Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
16. lis 2010

nene ta potahovka je jakoby nažloutlá, to je od toho mlíka. ale když chceš bílou, tak se dá koupit barvivo a přidá se do té potahovky. Já jsem ale slyšela a i četla, že to mění chuť a není to pak ono. Dá se koupit hmota K2 není ani tak drahá, chuťově je dobrá a je bílá. Dost se používá třeba na svatební dortíky. Děkuji za pochvalu, ale nejsem s ním moc spokojená.

cori
16. lis 2010

@jajabmw a ty to autíčko máš bílé nebo nažloutlé? vypadá bílé, tak to používáš tu hmotu K2? (jejda to sou názvy a ingredience) a ta se dá sehnat kde?

jajabmw
16. lis 2010

jé tak to jen vypadá, je nažloutlé. Já jsem s K2 nepracovala ale měla ji kamarádka a viděla jsem jí při práci a dala mi i ochutnat. Myslím že ji najdeš i na netu, myslím že na stránkách timidekoru ji měli ale nejsem si jistá. Stačí zadat názem modelovací hmota K2 a snad by měly vyjet odkazy.

cori
17. lis 2010

@jajabmw tak dneska se pustím do korpusu, Kája už se těší, že mi bude pomáhat, tak su zvědavá hi - k tomu krému - cukr jakový - moučku? a vodní lázeŃ se ptám jak tydýt - ale normálně přivedeš v hrnci vodu k varu a pak v druhém to na tom šleháš? 😀

muminek
17. lis 2010

Ahoj, tak jsem dorazila ze zumby a jsem příjemě unavená. Svátek za náma a už se budem těšit na vánoce. 😀
Dort je moc pěknej hned bych se zakousla. Zrovna mě honí mlsná 😀 😀 😀
A kde máme zbytek osazenstva?????????

cori
17. lis 2010

Hi koukám, že jsme to teď docela zaplácly tlacháním o dortu 😅 , nojo když já su takový laik v tomto, korpus upečen - teda nevím jak má vypadat, ale nic moc 😅 tak uvidím, kdyžtak si to sníme doma 😀

@muminek mě taky honí mlsná - furt 😀
@dzej tak to si hezky užívej dovolenkování a jak tam máte? u nás už dneska zase pěkně přituhlo, jooo zima se blíží, že 😀

jajabmw
17. lis 2010

ahojky teď jsme dorazili z hor. cori do toho krému krystal nebo krupice a tu lázeň jsi vystihla přesně 😀 😀 je to ono. já mám naštěstí kamarádku, která má takový speciální hrnec, tak si ho půjčuju. hodně zdaru 😉 a neboj se dortík bude super!!!
Muminku tak mě čeká zumba zítra tak doufám, že tam půjdu. Holky co jezdí se mnou totiž odpadli, tak uvidíme jestli se dokopu sama.

cerstvamama
17. lis 2010

Ahoj holky, já jen tiše sleduju debatu o dortu a honí mě mlsná. Dnes jsme strávili celý den po horách tak ani nemám na nic sílu. Hezký večer.

muminek
17. lis 2010

Tak mlsnou jsem zahnala rybičkovou pomazánkou. 😀
Moni a máte tam aspoň hezky když máte tu návštěvu. 😀

cerstvamama
18. lis 2010

@muminek Evi, mame krasne. Slunicko a kolem 10 stupnu. Ted zrovna radi venku sileny vichr, asi se zmeni pocasi. Ale to je fuk, zitra se vracime do mesta.

dzej
autor
18. lis 2010

ahoj holky 😵
tak já hlásím návrat domů 🙂 😢 se mi tak nechtělooooo. Počasí nám krásně vyšlo. Koukám, že tu pečete, vaříte a děláte mi chutě 😅 já jsem ted nějaká rozjezená a máme spoustu oslav narozenin, takže se konec neblíží. Aspon jsem ted skočila do fitka at nemám blbej pocit 😀 😀
Dneska jsou Zoufalky tak snad vydržím 😀

cori
18. lis 2010

Uch uch, korpus rozřezán (hrůza), krém napatlán a potahovkou korpus potažen - stihla sem při tom ještě nakojit Ondru, tak mi to krapet popraskalo, ale pak sem to nějak vodou poslepovala - slivovička doma néni 😅 , zbytek hmoty sem nabarvila na oranžovo, tak zítra uvidím estli z toho vůbec něco bude, bo se to strááášně lepííí
@jajabmw teda ale ta potahovka se mi děsně trhala, to tak má dělat? ale spíš sem něco udělala špatně, ale naštěstí mi MM pomohl tu hmotu dát na korpus, tak to jakžtakž dopadlo 😅
@dzej vítej zpět doma, já dneska asi ty zoufalky taky zkouknu, ještě budu balit dárky, zítra jedem k tchánovcům a přes den to s dětma nezabalím 😅 , ještě chci s Kájou vyrábět přáníčko, tak uvidíme co stihneme 😀

jajabmw
19. lis 2010

jé cori čtu to až dnes ráno ☹ , chjo chjo. včera jsem nějak vytuhla. Potahovka by se trhat neměla, asi to chtělo malinko víc vody. Korpus by se měl prořezávat vlahý jde to líp. A jestli to lepí tak to je tou vodou, protože jak se dá na potahovku voda tak to lepká, zkušené pekařky říkají že to jakoby teče. Ale jsi dobrá, hoď sem fotečku, s malým miminkem bych si na dort netroufla. Smekám před tebou.

