Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
16. čer 2010

@dzej Přivítání bylo velký, Adélka se z Kvída mohla zbláznit. On už se před ní pak schovával 🙂
My půjdeme do druhýho už brzy, u nás rozhoduje hlavně praktičnost, pak taky manža bych už chtěl další a já si taky říkám, že to aspoň budu mít za sebou. Jen kdyby se daly přeskočit ty první měsíce, asi 6-7 😀

cerstvamama
17. čer 2010

Ahoj holky, jak se mate? Ja porad jeste uklizim, peru, vybaluju...
Dnes v noci vyrazim na cestu zpet do Buku a v sobotu jedeme s manzou zpatky do Prahy autem, abych ho tu na leto mela a mohla se premistovat a neotravovat porad babicku 😉 Docela se tesim, jeste jsem tu cestu autem nejela a pry ten prejezd hor stoji za to....

muminek
17. čer 2010

Ahoj Moni já taky furt uklízín a peru jen k tomu žehlení se nemůžu nějak donutit.
Dneska jsem šla s Martínkem na hříbky a donesli jsme 51 kuřátek to bude zítra jídlo už se těším. 🙂

cori
17. čer 2010

Ahojte maminky,
tak u nás je rozhodnuto, že 😅 na delší dobu. Je to sice občas docela hektické, ale pořád se utěšuju tím, že je to pro dítka lepší být tak u sebe. I když, jestli moc nezpohodlníme, tak bysme ještě jedno chtěli, ale to až za páááár let 😀 Ale ono každé má svoje. Já si říkám, že si to plenkování odbydu při jednom. I když už by Kája dávno na nočník mohla, že jenže ho totálně bojkotuje, necháváme ji bez plenky, ale vůbec jí nevadí, když se počurá či pokakaká 😒 a na nočníku moc vysedávat nechce, chjo to bude boj.

Dneska se mi po noci ohodila - první to vypadalo jako by ju pokousal komár (ale teda fest), jenže pak se to začlo rozlízat a teď má lítka skoro jededen velký červený flek 😒 , pak kolem plenky a na rukách, na tělíčku se jí začínájí flíčky dělat. Nevíte co by to mohlo být?

muminek
17. čer 2010

@cori a není to nějaká kopřivka?

dzej
autor
17. čer 2010

ahoj holky
Jani já si taky myslím, že možná nějaká alergie....nebo zapařený potníčky..teď z těch veder...
Moni, Adélka zůstává tady u babičky? Tak si užij cestu tam i potom zpět autem 😉
Evi, ty jo..my byli v neděli a donesli jsme 4 babky a 2 bedle 😝 a co pořád děláte??
Já dnes měla malou u mamky a pracovala jsem. A odpoledne jsem třídila malý oblečení..to je neskutečný, mám 4 obrovský krabice oblečení po Sabince.... 😝
Ted šla malá spát a chtěla, abych hodila dudlík do koše...že prý ho nepotřebuje...tak jsem zvědavá... 😀

muminek
17. čer 2010

Jani tak přeji aby už ho Sabinka nepotřebovala. Martínek ještě nespí a sedí mě na klíně.
Co dělame furt jsme venku a jak byla ta horka tak jsme se furt rochnili v bazénu na zahradě. Taky jsme byli na dnu dětí u nás na zámku a byli tam hasiči, záchranka, policie a taky přiletěl bojovej vrtulník. Tak jsme v něm seděli i já bylo to super. Dětska z toho byli úplně vedla. 😀 😀 😀

cerstvamama
17. čer 2010

dzej - jj, Adi je s babickou. Cori to fakt nevim, co nestovice? Evi, na houby uz se taky tesim. Dnes zrovna psali v novinach ze rostou.

