Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
6. črc 2009

Ahoj holky,
Aduška najednou při obědě začala pofňukávat a měla divný očíčka. Tak jsem jí změřila a má 38,3. Dala jsem jí čípek, už se to skoro blížilo té hranici kdy se má dát. Nevím čím to, ráno byla v pohodě. Včera se koupala v bazénku tak jestli nenastydla. Fakt nevím. Zítra jsme měli jet na chalupu tak uvidíme co se z toho vyloupne.

zoubek
6. črc 2009

Ahoj holky, tak mám zase chvíli časík a můžu vás pozdravit. Tohle léto je vážně jeden velkej frmol 🙂

Moni, třeba mohla být Aďa jen přehřátá. Uvidíš, jestli bude mít i jiné příznaky. Držím palce, ať to nic není. Určitě dej vědět.

O víkendu jsme byli u babičky na Moravě-jižní. Měli jsme oslavu - děda 79let. Bylo krásně. Honzík se poprvé koupal v bazénku. Pořídili jsme mu takovou tu malou muchomůrku a osvědčila se. Vůbec na něj nesvítilo. Moc se mu koupačka líbila. Vydržel by tam celé odpoledne, to jsme ho ale nenechali. Bylo krásně. Jenže dnes opět prší. Musela jsem rychle sebrat prádlo, dala jsem ho ven 😀

Také jsme tento týden kupovali nové boty - první botičky. Snad jsem vybrala dobře. Pořídili jsme od firmy FARE - moje první botičky. Zatím to vypadá, že je Honzík spokojenej. Ještě teda nechodí,ale okolo nábytku už si dojde. Bylo mi řečeno, že mám již koupit botičky, aby měl nožičku zpěvněnou, když už hodně stojí. Prodavačka Honzíkovi naměřila číslo 20. Říkala, že má velkou nožičku 😀 Teda ale ta cena, to je mazec. Skoro jako cena bot pro mne ☹

Všem malým marůdkům přeji, ať se to jen a jen lepší. Ať si také můžou užít léto, i když dnes to až tak není.

Jo a k výročí seznámení jsem dostala kytku (Hurá 😀 ) a taky album na Honzíkovo fotky.(ten jsem si přála 😀 Je krásnej, velikej na 300 fotek. Má takové ty samolepící fólie, takže žádné lepení růžků apd. A ještě je celý v dárkové stříbrné krabici. 😀 Už se těším, až mu do toho ty fotky vložím. Nechala jsem vyvolat cca 250 fotek za celý jeho první rok - konče prvníma narozeninama.

Tak se zatím mějte a užívejte si teplíčka.
😀

coriven
6. črc 2009

Moni, tak snad se z toho nic nevyklube a malé bude brzo líp 😉
Ajvi, nevím jaký máš prohlížeč na fotky, ale zkus si fotku otevřít přes obrázky (v programu malování) a tam tuším 4 je volba Obrázek (a tam vyber - Roztáhnout či zkosit a zmenši obrázek z původních 100 % na 25 % (vodorovně i svisle) on se zmenší a na koníka pak půjde dobře dát 😉

JInak malá řádí jak o dušu, teď ju začalo chození strašně bavit, takže lítá po pokoji, lozí pod stolem, furt se řehní, výská, píská, lozí po schodech no je k nezastavení, ona je jak na baterky, ale dobíjí se velmi rychle 😅 , zato my už sme KO 😀

Tak hezké sluníčkové pondělí, my máme pařák na sluníčku přes 40 😎 😠

cerstvamama
6. črc 2009

Holky, poradte. Adelka ma 5 hodin po Nurofenu 38 stupnu. Mam dat dalsi? Nebo mam jet na pohotovost? Nevim jestli uz mam panikarit nebo dat dalsi cipek a nechat ji do rana poradne vyspinkat.

