Umělé mléko Ha a strašné prdění, dá se to nějak řešit? Prosím poraďte

alishia
19. zář 2008

Ahoj,

já už jsem z toho kluka fakt zoufalá, jsou nám 4 měsíce... já nevím jestli tomu že prdí jak kulomet a strašně nahlas dá říci kolika. Jsme na mléku Nutrilon 1 ha, kakáme krásně žlutě každý den třeba 2x i víckrát, ale to mého chlapečka nadýmá a pak strašně prdí, dospělěj chlap by se za to nemusel stydět. A takhle je to celý den, v noci kupodivu spí, to slyším akorát ty děssný prdy. On ví jak si prdnout, ale vím že ho bolí bříško. Dělame masaze, davame Sab simplex a baby calm a vysledek zadny....myslela jsem ze ho to prestane nadymat a nic:/ Dokonce jsem zkousela nekolikrat zmenit mleko, ale vzdy to bylo jen horsi uplně ho jina mleka ucpala, a kakal zelene nebo vubec a jen zkucel, ze se nemuze vyprdnout. Takze mleko uz menit nebudu. Mate nekdo takovou zkusenost? co si myslite o probiotikach??? Myslite ze se z nich prestane nadymat? nebo slouzi jen k tomu aby se mu lepe prdelo....???? Poradte prosim zoufale matce. Kdyby jen prdel, tak bych to neresila , ale vim ze ho boli brisko:(

alishia
autor
21. zář 2008

Kim: jj ty drahe sem prave koupila....tak uvidime, kdyz se to nezlepsi tak hold budem muset prejit na jine mleko bez HA. Je mi ho moc lito broucka malinkyho. Uz aby sme papkali i neco jineho. Jak ste zvladali prikrmy?

veve.esp
21. zář 2008

podla toho aku znacku mliecka pouzivas je to nutriben skus sa spytat v lekarni ci maju cajik, ktory mu pomoze s polupraci s mlieckom pri od grgavani i pri probleme ktory mas s nim... su to vytazky z byliniek to mu pomoze a ak nie zmen na nidinu od nestle toto mliecko je jemnejsie a lahsie ho spracuva jeho hladnucke crievko

kim
22. zář 2008

Ali, úplně v pohodě, sice jsem se bála všeho nadýmavého a tak jsem květák, brokolici dávala malinko a smíchanou s bramborem!!!Ale dobrý, prdíky tak akorát, no prostě ty normální, že si prdne párkrát za den 😉 Teď už baští v polívce květák i broko i pórek a fakt pohoda 😎 U vás tak ty 2 měsíce a bude taky už dobře, až bude papkat za den víc příkrmů a míň mlíka!!

alishia
autor
22. zář 2008

Kim uz se nemuzu dockat🙂 fakt uz si pripadam jak magor jak to porad resim a ted sme ke vsemu jeste dostali rymu,takze fnuka zas:// ja sem na odstrel uz. vcera sem mu dala prvne ty probiotika tak sem zvedava....zaitm zadny rozdil nevidim.....akorat se mi dneska celej posral az na zada.) ale to je celkm normalni🙂 snad uz zitra uvidime nejaky rozdil. jo a taky newim co mam dat jako prvni prikrm...brokolice, kvetak nadymaj a mrkev stavi...tak ja newim a sladkym se zacinat nema:/

kim
22. zář 2008

Ali, Ty si teda užíváš 😔 Já dala 1.brambůrku rozmixovanou s jeho mlíčkem, prostě br.kaši 😀 a pak jsem do ní přidávala trochu mrkve, pak trochu květáku...broko...a pak už jsem jela cuketu(Hipp)..a dál už ani nevím, už je to celkem dlouho, ale nějak jsem to neprožívala, ty 3 dny jsem teda dodržovala, po měsíci jsem mu už dala masové a za další 3 týdny ovoce 😎