cori
18. čer 2010

Ahojky houbařky, jé bych si dala smaženou bedlu 😀
Hmm neštovice to snad nejsou, včera večer se jí to rozlézl do velkýc fleků a teď ráno už to jsou sem tam flíček, tak sem k dr. ani nešla, asi to bude nějaká reakce (teď furt baští hrach, jahody, třešně - možná toho bylo moc) nebo može to být třeba i s meduňkového sirupu?
Jani, supr že malá už nechce dudlík - nedíváte se na kouzelnou školku? Tam princezna se taky dudlíku zbavovala, jen na naši Káju to zase nezabralo 😒

Pěkný pátenec, u nás je pod mrakem, asi se sem žene ta bůřa 😠

dzej
autor
18. čer 2010

ahoj holky,

tak u nás padají kroupy a není na krok vidět. Dopoledne bylo krásně. Byli jsme v kavárně s dětma. Po dlouhé době jsem se chtěla koukat na Zoufalky a malá nespí a je strašně protivná. Odpoledne máme jet na Dalešickou přehradu na víkend, kluci budou chytat ryby. ale v tomto počasí no nevím..nevím..
Jani já myslím ,že to bude reakce na jídlo. Malá se osype po jahodách a do rána je to pryč.
Tak dudlík jsem po 2hodinách řevu donesla zpět... ☹ a dneska provokativně, když viděla popeláře, tak řekla - jéé popeláři odvezli dudlíček. Školku když jsme doma sledujeme, ale o dudlíku jsem neviděla, škoda.

jajabmw
18. čer 2010

Ahojky holky. Právě se tu přehnala docela slušná bouřka 😝 . Jak si vás pročítám, že nevíte jestli druhé nebo ne, tak u nás já chtěla druhé mimi asi tak když bylo Lucince dva a půl roku. Ale manža stávkoval a to dost dlouho nakonec jsou děti od sebe o 4roky a 4měsíce. A je fakt že bych neměnila, Lucinka je samostaná a hodně mi pomůže. Ale myslím, že kdybych měla děti o 3roky, brala bych to stejně 🙂 .
Hm ty pupínky nevím, my máme teď šílený potničky, ale jak se ochladilo, tak se to lepší. Teď se ve školce objevili neštovice, tak čekám a snad i doufám 😅 , že si to Martínek odbyde teď. Lucinka už je měla, ale měla pár pupínků a tři dny zvýšenou teplotu a to bylo celé. Tak snad to nedostane znovu. Myslíte, že by to mohla dostat znova 😒 ?
Dnes jde Lucinka spát do školky, dělají to tak každý rok s dětma co jdou do školy 🙂 . Budou opékat a budou mít noční bojovku. Hrozně se těší 🙂 , tak jsem zvědavá co bude říkat až si pro ni zítra půjdem.
No a my si večer skočíme s manžou a známýma na večeři do Středověké krčmy. Je to prý něco jako Dětenice, jestli víte co to je. Jako kejklíři, ohně, pečené kuřátka a tak. Mňam mňam už se těším 😀 .

dzej
autor
18. čer 2010

jé Jaji, tak si tu večeři moc užijte. A kde bude Martínek? V Brně je taky středověká hospoda a je to tam super 😉
To je zajímavý s tou školkou, to jsem nikdy neslyšela..tak držím pěstičky, aby se to Lucince líbilo 🙂

cerstvamama
19. čer 2010

Ahoj holky, tak jsme doma. Cesta trvala 15 hodin, jeli jsme s prestavkama. Kdyz jsem byla v Brne, tak jsem na vas myslela (Brnacky) 😉
Detenice jsou dobry, chovani obsluhy me vzdycky dostane, i kdyz to uz znam a vim do cehu jdu 😀
Zitra poradame na zahrade oslavu pro Adel tak drzet palce at neprsi. Dodam pak kdyztak nejake fotky. Zatim dobrou!

dzej
autor
20. čer 2010

teda Moni...jsi měla zavolat 😉 jsme mohli dát rychlý kafe na benzince 😉 Dodáš fotky z cesty??

