Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
19. srp 2010

@jajabmw Jé Jaji, Lucinka jde vlastně poprvé do školy, že? A těší se? Tak u nás už téma vložek a tamponu letí taky. Protože mi malá pořád říkala, že mám pokakanou plinku, tak jsem se snažila jí vysvětlit, že to není plinka, ale vložka a že to není bobek, ale krev a že to mají velký holky. A ona mi ted pořád nosí tampony a ukazuje kam patří 😀 A pořád mi fouká na bříško aby mě nebolelo 🙂 Jinak přejeme ať závody dopadnou dobře a nasbíráte hodně hub. A pozdravujte na Ještědu jééééé hned bych si tam dala ty borůvkový knedlíky mňam.

@cerstvamama Moni a kde jsi byla v cizině a co jsi dělala?? No jak říkáš..mít ve 20rozum jak ve 30 to by byla paráda. Tak snad nám bude sloužit zdraví a jak děti odrostou tak ještě něco zažijem mimo ČR. Třeba budu umývat v Itálii nádobí 😀 😝
To se nám taky stává, že malá chce čůrat zrovna tam, kde to nejde..naštěstí už vím, že to vydrží ještě cca 10min takže spěcháme někam na benzinku nebo odpočívadlo. 😀

vervit
20. srp 2010

Ahoj holky, posilam pozdrav z Irska
@dzej - dekuji - ta houpacka se hodi, kor kdyz venku leje a leje. Kam jedete? Koukam, tady to cestuje 😀 . Tak nesmutni, i kdyz jsi pred tim to cestovani nestihla, tak si to urcite ted a nebo potom ( treba v Italii ) vynahradite. A u nas je taky krasne, nee 😉 a k mori pojedete, tak to je fajn. Krasny pokojicek, ta skrin s polickama je uzasna, moc se my libi 😵

vervit
20. srp 2010

@cerstvamama - to je dobre, ze jsi jak se rika do sveta...... aspon se nestratis. Tak to je Adelka dobra, prvni noc a spinkala ( i kdyz ne do rana )...... a to ,ze radeji pujde na zachod, nez do plenky, tak za to body k dobru. 😀 Jo ................hezke baterky))))))))))

vervit
20. srp 2010

@jajabmw - dalsi kdo my dela chute s houbama ))), jak bych sla na houby. Pak napis jak dopadl zavod a jestly jste mely plne kosiky 😉

vervit
20. srp 2010

No holky, ja jsem na nas zvedava az budem resit curani bez plenek nekde uprostred dalnice 😀 😀 😀 😀

cori
20. srp 2010

Ahoj holky,
při chvilce času a spinkajících dětech zase nakukuju, my si včera dopřáli výlet do ZOO Lešná ve Zlíně, asi náš první a poslední výlet tento rok 😀 , tak jsme si ho užili, ještě že sme s sebou měli švagra a budoucí švagryni, kteří nám bavili děti, jinak bysme byli asi KO 😀 😀 😀 , Vás normálně obdivuju cestovat s dětma tak často, já nevěděla co všechno pobrat, tak sme tahli tašek jak na týden 😀 😀 😀 , a i když Kája měla plenku (taky raděj), tak jka se mrvila, tož se stejně pročůrala, tak se to náhradní oblečení hodilo.

cerstvamama
20. srp 2010

Ahoj holky, tak jsme u příbuzných a absolvujeme kolečko návštěv. Babi s dědou z tátovo strany jsou asi 14 dní v domově důchodců, to bylo takový smutný, že už je nikdy nenavštívíme u nich doma. Ale prý se jim tam líbí, babička tam našla "holky" z mládí 🙂
@jajabmw Kondomy nám Adél taky našla, ale naštěstí nepadla její oblíbená otázka "Čo to jééééé?" 😀 Napiš pak jak jste dopadli na závodech.
@dzej byla jsem v Londýně a Los Angeles, v 18 a v 22 letech, vždycky jen pár měsíců. Škola to byla v tom, že jsem tam byla sama za sebe, nikdo mi nepomáhal, nestaral se. Občas to bylo krušný, ale hodně mi to dalo. Moje známá jela po padesátce pracovat do Anglie taky do nějakého důchoďáku a byla moc spokojená. Takže možnosti tu jsou 😉
@vervit Adélka je asi po mně, taky do světa. S každým se hned vykecává, všechno si nějak zařídí 😀
@cori Moc nás nechval, počkej až budeme mít druhý děti a pak si povíme jak zvládáme to balení a cestování. Zatím tu skoro všichni máme jen jednoho prcka a to se ještě dá.
Zítra jedeme k ségře na grilovačku. Během těch pár dní se tu Adí naučila hojně používat slovíčka "klobásy" a "kávička" - prostě labužnice 😝 😀 Zatím dobrou