nadik
6. črc 2009

Ahoj Moni, určitě ještě nejezdit, není to hrozná horečka je to jako 37,5, jestli to tedy měříš v zadečku. Dala bych jí čipek na noc ať hlavně hodně pije a budeli spinkat v klidu tak jedině dobře. Dr. hned nic nepozná šla bych ráno, zda to nebude lepší. Mohla by to být letní angína já osobně na ně taky trpím.... tak snad to bude dobré držíme palečky. pa

nadik
6. črc 2009

Zítra písni jak to s váma vypadá ju? My jdem k zubaři dopoledne a ráda bych pak pro Essi botičky, tak uvidíme jak to bude rychlé na tom zubním, abychom byly na obídek doma.

cerstvamama
6. črc 2009

Ahoj, vyměkla jsem. Jeli jsme k doktorovi ještě než jsem si přečetla tvojí odpověď, Nadi.
Prý je něco vidět v krku, ale zatím je brzy. Máme dávat Nufen nebo Paralen a zítra či pozítří k naší doktorce, aby se na to znovu podívala. Adélka ani nevypila svoje večerní mlíčko, chuděrka. Teď už spí.

zoubek
6. črc 2009

Moni, ještě mě napadlo: Před měsícem jsme prodělali 6.nemoc. První příznaky jsou horečky kolem 38, nechuť k jídlu. Trvá cca 3 dny, až horečky ustoupí objeví se na těle vyrážka. Uvidíme, co se z toho vyklube. Brzké uzdravení...

nadik
6. črc 2009

Ahoj Moni, jo to je jasný, měla jsi strach. Já už ale vím, protože naše malá měla taky horečky přes 39, takže jsem trochu panikařila a volala jsem Dr., ale ta mě uklidnila,že u miminek to není tak vážné ta teplota a ráno hned přijít a už by mohlo být znát co se dějě a taky jsme kombinovali čípky a sirup Panadol, ale taky nejedla, tak spíše ty čípky. No tak jsem zvědavá, ale neboj bude to ok, buď ta angína prý je to virové a dost to řádí a nebo jak píše zoubek ta šestá nemoc.

nadik
6. črc 2009

Tak mě napadá platí ještě malé děti těch 30kč?
Od února jsme nebyli nemocný a to se ještě platilo a zítra jdem k tomu zubaři....

petronilla
7. črc 2009

Dobré ranko!!!
Hlásím se po náročném víkendu,byli jsme každý den namočený v bazénu u našich,Adélce se to hodně líbí,nechce být v kruhu,tak má rukávky a chodí si sama,má vodu tak po prsa,občas jí to uklouzne,tak se trochu potopí,vstane a jde zas dál,teď si už sama lehá na vodu na bříško a kope nožičkama,jsem ráda,že se vody nebojí,aspoň se to ježdění na plavčo vyplatilo 😀

Jani-to musela být Karolínka v tom kroji úžasná 😵 ,škoda,že s ní nešel ten chlapeček trsat 😅 .Taky už jsme vyčerpaný z toho řádění Adélky,hlavně na zahradě,nechápu,kde pořád berou tu energii a ještě v tom vedru 😕 😉

Mončo-jak to vypdadá s Adélkou???Doufám,že už vám teplota klesla ☹ .

Nadi-my jsme u doktorů každou chvíli,k zubaři chodíme po půl roce,ale za děti nikde teď nic neplatím 🙂

Lucko-tak to jsi dostala hezký dáreček,já jak máme fotky v PC nebo na CD,tak se nemůžu pořád dokopat a nechat udělat další fotky,abych doplnila album 🙂 .

Ajvi-přes to malování jsem nezkoušela zmenšit fotky,ale zmenšuju to takhle:
http://zmenseni.kategorie.cz/ 🙂

Tak hezký den všem 🙂

cerstvamama
7. črc 2009

ahoj holky, rano mela Adi 36,6 ale porad se mi zdala takova tepla. V noci vstavala co 2 hodiny,davala jsem ji napit caje. Ted hlida babi, jsem u doktora. Zitra se pujdeme ukazat k nasi doktorce.

