čer 2016

@marseluska Ahoj, možná jsem Ti už psala, nebo někam jinam, nevím. Já, když jsem byla malá, tak jsem v podstatě vůbec nechtěla jíst do nějakých šesti let. Nebyla jsem hubená, nebo prostě vyhublá, mami říká, že prostě normálně akorát. Nebyl se mnou problém v tom, že bych nechtěla jíst to, či ono, ale mne stačily dvě - tři sousta a bylo. Co jsem snědla vždy a spolehlivě, co si pamatuji, to byl trojúhelníček taveného primátoru, a to cestou z obchodu, tenkrát se ještě prodávaly jednotlivě. No, a ten mi zůstal, dodnes ho miluji, jenže dnes k němu sním krajíc chleba, nebo i dva. Tenkrát mi stačil na svačinu, - když mi byly 4 roky...