cerstvamama
22. srp 2010

Ahoj holky, byly jsme s Adi u fotaka 🙂

muminek
22. srp 2010

Ahoj holky, hlásím návrat bylo to super moc jsme byli spokojení hlavně Martínek. Zatím jsem neměla čas vás dočíst tak potom.
@cerstvamama Moni tak ta fotečka je úúúúúúúúúžasnááá

muminek
24. srp 2010

No holky, co se děje kde se touláte???????????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jajabmw
25. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem se sem dostala teprve teď, nějak nestíhám. Co jsme se vrátili z dovči, tak jen peru žehlím a dnes se musím vrhnout na úklid, protože to tu je jak po boji.
Na Ještědu bylo nádherně, přivezli jsme třetí místo a jeden a půl koše hub. Ale o to jsem se rozdělila s našima, protože čistit všechno to už bych asi nešla spát 😒 😅 . No ale jeden mínus by se našel, a to že Martínek má totálně rozhozené spaní 😖 . Je děs ho po obědě uspat a večer to není o nic lepší. A navíc se budí i v noci a hrozně křičí a brečí a má hrozně vyděšený výraz. Trvá tak deset minut než ho uklidním, ale je to děs. Je ale fakt, že to možná souvisí s pavoukama. Objasním to. V neděli jsme totiž u nás v ložnici zabili fakt ale fakt velkého pavouka a myslím, že mohl být třeba i u Marti v postýlce a to ho možná vyděsilo. Nechce totiž v té postýlce moc být. To samé se nám stalo s Lucinkou když byla malá.
Jé holky už minule jsem se vás chtěla zeptat, necháváte jíst děti samotné? Já nechávám Martínka jíst druhé jídlo, ale polívku si ještě netroufnu 😅.
Moni to krásná fotečka, Adi je princezna.

cori
25. srp 2010

Ahoj holky,

@jajabmw tak to jste měli úspěšnou dovču, jak na umístění tak na houby 😉 , bych si dala smaženicu mňáááám.
Já bych Káju jíst samotnou nechala, ale ona nechce 😠 a to už mi jídala i polévku, ale zase blok a nic, jak už uměla na nočník, obouvat se, oblékat se, jíst tak asi jak se Ondra narodil, tak šup zapomenuto a starejte se i o mě (asi tak projevuje svoji žárlivost) takže se to pomaloučku učíme znova 😒 , tak snad už zase bude samostatná 😅
@cerstvamama jak se krásně řehtááá, to je šikulka, jak ti pozovala? Kája vždycky při focení zavírá oči 😠 , takže zvládáme tak nannejvýš momentky 😅

cerstvamama
25. srp 2010

@muminek Evi, nějak to letí a nestíhám ani zařizovat věci ani psát. Ale chodím sem koukat 🙂
@jajabmw Gratuluju k třetímu místu 😉 Adélka normálně jí sama druhé jídlo. Většinou lžící, někdy nabodává na vidličku těstoviny. Ale jen když jsme doma, na návštěvě jí radši krmím, aby po nás nemuseli půl dne uklízet. Polívku jí taky dávám sama, na to nemám nervy 😠 Což mi připomíná, že někdy je Adélka jak hrom do police. Má dny kdy všechno boří, ničí, vylejvá, to mě vyčerpá víc než běh maratonu 😀 Chudák Martínek, snad se to spaní časem srovná.
@cori To Kajka určitě dělá miminko, jsou chytrý ty děti!!!
Dík za pochvalu fotky. Taky to nebylo lehký, tahle byla asi až 12. v pořadí. Adélka se pořád mračila, doslova před objektivem zamrzla. Tenhle úsměv vyloudila když jsem se jí zeptala jak se směje na Kvída 🙂

