Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
1. pro 2010

ahoj holky

@cori Jani...slevy už jsou pryč....resp už je probráno....a tentokrát já jsem měla dobrý úlovky....jako v Espritu rifle z 2500 na 600, halenky z 1000 na 300....zimní oblečení za půlku.... jestli chceš, řeknu ti, jak začnou ty povánoční...počítám, že to bude tak od 27.12....
Sabula má velikost 98...ale ono je to zvláštní..někdy se vleze do toho, co nosila, když jí byl rok a něco je jí malý, co je pro tříletý děcka 😀

@jajabmw Jaji a co sháníš? Tu bundu? Jakto, že nemáte televizi? Polámala se? To závidím...tady večer je televize puštěná pořád....kolikrát bych si ráda poslouchala hudbu nebo četla, ale je to jak moc..čučím na kraviny v telce 😝
@ivulinda Ivi vše nej k dnešnímu svátku!!!

Jinak se tady brutálně rozsněžilo jupííííííí Jsme byly dopoledne se Sab a kamoškou venku, holky stavěly sněhuláky...krásně jsme promrzly 😵

jajabmw
1. pro 2010

Téda Dzej to je mazec takové slevy, to bych taky brala, ale taky čekám, jestli nebudou ještě nějaké po vánocích. A Martínek tak nějak vyrostl jak z bundy a oteplováků tak i z kombinézy. Takže budeme muset zainvestovat a koupím větší ať to vydrží na za rok.
Jojo televizka najednou nešla pouštět, nešel obraz, vždy se to zprovoznilo až po chvilce. Tak jsme ji radši odvezli do opravy zavčasu. Ale manža už ji včera v noci přivezl 😝 😝 😝 . Ale je fakt že jsem ji neměla dnes puštěnou, vůbec mi nechybí.
Tady je holky šílenej vítr, a zatím nesněží. No a slušně mrzne, kolem -9 stupňů. Martínek docela v kočárku vymrzl a teď zatím chrupká. A já si jdu udělat kafíčkp 😵 .

dzej
autor
1. pro 2010

@jajabmw Jaji...já kupuju všechno větší..aby to měla malá na dýl. Koupila jsem jí letos suprovou zimní bundu v Takko...stála 700Kč, ale já měla 50% slevu, takže za 350Kč..no nekup to..a je větší, takže jí bude mít i příští rok. Kalhoty asi nevydrží...z těch vyroste, ale bundy, čepice atd..to má vždycky na dva roky. Nebo aspon na jaro i podzim.
A co jinak u vás? Manža ted asi závody nejezdí, co?? Má zazimováno 😀 ? Já si jdu taky uvařit kafe

cori
1. pro 2010

@dzej tééda to sou slevy, tady nic, no jo co se divím. Budeš hodná,. když dáš vědět, vyrazila bych do Brna a i s manžou, takže to na dlouho nebude 😅 , ale aspon něco koupit musíme.

Taky u nás sněží, paráda, ale ven se mi nechce 😀

dzej
autor
1. pro 2010

@cori Jasně..dám vědět 😉

no mě se ven taky už dneska nechce, ale ještě minimálně 3x budu muset jít 😝 Jak se malá vzbudí, tak se psem, pak navečer do fitka a pak ještě před spaním se psem.
Ráno brzo vezu malou mamce, tak už se těším, jak budu hodinu ometat sníh z auta 😀 😀 🙂

cori
1. pro 2010

@dzej no to jo to sou pak radosti, tohle řešit nemusím, když nemáme auto 😅 , ale už se mi po nějakém štuká. Jen teda tomu houby rozumím, která značka je dobrá.