muminek
19. lis 2010

Moni tak to se máte u nás je hnus mlhý a poprchává.
Jani vítej doma.
Cori už se těším na fotečku dortu já jsem antitalent bzch do toho nešla. 😀
Právě jsme se vrátili od Mudr Martínek měl v noci larinkitídu vůbec to neměl pěkný celou noc jsme měli otevřené okno. ☹ Snad se to už dneska nebude opakovat. ☹

cori
19. lis 2010

HI, tak dokonáno jest, šupla sem to raděj do ledničky, bo Káju začlo strašně bavit tam dávat svíčky, takže ač jsem se snažila o nějaký systém (sotva se tam těch 60sát svíček vlezlo) tak Kája si udělala svůj 😀 snad to ta potahovka vydrží.
Jestli to bude chutné pochybuju, bo sem tam dala asi málo krému.
Tak přikládám foto, mno taková laická prvotinka 😀 tvořená s 2,5 letým skřítekm 😅

cori
19. lis 2010

Narazila sem na pár odkazů, blíží se Vánoce a tak se objevují různé akce na pomoc dětem, či lidem v nouzi.
Tak jen, kdyby Vás něco zaujalo a chtěli někomu cizímu udělat radost ve svátky.

http://www.rozhlas.cz/darujhracku/portal/
http://lidelidem.webnode.cz/

muminek
19. lis 2010

Cori dort je dobrej já bych nic takovího nesvedla už jen to pěkně potáhnout dá práci.
Jsem koukala ne ty dárky žádný skromný děti

cori
19. lis 2010

Bohžuel se mi t nepodařilo ani sladit, barvivo sem objevila jen oranžové a svíčky tu měli jen červené, ale tak snad neva 😅 a ani pořádný talířek nemám, mno prostě hokus pokus.
Ale
@jajabmw dík za rady a recept, docela to šlo, jen ta potahovka - tam sem asi něco špatně udělala, právě když sem přidala vody, tak to zase děsně lepilo a když to bylo tužší tak to zase praskalo, možná sem to málo vyhnácala 😅

Mumi, no jo, šak počky až naše děti budou větší, to si taky budou vymýšlet dary nedary 😉

jajabmw
19. lis 2010

Teda Cori dortik je super!!!! Jako napoprvé jsi fakt šikulka 🙂 . Myslím že tchýňka bude mít radost. S tou potahovkou je to dost náročné, protože trefit skutečně ten pravý poměr té vody, je docela fuška. I já se neustále učím a zkouším. A když tak koukám na ten dortík asi si půjdu ukrojit ještě ten náš honí mě mlsná 😀 .
Mumi to máš pravdu potáhnout to není žádná sranda, jak já se u toho vždycky nervuju 😠 .
Holky o dárkách mě moc nemluvte, letos jsem naprosto v koncích. Ani já ani manža nevíme co kupovat. Ale mám první dárek 😀 , manžovi jsem koupila voňavku. No tak ještě něco k tomu a jeho budu mít vyřízeného. Ale děti to je oříšek. Copak oni vědí co by chtěli, ale to by byli dary za deset tisíc a to fakt nedáme 😖 . Čím jsou starší tak to je horší.

dzej
autor
19. lis 2010

@cori Jani, pokud bude mít někdo námitky na tvůj dort, pošlu ti do IP poštovní adresu, kam ho máš poslat 😉

O tom daruj hračku je téma i na koníkovi..jsem o tom přemýšlela, ale nakonec jsem se na to vykašlala. Domluvila jsem se ještě s pár holkama, že před vánocema skočíme do dětskýho domova a donesem tam něco, co budou potřebovat. Mám doma spousta oblečení a hraček po Sabince a je to jak nový...

my jsme koupili Sabince na vánoce dětskej foták., už přišel. je to boží 😵 😵

a já jsem si dneska udělala taky ježíška...koupila jsem si lyžařskou výbavu 😵 tak už jen čekám na sníh 🙂

cerstvamama
20. lis 2010

Ahoj holky, tak už jsme s Adi samy, tchánovci s manžou brzy ráno odjeli do Prahy. Ten týden hrozně utekl. Má být hezky tak asi strávíme odpoledne v parku. @cori Jani, dort vypadá krásně. Jsi šikovná pekařka 😉 @dzej To se máš, já bych taky lyžovala, ale nějak nemám s kým ☹ Letos jsme se s manželem dohodli, že si žádný dárky dávat nebudeme. Teda alespoň ne překvápka, koupíme si jen knížky. Nejvíc se vyřádíme s dárkama pro Adélku. S ostatníma členama rodiny jsme dohodnutí na nějaké drobnosti (většinou flaška) a dárky kupujeme jen dětem. Kdybysme se měli obdarovávat všichni tak si zruinujeme prasátko 😀

jajabmw
20. lis 2010

Ahojky holky. Moni my to máme taky tak, teda alespoň se na tom s manžou vždy domluvíme a stejně pak uděláme překvápko pro toho druhého 😀 😀 😀 . Jenže já nemůžu tak finančně řádit jako manža ☹ .
Dzej to sis udělala hezkýho ježíška 🙂 a máš pravdu už chybí jen ten sníh. Taky se ho nemůžu dočkat 😀 .
Holky já se dnes sic s nechutí, ale pustila do mytí oken 😝 😝 😝 . No ale už mám téměř vše hotovo. Ještěže dnes jsou děti docela hodné tak se to dá.