dzej
autor
25. srp 2010

ahoj holky 🙂
tak já už jsem taky doma..dočetla jsem, ale už nic nevím... 😀 @muminek jak bylo Evi? Máš fotky?
@cerstvamama krásná fotečka od fotografa
@jajabmw Jaji tak prima, že jste si to užili. chudátko Martínek, snad se to brzo zpraví ☹ já mám z pavouků fobii.
Jejda...u nás je to teda naopak..malá vůbec nechce abych ji krmila. Jí uplně všechno sama a podle toho to taky vypadá. I když kolikrát polívku sní líp než druhý jídlo. Mě spíš vadí, že se pořád vrtí a namáčí si do jídla vlasy nebo těma špinavýma rukama od jídla si patlá na hlavu nebo po židlích apod. co spadne na zem, nevadí, máme vysavač - arsona 😀

jajabmw
26. srp 2010

Ahojky, tak co je ten pavouk pryč, tak se spaní celkem vrátilo k normálu, jen musí mít při usínání rozsvícenou lampičku.
Dzej tak to ti závidím, že baští sama. Martínek si párkrát zobne a mami dokrm mě. Z té polívky mám taky strach, u nás by to určo vypadalo jak po boji a bohužel vysavač jako vy nemáme 😀 😀 .

muminek
26. srp 2010

No konečně to tu ožilo už ně bylo smutno. 😀
Fotečky už máme hodím odkaz snad se mě to povede

dzej
autor
26. srp 2010

@jajabmw jaji tak to je dobra zprava, ze uz Martinek spi dobre. Chudatko maly, jestli ten pavouk po nem lezl. No ja bych zas kolikrat byla radsi kdybych mohla malou krmit,ptz ta spoust je kolikrat des. Ona chce delat vse sama, i venku curat a kadit a pak si nacura na nohy nebo kalhoty. A ted novinka,jak mame nemocnyho psa a on si ucurava,tak mam porad nachystanej kyal s vodou a mala vytahla ten mop,ze jde umyt nacurany. Tak to bez vymachani vytahla z kyblu a pleskla na zem,ze jde utirat. No ja na tom uklouzla a boli me celej clovek. Takze tak. Evi tak dej odkaz, kuknu. A co Martinek rikal na more a jak jste zvladli cestu? Hezky den holky!

muminek
26. srp 2010

fotky sice žádnej zázrak ale bylo tam dobře. MArtínek a cesta dobrý tam krize ráno 70km a spátky 30km než usl. Ale u moře byl zlatíčko jak vyměměnej no už se těším na příště. Hlavně se furt díva na krtka a metro jak jel k moři.
Tak Martínek už má hotovej pokoj vymalováno a položenej koberec už se čeká jen na postel ta je ve výrobně. 😀
Jaji to je hrozný s tím spaním to by mě asi kleplo mě stačí že MArtínek usíná strašně pozdě. Až kolem 10.

cerstvamama
26. srp 2010

Evi, moc hezký. Jak dlouho ta cesta trvala? Adélka taky usíná pozdě. Ale dám jí každý den po osmě do postýlky ať si tam dělá co chce. Většinou blbne ještě tak půl-třičtvrtě hodiny a pak usne. Málokdy odpadne hned. Většinou chce ještě 2x napít, 3x čůrat, 2x smrkat a podobný výmysly 😀

muminek
26. srp 2010

Mončo cesta trvala tak 10hodin tam jsme spali na benzínce asi 1,5 hod a spátky jsme jeli tahem.

dzej
autor
26. srp 2010

hezký večer holky 🙂
Evi no koukám, že jste si to užívali.... 😉
Holky, my to tajk máme s usínáním taky...v 20h ji dám do postele a pak ještě 3x čurat, 5x pusinku a já nevím co ještě..usíná kolem 21,30h. Už druhej den je ve svým pokojíčku sama a musím zaklepat, zatím nevyleze...jen volá. A ráno kolem 7h mě zavolá a já jdu za ní. Je to paráda, že už máme vlastní ložnici, hned se mi spí líp, už tolik nejsem ve střehu...resp jsem, ale je to jiný.