dzej
autor
1. pro 2010

@cori no a vy hlavně budete mít garáž ne?? Si kup Octávku..to máš nejlepší...je to držák, náhradní díly jsou relativně levný, časově dostupný...když nejsi rozmlsaná, tak ti bude určitě stačit a budeš spokojená 😉

cori
1. pro 2010

@dzej mno přemýšlám nad Fábii a Renault Scenic (ten je trošku propracovanější než fábka) tak nevím. jj garáž máme, zatím seje prázdnotou 😅

cerstvamama
1. pro 2010

Ahoj holky, koukám, že už tady řešíte výprodeje 😀 Taky nakupuju Adélce větší oblečení, aby jí vydrželo. Teď jsem asi přestřelila, koupila jsem zateplený džíny vel. 104 a dost v nich plave 🙂 Jinak kombinézu máme od firmy TO&GO a je fakt skvělá. Kupovala jsem jí vloni, byla Adélce velká, ale na kontíkách a zápěstích je guma, takže měla nohavice i rukávy jen trochu nařasený a byla jí dobře. Cori, Fabie bude malá pro dvě děti, kočár... Ivul - taky přeju vše nejlepší k svátku. Adélka chodí do školky 2 dopoledne v týdnu. Jinak nám se dneska ochladilo o 15 stupňů, začalo pršet a mrznout, prostě hnus. My jsme s Adél od soboty hodně nastydlý, bereme léky, takže stejně nikam nechodíme. Hodně jste toho napsaly, ani nevím, jestli jsem zvládla reagovat na všechno co jsem chtěla 😀

dzej
autor
1. pro 2010

@cori No Jani, Monča má pravdu...fábia je malá...se tam budete mačkat... 😉

@cerstvamama Moni a dnes Adi byla ve školce nebo ne? A už je to bez problémů?

Mě dneska začlo bolet v krku...tak jsem si ted dala paralen drink..nerada bych lehla ☹

Moni, tak tady za dnešek napadlo 12cm sněhu...jsem ted ometala auto, tak jsem to měřila 😀 A je -6st

cori
1. pro 2010

@dzej myslela sem fabia kombi a aj ta? mají ji tchánovci a je fakt, že já sem zvyklá na renault clio a tak je to ooproti tomu jako nákladák 😅 a co ty scéniky s nima nemáte zkušenost?

dzej
autor
1. pro 2010

@cori Jani...jde o prostor uvnitř..mezi sedadlama atd...ten kufr už není tak důležitej. Na scénika se zeptám Jirky, jestli je hodně spravuje nebo ne...Záleží taky, jestli chceš nový nebo ojetý auto.

cori
2. pro 2010

@dzej ojetý, ojetý nevíme jestli vyjdou ty dotace, tady právě máme jednoho mechanika co dělá do renaultů, takže by to mohl sehnat a pospravovat, mno my totiž tomu nerozumíme nikdo 😅 a vidíš, já si dycky myslela, že fábie je prostornější než oktávie a ono houby 😅

cerstvamama
2. pro 2010

Cori, my měli doteď oktávku kombi a nacpali jsme do ní kufry, kočár, sebe i psa. To by se nám s fábkou určitě nepovedlo 😀 Dzej Adi je doma, nechtěla jsem jí posílat do školky. Už proto, že by ráno musela do toho mrazu, studenýho auta atd. - to by jí akorát dorazilo. A mně taky. U nás hodně pršelo a mrzlo, na všem jsou rampouchy. Teď se mírně otepluje a ty rampouchy padají ze střech na chodník, je to docela nebezpečný. Navíc to vydává děsný rány, takže se mě Adélka každou chvíli ptá "Co to je?" ... už nemám sílu odpovídat 😒

jajabmw
2. pro 2010

Ahoj holky. Tak mi máme bavoráka 😀, jak jinak, kombika a je super. Sedí jak přišitej, ale na mě jak jsem mrňavá, tak to je dost velký auto. Ale na kočárek je fajn. Musím se vám pochlubit, dostali jsem s manžou předčasný dárek k vánocům. Schválili nám přestavbu dodávky na obytné auto, tudíž už teď oficiálně máme obytňák. Stálo nás to nervy a penízky, ale máme hroznou radost 🙂 .
Dzej závody jsou už teď pasé 😀 , což mi moc nevadí. Zase až v dubnu a to hned prvního. Jsem se nechala ukecat, že pojedu s manžou jako spolujezdec rally. Kdybych tak věděla co mě čeká 😖 , tak bych se z toho asi vykroutila. Ale třeba to bude i sranda. A je fakt že budeme s manžou jen sami bez dětí, takto bude jako zamlada 😀 😀 .
Holky tady je tááák krásně. Dnes už jsem vyndala sáňky, a Martínkovi se to moc líbilo. Jen kdyby pořád nevolala mamko běhej, musíš rychleji. Jé a představte si že Lucinka jezdí do školy autobusem. Když jsem ji prvně mávala, tak jsem brečela, nejsem prdlá? Přišlo mi to líto, že už je tak velká 😢 🙂 . To jsem střelená co?