ajvi
7. črc 2009

ahoj, tak dneska jsme měli pekelné ráno, Máťa vstával v šest a kňourá a kňourá.....cvičíme pořád Vojtovku, to se mi kroutil, nemohla jsem ho udrčžet, řval při tom jak tur, přebalit a převlíct - to bylo jak oblíct chobotnici, no hrůza a když jsme to konečně zvládli a já šla připravit snídani, tak najednou koukám, že se mi prďolka ráchá v nočníku, který jsem zapomněla vylít (naštěstí tam bylo jen načůráno). Byl celej mokrej, tak jsem ho popadla a valím s ním do koupelny. postavila jsem ho k vaně a jak se vztekal (protože jsem ho odnesla od něčeho, co ho děsně bavilo), tak se břinknul o vanu rovnou do zubů. tekla i červená..... 😖 😖. no ale jen trošku....
tak jsem vyčerpaná hned po ránu, ale pak udělá brouček tulituli...a vše je odpuštěno
🙂 jo a díky za tipy na ty fotky

petronilla
7. črc 2009

Moni,tak to je fajn,snad už se Adélce teplota nevrátí 🙂,hlavně,když pije,to je nejdůležitější 😉

Ajvi-jak se jmenuješ?To jsi měla divoké ráno,to znám moc dobře,u nás to je každou chvíli.Dnes dělala Aduš u mě tulituli a servala mě naušnici,je to stará zákeřňačka 😀

ajvi
7. črc 2009

Petro - Iva 🙂

petronilla
7. črc 2009

No jo,už mi to došlo,že už jsi to asi psala 😉 ,ale díky 🙂

nadik
7. črc 2009

Ahoj Ivčo, já fota zmenšuju přes malováné na fotku klikneš pravým tlač. myši dáš otevřít v programu- malování a tam dáš Obrázek a změnit vel. či zkosit já dávám u velkých fotek 50 a 50% a pak už jen uložit a je to 😉

Jinak mi u zubáky byly rychle hotový a ještě jsme jeli koupit botičky už 21, aby jí ještě byli snad září a říjen.

coriven
7. črc 2009

Ahoj holkyyy,
Luci tak pěkně jste výročíčko oslavili? To můj MM letos na to zapomněl 😠 😀 furt sem čekala a čekala a nic, tak sme to napravili druhý den večeří 😀
A kde ste byli na jižní Moravě?
Peti, Aduš je fakt řáchadlo bazénové 😉
Moni, už je malé líp?
Ivčo, tak už snad malý není mrzutý a kdy ti normálně vstává? U nás je 6-tá zázrak, jinak po 5 😠 😔 🙄 😀

ajvi
7. črc 2009

Cori - po páté ? no fuj 🙂
Maťula teda mezi pátou šestou vždycky vstane, vezmu ho k sobě do postele, nakojím a ještě si schrupne. ale někdy taky ne. večer spí od osmi.
Já jsem hrozný spavec, vůbec nechápu, jak jsem mohla zvládnout to vstávání v noci, když byl mrňavej 😀

nadik
7. črc 2009

Tak to mi spíme tak do 7 cca 12hodin v noci dá. Ale zato přes den jede v kuse a spí max hodinku 😀

coriven
7. črc 2009

Ivčo já jsem taky su taky spavec, mě ta pátá uplně odrovnává 😅 , teď je MM doma, tak si občas schrupnu dýl a to je paráda, si to vychutnávám, hlavně to válení v pelíšku 😀
Nadi hodka přes den, taky nic moc... ale my si dáme tak 1,5 takže taky nic moc, mohla by si klidně schrupnout dýl, a hlavně teda ráno dál spát...
Taky si ji ráno beru do pelíšku, ale se tak akorát napije a už jde spářat, otevřu jí šuplík se spodním prádlem a mám 10 min. k dobru 😀

nadik
7. črc 2009

no to spaní je něco.... ale jsem ráda za klidné večery. Pustíme si nějaké dobré DVDčko v tel stejně nic nejde.