cerstvamama
20. lis 2010

@jajabmw No to víš, že taky koupím manželovi něco navíc. Nějakou prkotinu. On má navíc pak i svátek, takže stejně musím vymýšlet nějaký dárek. Holky, přidávám pár fotek z hor.

dzej
autor
20. lis 2010

hezký večer holky 😵
dneska bylo pěkně hnusně, myslím, že lepší už to nebude. A nezasněží a nezasněží .. ☹ 😀 Malá byla u babičky a já v práci. Jirka jel do zítřka na "předvánoční pařbu"
Tak jsem teď prdolku uspala a nalila si vínečko 🙂
Moni, fotky jsou pěkný, akorát tam nejste skoro vůbec vidět 😀 Jak se tchánovcům u vás líbilo? A kdy se vrátí manža?
No koukám, že je to všude stejný...mi si taky říkáme, že si nic nekoupíme na vánoce a nakonec se vždycky nějak překvapíme 😀 Letos to budou ale opravdu drobnosti..docela jsme celej rok utráceli..tak se musíme krotit.
Jaji...máš můj obdiv..dobrovolně se dokopat k umývání oken...seš dobrá!!!! 😉

cerstvamama
20. lis 2010

@dzej Manžel se vrací zítra v noci. Pojedu si ho vyzvednout na letiště. Měl to jen na otočku, dovezl domů auto a letí zase sem. Tchánovcům se tu líbilo, babi už tu byla vloni. Měli jsme pro ně dost bohatej program, takže teď budou asi doma odpočívat. Četla jsem, že od středy bude sněžit i v nížinách, tak se dočkáš 🙂

dzej
autor
20. lis 2010

@cerstvamama Moni...a kdy přijedete vy s Adélkou domů?? No uvidíme jak to bude se sněhem... 😉
A jak pokračujete se školkou? Byla už Adi podruhé?

cerstvamama
20. lis 2010

@dzej V sobotu 4.12. tu máme toho čerta a v neděli hned letíme. Budeme doma dva měsíce. Do školky půjde Adi tuhle středu a čtvrtek, minulý týden jsme byli na těch horách. Ale pořád o školce mluví, tak snad to půjde 😉 Kam chodíš do práce? Já myslela, že děláš doma účto.

dzej
autor
20. lis 2010

@cerstvamama jo vlastně..já v tom mám chaos 🙂 takže za chvíli jste tu 😵 To je prima, že se Adi do školky těší, snad jí to vydrží. Byla jsem v kanceláři. Doma už se to dělat nedá..dřív jsem si brávala práci domů a dělala to v době, kdy malá spala nebo v noci, ale ted co je velká a chce pracovat se mnou, radši chodím do kanceláře a dělám to tam...už jsem párkrát zachraňovala faktury atd... 😀

Jdu na kutě. Dobrou noc! 😵

dzej
autor
21. lis 2010

ahoj holky

copak jste dneska dělaly? My jsme byli na zvířátkách a jinak doma, bylo hnusně. Naštestí malou baví skládat lego, tak se nenudila.
Jsem dneska pustila talentmánii, že tam měl být Mareš v oblečení z masa, jak měla Lady Gaga a nic...asi to dají nakonec, aby lidi u toho seděli a čekali. Tak jsem to vzdala a koukáme na Bobule 2. Snad bude pak Mareš na netu..docela to bude asi sranda 😀 😀

cerstvamama
21. lis 2010

Ahoj, my jsme dnes byly s Adi a kamarádkou na výstavě módy, pak na obědě v Hard Rock Cafe a nakonec ještě u té kamarádky na kafi. Večer jsme se sešly tři rodiny s dětma, to byl čurbes! Adi spí u sousedů, protože já jedu za chvíli pro manžu na letiště. Podali jsme jim to jako dobrodružství, děti se spolu vykoupaly, koukly na pohádku, vypily mlíko, zalehly do jedný postýlky a během 10 minut spaly. Jo a ještě mi Adi na dobrou noc řekla ať hezky přivezu tátu domů 🙂 Je to fakt rozumbrada. Mareš mi nějak poslední dobou leze krkem, tak se na Talentmanii nedívám. Jo a taky jsme měli hnusně, už asi doopravdy začala zima. Dnes poprvé po dlouhé době nebylo vůbec sluníčko, celý den mlha a zima, brrrr.