alishia
autor
22. zář 2008

Tak mi pojedem podle Vas🙂 Dik za typ🙂 Ja newim jeslti uz mam s tou zeleninou zacit nebo ne. Nejak se mi bez doktorcina pozehnani do toho nechce....a k doktorce jdeme az pristi tyden ve stredu, ale bojim se ze mi rekne ze kdyz hezky pribira ze to neni treba mu davat prikrmy:/ V sobotu jsem mu dala brokolicku na zkousku a mel po tom takove mekke ale pevne kakani, vypadalo to ze se mu snad kakalo i lepe, ale zas fnukal, tak newim jestli nemel nafoukle brisko z te brokolice, nejak mu neslo prdet....ja uz se z toho zblaznim , fakt.) mas krasnyho kluka,)

kim
22. zář 2008

Děkujeme 😵 Vás okouknout nemůžeme 😉 Já začala asi 2 dny před ukonč.5.měsícem, s Dr.jsem to neřešila, ona tohle nějak neřeší, vidí, že kluk prospívá, tak se ani neptá, co dávám a co ne 😀

alishia
autor
23. zář 2008

tak si myslim ze ty kapky asi zabiraji....ale jest uvidim. ale zda se mi ze mi trpi na prujmy...:/

norik1
26. zář 2008

Ahojky Alishia, no vidim ze mame rovnako starych chlapcekov, rovnake mlieko a aj presne rovnake problemy... strasne prdime, strasne smradlavo, ale navyse aj sa musi hrozne namahat, aby si vobec prdol.S kakanim problem nemame. Tak mi to nesedi ani na koliku, ani na intoleranciu laktozy - nema ani krv v stolici. Nam sa to zacalo, ked som zacala Nutros HA zahustovat Nutritonom - mame najslabsiu formu refluxu a stale odgrckavame. Nutriton som vysadila, problemy neprestali, len sa o nieco zmiernili. Berieme Sabik, mam pocit ze trosku pomaha, ale nie uplne... Dovtedy sme este brali Flavobion na podporu pecene, Pyridoxin, Acidum folicum, Maltofer, probiotika Bio Gaia, Vigantol...mam pocit ze uz toho bral tolko, ze toho bolo privela. Teraz som vysadila vsetko okrem vigantolu a Sabika, ale neviem neviem, jeden dden je to lepsie, jeden horsie...A vsetok ten bordel sme brali preto, ze maly prekonal v 9 tyzdnoch salmonellu...kde ju chytil, netusime...Ja uz dalej nevladzem, neviem ci mam zacat s prikrmovanim alebo nie...please help...

alishia
autor
27. zář 2008

Norik1, ja sme byla s malym u doktorky a ta mi rekla, ze prikrmovat nemam, ze to bude jen horsi. Ze to mlicko Nutrilon Ha je nejlepsi co mu muzu davat, a ze az se vic bude hybat, tak ho prestane brisko bolet a vyprdi se. Je pravada ze ted mi par dni spi v noci na brisku a prdi krasne, a taky davame uz asi 6dni ty probiotika a mam pocit ze je to lepsi, ale kombinuji to se sab. a baby calm ( ty jsou prirodni) . a taky masiruju brisko a scvicim nozickami. je mi kluka lito, furt ho cpu nejakyma kapkama:/ s temi prikrmy jeste tedy pockam, protoze moje doktorka mela dovcu tak sem byla u jine ktera ji zastupovala tak se jeste zeptam te moji.

norik1
27. zář 2008

Tiez rozmyslam, ze s tym este pockam, ved sa nemame kam ponahlat, nie? Ja idem tento tyzden, takze sa spytam, uvidime, co povie...tak sa zatial s Vojtiskem drzte 😵

alishia
autor
27. zář 2008

Vy s Vojtiskem tez.) a pisni sem jestli ti ty prikrmy doporucila.) ja sem taky pisnu co na to rekla nase mudr.)