dzej
autor
20. čer 2010

a jak dopadla oslava? Jinak teda přejeme Adélce vše NEJ NEJ NEJ k narozeninám 😵 😵 😵 😵
V Brně bylo docela hezky, nepršelo...ale trochu chladno...prý má takhle být až do půlky července... 😒

cerstvamama
21. čer 2010

dzej, to bysme si spolu na te pumpe moc nepokecaly, poslednich par hodin jizdy uz jsme s manzou jen mlceli a tupe zirali 😀
oslava nakonec dobra, sice bylo chladneji a pofukoval vitr, ale nastesti neprselo. Adelka mela z darku obrovskou radost, navic tu mela deti s kteryma si hrala, takze byla stastna. Az stahnu fotky tak sem nejakou dam. A diky za prani 😉

cerstvamama
21. čer 2010

tak tady je ukazka 😉

cori
21. čer 2010

Ahoj,
Adélce taky dodatečně přejeme všechno nej k narozeninám, oslava se vydařila, tak ještě hodně zdraví, štěstí a spokojenou rodinku 😉

cerstvamama
21. čer 2010

Ahoj, dekujeme 😉

dzej
autor
21. čer 2010

Pěkný fotky Moni 😉
Holky, kde zas všechny lítáte?? Já jsem tady na koníkovi vyšmírovala, že v DM mají sprej na pomačkaný prádlo, tak jsem si ho hned koupila a je super 😀 😀 já totiž nežehlím 😀 😝
Mám strašný chutě na nějaký dobrůtky....to je tím počasím... 😖

cerstvamama
21. čer 2010

dzej
jak nežehlíš, jako vůbec? Jak to děláš? 😀 O těch chutích mi povídej, my měli dnes večer takovou mlsnou, že jsme celá rodina nasedli do auta a jeli do Tesca pro něco dobrýho 😝 Zítra přijede Adélčina sestřenice, budu jí hlídat. Adi už se těší, holky si vždycky pěkně vyhrajou. Manža teď uspává malou, ale slyším jí tam pořád kecat, takže nevím nevím kdo usne první ..

dzej
autor
21. čer 2010

@cerstvamama ne Moni, jen košile nebo kalhoty společenský max 1x do roka....nosíme oblečení co se nemačká, v pračce peru s předžehlením..a teď mám ten sprej 😀 Že by usnul manža první 😀
Ty jo..já bych nejraději pro hambáče, ale jsem naštestí tak líná, že už se ani nehnu.
Moni, prosím tě, tak jakže dlouho se tu zdržíš??? Kvůli té akci v Praze??? 😵

cerstvamama
22. čer 2010

@dzej tak to máš dobře vychytaný, manža chodí víceméně pořád v košilích, takže žehlím jako divá. My jsme tu na 3 měsíce. Akorát na přelomu července a srpna letíme na 3 týdny do té Ameriky. Pak různě vyjíždíme za známýma a příbuznýma, ale s tím se dá hýbat. Takže krom té dovči můžeme. Jak by se vám to hodilo? Myslím,že vedro tohle léto moc nehrozí, co? ☹
Každou chvíli nám přivezou novou postel. Za svobodna jsme si pořídili šířku 140cm, rádi jsme se tulili. Teda to pořád trvá, jenže nás utiskuje Adélka a jestli se povede i to druhý mimi tak prostě nutně potřebujeme větší postel 😀

cori
22. čer 2010

Ahojte,
hi Moni, to je dobrý - to jste teda měli malou postel, ted jste si pořídili jakou šířku? Tak už se na mimískovi začně "pracovat" tak ať se brzo zadaří. Kája má teď nějakou líbací, pořád chodí a Ondru pusinkuje, ten na ni vykuleně kuká. A jak jsem psala o těch flíčkoch, tož to u nás nakonec asi bylo tím, že se tu stříkali komáři a víc dětí mělo takovéhle reakce 😠 😠 , sice je pokoj (aspon trochu) od komárů, ale mohli dát aspon vědět, se pak člověk bojí co to může být....
Jani tož to máš dobré s tím žehlením, asi to taky budu muset zavéct a pořizovat jen nežehlící materiály 😀 já su na žehlení leňoch.
Pěkný den 😵