ajvi
7. črc 2009

Cori- jak jsi prosím křestím,já to zapomněla 😅 . já taky občas vrátím Máťu do postýlky, nasypu hračky a ještě se povaluju.
ale radši ráno vstanu dřív, než abych ho dávala déle večer spát - do osmi většinou chrní a poslední dobou mi fakt odpadá už u kojení - asi jak už ťape, víc se unaví.
takže spinká od osmi do šesti až sedmi, a v poledne si dá dvě hodiny - to je paráda, včera spal dokonce tři 🙂 ,ale to pak nechtěl večer, usnul až v půl deváté
tak hezký večer ženský

cerstvamama
7. črc 2009

Ahoj holky, tak do obeda byla Adi dost mrzuta a porad poplakavala. Po obede si zdrimla a od te doby je jak na speedu. Ne a ne se zastavit. Pred chvili konecne usnula. Vypadala o hodne lip, byla vesela a teplotu uz nemela. Tak hlavne aby to vydrzelo. Nevim jestli to souviselo s tim ze ji nebylo dobre, ale zacala totalne bojkotovat mliko. Driv pila rano i vecer 210 ml + mlecnou kasi k veceri a ted posledni dva dny si da rano jen 150ml a vecer kasi. Druhy mliko uz do ni nedostanu.
Nám Adi vstává po seste hodine a ja jsem moooc rada! Taky jsem driv vyspavala az do obeda. Dneska zvladnu i tu sestou ranni, ale pred sestou jsem zombie!

nadik
7. črc 2009

Tak to mi asi budem mít opačný problém ráno máme po probuzení 250ml a večerři to samé 😀

coriven
7. črc 2009

Moni, jj já taky sem před šestou jak zombii a to je skoro každý den 😠 , ale holt se člověk musí probrat 😅
Ajvi - já su taky Jana 😅 sme tu s Dzej dvě 😉
My usínáme (pokud spí 1x denně) tak kolem půl 8, většinou dýl nevydrží a proto asi tak brzo vstává, ale když jde spát později, tak je pak protivná a mrzutá a nemůže usnout ☹
Tak u nás bude asi dneska toočo... bůří a je černo... tak uvidíme 😠

knobloska
8. črc 2009

☹ Holky možná je tu nějaké podobné téma, ale snad mi poradíte i tady. Už se vám někdy stalo, že dítě řvalo třeba 3 hodiny v noci? My jsme včera zažili něco příšernýho, vzbudila se ve 12 a do 3 řvala. Nic nepomáhalo. Má nateklou dáseň od stoličky, přičítám to tomu, ale na druhou stranu....je to normální? Nurofen dostala, potřela jsem místo calgelem a stejně pořád řvala. Ještě musím říct, že je protivná celý den už 5 dní,předminulý týden jsme byly na Priorixu, ale reakce už jsou za náma. Může to být k těm zubům? Nechce se mi běžet k dr, nevím, co bych jí řekla.

coriven
8. črc 2009

Knobloska - nám malá dnes v noci taky řvala, ale teda jen cca 1,5 hodky, nemohla usnout... dnes se probudila s rýmou a celá rozladěná, tak sme asi taky chytli nějakou chřipajznu 😠
Se zuby moc zkušenosti nemám, u nás vcelku probíhají v klidu, jen je víc protivná, ale bez horeček...
Nesnědla ti třeba víc nějaké čerstvé zeleniny (hrách...) co nadýmá? Nebolí ji ouška - nechytá se za ně? Asi kdyby ještě v noci nebo přes den tak moc plakala, tak bych k dr. zašla, pro jistotu, může to být třeba bolest v krku... nebo nemáte v místnosti teplo? Malou hodně budí vydýchaný vzduch - což se nám dnes stalo... taky sem se vzbudila se škrábáním v krknu...
Ještě k těm zubům - malá je víc protivná, když se ty zuby jakoby teprve chystají (nateklé dásně), ale až se řežou, tak je klid...

Přejem klidnější noc...

knobloska
8. črc 2009

Coriven díky. Počkám ještě dnešní noc a pak vyrazíme k dr. Uši se mi zdají OK, tak uvidíme. Koupila jsem v lékárně nějakej silnější analgetický gel na dásně, možná jí pomůže.

nadik
8. črc 2009

Ahoj Holky já byla včera u zubařky dětské a ty gely nedoporučuje... chemie a dřív my to taky neměli a zuby vyrostly. Skoro žádné dátě si šťourat v puse nenechá a tak jak poznáte zrovna na který kus dásně to dát?