ygreen
27. zář 2008

alishia: s příkrmama je opravdu maximálně vhodné počkat do 6 měsíce
My měli taky bolení bříška a navíc docela časté průjmy. Prdí už sám, to je v pohodě, ale ty průjmy mě štvaly. Zkoušela jsem ProBio kapky, Hylak, ORS 200, ale to mělo jen chvilkový efekt. Tak jsem požádala doktorku ať nás pošle na alergologii, kde vzali malýmu krev na testy na lepek a kravský mlíko. Jak to dopadlo budu vědět ve středu.
A ještě jedeme terapii Colinfant - je to na měsíc, jedná se o sušené bakterie, které jsou důležité pro osídlení střev. Plus, jsem začala malýmu na noc zahušťovat UM nemléčnou rýžovou kaší a o průjmu už nemůže být ani řeč 😉
No, já mám hlavně pocit, že mu není dobře z mýho mlíka - kojila jsem tak ze 40% teď už ani to ne.

alishia
autor
28. zář 2008

ygreen : ono je neco jineho kdyz kojis a kdyz mas mimi na umele vyzive...s materskem mlikem se opravdu s prikrmhy zacina az kolem toho 6 mesice...ale my muzem zaci uz od 4.mesice...jenze asi stejne jeste nezacnem, jeste aspon 14dni pockam. Jinak ja skoro nekojila, nejak se nezadarilo:( mela sem tak 60ml mleka na den a uz s porodnice sme sli s prikrmy, malej vubec nechtel sat, mel zloutenku a porad spal...takze kojeni bylo konec. a abych se omezovala v jidle kvuli 6éml mlika, tak to nejsem blazen. dneska si ale rikam, ze sem mozna mela vydrzet, treba bych se rozkojila, ale mela sem desny deprese, jak mi malej zhubnul a ze newim kolik toho spapal...takze sem presla na umelou vyzivu....z porodky jsme sli s bebou....katastrofa, davala sem mu ji asi do mesice a pul....jenze, strasne prdel, smrdel a kakani mel jak lepidlo a uplne spenatove zeleny...fakt mi ho bylo lito, tak sme skusili nutrilon ha a stolicka se krasne upravila na tu zlutou s temi bilymi vlockami, ale prdel stale, takkze sem zkousela nutrilon comfort ( sem volala na nutricii, jestli je to prdeni normalni, tak pani rikala ze ne a doporucila comfort) jenze potom to bylo jeste horsi, zacal kakat zelene a brisko ho trapilo jeste vic:/ takze sme zkusili sunar ha, a toho zapeklo uplne, takze sme zpatky na nutrilon ha...a davam sab, baby calm, a probiotika. uz je to malinko lepsi. uviidme co rekne nase mudr. na ty prikrmy, prece jen uz mame skoro 8 kg.

norik1
28. zář 2008

Alishia, kamoska ma tiez 8 kiloveho chlapceka a doki jej zakazala prikrm pretoze ma dost vysoku vahu na svoj vek - nechcem strasit - takze radsej pockaj co povie tvoja doki. My mame 6 kilo tak tiez uvidime. Idem mu teraz kupit ten Dophilus infants - probiotika, Bio Gaia sa mi zdalo ze nemaju nejaky valny ucinok...a na veceru nejaku kasu od 4. mesiaca. Tak potom napisem, co doki povedala cmuk 🤐

alishia
autor
28. zář 2008

norik : no ja si myslim ze ta zeleninka je dietnejsi nez to mleko...ale kase je podle me zas tucnejsi. newim no, zeptam se ve sredu.)

norik1
28. zář 2008

idem teraz uvarit jablcko a rozfrckat ho na kasu, dufam ze mu to bude chutit 😀

ygreen
28. zář 2008

alishia: my jsme poslední měsíc taky skoro jen na UM. Denně jsem schopná mu dát max. 100ml, takže to je jako nic.
Ale příkrmy jsou celoevropsky doporučované až po 5. měsíci, nejlépe v 6. A věř mi, že mě to taky už moc láká. Mám doma už snad 30 skleniček 😀