dzej
autor
2. pro 2010

@jajabmw Bavorák je super..toho jsem vždycky chtěla, nebo audinu..akorát mi vadí ten zadní náhon u BMW...s tím jsou v zimě problémy...ale je to asi otázka naučení se. Tak to je super dáreček k vánocům ta přestavba 😉
Jaji,,takže od dubna se budeš povinně každý den hlásit, jestli jsi v pořádku, jestli tě manžel někde nevyklopil 😉
Ty jo a kam jezdí autobusem do školy? To je školní autobus? nebo jich jde pak víc od autobusu do školy? já bych měla strašnej strach po tom, co se ted všude děje.

My jsme byly sánkovat ted se Sabinkou...lehla a je tuhá...já docela taky 😀

@cerstvamama Moni...ty otázky jsou u nás taky pořád...strašný 😀 😀 musíme vydržet 😀 ¨

dzej
autor
2. pro 2010

@cori Jani, to určitě ne...když se podíváš, tak vidíš, že Fabka je menší než Oktávka...je to nižší třída...
@cerstvamama Moni a jak vlastně vy s novým autem?? Spokojenost?
Já bych chtěla Carnivala vyměnit za Mazdu 5...zvykla jsem si na ty posuvný dveře, který jsou na městských parkovištích skoro nutnost a nic jinýho už nechci 😀

cerstvamama
2. pro 2010

jajabmw Nejsi prdlá, asi bych nereagovala jinak 😢 😉 Jani, jízda v zimě mě taky moc baví. Je to výzva. Pravda, teď co jezdím s Adélkou mám smíšený pocity, na jednu stranu mě to baví a na druhou mám o ní strach. Zítra ráno nám odlítá táta (jestli to poletí v tom sněhu) a v neděli po Mikulášský letíme my s Adi. Snad nebudou žádný problémy. Se vždycky trefíme do výbornýho počasí ☹ Jinak tchýně včera uklouzla a udělala si něco s kotníkem. Dořídila domů a přes noc jí to hrozně začalo bolet, dneska šla na RTG a má sádru. Takže dobře, že přiletíme, budeme se starat o babičku.

cerstvamama
2. pro 2010

@dzej Auto je parádní. Jezdí se v něm skvěle, sedím výš a mám přehled. Má parkovací čidla, takže se i dobře zajíždí. Ještě nemám vyzkoušený všechny funkce, ale jsem nadšená. Dneska nám akorát trochu přimrzlo, posílám fotku.

dzej
autor
2. pro 2010

@cerstvamama bomba!!! to je automat, že? 😀 Já jsem taky zvyklá na to sedět vysoko a mít přehled...je to i lepší pocit bezpečí. Nafot mi i palubovku 😉

dzej
autor
2. pro 2010

@cerstvamama Chudák babička...snad se jí to brzo spraví 😉 No co vím já, tak dnes už se na Ruzyni lítá, ale zas hlásí sněžení...takže kdo ví...