muminek
26. srp 2010

Jani tak to vám přeju už se taky moc těším na to až budem mít jednou ložnici sami pro sebe s Tondem. 😀

cerstvamama
26. srp 2010

@muminek Ty jo, to si neumím představit, udržet Adélku tak dlouho v autě. My máme rekord 5 hodin 😝 @dzej Tak to máme s tím usínáním stejný, ale vy to pak máte lepší v tom, že Sabula nevstane kolem druhý v noci ☹ V lepším případě Adi sbalí Káju a vetře se ke mně do postele, v horším volá "maminko, pojď si pro mě" 😀 Jdu si zalézt do postele a číst. To je jedna z výhod přestěhování Adélky do pokojíčku, můžu před spaním číst nebo poslouchat rádio 🙂

dzej
autor
26. srp 2010

@cerstvamama Moni ani s televizí Adi nevydrží? Já ji pořád v autě pouštím pohádky a je pohoda..
No zatím mě ve 2 v noci nevolá a doufám teda, že ani nebude 😀 😀 ona neměla nikdy problém se spaním, jen s usínáním.
@muminek...však už brzo budete mít ložnici jen pro sebe, ne?? jak dlouho se bude postel vyrábět?

muminek
27. srp 2010

Ahoj holky, no ono se jelo přes noc tak většinu spal.
Jsem se chtěla zeptat když ty děti máte v pokojíčku jak to děláte v noci s čůráním to vám vydrží až do rána? Martínek tak jednou za noc musí. 😀
Moni já neměla do nedávna ani lampičku s tím naším drakem jsem jí uklidila

cori
27. srp 2010

Ahoj holky,
tak zase jednou po čase nakukuju a koukám, že děti už mají svoje postýlky a pokojíčky, se už taky těším.
S tím čuráním v noci mě to taky zajímá 😅 jestli vám vydrží nebo je chodíte budit a dáváte na nočník či si samy zajdou?
Jani a na čem v autě malé pouštíš pohádky?
Tak pěkného dne přeju 😉

cerstvamama
27. srp 2010

@dzej Video v autě zatím Adélka nemá, chceme jí ho dát k Vánocům. Ale možná, že to do té doby nevydržíme a koupíme ho dřív. Nemáš tip? Zatím Adélce pouštíme písničky, tuhle jsme 2,5 hodiny poslouchali pořád dokola jednu ze skaldeb z "Tenkrát na Západě", protože jenom při téhle písničce Adi neječela 😀
Adélka v noci taky čůrá. Vzbudí se, zavolá na mě a ze záchoda jde rovnou do mojí postele. Jen jednou se stalo, že spala u sebe až do půl šesté 😒 Chci pořídit takovou tu ochranu na matraci a pak jí teprve nechám spát bez plenky.

dzej
autor
27. srp 2010

ahoj holky

@muminek Evi, malá čurá naposled před spaním a pak až ráno, někdy, když se večer hodně nalije, tak se vzbudí a řekne si, tak ji posadím na záchod a pak jde zas spát.

@cori Jani, Jirka koupil do auta televizi, kterou napojíš nějak přes rádio, takže já jí pouštím Cd pohádky nebo televizi. Stála nějak kolem cca 1500Kč takže žádná velká investice na to, co vše to splní a jak pomůže 😀 😀

@cerstvamama Moni, no s pohádkou to nebude určitě lepší, já pořád dokola pouštím autobusy, už to znám na zpamět 😀 😀

dneska je pěkně hnusně, dusno a prší ☹ snad se na víkend vyčasí

cerstvamama
27. srp 2010

@dzej Spíš to vypadá na pěkně hnusnej víkend, zase má pršet a vydali nějaký povodňový varování. Chtěli jsme jet na chalupu, ale uvidíme zítra. Máme jí na Českolipsku a všichni víme jak to tam teď vypadá ☹ K večeru jedeme kus za Kladno na sraz se známýma, máme zamluvenou restauraci. Adí nechtěla po obědě usnout, před chvílí jsem jí po strašném řevu a rvačce konečně přemohla. Bez spánku bysme asi večer nikam nemohly, to by se nedalo vydržet.