cerstvamama
22. čer 2010

@cori Jani, pracovat na mimi zacneme na dovce, manza zitra odleta a bez nej to nepujde. To je jedna z mala veci, ktere nedokazu zaridit sama 🙂 Postel je 180cm siroka. Tak hlavne ze je Kajka uz v poradku!

dzej
autor
22. čer 2010

ahoj holky 😵
my měly dneska blbou noc..malá zvracela a měla průjem. Teď už je dobrá, chudinka moje. Už i spinká. Já si dopiju kafe, přečtu emaily a jdu si lehnout za ní. Moc jsem toho nenaspala v noci. A to měla jít odpoledne s babičkou do cirkusu 😢 V pátek jede s Jirkou na chalupu - něco na styl - s tebou mě baví svět, jen teda my maminy je tam špehovat radši nepojedem 😀 😀 😀 hlavně doufám, že odjedou...že bude malá dobrá.
Moni, jasně, u vás to žehlení je povinnosti. Jirka chodí v modrákách nebo riflích a tričkách, tak to se fakt žehlit nemusí. A já mám většinou taky vše, co se nežehlí, nebo se to vyžehlí až na mně 😀
Jani, tak je fakt, že znáte příčinu flíčků.....a už jsou uplně pryč?
Moni no já bych vyrazila někdy toho 6, 7, 8, do Prahy...co ty na to?? Taky myslím, že vedra jsou pryč.

cerstvamama
22. čer 2010

je, Jani, tak hlavně ať už je to za váma a Sabulce je dobře. Z čeho to bylo? Ty dny co navrhuješ jsou dobrý, my nic nemáme. Jo a na tu chalupu bych taky radši nejela na kontrolu. Za prvé bych si užívala volnost a za druhé radši nevědět jak se tam chlapi o ty děti starají 😀

muminek
23. čer 2010

Ahoj holky, po delší době se jdu aspoň odlásit Adélce dodatečně všechno nej k narozeninám. A Sabince aby bylo líp. Dneska jsme byli opekat buřty se školkou kam bude chodit Martínek. Mame nemocnou kočku tak jsem z toho neštastná.

ajvi
23. čer 2010

ahoj holky,
marůdci ať jste brzo ok!
tak to naše jinak zlatý díťátko, bylo dnes protivný a zlobivý jako ďas ☹ . už jsem z něj byla na prášky. jeli jsme za kamarádkou co má taky malou holčičku, ale moc jsme si teda nepopovídali. cesta domů autem byla šílená. ječel a pořád se mi rukama vyvlíkal z pásů v sedačce, večer doma taky šílený, když mi začal z vany sprchovat koupelnu, tak už jsem na něj zařvala, no a přilít manža a seřval mě, že jsem na něj zlá. to jsem šla teda málem do kolen. to je teda podpora, to vám řeknu.
když to tak vezmu, tak nebyl s malým ještě nikdy nějakou delší dobu sám (jsme vlastně pořád spolu) a to je asi chyba. a ještě mě bude poučovat co mám jak dělat. fufuj
já se omlouvám, že si sem chodím stěžovat, ale tak jsem to potřebovala ze sebe dostat.
zítra máme jet zase za mojí babičkou, tak doufám, že to bude lepší cestování než dnes...
papa a dobrou

muminek
24. čer 2010

Ajvi to máš pravdu ten můj taky ještě nebyl s Martínkem dlouho sám a když nekam jdu tak rači jede k babi jen aby to nenastalo. A nás budou poučovat když nám ujedou nervy a křiknem. Ono byt celej den s protivným dětskem není nic moc