cerstvamama
2. pro 2010

@dzej Neni, automat jsme meli pujceny tehdy na vikend, ale nakonec jsme se rozhodli pro manual, jsme na to zvykli. Palubka je taky dobra, hlavne handsfree. Akorat s tim autem musime mluvit anglicky 😀

dzej
autor
2. pro 2010

@cerstvamama však to je super..aspon si zdokonalíš jazyk..i když ty asi nepotřebuješ 😉
Já mám automata...a už bych neměnila...jsem si zvykla a mám ted prostor na podávání pití nebo jídla malé při řízení 😀 Jirka mi asi před půl rokem udělal hansfree přes radio a taky jsem nadšená, akorát ho málo používám, ptz mi skoro nikdo do auta nevolá 😀 😀

muminek
3. pro 2010

Ahoj tak hlásím že jsem se vrátila ze školky. Martínek šel dneska poprvé do svojí školky. Jen na dopoledne a zrovna mají Mikulášskou besídku. Tak jsem zvědavá. Když jsem ho tam nechala tak plakal. ☹

cerstvamama
3. pro 2010

@dzej No tak to víš, že zdokonalovat potřebuju. Pořád je co se učit. Přemýšlíme nad druhým autem, teda jako až časem začnu chodit do práce, protože to máme v Praze všude daleko. Tak mi manžel taky vyhlídl automat, já bych se tomu ani nebránila. Řídila jsem ho už dřív a taky mi to přijde pohodlný. Dřív jsem ve volný ruce držela hrnek kafe, dnes podávám věci dozadu, přesně jak říkáš 🙂 @muminek Evi, Adélka taky plakala když jsem odcházela. Ale učitelky říkaly, že to trvalo tak 5 minut a pak jí něčím zabavily. My máme Mikulášskou zítra, vloni se Adélka čerta ještě nebála, tak uvidíme co letos. Jo a musím se pochlubit, že jak pořád mluvíme o čertovi tak Adi začala krásně říkat "čeRt" - teda to R umí jen v tomhle slově, jinde ho nepoužívá 😀

dzej
autor
3. pro 2010

ahoj holky

tak my dneska byli skoro celej den bobovat a pěkně mě začíná bolet v krku a na průduškách. Ale děckám se to moc líbilo. A viděli jsme 6 krásných štěňátek a hříbátka...krása. Malá hned odpadla...přece jen to byl záhul 😀

@muminek Evi, tak jak dopadla mikulášská a Martínek?

@cerstvamama Moni, tak vy si užijte mikulášskou zítra.

cerstvamama
4. pro 2010

Ahoj holky, tak Mikulášská dopadla dobře. Adélka uviděla čerta už ve dveřích a hned spustila "Půjdem spolu do Betléma", tak jsem jí musela zarazit ať počká až si jí čert zavolá 😀 Zpívala moc statečně, přestože se trochu bála. Pak dostala balíček a pořád se chodila na čerta koukat, machrovala 😀 Teď už mám i zabaleno a zítra přesun. Těším se domů i přesto, že tam mrzne až praští. Musím se pochlubit jakej jsem technik-amatér. Teď mi volal manžel z Prahy, že máme něco s autem a já jsem takhle na dálku po telefonu přišla na to, že natankoval benzín do naftovýho motoru. Jsem teď za hvězdu, hrozně mi děkoval, že jsem na to přišla 😀 😀 😀

dzej
autor
4. pro 2010

@cerstvamama 😀 😀 Adélka je šikulka 😉 Ty jo....hmmm...tak to je teda blbý s tím benzínem...kolik tam natankoval? Snad se to obejde bez velké škody....opačně by to bylo lepší ☹ Moni, zítra dobře dojeďte!!!

Já jsem celej den v posteli...strašně mě bolí průdušky a kašlu...já jsem si blbec dala po bobování studenej džus. Tak snad to ještě přes zítřek vyležím ☹ už se pěkně nudím 😒

cerstvamama
4. pro 2010

@dzej Půlku nádrže. Slyšela jsem, že jedním směrem je to horší než druhým. Takže je to zrovna benzín do nafty, jo? Hm, tak to bude drahý ☹ On s tím ještě kus jel. No uvidíme zítra. Pěkně to vylež ať jsi fit na vánoční přípravy 😉

dzej
autor
4. pro 2010

@cerstvamama naftovej motor je citlivější...ať to vylije .. bohužel celou nádrž, vymění - nebo nechá vyměnit palivovej filtr a pak natankuje naftu. ☹